Постанова від 07.06.2019 по справі 753/5278/19

ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА

справа № 753/5278/19

провадження № 3/753/3920/19

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"07" червня 2019 р. суддя Дарницького районного суду м. Києва Коляденко П.Л., розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, офіційно непрацюючої, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 156 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

До Дарницького районного суду м. Києва від Дарницького УП ГУНП у м. Києві надійшов протокол відносно ОСОБА_1 за ознаками адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 156 КУпАП. У протоколі зазначено, що 06.02.2019 р. близько 10-00 год. за адресою: м. Київ , вул. Автотранспортна, 3 в приміщенні МАФа під назвою «Живе пиво» ОСОБА_1 порушила правила торгівлі алкогольними напоями без ліцензії та без марок акцизного збору.

04.04.2019 року справу відносно ОСОБА_1 було направлено до Дарницького УП ГУНП у м. Києві для належного оформлення.

Проте, вказану справу 21.05.2019 року було повернуто до суду без виконання вимог, викладених у постанові суду.

Відповідно до вимог ст.ст. 278, 280 КУпАП, суд першої інстанції при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення має вирішити питання про правильність складання протоколу та інших матеріалів справи, чи є необхідність у витребуванні додаткових матеріалів, а при розгляді справи зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно зі ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.

У відповідності до вимог ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Під час розгляду справ необхідно встановлювати наявність у діях особи, яку притягнено до адміністративної відповідальності, складу адміністративного правопорушення, тобто об'єкта, суб'єкта, об'єктивної та суб'єктивної сторони. Необхідно враховувати, що обов'язковим є наявність вини особи в здійсненні адміністративного правопорушення.

Дослідженням протоколу про адміністративне правопорушення серії АА № 970106 від 06.02.2019 р. встановлено неправильність його складення капітаном поліції Грозним А.І., який не врахував вимог, зазначених в ст. 256 КУпАП, у зв'язку з чим в протоколі відсутні наступні відомості. Так, суб'єктом адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 156 КУпАП є суб'єкти підприємницької діяльності в галузях роздрібної або оптової торгівлі. У зв'язку з цим, до матеріалів справи не надано відомостей, які підтверджують, що ОСОБА_1 є суб'єктом підприємницької діяльності, а з матеріалів справи вбачається, що вона офіційно не працевлаштована. Крім того, в матеріалах справи відсутні відомості про власника магазину, його фактичного керівника, та їх письмові пояснення стосовно обставин, зафіксованих в протоколі.

Крім того, враховуючи те, що диспозиція ст. 156 КУпАП є бланкетною та має містити посилання на нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення, в протоколі відсутнє посилання на нормативно-правовий акт, що регулює правовідносини в сфері обігу алкогольних напоїв.

Також дослідженням протоколу огляду та вилучення алкогольного напою встановлено, що в протоколі відсутній час початку та закінчення огляду.

Таким чином, з огляду на те, що вищезазначені відомості необхідні для правильного вирішення справи, зазначений протокол підлягає повторному поверненню органу, який його склав для належного оформлення.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 256, 278, 280 КУпАП

ПОСТАНОВИВ :

Направити протокол про адміністративне правопорушення відсносно ОСОБА_1 за ч. 4 ст. 156 КУпАП до Дарницького УП ГУ НП у м. Києві повторно для перевірки вказаних у постанові обставин.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя