Справа № 396/564/19
Провадження № 2/396/276/19
18.06.2019 року Новоукраїнський районний суд Кіровоградської області у складі:
головуючого судді: Гарбуз Ольга Анатоліївни,
за участю секретаря судового засідання: Пономаренко Р.В.,
позивача ОСОБА_1 ,
представника відповідачів-адвоката Кушнірова О.М.
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в місті Новоукраїнка цивільну справу за № 396/564/19 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ТОВ "Магнум Трейд ЛТД" про заборону здійснювати діяльність в нічний час,-
В провадженні Новоукраїнського районного суду Кіровоградської області знаходиться цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ТОВ "Магнум Трейд ЛТД" про заборону здійснювати діяльність в нічний час.
Ухвалою Новоукраїнського районного суду Кіровоградської області від 05.04.2019 року відкрито загальне позовне провадження у справі та призначено справу до розгляду в підготовчому засіданні на 03.05.2019 року, яке було відкладено на 31.05.2019 року та 05.06.2019 року та 13.06.2019 року за клопотанням представника відповідачів.
03.06.2019 року до суду надійшло клопотання від позивача про виклик та допит в судовому засіданні свідків ОСОБА_3 та ОСОБА_4
13.06.2019 року в підготовчому судовому засіданні представником відповідачів подано відзив на позовну заяву та оголошено перерву до 18.06.2019 року за клопотанням позивача про надання часу позивачу підготувати відповідь на відзив.
Відповідно ч.3 ст. 53 ЦПК України, якщо суд при вирішення питання про відкриття провадження по справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення суду може вплинути на права та обов'язки осіб, що не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору.
В підготовчому судовому засіданні після ознайомлення з відзивом, суд поставив на обговорення питання щодо залучення до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету позову, виконавчий комітет Новоукраїнської міської ради Новоукраїнського району Кіровоградської області, як контролюючий огрган здійснення господарської діяльності з порушенням вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів, у відповідності до ст. 30 ЗУ "Про місцеве самоврядування та ст. 42 ЗУ "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення", та Головне управління Держпродспожив служби у Кіровоградській області, як контролюючий орган за дотриманням вимог санітарного законодавства та епідемічного законодавства та орендаря спірного приміщення ФОП ОСОБА_5 .
Також, суд з'ясував думку учасників справи, щодо клопотання позивача про виклик свідків.
Позивач в підготовчому судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі, щодо закриття підготовчого провадження та призначення судового засідання розгляду справи по суті не заперечував, просив суд задовольнити його клопотання про виклик свідків та допит його за правилами свідка, приєднання свідоцтва про право власності на житло. Не заперечив щодо залучення третіх осіб у справі.
Представник відповідачів адвокат Кушніров О.М. заперечив проти позову та не заперечив щодо закриття підготовчого провадження та призначення до судового розгляду, заперечивши щодо залучення третіх осіб у справі, щодо свідків не заперечив.
Відповідно ст.182 ЦПК України, при розгляді справи судом учасники справи викладають свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення, міркування щодо процесуальних питань у заявах та клопотаннях, а також запереченнях проти заяв і клопотань. Заяви, клопотання і заперечення подаються в письмовій або усній формі. У випадках, визначених цим Кодексом, заяви і клопотання подаються тільки в письмовій формі. Заяви, клопотання і заперечення подаються та розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом. У випадках, коли цим Кодексом такий порядок не встановлено - він встановлюється судом.
В ході підготовчого провадження та під час проведення підготовчого засідання у даній цивільній справі проведено підготовчі дії передбачені ст.ст. 189-199 ЦПК України: направлено копію ухвали про відкриття провадження у справі, копію заяви та копії доданих до неї документів відповідачам, визначено предмет спору та характер спірних правовідносин, вимог позивача та склад учасників судового процесу. Визначено обставини справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів.
Вчинено інші дії з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.
На виконання вимог ч.2 ст.197 ЦПК України судом було здійснено визначені у вказаній нормі дії, необхідні для забезпечення правильного та своєчасного розгляду справи по суті шляхом розгляду та вирішення заявлених учасниками клопотань, долучення доказів, залученнядо участі у справі третіх осіб.
При цьому, підстав для відкладення підготовчого засідання або оголошення перерви у відповідності до вимог ст. 199 ЦПК України судом встановлено не було та учасники процесу таких клопотання не заявляли.
Відповідно нормам ч. 6 ст. 53 ЦПК України, вступ у справу третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, не тягне за собою розгляду справи спочатку.
Для повного та всебічного з'ясування всіх обставин справи, суд вважає за необхідне задовольнити клопотання позивача про виклик в судове засідання свідків.
За умовами ч.2 ст.200 ЦПК України суд вважає за можливе закрити підготовче провадження у цій справі та призначити справу до судового розгляду по суті.
Керуючись ст.ст. 197-198, 200 ЦПК України, суд,-
Залучити по справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ТОВ "Магнум Трейд ЛТД" про заборону здійснювати діяльність в нічний час, в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету позову: виконавчий комітет Новоукраїнської міської ради Новоукраїнського району Кіровоградської області та Головне управління Держпродспожив служби у Кіровоградській області, орендаря ФОП ОСОБА_5 прож. АДРЕСА_1 .
Копію ухвали направити до Новоукраїнської міської ради Новоукраїнського району Кіровоградської області та Головного управління Держпродспожив служби у Кіровоградській області (м. Кропивницький, Подільський район, вул. Тараса Карпи, 84).
Зобов'язати позивача виготовити копію позовної заяви для вручення третім особам.
Треті особи, які не заявляють самостійних вимог, мають процесуальні права і обов'язки, встановлені ст. 43 ЦПК України.
Третьої особи можуть подати до суду пояснення щодо позову або відзиву, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, викладає свої аргументи і міркування на підтримку або заперечення проти позову. Пояснення третьої особи підписуються третьою особою або її представником. До пояснень третьої особи застосовуються тотожні для відзиву правила.
Клопотання позивача ОСОБА_1 про виклик свідків - задовольнити. Викликати в судове засідання свідків ОСОБА_3 та ОСОБА_4 .
Закрити підготовче провадження у справі та призначити до судового розгляду по суті в загальному позовному провадженні на 15.07.2019 року о 9.00 год. в приміщенні Новоукраїнського районного суду Кіровоградської області за адресою: (Кіровоградська область, м. Новоукраїнка, вул. Соборна, 34, зал № 1).
Встановити порядок дослідження доказів: надання вступного слова учасникам справи, з'ясування обставин, на які учасники посилаються як на вимогу своїх підстав та заперечень, допит свідків, дослідження письмових доказів.
В судове засідання викликати учасників справи, свідків.
Копію ухвали направити учасникам процесу.
Ухвала оскарженню окремо від рішення суду не підлягає, проте заперечення на неї може бути включене до апеляційної скарги на рішення суду.
Головуючий: О. А. Гарбуз