Україна
Донецький окружний адміністративний суд
18 червня 2019 р. Справа№200/2629/19-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Галатіна О.О., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Костянтинівсько-Дружківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області, третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Орендне підприємство "Костянтинівський завод Скловиробів" ім. 13-ти розстріляних робітників, Товариства з обмеженою відповідальністю Торгівельна компанія "Кристал" про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії, суд -
20 лютого 2019 року на адресу Донецького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Костянтинівсько-Дружківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області, третьої особи Орендне підприємство "Костянтинівський завод Скловиробів" ім. 13-ти розстріляних робітників, Товариства з обмеженою відповідальністю Торгівельна компанія "Кристал" в якому просив:
Рішення Костянтинівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області від 31 серпня 2017 року про відмову в призначенні мені ОСОБА_1 пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до пункту «б» ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" визнати незаконним та скасувати.
Зобов'язати Костянтинівсько-Дружківське об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області повторно розглянути заяву про призначення пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до пункту «б» ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" від 22 серпня 2017 року, із зарахуванням до пільгового стажу за Списком №2 періодів роботи з 21 липня 1980 року по 31 жовтня 1980 року та з 12 грудня 1983 року по 09 липня 1984 року на посаді «бортового» в Костянтинівському державному підприємстві «Завод Автоскло ім-.К.Т.Бондарева»; з 18 липня 1984 року по 11-лютого 1999 року на посаді «оператора скло формуючої машин в Орендному підприємстві «Костянтинівський завод Скловиробів ім. 13-ти розстріляних робітників»; з 20-липня 2004 року по 26 березня 2006 року на посаді "оператора скло формуючої машини» в Товаристві з обмеженою відповідальністю Торговельна компанія «Кристал».
В обґрунтування заяви зазначено, що 22 серпня 2017 року звернувся до відповідача - Костянтинівсько-Дружківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області із заявою про призначення пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до п. «б» ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення».
31 серпня 2017 року Рішенням Костянтинівсько-Дружківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області відмолено в призначенні пільгової пенсії, у зв'язку з відсутністю необхідного пільгового стажу.
Вважає рішення відповідача від 31 серпня 2017 року незаконними.
Позивач через канцелярію суду надав клопотання про розгляд справи без його участі на позовних вимогах наполягав.
Відповідач проти задоволення заявлених вимог заперечував, мотиви незгоди виклав в адресованому суду відзиві на позов. За змістом відзиву відповідач вважає рішення про відмову в призначенні пенсії за віком обґрунтованим та таким, що відповідає приписам чинного законодавства з пенсійного забезпечення. Враховуючи наведене, просить у задоволенні позовних вимог відмовити в повному обсязі.
На підставі ч. 9 ст. 205 Кодексу адміністративного судочинства України, суд дійшов висновку про можливість розгляду справи у письмовому провадженні.
Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання, чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд встановив наступне.
Позивач, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянин України, паспорт серії НОМЕР_1 , РНОКПП НОМЕР_2 .
22 серпня 2017 року позивач звернувся до відповідача із заявою про призначення пенсії за віком на пільгових умовах відповідно ст. 13 п. «б» Закону України «Про пенсійне забезпечення».
Разом із заявою позивачем надано: копія паспорту НОМЕР_1 , копія картки платника податків № НОМЕР_2 , копія трудової книжки від 21.07.1980 НОМЕР_3 , копія диплому від 18.07.1980 НОМЕР_6, копія військового квитка від 12.11.1980 НУ № НОМЕР_5, архівна довідка про стаж від 20.06.2017 № 05-07-07/469, довідка від 24.05.2017 № 08/2411, архівна довідка про заробітну від 06.07.2016 № 05-07-07/566, архівна довідка про заробітну плату від 20.06.2017 № 05-07-07/470, копія особової картки, копія наказу про атестацію робочих місць за умовами праці від 08.06.1994 № 304к, копія свідоцтва про народження НОМЕР_4 від 24.03.1962.
31 серпня 2017 року відповідачем прийнято рішення про відмову в призначенні пільгової пенсії, оскільки позивач не має необхідного пільгового стажу.
В спірному рішенні зазначено, що у довідці не вказано періоди роботи, що зараховуються до спеціального стажу; професія або посада; характер виконуваної роботи; розділ, пункт, найменування списків або їх номери, куди включається цей період роботи, первинні документи за час виконання роботи, на підставі яких видана довідка. Зазначено, що позивачем надана довідка архівної установи від 20.06.2017 № 05-07-07/469, що підтверджує період роботи з 18.07.1984 по 11.02.1999 на посаді оператор скло формульних машин на Орендному підприємстві Костянтинівському заводі скловиробів ім. 13-ти розстріляних робітників. Довідку з підприємства, що уточнює пільгових характер роботи на Орендному підприємстві Костянтинівським завод ім. 13-ти розстріляних робітників не надано, а Орендне підприємство Костянтинівський завод ім. 13-ти розстріляних робітників не є ліквідованим.
Також зазначено, що страховий стаж позивача складає 30 років 02 місяці 08 днів, в тому числі пільгових стаж по списку № 2 складає 0 років 0 місяців 0 днів.
Відтак відповідно до трудової книжки НОМЕР_3 ОСОБА_1 , працював: з 21 липня 1980 року по 31 жовтня 1980 року; з 12 грудня 1983 року по 09 липня 1984 року на посаді «бортового» в Костянтинівському державному підприємстві «Завод Автоскло ім. К.Т. Бондарева»; з 18 липня 1984 року по 11 лютого 1999 року на посаді «оператора скло формуючої машини в Орендному підприємстві Костянтинівський завод Скловиробів ім. 13-ти розстріляних робітників»; з 20 липня 2004 року по 26 березня 2006 року на посаді «оператора скло формуючої машини» в ТОВ Торговельна компанія «Кристал».
Також вищевказані періоди підтверджені архівною довідкою № 05-07-07/469, № 05-07-07/470, 40/12, № 40/12.
В матеріалах справи міститься наказ Костянтинівського заводу Скловиробів ім. 13-ти розстріляних робітників від 08.06.1994 №304к про проведення атестації робочих місць за умовами праці.
Позивач оскаржує вищевказані дії та рішення відповідача, як такі, що прийняті (вчинені) з порушенням норм чинного законодавства та порушують її конституційні права.
Надаючи правову оцінку встановленим обставинам справи, суд зазначає наступне.
Згідно ч.1 ст.46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Закріплюючи на конституційному рівні право на соціальний захист кожного громадянина, без будь-яких винятків, держава реалізує положення ст.24 Конституції України, відповідно до якої громадяни мають рівні конституційні права і не може бути обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками.
Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел визначені Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 №1058-IV (далі Закон №1058-IV).
Згідно із п.1 ч.1 ст.8 Закону №1058-ІV право на отримання пенсій та соціальних послуг із солідарної системи мають громадяни України, які застраховані згідно із цим Законом та досягли встановленого цим Законом пенсійного віку чи визнані інвалідами в установленому законодавством порядку і мають необхідний для призначення відповідного виду пенсії страховий стаж, а в разі смерті цих осіб - члени їхніх сімей, зазначені у статті 36 цього Закону, та інші особи, передбачені цим Законом.
Пунктом 1 ч.1 ст.9 Закону №1058-ІV визначено, що відповідно до цього Закону за рахунок коштів Пенсійного фонду в солідарній системі призначаються у т. ч. пенсія за віком.
Частиною 4 ст.24 Закону №1058-ІV визначено, що періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом, зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше, крім випадків, передбачених цим Законом.
У відповідності до п.2 розділу XV "Прикінцеві положення" Закону №1058-ІV Пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком №1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди.
До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбачених Законом України "Про пенсійне забезпечення" № 1788-XII від 05.11.1991 року (далі - Закон № 1788-XII).
Закон №1788-XII відповідно до Конституції України гарантує всім непрацездатним громадянам України право на матеріальне забезпечення за рахунок суспільних фондів споживання шляхом надання трудових і соціальних пенсій.
Закон спрямований на те, щоб повніше враховувалася суспільно корисна праця як джерело зростання добробуту народу і кожної людини, встановлює єдність умов і норм пенсійного забезпечення робітників, членів колгоспів та інших категорій трудящих.
Закон гарантує соціальну захищеність пенсіонерів шляхом встановлення пенсій на рівні, орієнтованому на прожитковий мінімум, а також регулярного перегляду їх розмірів у зв'язку із збільшенням розміру мінімального споживчого бюджету і підвищенням ефективності економіки республіки.
У відповідності до Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення" від 02.03.2015 року №213-VIII внесено зміни до Закону України "Про пенсійне забезпечення", а саме ст.13 викладена у наступній редакції.
На пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи, зокрема, працівники, зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, - за списком №1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць - після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 25 років у чоловіків, з них не менше 10 років на зазначених роботах, і не менше 20 років у жінок, з них не менше 7 років 6 місяців на зазначених роботах.
Вищевказана норма закону кореспондується із ст.114 Закону №1058-IV (чинна редакція) право на пенсію за віком на пільгових умовах незалежно від місця останньої роботи мають особи, які працювали на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком №1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на роботах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, зазначених у частинах другій і третій цієї статті, а пенсії за вислугу років - на умовах, зазначених у частині четвертій цієї статті. Розміри пенсій для осіб, визначених цією статтею, обчислюються відповідно до статті 27 та з урахуванням норм статті 28 цього Закону.
На пільгових умовах пенсія за віком призначається, зокрема, працівникам, зайнятим повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, - після досягнення 50 років і за наявності страхового стажу не менше 25 років у чоловіків, з них не менше 10 років на зазначених роботах, і не менше 20 років у жінок, з них не менше 7 років 6 місяців на зазначених роботах (частина 2 вказаної статті).
Відповідно до ст.62 вищевказаного Закону №1788-XII основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України. Це передбачено Постановою КМУ від 12.08.1993 року №637 "Про затвердження Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній", а саме п.20, згідно якого лише у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників.
Підпунктом 1.1 п.1 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників (далі за текстом - Порядок ведення трудових книжок), затвердженої наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України 29.07.1993 за №58, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 17 серпня 1993 року за №110 встановлено, що трудова книжка є основним документом про трудову діяльність працівника. Трудові книжки ведуться на всіх працівників, які працюють на підприємстві, в установі, організації (далі - підприємство) усіх форм власності або у фізичної особи понад п'ять днів, у тому числі осіб, які є співвласниками (власниками) підприємств, селянських (фермерських) господарств, сезонних і тимчасових працівників, а також позаштатних працівників за умови, якщо вони підлягають державному соціальному страхуванню.
Згідно п.2.2 Порядку ведення трудових книжок, до трудової книжки вносяться: відомості про працівника: прізвище, ім'я та по батькові, дата народження; відомості про роботу, переведення на іншу постійну роботу, звільнення; відомості про нагородження і заохочення: про нагородження державними нагородами України та відзнаками України, заохочення за успіх у роботі та інші заохочення відповідно до чинного законодавства України; відомості про відкриття, на які видані дипломи, про використані винаходи і раціоналізаторські пропозиції та про виплачені у зв'язку з цим винагороди.
Пунктом 2.4 Порядку ведення трудових книжок визначено, що усі записи в трудовій книжці про прийняття на роботу, переведення на іншу постійну роботу або звільнення, а також про нагороди та заохочення вносяться власником або уповноваженим ним органом після видання наказу (розпорядження), але не пізніше тижневого строку, а в разі звільнення - у день звільнення і повинні точно відповідати тексту наказу (розпорядження).
Записи виконуються акуратно, ручкою кульковою або з пером, чорнилом чорного, синього або фіолетового кольорів, і завіряються печаткою запис про звільнення, а також відомості про нагородження та заохочення.
У трудовій книжці позивача, зокрема, зазначено, що останній з 21 липня 1980 року по 31 жовтня 1980 року; з 12 грудня 1983 року по 09 липня 1984 року на посаді «бортового» в Костянтинівському державному підприємстві «Завод Автоскло ім. К.Т. Бондарева»; з 18 липня 1984 року по 11 лютого 1999 року на посаді «оператора скло формуючої машини в Орендному підприємстві Костянтинівський завод Скловиробів ім. 13-ти розстріляних робітників»; з 20 липня 2004 року по 26 березня 2006 року на посаді «оператора скло формуючої машини» в ТОВ Торговельна компанія «Кристал».
Також трудова книжка позивача містить записи про те, що за результатами атестації робочих місць за умовами праці підтверджено право позивача на пільгове пенсійне забезпечення за Списками № 1,№2..
Вищевказані записи про спірні періоди роботи засвідчені відповідними печатками підприємств.
Переліком робочих місць, посад "Костянтинівського заводу скловиробів ім.13-ти розстріляних робочих" за результатами атестації яких підтверджено право на пенсію на пільгових умовах, передбачено право на пільгове пенсійне забезпечення за Списком №1 та №2, в тому числі посади скловар, контролер скловолокнистих матеріалів та склопластикових виробів, контролера виробництва скловолокна та склопластиков.
За таких обставин, суд приходить до висновку, що пільговий стаж роботи позивача підтверджено записами у трудовій книжці, архівними довідками та наказами.
Крім того, п.20 Порядку № 637 визначено, що у разі коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсію на пільгових умовах, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу необхідно надавати уточнюючі довідки.
Таким чином, суд приходить до висновку, що уточнюючі довідки для підтвердження спеціального трудового стажу необхідно надавати лише в разі, коли відсутні відповідні відомості в трудовій книжці.
З трудової книжки позивача вбачається, що усі відомості про місце роботи, що зазначені позивачем у позовній заяві, підтверджені відповідними записами.
Окрім визначеного, суд звертає увагу на наступне.
Відповідно до п.4.1 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України 25 листопада 2005 року №22-1 орган, що призначає пенсію, розглядає питання про призначення пенсії, перерахунок та поновлення виплати раніше призначеної пенсії, а також про переведення з одного виду пенсії на інший при зверненні особи з відповідною заявою. Заяви про переведення з одного виду пенсії на інший, про перерахунок пенсії й поновлення виплати раніше призначеної пенсії приймаються органом, що призначає пенсію, за наявності в особи всіх необхідних документів.
Пунктом 4.2 Порядку передбачено, що орган, що призначає пенсію, має право вимагати від підприємств, установ та організацій, фізичних осіб дооформлення у тримісячний строк з дня подання заяви прийнятих і подання додаткових документів, передбачених законодавством, а також перевіряти обґрунтованість їх видачі.
Згідно з ч.3 ст.44 Закону №1058-ІV органи Пенсійного фонду мають право вимагати відповідні документи від підприємств, організацій і окремих осіб, видані ними для оформлення пенсії, а також в необхідних випадках перевіряти обґрунтованість їх видачі та достовірність поданих відомостей про осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню, умови їх праці та інших відомостей, передбачених законодавством для визначення права на пенсію. На такі перевірки не поширюється дія положень законодавства про здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.
Крім того, відповідно до ст.101 Закону України "Про пенсійне забезпечення" органи, що призначають пенсії, мають право вимагати відповідні документи від підприємств, організацій і окремих осіб, а також в необхідних випадках перевіряти обґрунтованість їх видачі.
Отже, з наведених норм чинного законодавства вбачається дуже великий обсяг прав та обов'язків в органів Пенсійного фонду при вирішенні питання про призначення пенсії та перевірки наявного стажу роботи для її призначення.
Таким чином, відмова в призначенні пенсії через відсутність належно оформлених довідок уточнюючого характеру повністю суперечить нормам чинного законодавства України, в тому числі приписам ст.19 Конституції України, згідно якої органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Частиною 2 ст.2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Згідно з ч. 1 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Приймаючи до уваги наведене в сукупності, проаналізувавши матеріали справи та надані сторонами докази, суд дійшов висновку, що спірне рішення відповідача від 31 серпня 2017 року про відмову ОСОБА_1 у призначенні пільгової пенсії прийнято не на підставі Конституції та законів України, а отже підлягає скасуванню.
За таких обставин суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог.
Відповідно до ч.1 ст.139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа. Судовий збір позивачем був сплачений у сумі 768,40 грн.
Керуючись статтями 2-17, 19-20, 42-47, 55-60, 72-77, 90, 94-99, 122, 124-125, 132, 139, 143, 159-165, 168, 171, 173, 192-196, 224, 225-228, 229-230, 241, 243, 245, 246, 250, 255, 293, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Адміністративний позов ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_2 , АДРЕСА_1 ) до Костянтинівсько-Дружківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (ЄДРПОУ 42171400, 85113, Донецька обл., м. Костянтинівка, вул. Ціолковського, буд. 25), третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Орендне підприємство "Костянтинівський завод Скловиробів" ім. 13-ти розстріляних робітників (РНОКПП 00293189, 85103, м. Костянтинівка, вул. Шмідта, буд. 3), Товариства з обмеженою відповідальністю Торгівельна компанія "Кристал" (ЄДРПОУ 30207119, 85103, м. Костянтинівка, вул. Шмідта, буд. 3) про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати рішення Костянтинівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області від 31 серпня 2017 року про відмову в призначенні мені ОСОБА_1 пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до пункту «б» ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення".
Зобов'язати Костянтинівсько-Дружківське об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області повторно розглянути заяву № 2885 про призначення пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до пункту «б» ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" від 22 серпня 2017 року, із зарахуванням до пільгового стажу за Списком №2 періодів роботи з 21 липня 1980 року по 31 жовтня 1980 року та з 12 грудня 1983 року по 09 липня 1984 року на посаді «бортового» в Костянтинівському державному підприємстві «Завод Автоскло ім-.К.Т.Бондарева»; з 18 липня 1984 року по 11-лютого 1999 року на посаді «оператора скло формуючої машин в Орендному підприємстві «Костянтинівський завод Скловиробів ім. 13-ти розстріляних робітників»; з 20-липня 2004 року по 26 березня 2006 року на посаді "оператора скло формуючої машини» в Товаристві з обмеженою відповідальністю Торговельна компанія «Кристал».
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Костянтинівсько-Дружківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (ЄДРПОУ 42171400, 85113, Донецька обл., м. Костянтинівка, вул. Ціолковського, буд. 25) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_2 , АДРЕСА_1 ) сплачений судовий збір у розмірі 768 (сімсот шістдесят вісім) грн. 40 коп.
Повний текст рішення виготовлено та підписано 18 червня 2019 року.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Текст рішення розміщений в Єдиному державному реєстрі судових рішень (веб-адреса сторінки: http://www.reyestr.court.gov.ua/).
Суддя О.О. Галатіна