Справа № 140/1184/19
Провадження №3/140/664/19
10.06.2019 року м. Немирів
Суддя Немирівського районного суду Вінницької області Царапора О.П. розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Національного агентства з питань запобігання корупції Департаменту з питань запобігання політичної корупції щодо ОСОБА_1 . ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_1 , уродженця та жителя с АДРЕСА_1 українця, громадянина України, працюючого директором «Немирів комунсервіс», про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 212-15 КУпАП,
- права, передбачені ст. 268 КУпАП розяснені, -
23 квітня 2019 року головним спеціалістом відділу аналітичного інформаційного забезпечення Департаменту з питань запобігання політичній корупції Національного агентства з питань запобігання корупції складено протокол відносно ОСОБА_1 , в якому вказано, що за результатами аналізу Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру, поданого політичною партією «Радикальна партія ОСОБА_2 Ляшка» за IV квартал 2018 року встановлено, що Партією 06.12.2018 отримано внесок від ОСОБА_1 у розмірі 44550,00 грн. На підтвердження інформації зазначеної у Звіті Партії надана банківська виписка ПАТ «Райфайзен Банк Аваль», згідно з якою внесок наданий за розрахунковим документом № 11206356KJ з призначенням платежу «внесок на підтримку Партії». Наведена обставина свідчить про те, що особа знала і усвідомлювала свої дії.
Відповідно до листа від 18.02.2019 № 3559/5/99-99-17-02-16 Державної фіскальної служби України за даними інтегрованих карток, інформаційної системи органів ДФС станом на 06.12.2018 у ОСОБА_1 обліковується податковий борг у сумі 602,48 гривень.
Відповідно до пункту 8 частини першої статті 15 Закону України «Про політичні партії в Україні» не допускається здійснення внесків на підтримку політичних партій фізичними та юридичними особами, які мають непогашений податковий борг.
Відповідно до ст.245КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративне правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точності відповідності з законом.
Стаття 7 Кодексу України про адміністративне правопорушення передбачає, що ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше, як на підставах і в порядку, встановлених законом. При цьому, провадження в справах про адміністративне правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законів.
Відповідно до вимог процесуального закону, докази мають бути належними та допустимими. Допустимими є ті докази, які зібрані у відповідності до закону, компетентними органами та в установленому порядку, а належними - якщо вони підтверджують факт даного адміністративного проступку.
Згідно диспозиції ст.212-15КУпАП адміністративна відповідальність настає за порушення податку надання або отримання внеску на підтримку політичної партії,порушення порядку надання або отримання державного фінансування статутної діяльності політичної партії, порушення порядку надання або отримання фінансової (матеріальної)підтримки для здійснення передвиборчої агітації або агітації з всеукраїнського або місцевого референдуму.
Пунктом 8 частини 1статті 15 Закону України «Про політичні партії в Україні» від 05квітня 2001 року № 2365-III передбачено, що не допускається здійснення внесків на підтримку
політичної партії фізичними та юридичними особами, які мають непогашений податковий борг.
Вище зазначене зафіксовано в Акті про проведення аналізу Звіту від 03.04.2019 та у Висновку про результати аналізу Звіту від 05.04.2019 № 1094 затвердженого рішенням Національного агентства від 05.04.2019 № 934.
Таким чином, ОСОБА_3 , порушив пункт 8 частини першої статті 15 Закону, чим вчинив порушення встановленого законом порядку надання внеску на підтримку політичних партій фізичними особами, відповідальність за яке передбачена статтею 212-15Кодексу України про адміністративні правопорушення.
День виявлення правопорушення - 03.04.2019 року - дата складання акту про проведення аналізу Звіту, День вчинення правопорушення - це дата надання внеску 06.12.2018. Місце вчинення - місце реєстрації особи: АДРЕСА_1 .
В судовому засіданні ОСОБА_3 свою вину у вчиненому правопорушенні не визнав та пояснив, що надаючи внесок на підтримку політичній партії він не знав про наявність у нього податкового боргу. Зазначив, що внесені ним кошти політичною партією йому були повернуті. Заявив клопотання про відкладення розглядом справи з метою долучення належних доказів до матеріалів справи про відсутність у нього заборгованості по платежах місцевого та державного бюджетів
За таких обставин судове засідання розглядом було відкладено, а правопорушнику був наданий строк для зібрання відповідних належних доказів.
10.06.2019 року в судовому засіданні адмінпритягуваний ОСОБА_3 надав на огляд суду довідки Державної фіскальної служби Головного територіального управління ДФС у Вінницькій області та просив суд звернути увагу на ті обставини, що згідно наданої інформації, яка містилась в інтегрованій системі органів ДФС на той час, та була надана Національному агентству з питань запобігання корупції, не може бути взята як доказ для притягнення особи до адміністративної відповідальності за ст. 212-15 КУпАП так як зазначено у довідці, що внаслідок некоректної роботи АІС «Податковий блок», «Облік платежів» в автоматичному режимі були помилково сформовані за об'єкт житлової нерухомості. Тому у зв'язку проведеним перерахунком згідно його поданої заяви попередні повідомлення вважаються повернутими та скасованими, тому просив закрити провадження відносно нього на підставі п.1ст.247КУпАП у звязку з відсутністю в його діяї складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 212-15 КУпАП..
Суддя, вислухавши доводи адмінпритягуваного ОСОБА_4 , вивчивши матеріали справи, дослідивши надані докази, надавши оцінку всім зібраним доказам у їх сукупності дійшов до висновку, що викладені обставини в сукупності свідчать про відсутність у ОСОБА_4 умислу на вчинення вказаного адміністративного правопорушення, що в свою чергу свідчить про відсутність суб'єктивної сторони складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 212-15 КУпАП, вимоги якої передбачають підстави для притягнення особи до адміністративної відповідальності за порушення встановленого законом порядку надання внеску на підтримку політичної партії.
З наданих та досліджених суддею довідок Державної фіскальної служби Головного територіального управління ДФС у Вінницькій області вбачається відсутність заборгованості по платежах до місцевого та державного бюджетів, а попередні повідомлення, - рішення № 0140550-5002-0228 від 05.04.2018 року, № 127483-13 від 15.05.2017 року у відповідності до п.п. 266.7.3., 266.7 ст. 266 ПКУ вважаються скасованими та відкликаними.
Відповідно до ч.1 ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
З урахуванням положень зазначеної статті та відповідно до загальних засад адміністративного права України обєкт правопорушення, обєктивна сторона, субєкт та субєктивна сторона в своїй сукупності визначають склад адміністративного правопорушення.
Вина,- це обовязкова ознака субєктивної сторони будь-якого адміністративного правопорушення.
Згідно ст. 212-15 КУпАП та виходячи з положень протоколу про адміністративне правопорушення № 50-25/343 від 23.04.2019 року обєктивна сторона вчиненого ОСОБА_1 правопорушення полягає у порушення встановленого порядку надання внеску на підтримку політичної партії, оскільки на момент надання внеску 06.12.2018 року він мав податковий борг в розмірі 602,48 грн. Однак вказана обставина спростовуються наданими ОСОБА_1 у судовому засіданні довідками Державної фіскальної служби України та нічим іншим його вина не підтверджується.
Отже, суд дійшов висновку, що фактично в діях ОСОБА_1 відсутні об'єктивна та суб'єктивна сторони, оскільки в ході судового засідання його винуватість у вчиненні вказаного правопорушення не знайшла свого підтвердження ,адже його пояснення та доводи нічим не спростовані, тому підстави для складення відносно ОСОБА_1 вказаного адміністративного протоколу були відсутні.
Відповідно дост. 19 Закону України «Про міжнародні договори України»,ст. 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини»стала практика Європейського суду з прав людини є частиною національного законодавства та обов'язкова до застосування судами як джерело права.
У рішенні ЄСПЛ від 21 липня 2011 року по справі «Коробов проти України» Європейський суд з прав людини вказав, що при оцінці доказів Суд, як правило, застосовує критерій доведення «поза розумним сумнівом». Проте, така доведеність може випливати зі співіснування достатньо переконливих, чітких і узгоджених між собою висновків чи схожих неспростовних презумцій факту.
Статтею 62Конституції України встановлено презумпцію невинуватості. Обовязок встановлення всіх обставин умовного правопорушення та доведення вини особи покладається на сторону обвинувачення. Всі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Відповідно до п.1 ст. б Конвенції Про захист прав людини і основоположних свободкожен має право на справедливий розгляд його справи упродовж, розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.
Згідно п.1 ч.1ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у звязку з відсутністю події чи складу адміністративного правопорушення.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що провадження у справі підлягає закриттю за відсутністю складу адміністративного правопорушення, оскільки у діяннях притягуваної особи відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст.212-15 КУпАП.
Керуючись ст.ст.7,9,10,212-15,245,247,251,252,280,283,284 КУпАП суд,-
Провадження по справі про адміністративне правопорушення, передбачене ст.212-15 КУпАП відносно ОСОБА_1 , закрити на підставі ч.1ст. 247 КУпАП, у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або прокурором протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги до Апеляційного суду Вінницької області через Немирівський районний суд протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя: О.П. Царапора