Постанова від 24.06.2019 по справі 336/3367/19

Справа №336/3367/19,

пр.3/336/1133/2019

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 червня 2019 року м. Запоріжжя

Суддя Шевченківського районного суду м. Запоріжжя Зарютін Павло Вікторович, розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м.Запоріжжя, громадянки України, на даний час не працевлаштованої, яка займала посаду заступника начальника відділу податків і зборів з юридичних осіб Вознесенівського управління у м. Запоріжжі ГУ ДФС у Запорізькій області, місце реєстрації за місцем проживання за адресою: АДРЕСА_1 , про притягнення до адміністративної відповідальності за скоєння правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

Наказом від 17.12.2017 № 785-о ОСОБА_1 (дошлюбне прізвище - ОСОБА_2 ) призначена на посаду заступника начальника відділу податків і зборів з юридичних осіб Вознесенівського управління у м. Запоріжжі, як така, що успішно пройшла за конкурсом, їй присвоєно чергове спеціальне звання «Радник податкової та митної справи II рангу».

18.10.2018 наказом № 617-о ОСОБА_1 , відповідно до ч. 2 ст. 86 Закону України «Про державну службу» звільнено з посади заступника начальника відділу податків і зборів з юридичних осіб Вознесенівського управління у м. Запоріжжі ГУ ДФС у Запорізькій області.

Перед звільненням ОСОБА_1 ознайомлена із обов'язком державного службовця подати декларацію особи, яка припинила діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, наступного року після припинення такої діяльності.

23.10.2017 ОСОБА_1 ознайомлена з вимогами Закону України від 14 жовтня 2014 року № 1700-IV «Про запобігання корупції». Так, в порушення абзацу 2 ч.2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», пп.3 п.5 розділу ІІ Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням НАЗК №3 від 10.06.2016, зареєстрованого в МЮУ 15.07.2016 за № 959/29089, за даними Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функції держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 , будучі згідно п. п. «е» п. 1 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом, на якого поширюється дія Закону, несвоєчасно, без поважних причин, подала декларацію після звільнення за 2018 рік, а саме, - 01.04.2019, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції за формою, затвердженою рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 № 3. За вказані дії адміністративна відповідальність передбачена згідно з ч. 1 ст. 172-6 КУпАП

ОСОБА_1 під час складання протоколу про адміністративне правопорушення відповідно до ст. 63 Конституції України відмовилась від надання пояснень.

Cудова повістка про виклик у судове засідання була надіслана особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, поштою рекомендованим листом із повідомленням на адресу, повідомлену вказаною особою під час складання щодо неї протоколу про адміністративне правопорушення.

В порядку ч.1 ст. 268 КУпАП справа розглядалася за відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.

Прокурор Манько С.В., присутній в судовому засіданні, вважає, що за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,необхідно накласти адміністративне стягнення на ОСОБА_1 у виді штрафу, мінімально передбаченого санкцією статті, враховуючи обставини справи та той факт, що особа раніше не притягувалась до адміністративної відповідальності.

Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Згідно зі ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Як встановлено ст. 252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Відповідно до п. 1 примітки до ст. 172-6 КУпАП суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до ч.1 та 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов'язанні подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно з п. п. «е» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є посадові та службові особи центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної податкової політики та державної політики у сфері державної митної справи.

Абзацом 2 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3, зобов'язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Крім того, відповідно до пп. 3 п. 5 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням НАЗК № З від 10.06.2016, яке зареєстроване в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за №959/29089, декларація суб'єкта декларування, який припинив діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у пп. «а», «в» п. 2, п. 5 ч. 1 ст. З Закону, подається до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком, у якому було припинено таку діяльність. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

У судовому засіданні встановлено, що 18.10.2018 наказом в.о. начальника ГУ ДФС у Запорізькій області ОСОБА_3 № 617-о ОСОБА_1 , відповідно до ч. 2 ст. 86 Закону України «Про державну службу», звільнено з посади заступника начальника відділу податків і зборів з юридичних осіб Вознесенівського управління у м. Запоріжжі ГУ ДФС у Запорізькій області, що свідчить про припинення державної служби.

В період з 01.01.2019 до 00 годин 00 хвилин 01.04.2019, оскільки у попередньому 2018 році ОСОБА_1 припинено діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави, вона мала подати декларацію суб'єкта декларування, який припинив діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, що охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

Проте, підтверджено матеріалами справи, що ОСОБА_1 подала декларацію лише 01.04.2019 о 12-55 годині, таким чином порушила вказані вище вимоги Закону України "Про запобігання корупції".

Таким чином, дослідивши матеріали справи та надані докази, судом встановлено, що в діях ОСОБА_1 , яка є суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення,наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, яке полягає у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення підтверджується сукупністю зібраних в матеріалах справи доказів, а саме, протоколом про адміністративне правопорушення, пов'язаним з корупцією, №233 від 23.05.2019, повідомленням заступника начальника відділу з питань запобігання та виявлення корупції ГУ ДФС у Запорізькій області від 05.04.2019 №2 Національного агентства про факт неподання чи несвоєчасного подання декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, витягом з Єдиного державного реєстру осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування щодо ОСОБА_1 , копією довідки згідно з додатком 3 до наказу №2711 від 06.10.2017, копією довідки про ознайомлення ОСОБА_1 з вимогами ЗУ «Про запобігання корупції», копією заяви ОСОБА_1 про призначення на посаду від 14.12.2017, копією наказу в.о. начальника ГУ ДФС у Запорізькій області № 785-о від 14.12.2017 «Про призначення ОСОБА_4 », копією заяви про звільнення ОСОБА_1 від 10.10.2018, копією наказу в.о. начальника ГУ ДФС у Запорізькій області № 617-о від 18.10.2018 «Про звільнення ОСОБА_1 ».

У відповідності до ст. ст. 34, 35 КУпАП пом'якшуючих та обтяжуючих вину особи обставин судом не встановлено.

Відповідно до ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

Таким чином, врахувавши тяжкість та обставини вчинення правопорушення, особу правопорушниці, яка раніше не притягувалась до адміністративної відповідальності за вчинення однорідних правопорушень, суд вважає за доцільне застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення відповідно до санкції ч.1 ст. 172-6 КУпАП у виді накладення штрафу у розмірі 50 (п'ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Сплаті у відповідності до ст. 40-1 КУпАП підлягає також судовий збір у встановленому п.5 ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» № 3674-VI від 08.07.2011 розмірі.

Керуючись ст. ст. 23, 27, 33-36, 40-1, 172-6, 245, 251-252, 268, 279, 280, 283-285, 294, 307, 308 КУпАП, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Визнати ОСОБА_5 , РНОКПП НОМЕР_1 , винною у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, та застосувати до неї стягнення у виді штрафу у розмірі 50 (п'ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян у сумі 850,00 (вісімсот п'ятдесят гривень 00 копійок), який стягнути в дохід держави.

Штраф в зазначеному розмірі підлягає перерахуванню на розрахунковий рахунок 31110106008009, отримувач коштів: УК у Шевч.р-ні м.Зап./Шевч./21081100, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача: 899998, код ЄДРПОУ - 38025367, код класифікації доходів бюджету 21081100, призначення платежу - адміністративний штраф.

Стягнути з ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , судовий збір у сумі 384,20 гривень (триста вісімдесят чотири гривні 20 копійок) в дохід держави (Р/р 31211256026001, отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача: 899998, код ЄДРПОУ - 37993783, код класифікації доходів бюджету 22030106, призначення платежу - судовий збір на користь держави, п.5 ч.2 ст. 4).

Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених ч.5 ст. 7 та ч.1 ст. 287 цього Кодексу протягом десяти днів з дня винесення постанови шляхом подання апеляційної скарги до Запорізького апеляційного суду через Шевченківський районний суд м. Запоріжжя.

Роз'яснити, що згідно з ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений ч.1 ст. 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, який становить 1 700,00 гривень (одна тисяча сімсот гривень 00 копійок), витрати на облік зазначених правопорушень.

Суддя П.В. Зарютін

Строк пред'явлення виконавчого документа “___”_____________ 20___рік

Постанова набрала законної сили “___”_____________ 20___рік

Дата видачі постанови “___”_____________ 20___рік