Постанова від 21.06.2019 по справі 171/993/19

Справа № 171/993/19

3/171/279/19

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 червня 2019 року м. Апостолове

Суддя Апостолівського районного суду Дніпропетровської області Хоруженко Н.В., за участі секретаря судового засідання Харченко О.М., прокурора Мельниченка С.Ю., особи у відношенні якої складено протокол - Кирилюк І.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, яка є депутатом Нивотрудівської сільської ради Дніпропетровської області, проживає в АДРЕСА_1 , за ч. 1 ст. 172-7, ч. 2 ст. 172-7 КУпАП,-

ВСТАНОВИЛА:

ОСОБА_1 , будучи депутатом Нивотрудівської сільської ради VII скликання згідно п. п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закону), суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення ч. 1 ст. 28, ч.2 ст. 35 Закону під час участі у засіданні постійної комісії сільської ради з питань містобудування, земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища при підготовці рішень Нивотрудівської сільської ради, не повідомила під час засідання постійної комісії про наявність у неї реального конфлікту інтересів, чим вчинила правопорушення пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.

Крім того, ОСОБА_1 , будучи депутатом Нивотрудівської сільської ради VII скликання згідно п. п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закону), суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення ч. 1 ст. 28, ч.2 ст. 35 Закону під час участі у засіданні постійної комісії сільської ради з питань містобудування, земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища при підготовці рішень Нивотрудівської сільської ради вчинила дію в умовах реального конфлікту інтересів, взявши участь у голосуванні за винесення на розгляд сесії Нивотрудівської сільської ради рішення, що стосувалося інтересів особи, з якою його пов'язують сімейні стосунки, чим вчинила правопорушення пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Крім того, ОСОБА_1 , будучи депутатом Нивотрудівськоїсільської ради сьомого скликання Дніпропетровської області, згідно з п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону є суб'єктом, на якого поширюється дія Закону, в порушення вимог ст. 28, 35 Закону не повідомила у встановленому законом випадку та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП) за наступних обставин.

Крім того, ОСОБА_1 , будучи депутатом Нивотрудівської сільської ради сьомого скликання Дніпропетровської області, згідно з п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону є суб'єктом, на якого поширюється дія закону, в порушення вимог ст. 28, 35 Закону вчинила дію в умовах реального конфлікту інтересів, взявши участь у голосуванні за прийняття рішення Нивотрудівської сільської ради я, що стосувалося інтересів особи, з якою її пов'язують сімейні стосунки, чим вчинила правопорушення пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч. 2 ст. 172-7 КУпАП

Правопорушення вчинені за наступних обставин.

Частиною 2 ст. 2 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» встановлено, що місцеве самоврядування здійснюється територіальними громадами сіл, селищ, міст як безпосередньо, так і через сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи, а також через районні та обласні ради, які представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст.

Відповідно до ч. 3 ст. 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» перша сесія новообраної міської ради скликається відповідною територіальною виборчою комісією не пізніш як через два тижні після реєстрації новообраних депутатів ради в кількості, яка забезпечує повноважність складу ради відповідно до статті 45 цього Закону.

Крім того, ч. 1 ст. 49 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» встановлено що, повноваження депутата ради починаються з моменту офіційного оголошення відповідною територіальною виборчою комісією на сесії ради рішення про підсумки виборів та визнання повноважень депутатів і закінчуються в день першої сесії ради нового скликання. Повноваження депутата можуть бути припинені достроково у випадках, передбачених Законом.

Частиною 2 ст. 89 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено, що депутат представляє інтереси всієї територіальної громади, має всю повноту прав, що забезпечують його активну участь у діяльності ради та утворюваних нею органів, несе обов'язки перед виборцями, радою та її органами, виконує їх доручення.

Згідно з рішенням 1 сесії Нивотрудівської сільської ради 7 скликання №2-1/VII від 03.12.2015 року було визнано повноваження 22 депутатів Нивотрудівської сільської ради, серед яких визнано повноваження обраного депутатом Нивотрудівської сільської ради VII скликання Кирилюк Ірини Вікторівни.

Згідно з п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону суб'єктами, на яких поширюється дія Закону є народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови.

Отже, ОСОБА_1 , будучи депутатом Нивотрудівської сільської ради Апостолівського району Дніпропетровської області, з моменту визнання її повноважень, відповідно до п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону є суб'єктом, на якого поширюється дія Закону і відповідно є суб'єктом відповідальності за корупційні та пов'язані з корупцією правопорушення.

У своїй діяльності ОСОБА_1 , як депутат сільської ради, керується Конституцією та Законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України.

Згідно зі ст. 8 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», на депутата місцевої ради поширюються вимоги та обмеження, передбачені Законом України «Про запобігання корупції». Депутати місцевих рад зобов'язані дотримуватися правил запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, передбачених Законом України «Про запобігання корупції».

Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» визначено поняття реального конфлікту інтересів, як суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи не вчинення дій під час виконання зазначених повноважень.

Приватний інтерес - будь-який майновий чи немайновий інтерес особи, у тому числі зумовлений особистими, сімейними, дружніми чи іншими позаслужбовими стосунками з фізичними чи юридичними особами, у тому числі ті, що виникають у зв'язку з членством або діяльністю в громадських, політичних, релігійних чи інших організаціях.

Відповідно до ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» посадові особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в тому числі і депутати місцевих рад зобов'язані вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів; повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно; не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів; вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.

Згідно зі ст. 35 Закону правила врегулювання конфлікту інтересів в діяльності Президента України, народних депутатів України, членів Кабінету Міністрів України, керівників центральних органів виконавчої влади, які не входять до складу Кабінету Міністрів України, суддів, суддів Конституційного Суду України, голів, заступників голів обласних та районних рад, міських, сільських, селищних голів, секретарів міських, сільських, селищних рад, депутатів місцевих рад визначаються законами, які регулюють статус відповідних осіб та засади організації відповідних органів.

Зазначена норма є відсильною та у разі виникнення реального чи потенційного конфлікту інтересів у особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, визначає модель поведінки такого суб'єкта. У такому разі вказана норма відсилає до застосування ст. 59-1 «Конфлікт інтересів» Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», яка встановлює, що сільський, селищний, міський голова, секретар, депутат сільської, селищної, міської ради, голова, заступник голови, депутат районної, обласної, районної у місті ради бере участь у розгляді, підготовці та прийнятті рішень відповідною радою за умови самостійного публічного оголошення про це під час засідання ради, на якому розглядається відповідне питання.

26.03.2019 року в приміщенні Нивотрудівської сільської ради Апостолівського району Дніпропетровської області за адресою: Дніпропетровська область, с. Нива Трудова, вул. Каштанова, 6, проходило засідання постійної комісії Нивотрудівської сільської ради з питань містобудування, земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища, яке згідно протоколу очолював голова постійної комісії ОСОБА_2 , та були присутні члени комісії ОСОБА_3 , ОСОБА_1 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , а також землевпорядник Нивотудівської сільської ради ОСОБА_6 .

Згідно протоколу засідання постійної комісії від 26.03.2019 під № 17 розглядалось питання «Про надання дозволу розробку проекту відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства із земель запасу комунальної власності на земельній ділянці за кадастровим номером НОМЕР_1 громадянам», згідно якого на розгляд сесії виносилось питання щодо надання дозволу на розробку проекту відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського із земель запасу комунальної власності за рахунок земельної ділянки з кадастровим номером НОМЕР_1 16-ом громадянам однаковим розміром до 2,000 га, серед яких ОСОБА_7 , який є чоловіком депутата та члена постійної комісії Нивотрудівської сільської ради ОСОБА_1 .

Після доповіді землевпорядника ОСОБА_6 голова та члени комісій серед яких ОСОБА_1 одноголосно проголосували «За» включення зазначеного проекту на розгляд 23 сесії Нивотрудівської сільської ради.

Згідно з протоколом під час засідання постійної комісії по жодному питанню ніхто із її членів не заявляв про наявний у нього конфлікт інтересів.

Під час голосування у ОСОБА_1 виник реальний конфлікт інтересів, а саме - суперечність між її приватним майновим інтересом, обумовленими сімейними стосунками з ОСОБА_7 - бажанням отримання земельної ділянки до 2,000 гектар її чоловіком та її представницькими повноваженнями, як депутата ради, який уповноважений представляти відповідну територіальну громаду шляхом участі на засіданні постійних комісіях ради, однак використала вказані повноваження для поліпшення матеріального становища свого чоловіка шляхом надання дозволу на отримання земельної ділянки до 2,000.

Суперечність між її приватним інтересом та здійсненням службових і представницьких повноважень як депутатом, пов'язана з наданням дозволу на отримання земельної ділянки до 2,000 гектар її чоловіком.

Крім того, 26.03.2019 року в приміщенні Нивотрудівської сільської ради Апостолівського району Дніпропетровської області за адресою: Дніпропетровська область, с. Нива Трудова, вул. Каштанова, 6, проходило засідання постійної комісії Нивотрудівської сільської ради з питань містобудування, земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища, яке згідно протоколу очолював голова постійної комісії ОСОБА_2 , та були присутні члени комісії ОСОБА_3 , ОСОБА_1 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , а також землевпорядник Нивотудівської сільської ради ОСОБА_6 .

Згідно протоколу засідання постійної комісії від 26.03.2019 під номером сімнадцять розглядалось питання «Про надання дозволу розробку проекту відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства із земель запасу комунальної власності на земельній ділянці за кадастровим номером НОМЕР_1 громадянам», згідно якого на розгляд сесії виносилось питання щодо надання дозволу на розробку проекту відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського із земель запасу комунальної власності за рахунок земельної ділянки з кадастровим номером НОМЕР_1 16-ом громадянам однаковим розміром до 2,000 га, серед яких ОСОБА_7 , який є чоловіком депутата та члена постійної комісії Нивотрудівської сільської ради ОСОБА_1 .

Після доповіді землевпорядника ОСОБА_6 голова та члени комісій серед яких ОСОБА_1 одноголосно проголосували «За» включення зазначеного проекту на розгляд 23 сесії Нивотрудівської сільської ради.

Під час розгляду питання «Про надання дозволу розробку проекту відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства із земель запасу комунальної власності на земельній ділянці за кадастровим номером НОМЕР_1 громадянам» ОСОБА_1 не повідомила склад постійної комісії про наявний у неї конфлікт інтересів, обумовлений сімейними стосунками з ОСОБА_7 та проголосувала «ЗА».

Під час голосування у ОСОБА_1 виник реальний конфлікт інтересів, а саме - суперечність між її приватним майновим інтересом, обумовленими сімейними стосунками з ОСОБА_7 - бажанням отримання земельної ділянки до 2,000 гектар її чоловіком та її представницькими повноваженнями, як депутата ради, який уповноважений представляти відповідну територіальну громаду шляхом участі на засіданні постійних комісіях ради, однак використала вказані повноваження для поліпшення матеріального становища свого чоловіка шляхом надання дозволу на отримання земельної ділянки до 2,000.

Крім того, на початку пленарного засідання двадцять третьої сесії Нивотрудівської сільської ради сьомого скликання було затверджено чергу денну двадцять третьої сесії Нивотрудівської сільської ради сьомого скликання, згідно з п. 25 якого, на розгляд винесене питання «Про надання дозволу на розробку проекту відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства із земель запасу комунальної власності за рахунок земельної ділянки з кадастровим номером НОМЕР_1 ».

Відповідно до протоколу засідання двадцять третьої сесії Нивотрудівської сільської ради сьомого скликання від 26.03.2019 доповідачем питання «Про надання дозволу на розробку проекту відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства із земель запасу комунальної власності за рахунок земельної ділянки з кадастровим номером НОМЕР_1 » був землевпорядник Нивотрудівської сільської ради ОСОБА_6 .

Після обговорення, депутати сільської ради проголосували наступним чином: «За»-11; «проти»-0; «утримались-3» ( ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 ), що підтверджується відповідним протоколом двадцять третьої сесії Нивотрудівської сільської ради.

На підставі голосування, головою ради винесене та підписане рішення Нивотрудівської сільської ради № 607-23VII від 26.03.2019 «Про надання дозволу на розробку проекту відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства із земель запасу комунальної власності за рахунок земельної ділянки з кадастровим номером НОМЕР_1 », згідно з яким надано дозвіл на розробку проекту відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського із земель запасу комунальної власності на земельній ділянці з кадастровим номером НОМЕР_2 громадянам однаковим розміром до 2,0000 га, серед яких ОСОБА_7 .

Під час розгляду рішення № 607-23VII від 26.03.2019 «Про надання дозволу на розробку проекту відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського із земель запасу комунальної власності за рахунок земельної ділянки з кадастровим номером НОМЕР_1 » ОСОБА_1 не повідомила депутатський корпус Нивотрудівської сільської ради про наявний у неї конфлікт інтересів, обумовлений сімейними стосунками з ОСОБА_7 .

Під час голосування у ОСОБА_1 виник реальний конфлікт інтересів, а саме - суперечність між її приватним майновим інтересом, обумовленими сімейними стосунками з ОСОБА_7 - бажанням отримання земельної ділянки до 2,0000 гектар її чоловіком та її представницькими повноваженнями, як депутата ради, який уповноважений представляти відповідну територіальну громаду шляхом участі на сесіях ради, однак використала вказані повноваження для поліпшення матеріального становища свого чоловіка шляхом надання дозволу на отримання земельної ділянки до 2,0000 гектар.

Суперечність між її приватним інтересом та здійсненням службових і представницьких повноважень як депутатом, пов'язана з наданням дозволу на отримання земельної ділянки до 2,0000 гектар її чоловіку.

Крім того, на початку пленарного засідання двадцять третьої сесії Нивотрудівської сільської ради сьомого скликання було затверджено чергу денну двадцять третьої сесії Нивотрудівської сільської ради сьомого скликання, згідно з п. 25 якого, на розгляд винесене питання «Про надання дозволу на розробку проекту відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства із земель запасу комунальної власності за рахунок земельної ділянки з кадастровим номером НОМЕР_1 ».

Відповідно до протоколу засідання двадцять третьої сесії Нивотрудівської сільської ради сьомого скликання від 26.03.2019 доповідачем питання «Про надання дозволу на розробку проекту відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства із земель запасу комунальної власності за рахунок земельної ділянки з кадастровим номером НОМЕР_1 » був землевпорядник Нивотрудівської сільської ради ОСОБА_6 .

Після обговорення, депутати сільської ради проголосували наступним чином: «За»-11; «проти»-0; «утримались-3» ( ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 ), що підтверджується відповідним протоколом двадцять третьої сесії Нивотрудівської сільської ради.

На підставі голосування, головою ради винесене та підписане рішення Нивотрудівської сільської ради № 607-23/VIIвід 26.03.2019 «Про надання дозволу на розробку проекту відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства із земель запасу комунальної власності загальною за рахунок земельної ділянки з кадастровим номером НОМЕР_1 », згідно з яким надано дозвіл на розробку проекту відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства із земель запасу комунальної власності за рахунок земельної ділянки з кадастровим номером НОМЕР_1 » 16 громадянам однаковим розміром до 2,0000 гектар, серед яких ОСОБА_7 , який є чоловіком депутата Нивотрудівської сільської ради ОСОБА_1 .

Під час розгляду рішення № 607-23/VIIвід 26.03.2019 «Про надання дозволу на розробку проекту відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства із земель запасу комунальної власності за рахунок земельної ділянки з кадастровим номером НОМЕР_1 » ОСОБА_1 не повідомила депутатський корпус Нивотрудівської сільської ради про наявний у неї конфлікт інтересів, обумовлений сімейними стосунками з ОСОБА_7 та проголосувала «ЗА».

Під час голосування у ОСОБА_1 виник реальний конфлікт інтересів, а саме - суперечність між її приватним майновим інтересом, обумовленими сімейними стосунками з ОСОБА_7 - бажанням отримання земельної ділянки до 2,0000 гектар її чоловіком та її представницькими повноваженнями, як депутата ради, який уповноважений представляти відповідну територіальну громаду шляхом участі на сесіях ради, однак використала вказані повноваження для поліпшення матеріального становища свого чоловіка шляхом надання дозволу на отримання земельної ділянки до 2,0000 гектар.

Суперечність між її приватним інтересом та здійсненням службових і представницьких повноважень, як депутата, пов'язана з наданням дозволу на отримання земельної ділянки до 2,0000 гектар її чоловіком.

Як роз'яснило НАЗК у своїх Методичних рекомендаціях з питань запобігання та врегулювання конфлікту інтересів у діяльності осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та прирівняних до них осіб, затверджених рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 14.07.2016 № 2 (далі - Методичні рекомендації), щодо приватного інтересу першим питанням для кожного суб'єкта відповідальності завжди є правильна оцінка, що таке приватний інтерес і який із них власне може спричинити конфлікт інтересів. Зазначене свідчить про те, що для оцінки наявності приватного інтересу обов'язковим є розуміння службовця (суб'єктивне його відношення).

Зокрема, зі змісту пункту 3 підрозділу 2.1. розділу 2 Методичних рекомендацій вбачається, що наявність протиріччя встановлюється в кожному окремому випадку шляхом порівняння повноважень та існуючого у особи приватного інтересу із подальшим визначенням можливості (неможливості) такого інтересу вплинути на об'єктивність чи неупереджені прийняття рішення, вчинення діяння службовою особою. Конфлікт інтересів існуватиме в усіх випадках, коли у особи є приватний інтерес, здатний вплинути на об'єктивність або неупередженість його рішення або дії під час виконання службових або представницьких повноважень. Навіть тоді, коли прийняті ним рішення, вчинені чи не вчиненні дії за наявності приватного інтересу відповідають закону.

Однак, ОСОБА_1 не вживши всіх вичерпних заходів, спрямованих на запобігання конфлікту інтересів, та знаючи, що на засіданні двадцять третьої сесії Нивотрудівської сільської ради сьомого скликання від 26.03.2019 року приймалося рішення в інтересах її чоловіка, вчинила дії та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, які полягали у безпосередній її участі у голосуванні за рішення № 607 від 26.03.2019 «Про надання дозволу на розробку проекту відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства із земель запасу комунальної власності загальною за рахунок земельної ділянки з кадастровим номером НОМЕР_1 », без попереднього самостійного публічного оголошення про конфлікт інтересів під час засідання ради, на якому розглядалися зазначені рішення.

Таким чином, ОСОБА_1 вчинила дію в умовах реального конфлікту інтересів, взявши участь у голосуванні за прийняття рішення Нивотрудівської сільської ради, що стосувалося інтересів особи, з якою її пов'язують сімейні стосунки, чим вчинила адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, відповідальність за які передбачена ч.1 ст.172-7, ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Прокурор в судовому засіданні підтримав повністю обставини, зазначені в протоколі та вважає, що в діях ОСОБА_1 є склад правопорушення, передбачений ч.1 ст.172-7, ч.2 ст.172-7 КУпАП, що підтверджується зібраними доказами, які є в матеріалах справи, просив визнати винною ОСОБА_1 та притягнути до адміністративної відповідальності.

В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у скоєному правопорушенні визнала частково, пояснила, що дійсно приймала участь у засіданні комісії, сесії, брала участь у голосуванні за прийняття рішення щодо відведення земельної ділянки у власність її чоловіку, однак, вона не знала, що такі дії свідчать про наявність конфлікту інтересів, оскільки положення законодавства їм не роз'яснювалось.

Вислухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, думку прокурора, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, оцінивши докази у їх сукупності, суд приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 в скоєнні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-7, ч.2 ст.172-7 КУпАП знайшла своє повне підтвердження, а саме: протоколи № 1195 від 05.06.19 року, 1194 від 05.06.2019 року, 1192 від 05.06.2019 року, 1193 від 05.06.2019 року про адміністративні правопорушення стосовно ОСОБА_1 , пов'язані з корупцією за ч.1, ч.2 ст. 172-7 КУпАП.

Крім того, вина ОСОБА_1 підтверджується наступними доказами:

- Згідно Рішення «Про затвердження повноважень депутатів Нивотрудівської сільської об'єднаної територіальної громади» № 2-1/VII від 03.12.2015 року, визнано повноваження депутатів Нивотрудівської сільської ради по 22 округах, до яких входить під №8 - ОСОБА_1 .

- Згідно протоколу засідання комісії з питань містобудування, будівництва, земельних відносин та охорони навколишнього середовища від 26.03.2019 року під номером сімнадцять розглядалось питання «Про надання дозволу на розробку проекту відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства із земель запасу комунальної власності на земельній ділянці за кадастровим номером НОМЕР_3 : НОМЕР_4 : НОМЕР_5 громадянам», 16 громадянам однаковим розміром до 2,000 га, серед яких є ОСОБА_7 .

- Рішенням № 607-23/VII від 26.03.2019 року «Про надання дозволу на розробку проекту відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства із земель запасу комунальної власності на земельній ділянці за кадастровим номером НОМЕР_1 громадянам» надано дозвіл на розробку проекту відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства із земель запасу комунальної власності на земельній ділянці за кадастровим номером НОМЕР_1 громадянам однаковим розміром до 2,0000 га, серед яких ОСОБА_7 .

- Відповідно до протоколу двадцять третьої сесії сьомого скликання Нивотрудівської сільської ради Апостолівського району від 26.03.2019 року, на вказаному засіданні з 22 депутатів були присутні 14, у тому числі і ОСОБА_1 , яка при розгляді питання порядку денного -25/607 «Про надання дозволу на розробку проекту відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства із земель запасу комунальної власності на земельній ділянці за кадастровим номером НОМЕР_1 громадянам», в тому числі, щодо надання дозволу на розробку проекту відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства земельної ділянки (площею до 2,0000 га на сформованій ділянці) її чоловіку ОСОБА_7 , маючи виниклий реальний конфлікт інтересів, що полягав у суперечності між її представницькими повноваженнями як депутата сільської ради, та приватним інтересом у виді отримання її близькою особою (чоловіком), дозволу на розробку проекту відведення земельної ділянки у власність, не оголосила про реальний конфлікт інтересів в установленому законодавством порядку та проголосувала «ЗА» прийняття вищевказаного рішення.

- Довідкою виконавчого комітету Нивотрудівської сільської ради підтверджується той факт, що при прийнятті рішення № 607 «Про надання дозволу на розробку проекту відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства із земель запасу комунальної власності на земельній ділянці за кадастровим номером НОМЕР_1 громадянам» на черговій 23 сесії VII скликання від 26.03.2019 року ОСОБА_1 не повідомляла про наявний конфлікт інтересів.

- Відповідно до пояснень ОСОБА_1 при прийнятті рішення вона не повідомила про конфлікт інтересів та прийняла участь у голосуванні «за» прийняте рішення № 607-23/VII від 26.03.2019 року «Про надання дозволу на розробку проекту відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства із земель запасу комунальної власності на земельній ділянці за кадастровим номером НОМЕР_1 громадянам».

- Відповідно до інформації, що міститься у витягу з Державного реєстру актів цивільного стану Апостолівського районного управління юстиції у Дніпропетровській області 06.10.2007 року між ОСОБА_1 та ОСОБА_7 укладено шлюб (свідоцтво серії НОМЕР_6 ).

- Згідно з поясненнями ОСОБА_10 при прийнятті рішення «Про надання дозволу на розробку проекту відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства із земель запасу комунальної власності на земельній ділянці за кадастровим номером НОМЕР_1 громадянам», жоден депутат не повідомив про наявний конфлікт інтересів та за результатами голосування прийнято дані рішення.

Суд вважає, що докази вини ОСОБА_1 в скоєнні адміністративних правопорушень, передбачених ч.ч.1,2 ст.172-7 КУпАП, досліджені при розгляді справи є належними, допустимими та достатніми.

Призначаючи адміністративне стягнення ОСОБА_1 , виходжу з вимог ч.2 ст.36 КУпАП України, згідно якої, якщо особа скоїла декілька адміністративних правопорушень, справи за якими одночасно розглядає один і той самий орган (посадова особа), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більше серйозніше порушення з числа скоєних.

Крім того, відповідно до ст.33 КУпАП України, накладене адміністративне стягнення в кожному конкретному випадку має бути необхідним і достатнім для виправлення правопорушника та попередження вчинення ним нових правопорушень.

З урахуванням того, що ОСОБА_1 скоїла правопорушення, яке стосується засад запобігання та протидії корупції вважаю за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в межах, передбачених санкцією ч.2 ст.172-7 КУпАП України.

Відповідно до ст.40-1 та зміни до ст.283 Кодексу України про адміністративне правопорушення, зміни до ст.4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється в дохід держави у розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) грн. 20 коп. у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення.

На підставі викладеного та керуючись ст.283, ст.40-1, ст.36 КУпАП України,-

ПОСТАНОВИЛА:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винною у скоєні адміністративних правопорушень, передбачених за ч.1 ст.172-7 КУпАП, ч.2 ст.172-7 КУпАП, та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в сумі 3400,00 грн. (три тисячі чотириста грн. 00 коп.) на користь держави .

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) грн. 20 (двадцять) коп.

Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду через Апостолівський районний суд Дніпропетровської області шляхом подачі апеляційної скарги про апеляційне оскарження протягом десяти днів із дня її проголошення.

Повний текст складено 21.06.2019 року.

СуддяН. В. Хоруженко