Україна
Донецький окружний адміністративний суд
20 червня 2019 р. Справа№200/5627/19-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Мозговая Н.А. розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін адміністративний позов ОСОБА_1 до Торецького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про визнання протиправними дії, скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії,
23 квітня 2019 року позивач, ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 ; АДРЕСА_1 ) звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Торецького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (код ЄДРПОУ 42170475, місцезнаходження: Донецька область, м. Торецьк, вул. Дружби, 22) про визнання протиправними дії щодо відмови в призначенні пенсії за віком на пільговим умовах, скасування рішення №143 про відмову в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах від 18 лютого 2019 року, зобов'язання зарахувати до пільгового стажу період роботи на шахті «Трудівська» Державного підприємства «Донецька вугільна енергетична компанія» з 25.04.2002 року по 03.09.2018 року і призначити пенсію за віком на пільгових умовах з 04.02.2019 року.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що ним було здійснено звернення до пенсійного фонду з заявою про призначення пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до ч.2 ст.114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». За наслідком розгляду заяви пенсійним фондом прийнято спірне рішення про відмову в призначені пенсії №143 від 18 лютого 2019 року, яким до пільгового стажу не зараховано період роботи на підприємстві ВП «Шахта «Трудівська» ДП «ДВЕК» з 25.04.2002 р. по 03.09.2018 р. у зв'язку з тим, що підприємство не здійснювало реєстраційні дії щодо зміни місцезнаходження на підконтрольній українській владі території та документи щодо результатів атестації робочих місць по зазначеним підприємствам відсутні, в даних про спеціальний трудовий стаж згідно реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, інформація про атестацію також відсутня. Вважає, що відповідач таким чином порушує його право на отримання пенсії на пільгових умовах.
11 травня 2019 року представником відповідача направлений до суду відзив на позовну заяву, де зазначив, що вимоги позивача суперечать чинному законодавству та не підлягають задоволенню. Вказує, що відповідно до Наказу Міністерства праці та соціальної політики України від 18.11.2005 року №383 щодо порядку застосування Списків №1 та №2 виробництв, робіт, професій, посад та показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах для підтвердження стажу роботи із шкідливими та важкими умовами праці необхідно подавати трудову книжку із оформленими належним чином записами про займану посаду і період виконуваної роботи, виписку із наказу по підприємству про проведення атестації на відповідному робочому місці та довідку, уточнюючу пільговий характер роботи.
Також вказує, що період роботи позивача на підприємстві ВП «Шахта «Трудівська» ДП «ДВЕК» з 25.04.2002 р. по 03.09.2018 р. не зараховано до пільгового стажу, оскільки документи щодо результатів атестації робочих місць по зазначеним підприємствам відсутні, в даних про спеціальний трудовий стаж згідно реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, інформація про атестацію також відсутня. Вказують, що рішення від 18 лютого 2019 року №143 є законним та обґрунтованим. З огляду на вказане просить відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі.
Ухвалою суду від 26.04.2019 року відкрито провадження по справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін в порядку ст. 257 КАС України.
Дослідивши подані сторонами документи, всебічно і повно з'ясувавши всі обставини справи, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення справи по суті, судом встановлено наступне.
Позивач, ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 ; АДРЕСА_1 ), громадянин України, перебуває на обліку в Торецькому об'єднаному управлінні Пенсійного фонду України Донецької області, згідно ст. 43 КАС України здатний здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов'язки.
Відповідач - Торецьке об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області (код ЄДРПОУ 42170475) є суб'єктом владних повноважень - органом виконавчої влади, основним завданням якого, згідно вимог чинного законодавства, зокрема, є реалізація державної політики з питань пенсійного забезпечення.
Положенням про управління Пенсійного фонду України в районах, містах, районах у містах, а також про об'єднані управління, затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України від 22 грудня 2014 року № 28-2 на управління покладені повноваження, зокрема, щодо призначення (здійснення перерахунку) і виплати пенсії, щомісячного довічного грошове утримання суддям у відставці, допомоги на поховання та інших виплат відповідно до законодавства; забезпечення своєчасного і в повному обсязі фінансування та виплату пенсій, щомісячного довічного утримання суддям у відставці, допомоги на поховання та інших виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Фонду та інших джерел, визначених законодавством (підпункти 7,8 пункту 4 Положення).
Судом встановлено, що позивач звернувся до Торецького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області із заявою від 04.02.2019 року №289 про призначення пенсії згідно статті 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Рішенням Торецького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області №143 від 18 лютого 2019 року ОСОБА_1 відмовлено у призначенні пенсії за віком, у зв'язку з відсутністю необхідного пільгового стажу відповідно до ч.2 статті 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Згідно рішення №143 від 18 лютого 2019 року не зараховано, зокрема, до пільгового стажу на підприємстві ВП «Шахта «Трудівська» ДП «ДВЕК» періоди роботи з 25.04.2002 р. по 18.07.2005 р., періоди роботи з 19.07.2005 р. по 03.12.2007 р. на підприємстві ВП «Управління з якості вугілля та збагачення» ДП «ДВЕК», періоди роботи з 04.12.2007 р. по 03.09.2018 р. на підприємстві ВП «Шахта «Трудівська» ДП «ДВЕК». Згідно інформації з підсистеми «Відомості з реєстру страхувальників» Державне відкрите акціонерне товариство «Шахта «Трудівська» знаходиться у м. Донецьку, Відокремлений підрозділ «Управління з якості вугілля та збагачення» Державного підприємства «Донецька вугільна енергетична компанія» знаходиться у Донецькій області, м.Донецьк, тобто на території, яка згідно розпорядження Кабінету Міністрів України від 07.11.2014 №1085-р «Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та переліку населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення», непідконтрольній українській владі. Згідно витягу з підсистеми «Відомості з реєстру страхувальників» Державне підприємство «Донецька вугільна енергетична компанія» «Шахтоуправління «Трудівське» знаходиться у Донецькій області, м.Вугледар. Документи щодо результатів атестації робочих місць по зазначеним підприємствам відсутні, в даних про спеціальний трудовий стаж згідно реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, інформація про атестацію також відсутня.
Призначення, виплата та перерахунок призначеної пенсії регулюється Законами України «Про пенсійне забезпечення» від 5 листопада 1991 року №1788-XII, «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 9 липня 2003 року№1058-IV.
Статтею 46 Конституції України передбачено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.
Конституційне право на соціальний захист включає і право громадян на забезпечення їх у старості. Пенсія за віком, за вислугу років та інші її види, що призначаються у зв'язку з трудовою діяльністю, заслужені попередньою працею і є однією з форм соціального захисту. Цим визначається зміст і характер обов'язку держави стосовно тих громадян, які набули право на одержання пенсії.
Основні положення щодо реалізації конституційного права громадян на соціальну захищеність пенсіонерів шляхом встановлення пенсій на рівні, орієнтованому на прожитковий мінімум, а також регулярного перегляду їх розмірів у зв'язку із збільшенням розміру мінімального споживчого бюджету і підвищенням ефективності економіки республіки, визначені у Законі України "Про пенсійне забезпечення".
Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" визначаються періоди, з яких складається страховий стаж. Періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом, зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше (ч. 4 ст. 24 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування").
Згідно п.2 Розділу XV Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком N 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди. До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди: 1) особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України "Про пенсійне забезпечення".
Статтею 100 Закону України "Про пенсійне забезпечення" встановлений порядок призначення пільгових пенсій особам, які мали право на пенсію на пільгових умовах до введення в дію цього Закону, згідно якої особам, які працювали до введення в дію цього Закону на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, передбачених раніше діючим законодавством, пенсії за віком призначаються на таких умовах: а) особам, які мають на день введення в дію цього Закону повний стаж на зазначених роботах, що давав право на пенсію на пільгових умовах, пенсії в розмірах, передбачених цим Законом, призначаються відповідно до вимог за віком і стажем, встановлених раніше діючим законодавством; б) особам, які не мають повного стажу роботи із шкідливими і важкими умовами праці, вік, необхідний для призначення пенсії відповідно до статті 12, знижується пропорційно наявному стажу в порядку, передбаченому статтями 13 - 14 цього Закону, виходячи з вимог цього стажу, встановлених раніше діючим законодавством.
Згідно п. ч.2 ст. 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» на пільгових умовах пенсія за віком призначається працівникам, зайнятим повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, - після досягнення 55 років і за наявності страхового стажу не менше 30 років у чоловіків, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах, і не менше 25 років у жінок, з них не менше 10 років на зазначених роботах.
Відповідно до ст. 48 Кодексу законів про працю України, положення якої кореспондуються зі ст. 62 Закону України "Про пенсійне забезпечення", трудова книжка є основним документом про трудову діяльність працівника. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Пунктом 2.1 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", затвердженого Постановою Правління Пенсійного фонду України 25.11.2005 за № 22-1 (надалі по тексту також - Порядок № 22-1), встановлено перелік документів, які додаються до заяви про призначення пенсії за віком, серед яких, документи про стаж, що визначені Порядком підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року за № 637.
Постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року № 637 затверджено Порядок підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній (надалі по тексту - Порядок № 637) згідно з пунктом 1 якого основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.
Згідно з пунктом 3 Порядку № 637 за відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження трудового стажу приймаються дані, наявні в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи.
Пунктом 20 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженим постановою Кабінету Міністрів від 12.08.1993 року № 637 встановлено, що уточнюючі довідки підприємств або організацій для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників.
Суд зазначає, що вищевказаний Порядок, як вбачається з його назви та змісту, поширюється саме на випадки відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній.
Таким чином, довідка уточнюючого характеру може бути основним доказом підтвердження пільгового стажу в період роботи на відповідних посадах або за професіями лише в тих випадках, коли відсутня трудова книжка чи відповідні записи у трудовій книжці.
Постановою Кабінету Міністрів України № 1028 від 09.12.2015 року пункт 20 наведеного Порядку доповнено новим абзацом яким визнано, що у разі коли підприємства, установи, організації або їх правонаступники розміщуються на тимчасово окупованій території України або в районах проведення антитерористичної операції, спеціальний трудовий стаж може підтверджуватися за даними, наявними в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Указом Президента України № 405/2014 від 14 квітня 2014 року введено в дію рішення РНБО України від 13 квітня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо боротьби з терористичною загрозою і збереження територіальної цілісності України» та розпочато проведення Антитерористичної операції (далі - АТО) на території Донецької і Луганської областей.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» від 02 вересня 2014 року № 1669-VII (надалі Закон №1669) період проведення антитерористичної операції це час між датою набрання чинності Указом Президента України «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України» від 14 квітня 2014 року № 405/2014 та датою набрання чинності Указом Президента України про завершення проведення антитерористичної операції або військових дій на території України.
Виходячи з наведених приписів, датою початку періоду проведення антитерористичної операції є 14.04.2014 року.
На виконання Закону №1669 розпорядженнями Кабінету Міністрів України №1053-р від 30 жовтня 2014 року та від 02.12.2015 року №1275-р затверджено перелік населених пунктів, на території яких здійснювалась антитерористична операція, згідно якого до зазначених населених пунктів належить, зокрема, м. Донецьк Донецької області.
В матеріалах справи наявна довідка Державного підприємства «Донецька вугільна енергетична компанія» з якої вбачається, що 08.12.2014 року було зареєстровано зміни до статуту в яких вказано місцезнаходження ДП «ДВЕК»: 85670, Донецька область, м.Вугледар. При цьому майно, документи, архівні документи ДП «ДВЕК» залишись у м.Донецьк (83001, м.Донецьк, вул.. Артема, 63), на території не підконтрольній українській владі.
Суд зазначає, що стаж роботи позивача у період з 25.04.2002 року по 03.09.2018 року підтверджений належними записами в трудовій книжці та індивідуальними відомостями про застраховану особу Форми ОК-5, з якої вбачається, що позивачу нараховувалась заробітна плата та цей період та зазначений розмір заробітної плати за кожен з місяців цього періоду спеціальний стаж обліковувався за кодом ЗПЗ01ЗБ1.
При таких обставинах суд вважає, що у відповідача були наявні підстави на призначення пенсії позивачу відповідно до ст. 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» за його заявою і встановлення розміру такої пенсії, а рішення відповідача від 18.12.2019 року про відмову в призначенні пенсії є незаконним і підлягає скасуванню.
Відповідно до ст. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.
Таким чином, право особи на отримання пенсії, як складова права на соціальний захист, є її конституційним правом.
Враховуючи, що рішення Торецького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області від 18.02.2019 року про відмову в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах ухвалене всупереч зазначеним вище положенням, та порушує право позивача на отримання пенсії за віком згідно ст. 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», суд визнає його неправомірним та скасовує.
Щодо позовних вимог про зобов'язання призначити пенсію за віком на пільгових умовах з 04.02.2019 р., суд зазначає наступне.
Статтею 23 Закону № 1058-IV визначено, що спори, що виникають із правовідносин за цим Законом, вирішуються органами Пенсійного фонду та у судовому порядку.
Крім того, відповідно до ч.1 ст. 58 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», Пенсійний фонд є органом, який здійснює керівництво та управління солідарною системою, провадить збір, акумуляцію та облік страхових внесків, призначає пенсії та підготовляє документи для її виплати, забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування та виплату пенсій, допомоги на поховання, здійснює контроль за цільовим використанням коштів Пенсійного фонду, вирішує питання, пов'язані з веденням обліку пенсійних активів застрахованих осіб на накопичувальних пенсійних рахунках, здійснює адміністративне управління Накопичувальним фондом та інші функції, передбачені цим Законом і статутом Пенсійного фонду.
Суд зазначає, що відповідно до пункту 2.1 Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах, районах у містах, а також у містах та районах, затверджених затвердженого постановою правління пенсійного фонду України 30.04.2002 року за n 8-2 (надалі положення), серед основних завдань управління є, зокрема завдання призначення (перерахунку) пенсій, щомісячного довічного утримання суддям у відставці та підготовка документів для їх виплати.
Відповідно до п.п. 6 п. 2.2 Положення, управління, відповідно до покладених на нього завдань призначає (здійснює перерахунок) і виплачує пенсії, щомісячне довічне грошове утримання суддям у відставці, допомогу на поховання та інші виплати відповідно до чинного законодавства.
Суд зазначає, що, в даному випадку, з урахуванням дискреційних повноважень пенсійного органу на прийняття рішення про призначення пенсії та визначення підстав, за яких призначається пенсія або приймається рішення про відмову в її призначенні, слід зобов'язати відповідача повторно розглянути заяву позивача від 04.02.2018 року про призначення пенсії за віком відповідно до ст. 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», з урахуванням висновку суду.
З огляду на зазначене, позовні вимоги ОСОБА_1 в частині зобов'язання призначити пенсію за віком є необґрунтованими.
З огляду на викладене, з метою поновлення порушеного права позивача на отримання пенсії за віком, суд дійшов до висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог ОСОБА_1 в частині визнання протиправними дії щодо відмови в призначенні пенсії за віком на пільговим умовах, визнання протиправним та скасування рішення №143 про відмову в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах від 18 лютого 2019 року, зобов'язання повторно розглянути заяву № 289 від 04.02.2019 року про призначення пенсії за віком на пільгових умовах згідно ст. 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» із врахуванням періоду роботи на шахті «Трудівська» Державного підприємства «Донецька вугільна енергетична компанія» з 25.04.2002 року по 03.09.2018 року, з урахуванням висновків суду.
Відповідно до ч.3 ст.2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
На підставі викладеного, зважаючи на всі наведені обставини в їх сукупності та з урахуванням того, що позивачем доведено, правомірність пред'явленого позову, а відповідачем доводи позовної заяви не були спростовані, суд дійшов висновку, що позовні вимоги позивача підлягають частковому задоволенню.
Відповідно до ч.3 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб'єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.
У зв'язку з частковим задоволенням позовних вимог немайнового характеру, судовий збір підлягає стягненню з суб'єкта владних повноважень у розмірі 384,20 грн. (50% від сплаченої суми судового збору).
На підставі викладеного, керуючись статтями 2, 5-10, 72-90, 139, 242-246, 205, 250, 255, 257-263, 293-295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
Адміністративний позов ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 ; АДРЕСА_1 ) до Торецького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (код ЄДРПОУ 42170475, місцезнаходження: Донецька область, м. Торецьк, вул. Дружби, 22) про визнання протиправними дії щодо відмови в призначенні пенсії за віком на пільговим умовах, визнання протиправним та скасування рішення №143 про відмову в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах від 18 лютого 2019 року, зобов'язання зарахувати до пільгового стажу період роботи на шахті «Трудівська» Державного підприємства «Донецька вугільна енергетична компанія» з 25.04.2002 року по 03.09.2018 року і призначити пенсію за віком на пільгових умовах з 04.02.2019 року - задовольнити частково.
Визнати протиправними дії Торецького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області щодо відмови в призначенні пенсії за віком на пільговим умовах ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 ).
Визнати протиправним та скасувати рішення Торецького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області №143 від 18.12.2019 р. про відмову у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах відносно ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 ).
Зобов'язати Торецьке об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області (код ЄДРПОУ 42170475, місцезнаходження: Донецька область, м. Торецьк, вул. Дружби, 22) повторно розглянути заяву № 289 від 04.02.2019 року ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 ; АДРЕСА_1 ) про призначення пенсії за віком на пільгових умовах згідно ст. 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» із врахуванням періоду роботи на шахті «Трудівська» Державного підприємства «Донецька вугільна енергетична компанія» з 25.04.2002 року по 03.09.2018 року, з урахуванням висновків суду.
В іншій частині позовних вимог відмовити.
Стягнути з Торецького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (код ЄДРПОУ 42170475, місцезнаходження: Донецька область, м. Торецьк, вул. Дружби, 22) за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 ; АДРЕСА_1 ) судові витрати зі сплати судового збору в розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) грн. 20 коп.
Повний текст судового рішення складено 20 червня 2019 року.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи через Донецький окружний адміністративний суд.
Суддя Н.А. Мозговая