Постанова від 13.06.2019 по справі 725/1687/19

Єдиний унікальний номер 725/1687/19

Номер провадження 3/725/1914/19

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13.06.2019 року м. Чернівці

Суддя Першотравневого районного суду м. Чернівці Галичанський О.І., розглянувши адміністративну справу, яка надiйшла вiд Чернівецької митниці ДФС про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 cт. 483 Митного Кодексу України громадянку України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканку Чернівецької АДРЕСА_1 , закордонний паспорт НОМЕР_1 виданий 15.11.2016 року органом 7315, -

ВСТАНОВИВ :

Як вбачається з протоколу про порушення митних правил, 23.02.2019 року о 18 год. 30 хв. на територію пункту пропуску «Порубне-Сірет» Чернівецької митниці ДФС в'їхав автомобіль марки «Мерседес» державний номер НОМЕР_2 під керуванням громадянки України ОСОБА_2 , яка надала контрольний талон для проходження митного контролю по «зеленому коридору» У даному автомобілі також слідував громадянин України ОСОБА_3

При візуальному огляді дані громадяни заявили про відсутність у них будь-яких товарів. Згідно рішення митного органу даний транспортний засіб та громадянин були виведені з зеленого коридору в червоний.

При здійсненні догляду салону вищевказаного автомобіля було виявлено не заявлені та не пред'явлені під час здійснення митних формальностей, приховані від митного контролю 17 штук жіночих штанів з синтетичних волокон та 12 жіночих костюмів з синтетичних волокон, які знаходились:

-6 костюмів жіночих під переднім пасажирським сидінням між металевим каркасом сидіння. Доступ та виїмка стали можливими після відсування сидіння вперед та підняття декоративної кришки;

-6 костюмів жіночих під сидінням водія між металевим каркасом сидіння. Доступ та виїмка стали можливими після відсування сидіння вперед та підняття декоративної кришки;

-17 штук жіночих штанів з синтетичних волокон на підлозі між лівою стінкою та каркасом ряду сидінь в поліетиленовому пакеті. Доступ став можливим після витягування пакету та виймання штанів.

ОСОБА_2 митний контроль пройшла та виявлені 17 штук штанів з синтетичних волокон та 12 жіночих костюмів з синтетичних волокон визнала своєю власністю. Зі слів даної громадянки до адміністративної відповідальності за ст.ст. 482, 483 МК України раніше не притягувалась.

В протоколі про порушення митних правил є посилання на ст. 196 Податкового Кодексу України щодо операцій, що не є об'єктом оподаткування

196.1. Не є об'єктом оподаткування операції з:

196 пп.18 п.1 Податкового Кодексу України, відповідно до якого ввезення на митну територію України фізичними особами у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі товарів (крім підакцизних товарів та особистих речей), сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 1000 євро, через пункти пропуску через державний кордон України, відкриті для повітряного сполучення;

ввезення на митну територію України у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі товарів (крім підакцизних товарів та особистих речей), сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 500 євро та сумарна вага яких не перевищує 50 кг, через інші, ніж відкриті для повітряного сполучення, пункти пропуску через державний кордон України фізичною особою, яка була відсутня в Україні більше ніж 24 години та яка в'їжджає в Україну не частіше одного разу протягом 72 годин;

ввезення на митну територію України у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі товарів (крім підакцизних товарів та особистих речей), сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 50 євро та сумарна вага яких не перевищує 50 кг, через інші, ніж відкриті для повітряного сполучення, пункти пропуску через державний кордон України фізичною особою, яка була відсутня в Україні менше ніж 24 години або яка в'їжджає в Україну частіше одного разу протягом 72 годин;

Згідно інформації, яка міститься в програмному комплексі «Облік транспортних засобів в пунктах пропуску для автомобільного сполучення» ЕАІС ДМСУ дана громадянка прослідувала на виїзд з території України о 16 год. 35 хв. 23.02.2019 року, отже перебувала за межами України менше 24 годин.

Дії ОСОБА_2 кваліфіковані працівниками митниці як , вчинення правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України.

ОСОБА_4 у судовому засіданні свою вину у вчиненні ікримінованого їй порушення митних правил не визнала. Вказала, що ніяких перепланувань чи спеціальних тайників у автомобілі , яким рухалась через митний кордон , вона не здійснювала. Враховуючи , що перевозила багато особистих речей, вказати у митній декларації про наявність всіх речей забула. Жодного умислу приховувати товар від митного контролю не мала. Вказала , що кордон перетинає досить часто , проте , до відповідальності за порушення митних правил не притягувалась.

У судове засідання предстаник митниці не з"явився, про час та дату судового засідання був обізнаний.

Суд, дослідивши матеріали справи, приходить до наступного висновку.

Відповідно до вимог ст.245 КУпАП, ст.486 МК України, завданням у справах про порушення митних правил є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом. При розгляді кожної справи суддя зобов'язаний з'ясувати обставини, передбачені ст.280 КУпАП, ст.489 МК України, а винесене у справі судове рішення має ґрунтуватись на конкретних доказах.

Згідно із ст. 495 МК України доказами у справі про порушення митних правил є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку встановлюється наявність або відсутність порушення митних правил, винність особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Такі дані встановлюються : протоколом про порушення митних правил, протоколами процесуальних дій, додатками до зазначених протоколів; поясненнями свідків, поясненнями особи, яка притягується до відповідальності; висновком експерта , іншими документами.

Зокрема, як випливає зі змісту ст.494 МК України, протокол про порушення митних правил є підставою для подальшого провадження у справі про порушення митних правил, це засіб за допомогою якого встановлюються фактичні дані, на підставі яких у визначеному законом порядку посадові особи митних органів встановлюють наявність чи відсутність митного правопорушення, вину особи в його вчиненні та інші обставини, що вказуються у ст.280 КУпАП і мають значення для правильного вирішення справи

Відповідно до ч. 1 ст. 486 МК України завданнями провадження у справах про порушення митних правил є своєчасне, всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її з дотриманням вимог закону, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню порушень митних правил та запобігання таким правопорушенням.

Відповідно до матеріалів справи , 23.02.2019 року о 18 год. 30 хв. ОСОБА_2 в'їхала на територію пункту пропуску «Порубне-Сірет» Чернівецької митниці ДФС на автомобілі марки «Мерседес» державний номер НОМЕР_2 та надала контрольний талон для проходження митного контролю по «зеленому коридору». У даному автомобілі також слідував громадянин України ОСОБА_3

При здійсненні догляду салону вищевказаного автомобіля було виявлено не заявлені та не пред'явлені під час здійснення митних формальностей, 17 штук жіночих штанів з синтетичних волокон та 12 жіночих костюмів з синтетичних волокон, які знаходились: під переднім пасажирським сидінням між металевим каркасом сидіння; під сидінням водія між металевим каркасом сидіння; на підлозі між лівою стінкою та каркасом ряду сидінь в поліетиленовому пакеті.

Проте , ОСОБА_2 у письмових поясненнях ( а.с. 11) посилається на те , що виявлений при проходженні митного контролю та проведенні митних формальностей товар , вона не приховувала , а поставила під сидіння , оскільки з нею ще рухався пасажир.

Матеріали справи містять висновок управління товарознавчої експертизи №142005901-0285 від 21.03.2019 року , згідно якої ринкова вартість вилученого товару визначено із врахуванням даних інформації мережі інтернет. Проте , даний висновок містить посилання на те , що окрім даних інтернет мережі , інформація про вартість також використовувалась з торговельних мереж міста Житомира. Яке відношення торговельних мережі міста Житомира мають до товарів , які зберігаються на складі Чернівецької митниці ДФС , із висновку встановити не представилось можливим.

Відповідно до ст. 458 МКУ порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок.

Згідно вимог ч.1 ст. 190 цього ж Кодексу - товари можуть вважатися помилково ввезеними на митну територію України, якщо орган доходів і зборів переконається в тому, що ввезення цих товарів не є результатом умисних дій. Помилкове ввезення товарів не може вважатися порушенням митних правил.

Крім того, відповідно до ст. 494 МК України - у разі складення протоколу особі, яка притягується до адміністративної відповідальності за порушення митних правил, роз'яснюються її права, передбачені статтею 498 цього Кодексу, та повідомляється про можливість припинення провадження у справі про порушення митних правил шляхом компромісу, про що до протоколу вноситься відмітка, яка підписується цією особою.

Відповідно до ст. 521 цього ж Кодексу - за відсутності в діях особи, яка вчинила порушення митних правил, ознак кримінального правопорушення провадження у справі про це правопорушення може бути припинено шляхом компромісу. Компроміс полягає в укладенні мирової угоди між зазначеною особою та органом доходів і зборів, посадова особа якого здійснює провадження у справі.

Відмітки про роз'ясненння ОСОБА_5 під підпис даних прав чи відмови від підпису останньої, протокол про порушення митних правил не містить.

Відповідно до положень ст. 527 МК України у справі про порушення митних правил орган доходів і зборів або суд (суддя), що розглядає справу, виносить одну з таких постанов: про проведення додаткової перевірки; про накладення адміністративного стягнення; про закриття провадження у справі. У постанові про проведення додаткової перевірки зазначаються конкретні суб'єкти, завдання та строки перевірки.

Окрім вищевикладеного , постановою суду від 10.04.2019 року матеріали справи вже повертались на доопрацювання. Проте , митний орган вважаючи підстави повернення справи для проведення доопрацювання некоректними та такими , що не відповідають фактичним обставинам справи , повернув матеріали до суду без виконання вказівок , вказаних у постанові суду від 10.04.2019 року.

Виконання судових рішень є обов"язковим.

Вищенаведені неточності при оформленні матеріалів справи про порушення митних правил є істотними і не можуть бути усунені в судовому засіданні. Це позбавляє суд можливості всебічно, повно та об'єктивно розглянути справу про адміністративне правопорушення і прийняти законне рішення по справі. У зв"язку з чим , матеріали даної справи, підлягають направленню до митного органу, для проведення додаткової перевірки із визначенням завдань та строків такої перевірки.

Керуючись ст.ст. 486, 489,494,527 Митного Кодексу України,-

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративну справу про порушення митних правил № 725/1687/19 про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 483 ч.1 МК України ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ) - направити начальнику Чернівецькій митниці ДФС для проведення додаткової перевірки .

Встановити строк в межах додаткової перевірки Чернівецькій митниці Державної фіскальної служби України до 30 (тридцяти ) днів з дати отримання матеріалів даної справи для усунення недоліків, описаних у постанові суду.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя Першотравневого

районного суду м.Чернівці О. І. Галичанський