Справа № 522/6784/19
Провадження № 3/522/4594/19
20 червня 2019 року м. Одеса
Суддя Приморського районного суду м. Одеси Бондар В.Я. розглянувши матеріали, що надійшли від Портофранківського відділенні поліції Приморського відділу поліції в м. Одесі ГУНП в Одеській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , свідоцтво про народження НОМЕР_1 , місце реєстрації: АДРЕСА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.175-1 КпАП України,-
Відповідно до адміністративних матеріалів, наданих суду 18.04.22019 року, 09.04.2019 року приблизно о 13 год. 30 хв. неповнолітній ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , знаходячись поблизу будинку №76А по вул. Мечнікова у м. Одесі, палив тютюнові вироби, а саме цигарки в забороненому місці, чим порушив чинне законодавство, передбачене ч.1 ст. 175-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
За вказаним фактом співробітниками поліції відносно ОСОБА_1 був складений протокол про адміністративне правопорушення серії АПР18 № 007540 від 09.04.2019 року за ч.1 ст.175-1 КпАП України.
В судове засідання 20.06.2019 року ОСОБА_1 не з'явився, про дату, час та місце судового засідання був повідомлений належним чином. Про причини неявки не повідомив, та не звернувся з клопотанням про відкладення розгляду справи, чим позбавив можливості суд вислухати його пояснення по суті справи.
Справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи. У зв'язку з чим, згідно з ст. 268 КУпАП, справа розглянута на підставі матеріалів, які містяться у ній.
Відповідно до положень ч. 1 та 2 ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Провадження у справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до вимог ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають істотне значення для правильного вирішення справи.
Згідно ч.1 ст.175-1 КпАП України куріння тютюнових виробів у місцях, де це заборонено законом, а також в інших місцях, визначених рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради тягне за собою попередження або накладення штрафу від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази та надавши їм оцінку, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 175-1 КпАП України.
Вина ОСОБА_1 підтверджується зібраними по справі доказами, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення серії АПР18 № 007540 від 09.04.2019 року; рапортом Портофранківського ВП Приморського ВП в м. Одеса ГУНП в Одеській області від 09.04.2019 року; письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 09.04.2019 року.
На момент скоєння адміністративного правопорушення (та станом на день ухвалення постанови) ОСОБА_1 був неповнолітнім. Статтею 24-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення зазначено за вчинення адміністративних правопорушень до неповнолітніх у віці від шістнадцяти до вісімнадцяти років можуть бути застосовані такі заходи впливу: зобов'язання публічно або в іншій формі попросити вибачення у потерпілого, попередження, догана або сувора догана, передача неповнолітнього під нагляд батькам або особам, які їх замінюють, чи під нагляд педагогічному або трудовому колективу за їх згодою, а також окремим громадянам на їх прохання.
Враховуючи те, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується для виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, з метою дотримання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами, суд дійшов до висновку, що необхідним та достатнім є вид адміністративного стягнення у вигляді попередження.
Керуючись ст. 175-1, ст. ст. 9, 24, 33, 34, 35, 38, 221, 283, 284, 285 КУпАП, -
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , свідоцтво про народження НОМЕР_1 , місце реєстрації: АДРЕСА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченою ч.1 ст. 175-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та застосувати такі заходи впливу, як попередження.
Постанова по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови шляхом подання апеляційної скарги до Одеського апеляційного суду через Приморський районний суд м. Одеси.
Суддя: В.Я. Бондар