Справа № 168/396/19
Провадження № 1-в/168/14/19
18 червня 2019 року смт. Стара Вижівка
Старовижівський районний суд Волинської області в складі
головуючого - судді ОСОБА_1 ,
секретар с/з - ОСОБА_2 ,
з участю:
представника Старовижівського ВП - ОСОБА_3 ,
особи, щодо якої внесено подання про встановлення адміністративного нагляду - ОСОБА_4 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт.Стара Вижівка в залі суду подання начальника Старовижівського відділення поліції Ратнівського відділу поліції Головного управління національної поліції у Волинській області ОСОБА_5 про встановлення адміністративного нагляду відносно
ОСОБА_4 ,
ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженця с.Брідки Старовижівського району Волинської області, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , з професійно-технічною освітою, непрацюючого, розлученого, раніше неодноразово судимого, останній раз вироком Старовижівського районного суду Волинської області від 27 травня 2015 року за частиною 2 статті 185, частиною 3 статті 185, ст. ст. 70, 71 КК України на 3 роки 6 місяців позбавлення волі,
До Старовижівського районного суду Волинської області надійшло подання начальника Старовижівського ВП Ратнівського ВП ГУНП у Волинській області про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_4 .
Подання мотивоване тим, що після звільнення із місць позбавлення волі, перебуваючи на обліку як особа, яка формально підпадає під адміністративний нагляд, незважаючи на попередження органів Національної поліції, ОСОБА_4 вчиняє правопорушення, передбачені КУпАП, за що притягувався до адміністративної відповідальності. Зокрема, за частиною 1 статті 175-1 КУпАП, частиною 1 статті 178 КУпАП, частиною 2 статті 178 КУпАП, за статтею 177 КУпАП, а також підозрюється у вчиненні злочинів передбачених частиною 1 статті 185 КК України. Крім того, працівниками Старовижівського ВП Ратнівського ВП ГУНП України у Волинській області з останнім проводилися профілактично-виховні бесіди та виносилися попередження про встановлення адміністративного нагляду у разі якщо він продовжить вчиняти вищезазначені порушення, при цьому, за місцем проживання зарекомендував себе негативно, зловживає спиртними напоями, спілкується з асоціальним елементом схильним до вчинення адміністративних правопорушень та неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності, а тому просили на підставі статті 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» встановити відносно нього адміністративний нагляд.
В судовому засіданні представник Старовижівського ВП ОСОБА_3 подання підтримав з підстав наведених у ньому.
ОСОБА_4 проти задоволення подання заперечив, пояснив, що не пам'ятає про вчинення адміністративних правопорушень, разом з тим не заперечив вчинення ряду кримінальних правопорушень на підтвердження яких представником Старовижівського ВП надано витяги з ЄРДР.
Заслухавши учасників судового засідання, дослідивши матеріали подання, суд приходить до таких висновків.
Судом встановлено, що ОСОБА_6 неодноразово засуджувався, при цьому, останній раз вироком Старовижівського районного суду Волинської області від 27 травня 2015 року за частиною 2 статті 185, частиною 3 статті 185, ст. ст. 70, 71 КК України до 3 роки 6 місяців позбавлення волі, однак після відбування покарання за вироком суду та, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично притягувався до адміністративної відповідальності та на нього накладались адміністративні стягнення: 09 січня 2019 року за частиною 1 статті 178 КУпАП у виді попередження, 10 січня 2019 року за частиною 1 статті 175-1 КУпАП у виді попередження, 13 лютого 2019 року за статтею 177 КУпАП у виді штрафу в розмірі 17 грн.
Відповідно до вимог п. "в" ст. 3 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" адміністративний нагляд встановлюється щодо засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Згідно зі статтею 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що з метою запобігання вчиненню ОСОБА_6 нових злочинів, адміністративних правопорушень та здійснення виховного впливу, щодо нього необхідно встановити адміністративний нагляд із застосуванням певних обмежень.
Керуючись статтями 3, 4, 6, 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суд
Подання задовольнити.
Встановити відносно ОСОБА_4 адміністративний нагляд строком на 1 (один) рік.
На підставі статті 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» встановити ОСОБА_4 такі обмеження:
-не виїжджати за межі Старовижівського району Волинській області без дозволу Старовижівського ВП Ратнівського ВП ГУНП у Волинській області;
-15-го числа кожного місяця з'являтись на реєстрацію до Старовижівського ВП Ратнівського ВП ГУНП у Волинській області;
-заборонити вихід з будинку по місцю проживання з 22.00 години до 06.00 години ранку.
Ухвала може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду через Старовижівський районний суд Волинської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом семи днів з дня її оголошення.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Суддя ОСОБА_1