Ухвала від 19.06.2019 по справі 120/1793/19-а

УХВАЛА

про відкриття провадження у адміністративній справі

м. Вінниця

19 червня 2019 р. Справа № 120/1793/19-а

Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Мультян Марина Бондівна, розглянувши матеріали:

за позовом: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 )

до: Бершадського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Вінницької області (вул. Героїв України, 23, м. Бершадь, 24400, код ЄДРПОУ 40382655)

про: зобов'язання вчинити дії

ВСТАНОВИВ:

До Вінницького окружного адміністративного суду надійшли матеріали позовної заяви ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Бершадського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Вінницької області (вул. Героїв України, 23, м. Бершадь, 24400, код ЄДРПОУ 40382655) про зобов'язання вчинити дії.

В обґрунтування позовних вимог зазначає, що розпорядженням № 23 від 27.11.2018 року Бершадське об'єднане управління Пенсійного фонду України Вінницької області відмовило їй у призначенні пенсії згідно п. 1 ч. 3 ст. 115 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 року № 1058.

26.03.2019 року, після вступу у законну силу рішення Ладижинського міського суду Вінницької області від 21.02.2019 року у справі № 135/98/19, яким встановлено факт про те, що ОСОБА_2 є рідною матір'ю ОСОБА_3 , позивач знову звернулася до відповідача із заявою про призначення пенсії з 29.08.2018 року. Однак, листом від 04.04.2019 Бершадське об'єднане управління Пенсійного фонду України Вінницької області відмовило у виплаті пенсії з моменту звернення, тобто з 29.08.2018 року.

Вважаючи таку відмову протиправною, позивач звернулася до суду.

Поряд із позовною заявою, позивач подала клопотання про звільнення від сплати судового збору. Дане клопотання мотивовано тим, що позивач перебуває у скрутному матеріальному становищі, є багатодітною матір'ю та на її утриманні перебуває 4 дітей, а предметом позову є захист соціальних та трудових прав.

Вирішуючи подане клопотання, суд виходить з наступного.

Відповідно до ч. 1 ст. 133 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.

Згідно ч. 2 ст. 132 КАС України, розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Положеннями п. 1 ч. 1 ст. 8 Закону України "Про судовий збір" визначено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення в тому числі, за умови якщо це члени малозабезпеченої чи багатодітної сім'ї, предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров'ю.

Відповідно до ч. 2 ст. 8 Закону України "Про судовий збір" суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.

З огляду на викладене доходжу висновку про звільнення позивача від сплати судового збору за звернення до суду з даним адміністративним позовом.

Пунктом 4 частини 9 ст. 171 КАС України регламентовано, що про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначаються: за якими правилами позовного провадження (загального чи спрощеного) буде розглядатися справа.

Одночасно у позовній заяві позивачем заявлено клопотання про розгляд справи у відкритому судовому засіданні з викликом (повідомленням) сторін у справі.

Розглядаючи вказане клопотання, суд виходив з наступного.

Суд, у відповідності до ч. 6 ст. 262 КАС України, може відмовити в задоволенні клопотання сторони про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін у випадках, визначених ст. 263 цього Кодексу.

Керуючись п. 2 ч. 1 ст. 263 КАС України визначено, що суд розглядає за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справи щодо, зокрема, оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.

В силу ч. 3 ст. 263 КАС України, у справах визначених частиною першою цієї статті, заявами по суті справи є позов та відзив.

З огляду на викладене, зважаючи на те, що дана справа відноситься до справ незначної складності, які можуть бути розглянуті у порядку письмового провадження, враховуючи характер спірних відносин, склад учасників та предмет доказування, що не вимагають проведення підготовчого провадження для повного та всебічного встановлення обставин справи, вважаю за можливе розглядати дану справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у письмовому провадженні).

За таких обставин, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення клопотання про розгляд справи у відкритому судовому засіданні з викликом (повідомленням) сторін у справі.

Керуючись статтями 171, 248, 256 КАС України, -

УХВАЛИВ:

1. Звільнити ОСОБА_2 від сплати судового збору за звернення до суду з даним адміністративним позовом.

2. Відмовити у задоволенні клопотання про розгляд справи у відкритому судовому засіданні з викликом (повідомленням) сторін у справі.

3. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Бершадського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Вінницької області (вул. Героїв України, 23, м. Бершадь, 24400, код ЄДРПОУ 40382655) про зобов'язання вчинити дії.

4. Розгляд справи здійснюватиметься суддею Мультян Мариною Бондівною одноособово за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

5. Встановити відповідачу 15-денний строк з дня отримання даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву в порядку ст. 162 КАС України із доказами, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення, та документами, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.

6. Роз'яснити відповідачу, що відповідно до ч. 4 ст. 159 КАС України неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.

7. Роз'яснити учасникам справи, що судовий розгляд справи по суті розпочнеться через п'ятнадцять днів з дня відкриття провадження у справі. Справа буде розглянута у строк не більше тридцяти днів із дня відкриття провадження у справі.

8. Копії ухвали направити учасникам справи.

9. Повідомити учасників справи про можливість отримати інформацію по даній справі на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: "http://court.gov.ua/fair/".

Ухвала суду набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.

Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 294 КАС України ухвала про відкриття провадження у справі може бути оскаржена в апеляційному порядку окремо від рішення суду, лише у випадку її постановлення з порушення правил підсудності.

Суддя Мультян Марина Бондівна