Справа № 2-а-9600/11
6-а/368/132/19
"21" червня 2019 р. Кагарлицький районний суд Київської області
В складі:
Головуючий: суддя Закаблук О.В.
При секретарі: Салій Я.С.
- розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Кагарлик Київської області заяву ОСОБА_1 , заінтересовані особи, - Кагарлицьке об'єднане управління Пенсійного фонду України Київської області, Головне територіальне управління юстиції у Київській області, Головне управління державної казначейської служби України у Київській області, про заміну сторони виконавчого провадження, суд, -
17.05.2019 року на адресу Кагарлицького районного суду надійшла заява ОСОБА_1 , заінтересовані особи, - Кагарлицьке об'єднане управління Пенсійного фонду України Київської області, Головне територіальне управління юстиції у Київській області, Головне управління державної казначейської служби України у Київській області, про заміну сторони виконавчого провадження, про заміну сторони виконавчого провадження, в в якій заявник просить суд винести судове рішення у формі ухвали, на підставі якого:
- прийняти дану заяву, відкрити провадження по ній та розглянути в порядку письмового провадження;
- замінити стягувача ОСОБА_2 у виконавчому провадженні щодо виконання рішення Кагарлицького районного суду Київської області від 17 травня 2011 року у справі адміністративного судочинства № 2 - а - 9600/11 її правонаступником, - спадкоємцем за законом ОСОБА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , яка на підставі свідоцтва про право на спадщину за законом ННР 592940 від 08 листопада 2018 року успадкувала недоодержану пенсію померлої, нараховану згядно вищезазначеного рішення суду, але не виплачену;
- розгляд даної заяви здійснити без участі заявника.
Свої вимоги заявник ОСОБА_1 в мотивувальній частині заяви обґрунтовує наступним.
Постановою Кагарлицького районного суду Київської області у справі адміністративного судочинства № 2-а-9600/11 від 17 травня 2011 року за позовом ОСОБА_3 до управління Пенсійного фонду України у Кагарлицькому районі Київській області, правонаступником якого є Кагарлицьке об'єднане управління Пенсійного фонду України у Київській області, зазначене управління було зобов'язано перерахувати та виплатити позивачеві доплати до пенсії передбачені відповідно до Закону України «Про соціальний захист дітей війни».
Рішення суду набрало законної сили 19 вересня 2014 року.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 15 Закону України «Про виконавче провадження» сторонами у виконавчому провадженні є стягувач і боржник. Стягувачем є фізична або юридична особа, на користь чи в інтересах якої видано виконавчий документ. Боржником є фізична або юридична особа, визначена виконавчим документом.
ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4 померла, що підтверджується актовим записом на підставі якого видано свідоцтво про смерть від 08.10.2014 року, копія якого додається, і після її смерті відкрилася спадщина.
Спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців) (ст.1216 ЦК України).
На час відкриття спадщини спадкоємцем за законом відповідно до ст.1223 ЦК України стала вона, - її донька.
Вона, заявник, як спадкоємець за законом, успадкувала все її майно, звернувшись з письмовою заявою про прийняття спадщини до нотаріуса по місцю відкриття спадщини.
У відповідності до ст.1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
При цьому, статтею 1227 ЦК України визначено, що суми заробітної плати, пенсії, стипендії, аліментів, допомоги у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю, відшкодувань у зв'язку з каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я, інших соціальних виплат, які належали спадкодавцеві, але не були ним одержані за життя, передаються членам його сім'ї, а у разі їх відсутності - входять до складу спадщини.
Згідно ст. 52 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» сума пенсії, що належала пенсіонерові і залишилася недоотриманою у зв'язку з його смертю, виплачується - по місяць смерті включно членам його сім'ї, які проживали разом з пенсіонером на день його смерті, у тому числі непрацездатним членам сім'ї, зазначеним у частині другій статті 36 цього Закону, які знаходилися на його утриманні, незалежно від того, проживали вони разом з померлим пенсіонером чи не проживали.
Таким чином, право на отримання заборгованості внаслідок невиплати пенсії правонаступник має у випадку, якщо її було нараховано померлому або присуджено на підставі судового рішення, що набрало законної сили, однак не отримано останнім.
За таких обставин, нею успадковано і право на недоодержану пенсію, що належала померлій відповідно до постанови Кагарлицького районного суду Київської області №2-а-9600/11 від 17 травня 2011 року, згідно до якої були нараховані кошти, облік яких ведеться в реєстрі судових рішень, виконання яких гарантується державою відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 03.09.2014 року №440 та згідно довідки Кагарлицького об'єднаного управління Пенсійного фонду України у Київської області 30 грудня 2014 року за № 4173/05, що підтверджуєтся свідоцтвом про право на спадщину за заповітом серії ННР 592940 від 08 листопада 2018 року, копія якого нею додається.
Нормами ст. 370 КАС України встановлено, що судове рішення, яке набрало законної сили, є обов'язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами.
Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.
Конституційним Судом України у рішенні № 18-рп/2012 від 13 грудня 2012 року зазначено, що виконання судового рішення є невід'ємною складовою права кожного на судовий захист і охоплює, зокрема, визначений у законі комплекс дій, спрямованих на захист і поновлення порушених прав, свобод, законних інтересів фізичних та юридичних осіб, суспільства, держави.
Розглядаючи справу № 5-рп/2013 Конституційний Суд України у своєму рішенні від 26 червня 2013 року вказав, що право на судовий захист є конституційною гарантією прав і свобод людини і громадянина, а обов'язкове виконання судових рішень - складовою права на справедливий судовий захист.
Таким чином, з урахуванням того, що виконання судового рішення є складовою частиною судового розгляду та завершальною стадією судового провадження, а невиконання рішення суду призведе до порушення прав, гарантованих ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, суд першої інстанції дійшов до обґрунтованого висновку про задоволення заяви про заміну стягувача у виконавчому провадженні щодо виконання рішення у вказаній справі.
Так, частиною другою статті 6 КАС України передбачено, що суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського суду з прав людини. Відповідно до пункту 40 рішення Європейського суду з прав людини від 19 березня 1997 року, справа «Case of Hornsby v. Greece», право на судовий захист було б ілюзорним, якби національна правова система Високої Договірної Сторони дозволяла, щоб остаточне, обов'язкове для виконання судове рішення залишалося невиконаним на шкоду будь-якій зі сторін. Ефективний доступ до суду включає право на виконання судового рішення без невиправданих затримок.
Відповідно до ст. 55 КАС України, у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь- якій стадії адміністративного процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов'язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов'язкові для особи, яку він замінив.
Згідно ч. 1 ст. 264 КАС України, у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд може замінити сторону виконавчого провадження її правонаступником.
Звернувшись за консультацією до Кагарлицького об'єднаного управління Пенсійного фонду України у Київській області мені було роз'яснено, що такі рішення виконуються відповідно до п. З розділу 1 «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» та пункту 4 Порядку погашення заборгованості за рішеннями суду, виконання яких гарантується державою, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 03.09.2014 року № 440.
Відповідно до абзацу 5 п. 4 «Порядку погашення заборгованості за рішенням суду, виконання яких гарантується державою», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 440 від 03 вересня 2014 року в редакції від 08.11.2017 року зазначено, що у разі зміни способу і порядку виконання рішення зміни стягувача за судовим рішенням на його спадкоємця (правонаступника) до виконавчого документа або рішення суду заявник додає відповідну ухвалу суду.
Таким чином, право на отримання заборгованості з пенсії правонаступник має у випадку, якщо пенсія була нарахована померлому або присуджена йому на підставі судового рішення, що набрало законної сили, однак не отримана померлим.
Відповідно до ч. ст. 15 Закону України «Про виконавче провадження'у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов 'язковими тією мірою, якою вони були б обов 'язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
Оскільки стягувач за судовим рішенням ОСОБА_3 померла, а її правонаступником на зазначені грошові кошти згідно свідоцтва про право на спадщину за законом серії ННР 592940 від 08 листопада 2018 року визначено її дочку ОСОБА_5 , для отримання недоодержаної пенсії померлої необхідно в судовому порядку замінити сторону виконавчого провадження.
Відповідно до ч. 1 ст. 379 Кодексу адміністративного судочинства України у разі вибуття однієї із старій виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд може замінити сторону виконавчого провадження її правонаступником.
З огляду на зазначене, статтю 379 КАС України необхідно тлумачити, як норму, яка надає суду можливість контролювати виконання судових рішень, усувати перешкоди та сприяти їх виконанню.
Відповідно до Закону України « Про судовий збір» сплата судового збору за подання заяви про заміну сторони виконавчого провадження до адміністративного суду України не передбачена.
На підставі викладеного, керуючись ст. 15 Закону України «Про виконавче провадження» та ст. 379 КАС України, - заявник просить задовольнити вимоги, викладені в прохальній частині її клопотання.
17.05.2019 року автоматизованою системою документообігу суду для слухання даної заяви був визначений суддя Кагарлицького районного суду Закаблук О.В.
Слухання справи було призначено на 12 год. 00 хв. 21.06.2019 року.
В судове засідання, яке відбулося 21.06.2019 року, заявник ОСОБА_1 не з'явилася, проте, на адресу Кагарлицького районного суду надійшла письмова заява, в якій заявник просить суд слухати справу без її участі, вимоги, викладені в заяві, - підтримує в повному обсязі.
В судове засідання, яке відбулося 21.06.2019 року, представник заінтересованої особи, - Кагарлицького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області, - не з'явився, проте, на адресу Кагарлицького районного суду надійшла письмова заява заінетерсованої особи, в якій вона просила суд слухати дану справу без її представника, проти вимог, викладених в заяві, - не заперечує.
В судове засідання, яке відбулося 21.06.2019 року, представник заінтересованої особи, - Головного територіального управління юстиції у Київській області, - не з'явився, хоча повідомлявся судом належним чином про день, час та місце слухання справи.
В судове засідання, яке відбулося 21.06.2019 року, представник заінтересованої особи, - Головного управління державної казначейської служби України у Київській області, - не з'явився, хоча повідомлявся судом належним чином про день, час та місце слухання справи.
Вивчивши матеріали справи, суд вважає на підставі ч. 4 ст. 229 КАС України розглянути справу без участі осіб, які беруть участь у справі та без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу та ухвалити рішення на підставі наявних у справі доказів, та вимоги, викладені в прохальній частині заяви задовольнити, шляхом винесення рішення у виді ухвали, обґрунтовуючи своє рішення наступним.
Фактичні обставини справи, встановлені в судовому засіданні, та застосування до них норм права.
08.06.2011 року на адресу Кагарлицького районного суду Київської області надійшла адміністративна позовна заява ОСОБА_2 до Управління пенсійного фонду України в Кагарлицькому районі про зобов'язання здійснити нарахування виплату додаткової пенсії та щомісячного підвищення до пенсії непрацюючому пенсіонеру, проживаючому на території зани посиленого радіоекологічногоконтролю, в якій позивач просила суд винести судове рішення у виді постанови, на підставі якої:
1. Визнати дії Управління Пенсійного фонду України у Кагарлицькому районі в відмові провести перерахунок та виплату пенсії неправомірними.
2. Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України у Кагарлицькому районі Київської області починаючи з 10 березня 2011 року провести перерахунок та виплату додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю відповідно до ст.51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які проживання які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в розмірі 15 % від мінімальної пенсії за віком та провести щомісячну доплату до пенсії за проживання на забрудненій території відповідно до ст. 39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" у розмірі однієї мінімальної заробітної плати встановленої Законом України «Про Державний бюджет України» на момент перерахунку та виплати пенсії.
3. В подальшому забезпечити щомісячну виплату і проведення перерахунків цих виплат у зв'язку зі зміною прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб та мінімальної заробітної плати.
09.06.2011 року Кагарлицьким районним судом на підставі п. 2 ч. 1 ст. 183 - 2 КАС України винесено ухвалу про відкриття скороченого провадження у справі.
17.07.2011 року Кагарлицьким районним судом винесено постанову, згідно якої:
Позов задовольнити.
Визнати протиправною відмову Управління Пенсійного Фонду України в Кагарлицькому районі Київської області провести перерахунок та виплатити позивачу ОСОБА_2 додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров'ю відповідно до ст..51 Закону України “Про статус і соціальний захист фомадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.” у розмірі 15 % від мінімальної пенсії за віком і щомісячне підвищення до пенсії за проживання на забрудненій території відповідно до ст. 39 цього ж Закону у розмірі однієї мінімальної заробітної плати.
Зобов'язати Управління Пенсійного Фонду України в Кагарлицькому районі Київської області перерахувати та виплачувати починаючи з 10.03.2011 року ОСОБА_2 :
- додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров'ю, відповідно до ст. 51 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи ” у розмірі 15 % від мінімальної пенсії за віком для визначення якої підлягає застосуванню розмір прожиткового мінімуму для осіб які втратили працездатність, установлений у Законі на відповідний місяць;
- щомісячне підвищення до пенсії за проживання на забрудненій території відповідно до ст.39 вказаного Закону у розмірі однієї мінімальної заробітної плати, встановленої Законом на відповідний місяць.
Постанова суду підлягає негайному виконанню Управлінням Пенсійного Фонду України в Кагарлицькому районі Київської області.
19.09.2014 року Київським апеляційним адміністративним судом винесено ухвалу, згідно якої:
Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України у Кагарлицькому районі Київської області - залишити без задоволення, а постанову Кагарлицького районного суду Київської області від 17 липня 2011 року - залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та подальшому оскарженню не підлягає.
07.10.2014 року стягувач ОСОБА_2 померла.
Даний факт підтверджується свідотвом про смерть серії НОМЕР_2 , видане 08 жовтня 2014 року відділом державної реєстрації актів цивільного стану Кагарлицького районного управління юстиції у Київській області, в якому вказано, що ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 у віці 76 років, про що 08 жовтня 2014 року складено відповідний актовий запис за № 159.
Місце смерті - АДРЕСА_1 .
Спадкоєцем померлої ОСОБА_2 є ОСОБА_1 , - заявник по справі.
Даний факт підтверджується свідоцтвом про право на спадщину за законом серії ННР № 592940, яке видане 08.11.2018 року державним нотаріусом Кагарлицької районної державної нотаріальної контори Київської області, спадкова справа № 305/2014, зареєстровано в реєстрі за № 1 - 636, в якому вказано, що:
- спадкоємцем зазначеного у цьому свідоцтві майна ОСОБА_6 , який(яка) помер(ла) ІНФОРМАЦІЯ_1 , є його(її) донька - ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , який (яка) проживає та зареєстрований (на) за адресою: АДРЕСА_2 .
Спадщина, на яку видано це свідоцтво складається з недоодержаної пенсії, що не була отримана померлою за життя, в Кагарлицькому об'єднаному управлінні Пенсійного фонду України Київської області на загальну суму 6086 (шість тисяч вісімдесят шість) гривень 71 коп., що належала спадкодавцю згідно рішення суду № 2-а-2637/11 від 25.05.2011, рішення суду № 2 - а - 94/09 від 26.03.2009 року, рішення суду №2-а-9600/11 від 17.07.2011 року, відповідно до довідки № 1853/07-07 від 11.10.2015, наданою Управлінням Пенсійного фонду України у Кагарлицькому районі Київської області.
Застосування норм матеріального права.
Що стосується стягнення нарахованих, але не виплачених коштів слід зазначити наступне.
Норми матеріального права, - норми ЦК України.
Згідно статті 1216 Цивільного кодексу України спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
Підставами правонаступництва є смерть громадянина, що був стороною виконавчого провадження, оголошення його померлим, реорганізація юридичної особи, відступлення права вимоги, переведення боргу (глава 47 ЦК України).
Дане твердження, також, зазначено у Постанові Верховного Суду у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду від 25.04.2018 року, справа № 2-н-148/09.
Статтею 1227 Цивільного кодексу України передбачено, що суми заробітної плати, пенсії, стипендії, аліментів, допомог у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю, відшкодувань у зв'язку з каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я, інших соціальних виплат, які належали спадкодавцеві, але не були ним одержані за життя, передаються членам його сім'ї, а у разі їх відсутності - входять до складу спадщини.
Норми матеріального, - галузевого права.
Згідно частини 3 статті 52 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» у разі відсутності членів сім'ї, зазначених у частині першій цієї статті, або у разі незвернення ними за виплатою вказаної суми в установлений частиною другою цієї статті строк сума пенсії, що належала пенсіонерові і залишилася недоотриманою у зв'язку з його смертю, входить до складу спадщини.
Відповідно до частини 1 статті 91 Закону України «Про пенсійне забезпечення» суми пенсії, що належали пенсіонерові і залишилися недоодержаними у зв'язку з його смертю, передаються членам його сім'ї, а в разі їх відсутності - входять до складу спадщини.
У абзаці 1 статті 15 Закону України «Про виконавче провадження» зазначено, що у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов'язковими тією мірою, якою вони були б обов'язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
Відповідно до пункту 3 Розділу II Прикінцеві та перехідні положення Закону України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» виконавчі документи за рішеннями суду про стягнення коштів або рішення суду, що набрали законної сили, боржниками за якими за якими є визначені частиною першою статті 2 цього Закону суб'єкти (державні органи), які видані або ухвалені до набрання чинності цим Законом, подаються до органу державної виконавчої служби протягом шести місяців з дня набрання чинності цим пунктом. Якщо рішення суду про стягнення коштів або виконавчі документи за цими рішеннями, боржниками за якими є визначені частиною першою статті 2 цього Закону субєкти, не було подано в строк, встановлений цим пунктом, це не є підставою для відмови у виконанні даного судового рішення.
Підзаконні акти.
Відповідно до пунктів 12, 13 розділу II Інструкції з організації примусового виконання рішень, затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 02.04.2012 № 512/5, Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 2 квітня 2012 року за № 489/20802 у разі вибуття однієї зі сторін виконавчого провадження (припинення юридичної особи, а також в інших випадках заміни сторони у виконавчому провадженні), якщо правовідносини допускають правонаступництво, виконавець за заявою сторони виконавчого провадження, а також сама заінтересована сторона мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони виконавчого провадження її правонаступником. На підставі постановленої судом ухвали виконавець своєю постановою замінює сторону виконавчого провадження. Ухвала суду та постанова виконавця долучаються до виконавчого документа при його передачі до іншого органу державної виконавчої служби або приватного виконавця або поверненні його стягувачу чи до суду. Правонаступництво можливе на всіх стадіях виконавчого провадження - з моменту відкриття виконавчого провадження до його закінчення. Після заміни вибулої сторони виконавчого провадження її правонаступником виконавець продовжує виконання виконавчого провадження в порядку, встановленому Законом.
Відносини пов'язані з виконанням судових рішень боржником по яких є держава, регулюється Порядком, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України Порядок погашення заборгованості за рішеннями суду, виконання яких гарантується державою затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 03.09.2014 р. № 440, відповідно до якого сума боргу за даним судовим рішенням вноситься до Реєстру Рішень, виконання яких гарантується державою для подальшої передачі до органів, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів.
Бюджетні асигнування на погашення заборгованості визначаються законом про Державний бюджет України на відповідний рік. Погашення заборгованості здійснюється Казначейством в межах бюджетних асигнувань, визначених законом про Державний бюджет України на відповідний рік.
Відповідно до Порядку погашення заборгованості за рішенням суду, виконання яких гарантується державою, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.09.2014 року № 440, у разі зміни способу і порядку виконання рішення, зміни стягувача за судовим рішенням на його спадкоємця (правонаступника) до виконавчого документа або рішення суду заявник додає відповідну ухвалу суду.
Норми Європейського права.
Частиною 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод передбачено, що кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов'язків цивільного характеру або встановить обгрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.
У рішенні Європейського Суду з прав людини від 29.06.2004 р. у справі «Півень проти України» визначено, що право на судовий розгляд, гарантоване статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, також захищає і виконання остаточних та обов'язкових судових рішень, які у країні, яка поважає верховенство права, не можуть залишатися невиконаними, завдаючи шкоди одній стороні.
Норми процесуального права, - КАС України.
Згідно ст. 379 КАС України:
1. У разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.
2. Суд розглядає питання про заміну сторони виконавчого провадження в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або заінтересованої особи, що звернулися з поданням (заявою), та осіб, які беруть участь у справі. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
3. Ухвалу суду за результатами питання про заміну сторони виконавчого провадження може бути оскаржено в порядку, встановленому цим Кудексом.
4. Положення цієї статті застосовуються також у впадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження.
Слід зазначити, що сторонами у виконавчому провадженні є стягувач і боржник.
Стягувачем визнається фізична або юридична особа, на користь чи в інтересах якої видано виконавчий документ.
Боржником може бути фізична або юридична особа, яка зобов'язана за рішенням суду вчинити певні дії або утриматись від їх вчинення. У виконавчому провадженні можуть бути кілька стягувачів або боржників. Кожен з них щодо іншої сторони має право брати участь у виконавчому провадженні самостійно або доручити вести справу одному з співучасників.
У разі вибуття однієї зі сторін виконавчого провадження - стягувача, ( як в даному випадку), чи боржника суд може замінити сторону виконавчого провадження її правонаступником:
1) за поданням державного виконавця;
2) за заявою іншої сторони виконавчого провадження;
3) за заявою правонаступника сторони виконавчого провадження.
Таким чином, у ст. 379 КАС України врегульовано питання про правонаступництво у виконавчому провадженні, тобто заміну на будь-якій стадії виконавчого провадження стягувана або боржника (правопопередника) іншою особою (правонаступником), у зв'язку з чим до останньої переходять відповідні права та обов'язки.
До подання (заяви) бажано додати докази, які підтверджують факт вибуття сторони виконавчого провадження, а також підстави для правонаступництва відповідної особи. Інакше їх треба буде обов'язково подати під час розгляду цих питань у суді.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ч. 2 ст. 158, 159 - 161, 165, 167, 264 КАС України, суд, -
Заяву ОСОБА_1 , заінтересовані особи, - Кагарлицьке об'єднане управління Пенсійного фонду України Київської області, Головне територіальне управління юстиції у Київській області, Головне управління державної казначейської служби України у Київській області, про заміну сторони виконавчого провадження, - задовольнити.
Замінити стягувача з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , уродженка місто Кагарлик Київської області, громадянка України, паспорт громадянки України серії НОМЕР_3 , виданий 12 грудня 1996 року Кагарлицьким РВ ГУ МВС України в Київській області, у виконавчому провадженні щодо виконання рішення (постанови) Кагарлицького районного суду Київської області від 17 литпня 2011 року у адміністративній справі № 2 - а - 9600/11, за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Управління пенсійного фонду України в Кагарлицькому районі про зобов'язання здійснити нарахування виплату додаткової пенсії та щомісячного підвищення до пенсії непрацюючому пенсіонеру, проживаючому на території зани посиленого радіоекологічногоконтролю, її правонаступником, - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженка місто Кагарлик Київської області, громадянка України, паспорт громадянки України серії НОМЕР_4 , виданий 10 січня 1997 року Кагарлицьким РВ ГУ МВС України в Київській області, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , яка є на підставі свідоцтва про право на спадщину за законом серії ННР № 592940, яке видане 08.11.2018 року державним нотаріусом Кагарлицької районної державної нотаріальної контори Київської області, спадкова справа № 305/2014, зареєстровано в реєстрі за № 1 - 636, в якому вказано, що:
- спадкоємцем зазначеного у цьому свідоцтві майна ОСОБА_6 , який(яка) помер(ла) ІНФОРМАЦІЯ_1 , є його(її) донька - ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , який (яка) проживає та зареєстрований (на) за адресою: АДРЕСА_2 .
Спадщина, на яку видано це свідоцтво складається з недоодержаної пенсії, що не була отримана померлою за життя, в Кагарлицькому об'єднаному управлінні Пенсійного фонду України Київської області на загальну суму 6086 (шість тисяч вісімдесят шість) гривень 71 коп., що належала спадкодавцю згідно рішення суду № 2-а-2637/11 від 25.05.2011, рішення суду № 2 - а - 94/09 від 26.03.2009 року, рішення суду № 2-а-9600/11 від 17.07.2011 року, відповідно до довідки № 1853/07-07 від 11.10.2015, наданою Управлінням Пенсійного фонду України у Кагарлицькому районі Київської області.
Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку на підставі п. 20 ч. 1 ст. 294 КАС України.
Згідно ч. 1 ст. 295 КАС України апеляційна скарга на ухвалу суду подається потягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Якщо в судовому засіданні було проголошено лише вступну та резолютивну частину частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений сок обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішеня або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, - якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Згідно ст. 297 КАС України апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Згідно п. 15.5 Перехідних положень КАС України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно - телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.
С Cуддя:О.В. Закаблук