Справа № 508/573/19
7 червня 2019 року суддя Миколаївського районного суду Одеської області ОСОБА_1 , з участю: секретаря ОСОБА_2 , представника Миколаївського ВП Лиманського ВП ГУНП в Одеській області ОСОБА_3 , розглянувши у відкритому судовому засіданні подання начальника Миколаївського ВП Лиманського ВП ГУНП в Одеській області про встановлення адміністративного нагляду у відношенні:
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженця с. Амбарів Миколаївського району Одеської області, мешканця АДРЕСА_1 , судимого:
1.21 липня 2010 року Миколаївським районним судом Одеської області за ч.1 ст. 115 КК України на 7 років позбавлення волі.
Начальник Миколаївського ВП Лиманського ВП ГУНП України в Одеській області звернувся до суду з поданням про встановлення адміністративного нагляду у відношенні ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Представник Миколаївського ВП Лиманського ВП ГУНП в Одеській області ОСОБА_3 у судовому засіданні просив суд задовольнити клопотання про встановлення адміністративного нагляду у відношенні ОСОБА_4 посилаючись на те, що він 28 жовтня 2016 року був звільнений з Хмильницької ЗВК-58 та прибув до с. Н.Петрівка Миколаївського району Одеської області. Після звільнення ОСОБА_4 позитивних висновків не зробив, на шлях виправлення не став. Неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності.
ОСОБА_4 у судовому засіданні не заперечував, проти встановлення у відношенні нього адміністративного нагляду.
У відповідності до ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб: засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
У відповідності до ст. 4 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» підставами для встановлення адміністративного нагляду є: а) вирок суду, що набрав законної сили, - щодо осіб, зазначених у пункті "г" статті 3 цього Закону; б) матеріали установ виконання покарань - щодо осіб, зазначених у пункті "б" статті 3 цього Закону; в) матеріали органів Національної поліції - щодо осіб,
зазначених у пункті "в" статті 3 цього Закону.
У відповідності до ч.3 ст. 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» у поданні мають бути визначені обмеження, які пропонує встановити на підставі статті 10 цього Закону відповідно начальник установи виконання покарань чи начальник органу Національної поліції щодо поведінки піднаглядного, та обгрунтування доцільності таких заходів.
Згідно з ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.
У разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу Національної поліції може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості.
Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови судді про встановлення адміністративного нагляду.
Як вбачається з матеріалів справи ОСОБА_4 раніше був засуджений.На шлях виправлення не став, неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності, що підтверджується: копією вироку Миколаївського районного суду Одеської області від 29 березня 2011 року (а.с.12-13); копії постанов Миколаївського районного суду Одеської області; довідкою про судимість (а.с.17).
Вивчивши матеріали справи, вислухавши представника Миколаївського ВП Лиманського ВП ГУНП в Одеській області ОСОБА_3 суд вважає, що подання обґрунтоване у відповідності з Законом і підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 3, 4, 5,6 Закону України « Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суд -
Встановити адміністративний нагляд у відношенні ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 строком на 12 (дванадцять) місяців.
Встановити у відношенні ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 наступні обмеження:
1) знаходитись щоденно за місцем проживання: АДРЕСА_1 з 22 години до 06 години наступного дня;
2) з'являтися 1,2,3,4 п'ятницю кожного місяця з 09 години до 11 години на реєстрацію до Миколаївського ВП Лиманського ВП ГУНП в Одеській області;
3) заборонити виїзд в особистих справах за межі Миколаївського району без дозволу начальника Миколаївського ВП Лиманського ВП ГУНП в Одеській області;
4) заборонити відвідувати ресторани, бари, кафе, магазини, торгові точки де реалізуються на розлив спиртні напої.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Одеського апеляційного суду у семиденний термін з дня її проголошення.
Суддя : ОСОБА_1