Справа № 354/456/19
Провадження № 3/354/430/19
13 червня 2019 року м.Яремче
Суддя Яремчанського міського суду Івано-Франківської області Польська М.В., розглянувши матеріали, які надійшли з Головного управління ДФС в Івано-Франківській області Державної фіскальної служби України про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , Харківської АДРЕСА_2 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
12.06.2019 року на розгляд Яремчанського міського суду Івано-Франківської області надійшов адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.163-2 КУпАП.
Відповідно до ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до ст.278 КУпАП під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення, чи витребувано необхідні додаткові матеріали.
Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, які мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно ч.1ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Згідно ч. 1 ст. 276 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення.
Як встановлено судом, в протоколі №546 від 05.06.2019 року зазначено, що ОСОБА_1 порушив вимоги ч. 1 ст.163-2 КУпАП, однак не зазначено точних обставин вчинення адміністративного правопорушення, не зазначено місце вчинення адміністративного правопорушення, оскільки як вбачається із вказаного протоколу за результатами проведеної камеральної перевірки ТзОВ ''ДЕ МОЛЄН'', місцезнаходження: м.Київ, Подільського району, вул.Юрківська, 34-А, виявлено порушення вимог щодо несвоєчасного подання платіжного доручення на перерахування належних до сплати податків та зборів (обов'язкових платежів) по акцизному податку, за що передбачена відповідальність ч. 1 ст.163-2 КУпАП.
Крім того, відсутня інформація про те, що адміністративне правопорушення вчинене саме на території Яремчанської міської ради, і підлягає розгляду саме Яремчанським міським судом.
За таких обставин, матеріали справи про адміністративне правопорушення, відносно ОСОБА_1 підлягають поверненню до Головного управління ДФС в Івано-Франківській області Державної фіскальної служби України,- на доопрацювання та усунення вищезазначених недоліків, які унеможливлюють всебічний, повний і об'єктивний розгляд справи по суті в неухильній відповідності до Закону.
На підставі викладеного та керуючись ст.245, 251, 255, 256, 276, 278 КУпАП, суддя,-
Матеріали про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1ст.163-2 КУпАП, -- повернути до Головного управління ДФС в Івано-Франківській області Державної фіскальної служби України на доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: М. В. Польська