Рішення від 06.06.2019 по справі 805/4448/17-а

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 червня 2019 р. Справа№805/4448/17-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1

головуючого судді - Бабаш Г.П.

при секретарі - Оголь В.К.

за участю

представника позивача - Дробної Н.А. (довіреність від 09.04.2019 року №8462/13/25),

представника позивача - Третьяковій Ю.С. (довіреність від 09.04.2019 року №8463/13/25),

представника позивача - Багішвілі Й.З. (довіреність від 25.04.2019 року №9991/13/25),

представника позивача - Дрегваль О.М. (посвідчення №14 від 01.10.2018 року),

розглянувши у відкритому судовому засіданні за правилами загального судового провадження адміністративну справу за позовом Покровського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області до Публічного акціонерного товариства “Донецький металургійний завод” про стягнення заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій в сумі в сумі 4 900 180,60 грн., -

ВСТАНОВИВ:

Красноармійське об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області звернулось до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Публічного акціонерного товариства “Донецький металургійний завод” про стягнення заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій, призначених за списком №1 за період червень 2014 року - березень 2017 року в сумі 35 517 293,41 грн.

Позовні вимоги вмотивовані тим, що відповідач не виконує своїх зобов'язань щодо покриття фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій. З посиланням на Закон України від 09.07.2003 №1058-ІV Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, Інструкцію «Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України», затвердженої постановою Правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 №21-1, позивач просив стягнути з відповідача заборгованість по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до пункту «а» статті 13 Закону України від 05.11.2011 №1788 «Про пенсійне забезпечення» (за Списком №1) в сумі 35 517 293,41 грн.

Відповідачем до суду надано відзив проти адміністративного позову. У відзиві відповідач зазначив, що у зв'язку із захопленням адміністративних будівель та виробничих приміщень ПАТ «Донецький металургійний завод» було перереєстровано у м. Покровськ Донецької області. У зв'язку зі зміною місця розташування підприємства і втрати можливості провадження господарської діяльності, працівники підприємства були звільнені.

Таким чином, особи, яким було призначено, нараховано та виплачено пенсії УПФУ у період з 01.06.2014 року по 31.03.2017 року, не є працівниками ПАТ «Донецький металургійний завод».

Крім того, відповідач вказує на те, що позивачем не було надано доказів виконання вимог розділу 6 «Інструкції про порядок обчислення та сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України», затвердженої постановою Управління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 року №21-1.

У зв'язку з вищевикладеним, відповідач просив відмовити у задоволенні позовних вимог в повному обсязі.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 14.12.2017 року позовну заяву було залишено без руху.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 03.01.2018 року продовжено строк для усунення недоліків позовної заяви до 22.01.2018 року.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 24.01.2018 року продовжено строк для усунення недоліків позовної заяви до 02.02.2018 року.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 05.02.2018 року продовжено строк для усунення недоліків позовної заяви до 28.02.2018 року.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 28.02.2018 року відкрито провадження у справі та призначено розгляд справи за правилами спрощеного судового провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 20.03.2018 року розгляд справи призначено за правилами загального позовного провадження на 03.04.2018 року.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 03.04.2018 року призначено судово-економічну експертизу.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 10.04.2019 року поновлено провадження у справі. Розгляд справи призначено на 25.04.2019 року.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 25.04.2019 року відкладено підготовче судове засідання до 21.05.2019 року. Замінено сторону позивача по справі.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 20.05.2019 року виправлено описку в ухвалі суду від 25.04.2019 року.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 21.05.2019 року закрито підготовче провадження та призначено судовий розгляд адміністративної справи на 06.06.2019 року.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 06.06.2019 року позовні вимоги в сумі 30 617 112,81 грн. залишено без розгляду.

Представники позивача у судовому засіданні на задоволенні позовних вимог наполягали з підстав, зазначених у позовній заяві з урахуванням уточнених позовних вимог.

Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.

Покровське об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області є суб'єктом владних повноважень - органом виконавчої влади, який в цих правовідносинах здійснює повноваження, покладені на нього п. 12 Прикінцевих положень Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, Положенням про Пенсійний фонд України, затвердженим Указом Президента України від 06 квітня 2011 року №384/2011.

Відповідно до ст. 12 Прикінцевих положень Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у період до перетворення Пенсійного фонду України в неприбуткову самоврядну організацію він функціонує як центральний орган виконавчої влади на підставі норм цього Закону (крім норм, зазначених в абзаці шостому пункту 1 цього розділу) та Положення про Пенсійний фонд України, яке затверджує Президент України. Бюджет Пенсійного фонду України в зазначений період затверджує Кабінет Міністрів України.

Згідно з підпунктом 5 п. 4 Положення, Пенсійний фонд України відповідно до покладених на нього завдань: організовує, координує та контролює роботу головних управлінь Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, управлінь у районах, містах, районах у містах, а також управлінь у містах та районах (далі - територіальні органи) щодо: зокрема, забезпечення додержання підприємствами, установами, організаціями та громадянами актів законодавства про пенсійне забезпечення і законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску; інших платежів, призначенням (перерахунком) і виплатою пенсій, щомісячного довічного грошового утримання суддям у відставці та іншими виплатами, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Пенсійного фонду України.

Як встановлено судом, відповідач - Публічне акціонерне товариство Донецький металургійний завод, зареєстроване в якості юридичної особи, включено до ЄДРПОУ за №00191164, місцезнаходження: 85307, Донецька область, м. Покровськ, вул. Торгівельна, б. 106А, про що зазначено в онлайн відомостях з ЄДРПОУ.

Публічне акціонерне товариство «Донецький металургійний завод» зареєстровано у Єдиному державному реєстрі відомостей про юридичну особу 16.08.2004 року за №12661200000000393, є юридичною особою, код ЄДРПОУ 00191164. Основний вид діяльності - виробництво чавуну, сталі та феросплавів.

Відповідно до щомісячних розрахунків фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій за списком №1 за червень 2014 року - березень 2017 року сформованих територіальними органами ПФК за відповідачем рахується заборгованість з відшкодування витрат на виплату та доставку пільгових пенсій по пенсіонерах за списком №1 за вказаний період на загальну суму 35 517 293,41 грн.

З метою забезпечення всебічного та об'єктивного розгляду адміністративної справи, для з'ясування обставин судом було призначено судову економічну експертизу.

Після проведення судово-економічної експертизи позивачем до суду було надано заяву про уточнення позовних вимог, відповідно якої позивач просив залиши без розгляду позовні вимоги в частині ненадання доказів по справі в сумі 30 617 112,81 грн.

З урахуванням вищевикладених обставин, суд розглядає питання щодо заборгованості відповідача по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до пункту «а» статті 13 Закону України від 05.11.2011 №1788 «Про пенсійне забезпечення» (за списком №1) в сумі 4 900 180,60 грн.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників позивача, повно, всебічно та об'єктивно дослідивши в судовому засіданні всі обставини справи та висновок судово-економічної експертизи, суд встановив наступне.

Відповідно до пп.1 п.4 Положення “Про управління Пенсійного фонду України в районах, містах, районах у містах, а також у містах та районах”, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 22 грудня 2014 р. № 28-2 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15 січня 2015р. за №41/26486, встановлено, що управління Фонду відповідно до покладених на нього завдань забезпечує додержання підприємствами, установами, організаціями незалежно від форми власності та громадянами України, іноземцями та особами без громадянства, які на законних підставах перебувають на території України, вимог актів законодавства про пенсійне забезпечення.

Згідно з пп.9 п.4 зазначеного Положення, управління Фонду здійснює стягнення у передбаченому законодавством порядку своєчасно не нарахованих та/або не сплачених сум страхових внесків та інших платежів.

Відповідно до пункту 2 розділу XV “Прикінцеві положення” Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” передбачено, що пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди.

До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди:

1) особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбачених Законом України “Про пенсійне забезпечення”.

У цьому випадку розміри пенсій визначаються відповідно до статті 27 та з урахуванням норм статті 28 цього Закону.

При цьому зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом.

Підприємства та організації з коштів, призначених на оплату праці, вносять до Пенсійного фонду плату, що покриває фактичні витрати на виплату і доставку пенсій особам, які були зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, крім тих, що були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України, починаючи з дня набрання чинності цим Законом, у розмірі 20 відсотків з наступним збільшенням її щороку на 10 відсотків до 100-відсоткового розміру відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій до набуття права на пенсію за віком відповідно до цього Закону.

Таким чином, обов'язок відшкодування підприємством фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій встановлений чинним законодавством України.

Страхувальниками, відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 14 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, є роботодавці: підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання та інші.

Відповідно до п. 2 ст. 17 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, страхувальник зобов'язаний нараховувати, обчислювати та сплачувати у встановлені строки та в повному обсязі страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Згідно абз. 4 п.1 ст. 2 Закону України “Про збір на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” для платників збору, визначених пунктами 1 та 2 статті 1 цього Закону, крім тих, які є платниками фіксованого сільськогосподарського податку, об'єктом оподаткування є також фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів “а” статті 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення” до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого статтею 12 Закону України “Про пенсійне забезпечення”.

Відповідно абз. 3 п.1 ст. 4 Закону України “Про збір на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” встановлена ставка збору у розмірі 100 відсотків від об'єкта оподаткування, визначеного абзацом четвертим пункту 1 статті 2 цього Закону.

Відповідно до пункту 6.1 Інструкції № 21-1, відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, зокрема, для платників, зазначених у підпункті 2.1.1 пункту 2.1 цієї Інструкції, - фактичні витрати на виплату і доставку пенсій працівникам, зайнятим повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, крім працівників, що були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України, у таких розмірах: 20 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, призначених та/або виплачених у 2004 році; 30 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, призначених та/або виплачених у 2005 році; 40 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, призначених та/або виплачених у 2006 році; 50 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, призначених та/або виплачених у 2007 році; 60 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, призначених та/або виплачених у 2008 році; 70 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, призначених та/або виплачених у 2009 році; 80 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, призначених та/або виплачених у 2010 році; 90 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, призначених та/або виплачених у 2011 році; 100 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, призначених та/або виплачених з 2012 року.

Відповідно до п. 6.4 “Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України”, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України 19 грудня 2003 року № 21-1, розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами доходів органів Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених (перерахованих) пенсій.

Згідно п. 6.5. Інструкції, розрахунки складаються на підставі відомостей відділів з призначення пенсій органів Пенсійного фонду України, які подаються згідно з додатком 8 та додатком 8а до 1 січня поточного року та протягом 10 днів з дня прийняття рішення про призначення нової пенсії.

Пунктами 6.7 Інструкції, передбачено, що підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.

У разі зміни розміру пенсії або настання обставин, які впливають на суму відшкодування (смерть пенсіонера, зміна місця проживання та ін.), органи Пенсійного фонду повідомляють про це підприємства в місячний термін з моменту виникнення цих обставин.

Суми фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за період з дати призначення пенсії до дати складання розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону, сплачуються одночасно із оплатою фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за перший поточний місяць.

В той же час, суд враховує висновки експертизи, а саме:

По першому питанню - в обсязі наданих документів заявлену до стягнення суму з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за Списком № 1 за період червень 2014 року - березень 2017 року у загальній суму 35 517 293,41грн., в т.ч. у розрахунку УПФУ за 2016р., січень-березень 2017р., експерту виявляється можливим документально обґрунтувати тільки з урахуванням довідок УПФУ про розмір призначеної і фактично отриманої пенсії в загальній сумі 4 900 180,60 грн., у тому числі:

- за період червень 2014 року- грудень 2015р. в сумі 3 102 978,60 грн.

- за 2016р. в сумі 1 549 216,02 грн.,

- за період січень-березень 2017 року в сумі 247 985,98 грн.

Розбіжності даних дослідження з даними УПФУ до зменшення на загальну суму 30 617 112,81грн., в т.ч:

- за 2016р. до зменшення в сумі (-) 13 757 766,84грн. по 812-ти пенсіонерам,

-за період січень-березень 2017р. до зменшення в сумі (-) 2 207 541,74грн. по 511-ти пенсіонерам;

-за період червень 2014р.- грудень 2015р. відсутній розрахунок УПФУ.

Довідки УПФУ про розмір призначеної і фактично отриманої пенсії, які були надані на дослідження експерту, не є первинними документами у розумінні ст. 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» та п.2 «Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку».

По другому питанню - в обсязі наданих на дослідження матеріалів, відповідними документами щодо складу витрат та факту їх понесення позивачем, визначений для ПАТ «Донецький металургійний завод» розмір фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за Списком № 1 у заявленій до стягнення сумі фактичних витрат на виплату та доставку пенсій призначених на пільгових умовах - 35 517 293,41грн., в т.ч. у розрахунку УПФУ за 2016р., січень-березень 2017р., експерту виявляється можливим документально обґрунтувати тільки з урахуванням Довідок УПФУ про розмір призначеної і фактично отриманої пенсії в загальній сумі 4 900 180,60грн., у тому числі:

- за період червень 2014 року - грудень 2015 року в сумі 3 0102 978,60 грн.;

- за 2016 рік в сумі 1 549 216,02 грн.;

- за період січень-березень 2017 року в сумі 247 985,98 грн.;

Розбіжності даних досліджень з даними УПФУ до зменшення на загальну суму 30 617 112,81 грн., в т.ч.:

- за 2016 рік до зменшення в сумі (-) 13 757 766,84 грн. по 812-ти пенсіонерам;

- за період січень-березень 2017 року до зменшення в сумі (-) 2 207 541,74 грн. по 511-ти пенсіонерам;

- за період червень 2014 року - грудень 2015 року відсутній розрахунок УПФУ.

Докладно Довідки УПФУ про розмір призначеної і фактично отриманої пенсії, що надані на дослідження експерту, не є первинними документами у розумінні ст. 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» та п. 2 «Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку».

По третьому питанню - в обсязі наданих на дослідження документів Красноармійським об'єднаним управлінням Пенсійного фонду України Донецької області до сум, що підлягають відшкодуванню з боку ПАТ «Донецький металургійний завод» за розрахунком фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за період з червня 2014 року по березень 2017 року, сум доплат, надбавок і підвищень, що призначені відповідно до законодавства України та виплачуються за рахунок інших джерел, ніж кошти Пенсійного фонду України, документально не підтверджується.

Отже, згідно висновку експерта 199/26, первинними документами не підтверджується фактична виплата пенсій, тобто включаючи 4 900 180,60 грн., які є наразі предметом справи.

Крім того, перед відкриттям провадження у справі суд залишив позов без руху та не однократно продовжував позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви шляхом надання до суду списку пенсіонерів, щодо яких пред'явлено позов; документів, що підтверджують факт призначення пільгової пенсії працівникам відповідача; документів, що підтверджують пільговий стаж роботи пенсіонерів на підприємстві для призначення пенсій; доказів нарахування та виплати пільгових пенсій за спірний період (відривні талони поштових відділень, банківські виписки тощо стосовно кожного працівника, зазначеного в розрахунках фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій); доказів направлення на адресу відповідача розрахунків фактичних витрат і доставку пільгових пенсій зі спірний період; акту звірки розрахунків суми боргу (в разі наявності). Проте позивачем так і не були надані витребувані документи ані до суду, ані експерту при проведенні судової економічної експертизи.

Відповідно до ст. 72 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.

Згідно ч. 1 ст. 101 КАС України, висновок експерта - це докладний опис проведених експертом досліджень, зроблені у результаті них висновки та обґрунтовані відповіді на питання, поставлені перед експертом, складений у порядку, визначеному законодавством.

Згідно з ч. 2 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

На підставі викладеного, з урахуванням не доведення позивачем обґрунтованості своїх вимог, відсутності первинних документів по справі, суд приходить до висновку, що позовні вимоги Покровського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області не підлягають задоволенню.

Відповідно до ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати не підлягають відшкодуванню.

Керуючись ст.ст. 2, 6, 8-9, 19-20, 22, 25-26, 72-78, 90, 139, 205, 241-246, 255, 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ВИРІШИВ:

У задоволенні адміністративного позову Покровського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області до Публічного акціонерного товариства “Донецький металургійний завод” про стягнення заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій, призначених за списком №1 за період червень 2014 року - грудень 2015 року, 2016 рік, січень - березень 2017 року в сумі 4 900 180,60 грн. відмовити.

Рішення ухвалено у нарадчій кімнаті та проголошено його вступну та резолютивну частини у судовому засіданні 06.06.2019 року.

Повний текст рішення складено 18.06.2019 року.

Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Першого апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом тридцяти днів з дня його проголошення. У разі застосування судом ч. 3 ст. 243 КАС України зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Г.П. Бабаш