221/3273/19
3/221/1596/2019
18 червня 2019 року м. Волноваха
Суддя Волноваського районного суду Донецької області ПИСАНЕЦЬ Н.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, що надійшла від в.о. заступника начальника управління начальника управління оперативного забезпечення на ОТЗ АТО ГУ ДФС у Донецькій області відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працюючого, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , паспорт000573868, НОМЕР_1 .05.2017 року органом № 1445,
про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.2 ст. 204-3 КУпАП.
Згідно з даними протоколу про адміністративне правопорушення № 0409 від 19.04.2019 року встановлено, що 19.04.2019 року о 18 годині 00 хвилин ОСОБА_1 приїхав на КПВВ «Гнутове» та після детального огляду автомобіля Mercedes Vito, д.н.з НОМЕР_2 , працівниками ДФС України, ДПС України в обшивці автомобіля було виявлено було виявлено товарно-матеріальні цінності.
Вказані товари ОСОБА_1 перевозив з м. Макіївка до м. Маріуполь, рухався в сторону підконтрольної території України, вздовж лінії зіткнення між блокпостам першим та другим рубежів.
Тим самим, ОСОБА_1 було допущено порушення порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції, а саме: перевищення граничних норм перевезення товарів через лінію зіткнення з контрольованої території на неконтрольовану територію, чим допустив перевищення граничних норм перевезення товарів через лінію зіткнення з контрольованої території на неконтрольовану територію товари, сумарна фактурна вартість яких перевищує еквівалент 10000 гривень на одну особу, що переміщується до тимчасово неконтрольованих територій, чим порушено вимоги п. 9 «Порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції» затвердженого Постановою КМУ від 1 березня 2017р. № 99.
Відповідно до Постанови КМУ «Про затвердження Порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції» № 99 від 01.03.2017р. п.9 передбачено, що фізичні особи здійснюють переміщення товарів у ручній поклажі та/або супроводжуваному багажі автомобільним транспортом за переліком та обсягами (вартість, вага, кількість), що затверджений МТОТ (НАКАЗ від 24.03.2017 № 39 "Про затвердження Переліку та обсягів товарів, дозволених для переміщення до/з гуманітарно-логістичних центрів та через лінію зіткнення". /зареєстровано в Міністерстві юстиції України 28 березня 2017 р. за № 417/30285).
Вислухавши ОСОБА_1 , який пояснив, що він рухався через КПВВ «Гнутове» з м. Макіївка до м. Маріуполь і в ході огляду автомобіля було виявлено сигарети. Вказані сигарети йому не належать. Їх просив привезти його товариш ОСОБА_2 ,який їх придбав, про що надав відповідні докази, але самостійно перевезти не зміг, оскільки не має власного транспортного засобу.
Окрім того, з заявою до звернувся ОСОБА_2 який пояснив у своїй заяві, що він є власником вказаного майна. Посилався на те, що самостійно перевезти товарно-матеріальні цінності він не має можливості, оскільки не має власного транспортного засобу, тому просив свого знайомого, ОСОБА_1 перевезти його товар до м. Маріуполь.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, заслухавши пояснення ОСОБА_1 , та проаналізувавши заяву ОСОБА_2 , приходжу до висновку, що у діях ОСОБА_1 вбачаються ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 204-3 КУпАП з наступних підстав.
Відповідно до Конституції України, яка має вищу юридичну силу, держава Україна є правовою державою, в якій визнається і діє принцип верховенства права.
Згідно ст. 8 КУпАП особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення.
Статтею 245 КУпАП передбачено, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до статті 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати, чи було вчинено адміністративне правопорушення.
Статтею 204-3 КУпАП визначено, що адміністративна відповідальність настає за порушення порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції, яка тягне за собою накладення штрафу на осіб, які переміщують такі товари з конфіскацією таких товарів.
Відповідно до Постанови КМУ «Про затвердження Порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції» № 99 від 01.03.2017 року п.9 передбачено, що фізичні особи здійснюють переміщення товарів у ручній поклажі та/або супроводжуваному багажі автомобільним транспортом за переліком та обсягами (вартість, вага, кількість), що затверджуються МТОТ.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, вважаю, що вина ОСОБА_1 у скоєнні ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 204-3 КУпАП підтверджується наступними доказами, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення № 0409 від 19.04.2019 року; протоколом вилучення речей що є знаряддям або безпосереднім об'єктом правопорушення від 19.04.2019 року; оціночною вартістю ТМЦ взятою з інтернет мережі; поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності., фото-таблицями.
Враховуючи обставини справи, об'єм переміщуваних товарно-матеріальних цінностей, особу, яка протягом року втретє притягається до адміністративної відповідальності, за ст. 204-3 КУпАП, ступінь суспільної шкідливості вчиненого правопорушення, вважаю що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 204-3 КУпАП, та вважаю доцільним призначити ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу, у розмірі передбаченому санкцією ч. 2 ст. 204-3 КУпАП без конфіскації товарів, оскільки підстав для конфіскації виявлених та вилучених у ОСОБА_1 товарно-матеріальних цінностей не вбачається, з огляду на положення ст. 29 Кодексу України про адміністративні правопорушення, оскільки виявлені та вилучені товарно-матеріальні цінності не є його власністю.
Стосовно вилученого у ОСОБА_1 автомобіля «Mercedes Vito», державний номер НОМЕР_2 , що належить йому на праві власності, згідно свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, зазначаю, що відповідно диспозиції ч.1 ст.204-3 КУпАП, відповідальність передбачена у разі порушення порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції. Диспозицією ч.2 тієї ж статті встановлено відповідальність за скоєння повторно протягом року порушення, передбаченого ч.1 ст.204-3 КУпАП. Санкціями статті передбачено стягнення у вигляді штрафу з конфіскацією таких товарів, тобто, вилучення чи конфіскації автомобіля ( знаряддя правопорушення), за допомогою якого здійснювалося переміщення товарів, не передбачено, тому вилучений автомобіль підлягає поверненню.
Відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 необхідно стягнути судовий збір в сумі 384, 20 грн. до спеціального фонду Державного Бюджету України.
Керуючись ст. ст. 29, 40-1, 204-3, 221, 283, 284, 278 ч.1 п.2 КУпАП, постановою КМУ «Про затвердження Порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції», Закону України «Про судовий збір», суддя -
ОСОБА_1 притягнути до адміністративної відповідальності за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 204-3 КУпАП
та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 2040 (дві тисяч сорок) гривень, які сплатити в дохід держави на розрахунковий рахунок 31117106005179, МФО 899998, ОКПО 37980308, код доходу 21081100, отримувач Волноваське УК/Волноваськ.р-н..
Стягнути з ОСОБА_1 до спеціального фонду Державного Бюджету України на р/р №31211256026001 код класифікації доходів бюджету: 22030106, код банку отримувача 899998, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код за ЄДРПОУ: 37993783, отримувач коштів ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, судовий збір в сумі 384 (триста вісімдесят чотири) гривні 20 копійок.
Товарно-матеріальні цінності, згідно протоколу вилучення речей що є знаряддям або безпосереднім об'єктом правопорушення від 19.04.2019 року, а саме: сигарети Marlboro gold без марок акцизного збору у кількості 280 шт., які зберігаються в ГУ ДФС за адресою:вул. 130-ї Таганрозької дивізії, 114, м. Маріуполь - повернути ОСОБА_2 за належністю.
Вилучений у ОСОБА_1 належний йому автомобіль «Mercedes Vito», державний номер НОМЕР_2 згідно протоколу вилучення речей, що є знаряддям або безпосереднім об'єктом правопорушення, складеного 19.04.2019, повернути ОСОБА_1 за належністю.
Роз'яснити положення ст. ст. 307, 308 КУпАП, відповідно до яких штраф має бути сплачений не пізніше як через 15 днів з дня отримання йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження постанови не пізніше як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати штрафу у встановлений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу ДВС за місцем проживання порушника. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу з порушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП та зазначеного у постанові.
Постанова може бути оскаржена в Апеляційний суд Донецької області через Волноваський районний суд протягом 10 днів з дня винесення постанови, та може бути пред'явлена до виконання протягом трьох місяців з моменту її винесення до 18.09.2019 року.
Суддя Н.В. Писанець