Ухвала від 12.06.2019 по справі 924/1765/14

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

29000, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98

УХВАЛА

"12" червня 2019 р.Справа № 924/1765/14

Господарський суд Хмельницької області у складі головуючого судді Грамчука І.В. при секретарі Мазій І.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні отримані судом заяви та клопотання у справі про банкрутство

За заявою Головного Управління Пенсійного фонду України у Хмельницькій області, м. Хмельницький

про визнання банкрутом Публічного акціонерного товариства "Термопластавтомат" м. Хмельницький

розгляд Скарги (вх. № 05-06/295/19 від 29.05.2019р.) Головного Управління ДФС у Хмельницькій області м. Хмельницький на дії/бездіяльність арбітражного керуючого-ліквідатора Морозова М.В.

За участю повноважних представників сторін :

кредиторів : Недзельська Л.Я ., Кернична О.Ф., Мукомела І.І. - представники за довіреностями

боржника : Петров І.П. - за довіреністю

Морозов М.В. - арбітражний керуючий - ліквідатор, Бобрук Т.В. - за довіреністю

В судовому засіданні 12 червня 2019р. проголошено вступну та резолютивну частини ухвали, натомість складення повного тексту ухвали завершено 14 червня 2019р.

Ухвалою господарського суду від 25.12.2014р. порушено провадження у справі про банкрутство Хмельницького Публічне акціонерне товариства "Термопластавтомат" (29000, Хмельницька область, м. Хмельницький вул. Курчатова, 8; код 22773151), визнано вимоги ініціюючого кредитора - Управління Пенсійного фонду України у м. Хмельницькому в розмірі 832 872,44 грн. (вісімсот тридцять дві тисячі вісімсот сімдесят дві гривні сорок чотири коп.), введено мораторій на задоволення вимог кредиторів, процедуру розпорядження майном боржника, призначено розпорядником майна арбітражного керуючого Морозова Миколу Васильовича (АДРЕСА_1; ідентифікаційний номер НОМЕР_1; ліцензія серія АВ 499075 від 25.12.2009р.; свідоцтво № 184 від 26.02.2013р.; E-mail ІНФОРМАЦІЯ_1 mailto: ІНФОРМАЦІЯ_2 ) та встановлено йому оплату послуг (грошову винагороду).

Офіційне оприлюднення оголошення про порушення справи про банкрутство здійснено 26.12.2014р. за № 13032.

Ухвалою суду від 22.09.2015р. затверджено реєстр вимог кредиторів.

Постановою від 3 грудня 2015р. суд визнав банкрутом Хмельницьке Публічне акціонерне товариство "Термопластавтомат" (29000, Хмельницька область, м. Хмельницький вул. Курчатова, 8; код 22773151), відкривши ліквідаційну процедуру у справі № 924/1765/14 строком до 3 червня 2016р. Ліквідатором ПАТ "Термопластавтомат" призначено арбітражного керуючого Морозова Миколу Васильовича (АДРЕСА_1; ідентифікаційний номер НОМЕР_1; Свідоцтво № 184 від 26.02.2013р.; E-mail ІНФОРМАЦІЯ_1 ) та оприлюднено на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України оголошення (повідомлення) (№ 25809) про визнання банкрутом Публічного акціонерного товариства "Термопластавтомат" (29000, Хмельницька область, м. Хмельницький вул. Курчатова, 8 ; код 22773151), а також відкриття ліквідаційної процедури у справі № 924/1765/14. Строк виконання всіх грошових зобов'язань ПАТ "Термопластавтомат" (29000, Хмельницька область, м. Хмельницький вул. Курчатова, 8; код 22773151), вважати таким, що настав 03.12.2015р. Припинено з 03.12.2015р. нарахування неустойки (штрафу, пені), відсотків та інших економічних санкцій за всіма зобов'язаннями ПАТ "Термопластавтомат" (29000, Хмельницька область, м. Хмельницький вул. Курчатова, 8 ; код 22773151), як банкрута. Припинено з 03.12.2015р. повноваження органів управління ПАТ "Термопластавтомат" (29000, Хмельницька область, м.Хмельницький вул. Курчатова, 8; код 22773151), як банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном та припинено повноваження власника (власників) майна банкрута. Скасовано арешти, накладені на майно боржника - Публічного акціонерного товариства "Термопластавтомат" (29000, Хмельницька область, м.Хмельницький, вул.Курчатова, 8; код 22773151), та інші обмеження щодо розпорядження майном боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається. Окрім того зобов'язано ліквідатора : - використовувати тільки один банківський рахунок для зарахування коштів, отриманих під час проведення ліквідаційної процедури та для здійснення розрахунків з кредиторами банкрута. Інші рахунки, виявлені при проведенні ліквідаційної процедури, підлягають закриттю ; - провести ліквідаційну процедуру банкрута відповідно до вимог Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", скласти ліквідаційний баланс та подати його господарському суду разом із звітом про свою діяльність у строк до 03.06.2016р.; - письмово надавати суду один раз на місяць звіт про хід ліквідаційної процедури з відповідним документальним підтвердження, відомості про фінансове становище та майно боржника, заплановані заходи щодо продажу майна боржника.

В установленому порядку строк ліквідаційної процедури в справі неодноразово продовжувався, востаннє - до 30 жовтня 2018р.

Наразі до початку засідання 3 червня 2019р. судом отримано Скаргу (вх. № 05-06/295/19 від 29.05.2019р.) кредитора - Головного управління ДФС у Хмельницькій області, на дії/бездіяльність ліквідатора Публічного акціонерного товариства "Термопластавтомат" Морозова М.В., примірник якої надіслано останньому 27 травня 2019р. проте не отримано арбітражним керуючим на час проведення засідання 03.06.2019р.

У судовому засіданні арбітражний керуючий - ліквідатор просив суд відкласти розгляд скарги для надання йому можливості подати письмові пояснення, а тому з врахуванням відміченого суд розгляд скарги відклав, зобов'язавши учасників подати письмові позиції щодо клопотання арбітражного керуючого - ліквідатора про продовження строку ліквідаційної процедури та повноважень арбітражного керуючого - ліквідатора Морозова М.В. до 01 червня 2019р., а також щодо скарги ГУ ДФС України про бездіяльність ліквідатора Морозова М.В.

У відповідності до отриманої скарги (вх. № 05-06/295/19 від 29.05.2019р.) ухвалою Господарського суду Хмельницької області від 25.12.2014 року за заявою Головного управління ПФУ у Хмельницькій області порушено провадження у справі про визнання банкрутом ПАТ «Термопластавтомат».

Постановою Господарського суду Хмельницької області від 03.12.2015 року ПАТ «Термопластавтомат» визнано банкрутом; відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором призначено Морозова М.В.

В подальшому ухвалами господарського суду Хмельницької області строк ліквідаційної процедури неодноразово продовжувався.

Відповідно до вимог ч.2 ст.98 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (далі Закон) арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор) зобов'язаний, неухильно дотримуватися вимог законодавства, здійснювати заходи щодо захисту майна боржника; аналізувати фінансову, господарську, інвестиційну та іншу діяльність боржника, його становище на ринках та надавати результати таких аналізів господарському суду разом з документами, що підтверджують відповідну інформацію; подавати відомості, документи та інформацію щодо діяльності арбітражного керуючого у порядку, встановленому законодавством; створювати умови для проведення перевірки додержання арбітражним керуючим вимог законодавства; виконувати інші повноваження, передбачені законодавством про банкрутство.

Згідно вимог ч.3 ст.98 Закону під час реалізації своїх прав та обов'язків (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор) зобов'язаний діяти добросовісно, розсудливо, з метою, з якою ці права та обов'язки надано (покладено), обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дій), на підставі, у межах усіх обставин, що мають, значення для прийняття рішення (вчинення дій) на підставі, у межах та спосіб, що передбачені Конституцією та законодавством України про банкрутство.

У відповідності до ч.2 ст.41 Закону ліквідатор з дня свого призначення здійснює такі повноваження:

приймає до свого відання майно боржника, забезпечує його збереження ;

виконує функції з правління та розпорядження майном банкрута ;

проводить інвентаризацію та оцінку майна банкрута ;

аналізує фінансове становище банкрута ;

виконує повноваження керівника (органів управління) банкрута ;

очолює ліквідаційну комісію та формує ліквідаційну масу ;

пред'являє до третіх осіб вимоги щодо повернення банкруту сум дебіторської заборгованості ;

подає до суду заяви про визнання недійсними правочинів (договорів) боржника ;

вживає заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб та ін.

Відповідно до ч. 9 ст. 41 Закону ліквідатор не рідше ніж один раз на місяць надає комітету кредиторів звіт про свою діяльність, інформацію про фінансове становище і майно боржника на день відкриття ліквідаційної процедури та при проведенні ліквідаційної процедури, використання коштів боржника, а також іншу інформацію на вимогу комітету кредиторів.

На час розгляду скарги ПАТ «Термопластавтомат» перебуває в процедурі ліквідації більше трьох років. Тоді як з наявних у матеріалах справи та звітів ліквідатора, на переконання скаржника, вбачається навмисне затягування ліквідаційної процедури з метою отримання грошової винагороди за свою роботу. Зокрема, з 2017 року ліквідатором не вжито вичерпних заходів щодо здачі до архівної установи архівних документів банкрута та не вирішено питання стосовно обліку валютних коштів на валютних рахунках (заблоковані на рахунках колишнього Зовнішекономбанку СРСР) 319 551 $ USA та 6 678 $ USA (валюта інших держав), які під час приватизації не увійшли до статутного капіталу ВАТ «Термопластавтомат» та є державною власністю.

Так, 27.09.2018 року ліквідатором надано звіт, у якому зазначено, що арбітражний керуючий у серпні-вересні 2018 року приїздив до Архівного відділу Хмельницької міської ради, де йому було повідомлено, що архівні документи банкрута будуть прийматися на зберігання до Архівного відділу у вересні-жовтні 2018 року.

З листа Архівного відділу Хмельницької міської ради № 108/0407-19 від 19.02.2019р., адресованого арбітражному керуючому Морозову М.В., вбачається, що прийняття документів з кадрових питань на відповідальне зберігання здійснюється на платній основі.

При цьому на думку скаржника, зі звіту, наданого ліквідатором 24.04.2019 року, вбачається, що Морозов М.В. лише проводить переписку з Архівним відділом Хмельницької міської ради та Фондом Держмайна. З жовтня 2018 року жодних дій по завершенню ліквідаційної процедури арбітражним керуючим вчинено не було.

На переконання скаржника, наведені факти поряд з іншим підтверджують протиправну бездіяльність арбітражного керуючого Морозова М.В., що порушує права кредитора ГУ ДФС у Хмельницькій області на своєчасне задоволення визнаних судом грошових зобов'язань боржника та свідомо направлена на збільшення потенційних судових витрат у справі.

Враховуючи вищевикладене, беручи до уваги те, що арбітражний керуючий Морозов М.В., неналежно виконує покладені на нього обов'язки ліквідатора ПАТ «Термопластавтомат», навмисне затягує ліквідаційну процедуру з метою отримання грошової винагороди (фактично за бездіяльність), керуючись ч. 4 ст. 40, ч.11 ст. 41, ст. 98 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», ч. 2 ст. 4, п.8 ч. І ст. 20, ст. 42 ГПК України, Головне управління ДФС у Хмельницькій області просило суд визнати бездіяльність ліквідатора Морозова М.В. у справі № 924/1765/14 про банкрутство ТОВ «Термопластавтомат» такою, що порушує права кредитора Головного управління ДФС у Хмельницькій області.

В отриманих судом поясненнях повноважного представника боржника (вх. № 05-22/4894/19 від 12.06.2019р.) з приводу розгляду скарги кредитора Головного управління ДФС у Хмельницькій області на дії/бездіяльність ліквідатора ПАТ «Термопластавтомат» Морозова М. В., дописувач відмітив, що з проведеного ним аналізу вищевказаної скарги (вих. № 20375/22-01-10-03-11 від 27 травня 2019 року), Публічне акціонерне товариство «Термопластавтомат» дійшло наступного висновку :

Статтею 114 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» закріплено порядок призначення та усунення арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) у справі про банкрутство, зокрема кандидатура арбітражного керуючого (ліквідатора) для виконання повноважень визначається судом за клопотанням комітету кредиторів, а у разі відсутності такого клопотання - за ініціативою суду самостійно.

Усунення арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) від виконання ним своїх обов'язків здійснюється господарським судом за клопотанням комітету кредиторів або за власною ініціативою, але за наявності обґрунтованих підстав підтверджених належними та допустимими доказами та тільки у разі :

невиконання або неналежного виконання обов'язків, покладених на арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора);

зловживання правами арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора);

подання до суду неправдивих відомостей;

відмови в наданні допуску до державної таємниці або скасування раніше наданого допуску;

припинення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора);

наявності конфлікту інтересів.

Крім того, виходячи з результатів діяльності арбітражного керуючого (ліквідатора) Морозова М. В., слід зазначити наступне. Останнім належним чином виконуються усі обов'язки та реалізуються усі права у процедурі ліквідації, виконуються процесуальні обов'язки, що безсумнівно сприяє повному, неупередженому, об'єктивному розгляду справи про, що свідчать ряд протоколів комітету кредиторів, якими затверджуються звіти арбітражного керуючого (ліквідатора) Морозова М. В. та продовжуються його повноваження підчас перебігу ліквідаційної процедури у справі. Скарг від інших учасників процесу немає.

У суті скарги не зазначено, які норми законодавства порушив ліквідатор, якими доказами це підтверджується, яку шкоду заподіяли дії/бездіяльність ліквідатора ПАТ «Термопластавтомат». Натомість скарга містить ряд оціночних та надуманих тверджень «…не вжито вичерпних заходів…» (яких саме ? ), «…не вирішено питання валютних цінностей державної власності…» (не є об'єктом відання боржника та ліквідатора), «...свідоме збільшення потенційних судових витрат…» (ніяких розрахунків щодо збільшення судових витрат, матеріали справи не містять, такі й розрахунки на підтвердження своїх доводів не надав і сам скаржник). Сама скарга носить виключно констатуючий характер, який описує кожен із етапів ліквідаційної процедури, а тому враховуючи вищевикладене, представник боржника вважає скаргу кредитора Головного управління ДФС у Хмельницькій області на дії/бездіяльність ліквідатора ПАТ «Термопластавтомат» Морозова М.В. безпідставною, необґрунтованою та заперечує проти неї.

Окремо того щодо клопотання арбітражного керуючого - ліквідатора Морозова М.В про продовження строку ліквідаційної процедури та повноважень арбітражного керуючого - ліквідатора до 01 червня 2019 року. представник зазначає, що за Протоколом засідання комітету кредиторів вирішено звернутись із клопотанням про продовження терміну ліквідаційної процедури та повноваження арбітражного керуючого (ліквідатора) по справі № 924/1765/14 до Господарського суду Хмельницької області. Боржник, у свою чергу, підтримує задоволення даного клопотання, підстав для відмови у його задоволенні з матеріалів справи не вбачає.

Ініціюючий кредитор - Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області, ознайомилося з скаргою ГУ ДФС у Хмельницькій області на дії (бездіяльність) арбітражного керуючого - ліквідатора Морозова М.В. у справі про визнання банкрутом ПАТ «Термопластавтомат» та повідомляє (вх. № 05-22/4896/19 від 12.06.2019р.), що погоджується із заявленою скаргою з наступних підстав.

Постановою господарського суду Хмельницької області від 03.12.2015 року відкрито ліквідаційну процедуру ПАТ «Термопластавтомат» строком на 6 місяців, призначено ліквідатором арбітражного керуючого Морозова М.В., якого зобов'язано у визначений строк провести ліквідаційну процедуру. відповідно до вимог Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».

Пунктом 28 Інформаційного листа Вищого господарського суду України від 28.03.2013 року визначено, що згідно ст. 37 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» ліквідаційна процедура вводиться строком на дванадцять місяців без можливості його продовження.

При цьому ініціюючий кредитор звертає увагу суду на те, що в звіті від 21.07.2016 року вих. № 05/07 арбітражного керуючого Морозова М.В., ліквідатор повідомив, що архівні матеріали не передані на зберігання до Архівного відділу, а тому він направив лист до Архівного відділу Хмельницької міської ради про прийняття архівних документів ПАТ «Термопластавтомат» на зберігання. Також, що стосується обліку валютних коштів на валютних рахунках (319 551 $ USA та 6 678 $ USA. які заблоковані на рахунках колишнього Зовнішекономбанку СРСР), ліквідатором повідомлено, що ним проводиться робота з РВ Фонду державного майна України по Хмельницькій області щодо передачі коштів, які обліковуються на балансі ПАТ «Термопластавтомат».

Листом від 09.03.2016 року № 01.01.-13/2016/162 Державний архів Хмельницької області повідомив ліквідатора, що документи постійного зберігання ПАТ «Термопластавтомат», які підлягають передачі до Державного архіву Хмельницької області, необхідно впорядкувати та погодити з Експертно-перевірною комісією Держархіву області, переглянути поаркушно щодо фізичного стану, звірити з описами справ постійного зберігання, скласти архівні коробки за порядковими номерами.

В звіті ліквідатора станом на 27.09.2018 року Морозов М .В. повідомив, що в жовтні архівні документи будуть передані до архіву, також ліквідатором Морозовим М.В. направлений лист до РВ Фонду державного майна України в Хмельницькій області про хід передачі коштів, які перебувають на балансі ПАТ «Термопластавтомат». Однак не вчиняючи в повній мірі дій передбачених Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» для належного та своєчасного завершення ліквідаційної процедури.

На думку повноважного представника кредитора, дані факти свідчать про свідоме невиконання ліквідатором - Морозовим М.В. вимог суду, два роки ліквідатором ведуться виключно переписки з Архівним відділом Хмельницької області та Фондом державного майна України в Хмельницькій області, задля видимості проведення ліквідаційної процедури з метою отримання ним грошової винагороди з кредиторів, а тому затягування ним строків розгляду звіту про проведену роботу та ліквідаційного балансу, порушують права та інтереси кредиторів і вимоги Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».

Згідно ст. 98 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» при реалізації своїх прав та обов'язків арбітражний керуючий зобов'язаний діяти сумлінно та розумно з урахуванням інтересів боржника та його кредиторів.

Виходячи з вищевикладеного ліквідатором проводиться неналежним чином робота, а точніше бездіяльність по відношенню до Боржника, крім того затягуються строки ліквідаційної процедури, що супроводжується порушенням прав кредиторів.

Строк ліквідаційної процедури, за клопотанням ліквідатора та згідно протоколу засідання комітету кредиторів, неодноразово продовжувався.

Востаннє ухвалою господарського суду Хмельницької області від 27.09.2018 року строк ліквідаційної процедури продовжено до 30.10.2018 року.

Враховуючи положення ч. 9 ст. 41 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» ліквідатор не рідше ніж один раз на місяць надає комітету кредиторів звіт про свою діяльність, інформацію про фінансове становище і майно боржника на день відкриття ліквідаційної процедури та при проведенні ліквідаційної процедури, використання коштів боржника, а також іншу інформацію на вимогу комітету кредиторів.

Вимоги даної норми ліквідатором не виконується, оскільки термін ліквідаційної процедури закінчився більше півроку тому, ліквідатором не вжито жодних заходів, також ліквідатор не звітує перед комітетом кредиторів (в останнє управлінням отримано звіт про проведену роботу 27.09.2018 року).

Відповідно до ст. 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно ст. 236 ГПК України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим.

Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права.

Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.

На підставі вищевикладеного, з метою ухвалення законного та обґрунтованого рішення, керуючись ст. 19 Конституції України, ст.ст. 2, 263 ГПК України, ст.ст. 41, 98 Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", п. 28 Інформаційного листа Вищого господарського суду України від 28.03.2013 року, представник ініціюючого кредитора просила суд задовольнити скаргу ГУ ДФС у Хмельницькій області на дії (бездіяльність) арбітражного керуючого - ліквідатора Морозова М.В. у справі про визнання банкрутом ПАТ «Термопластавтомат» в повному обсязі.

Натомість згідно пояснень Морозова М.В. (вх. № 05-22/4895/19 від 21.06.2019р.), скарга ГУ ДФС у Хмельницькій області на дії (бездіяльність) арбітражного керуючого - ліквідатора ПАТ "Термопластавтомат" від 27.05.2019р., № 20375/27-01-10-03-11, є необґрунтованою та безпідставною, оскільки ним проводились та проводяться дії у ході ліквідаційної процедури у справі № 924/1765/14 про банкрутство ПАТ "Термопластавтомат".

18.07.2018р. арбітражним керуючим (ліквідатором) Морозовим М.В. було отримано розпорядження (наряд) від Державного агентства резерву України, № 050/39 від 21.05.2018р., про те, щоб ПАТ «Термопластавтомат», згідно наказу Держрезерву від 21.05.2018р., № 126 відпустило (відвантажило) - Державній організації «Комбінат «Естафета» в порядку переміщення такі матеріальні цінності мобілізаційного резерву, а саме: сталь листова нержавіюча гарячекатана в кількості - 1,037 т.

На виконання цього розпорядження (наряду) Державного агентства резерву України, № 050/39 від 21.05.2018р., ПАТ «Термопластавтомат» в особі ліквідатора Морозова М.В., 14.09.2018р. склали акт про передачу ДО «Комбінат «Естафета» сталі листової нержавіючої гарячекатаної в кількості - 1,037 т.

Арбітражним керуючим (ліквідатор) Морозовим М.В. надіслано лист до РВ ФДМУ по Хмельницькій області про хід вирішення питання стосовно обліку коштів на валютних рахунках заблокованих на рахунках колишнього Зовнішекономбанку, які під час приватизації не увійшли до статутного капіталу ПАТ "Термопластавтомат" та обліковуються на балансі підприємства (лист від 10.10.2018р., №002/10).

Арбітражним керуючим (ліквідатор) Морозовим М.В. надіслано лист до Міністерства фінансів України про те, щоб посприяти у вирішенні питання щодо забезпечення належного обліку державного майна, а саме валютних коштів, які обліковуються за ПАТ «Термопластавтомат» на валютних рахунках (319 551 $ USA та 6 678$ USA, заблокованих на рахунках колишнього Зовнішекономбанку СРСР), після ліквідації підприємства (лист від 17.10.2018р., № 007/10).

Арбітражним керуючим (ліквідатор) Морозовим М.В. надіслано лист до Міністерства економічного розвитку і торгівлі України про те, щоб посприяти у вирішенні питання щодо забезпечення належного обліку державного майна, а саме валютних коштів, які обліковуються за ПАТ «Термопластавтомат» на валютних рахунках (319 551 $ USA та 6 678$ USA, заблокованих на рахунках колишнього Зовнішекономбанку СРСР), після ліквідації підприємства (лист від 22.10.2018р., № 014/10).

Арбітражним керуючим (ліквідатор) Морозовим М.В. надіслано лист до ПАТ "УкрСоцбанк" про підтвердження залишку валютних коштів, які обліковуються на балансі підприємства-банкрута ПАТ «Термопластавтомат», а саме чи дійсно є в наявності валютні кошти на валютних рахунках підприємства (заблоковані на рахунках колишнього Зовнішекономбанку СРСР), які є державною власністю (лист від 25.10.2018р., №015/10).

Арбітражним керуючим (ліквідатор) Морозовим М.В. надіслано лист до АВ Хмельницької міської ради про прийняття на відповідальне зберігання документів ПАТ "Термопластавтомат" за 1968 - 2016 роки, приблизно - 4 700 справ (лист від 22.01.2019р., № 003/101).

Арбітражним керуючим (ліквідатор) Морозовим М.В. надіслано лист до Національного банку України про те, щоб посприяти у вирішенні питання щодо забезпечення належної передачі державного майна, а саме валютних коштів, які обліковуються за ПАТ «Термопластавтомат» на валютних рахунках - 319 551 $ USA та 6 678$ USA, заблокованих на рахунках колишнього Зовнішекономбанку СРСР (лист від 23.01.2019р., № 002/01).

Арбітражним керуючим (ліквідатор) Морозовим М.В. надіслано лист до РВ ФДМУ по Хмельницькій області про те, щоб повідомити арбітражного керуючого (ліквідатора) Морозова М.В. про хід вирішення питання стосовно обліку валютних коштів, які обліковуються за ПАТ «Термопластавтомат» на валютних рахунках - 319 551 $ USA та 6 678$ USA, заблокованих на рахунках колишнього Зовнішекономбанку СРСР (лист від 22.01.2019р., № 001/101).

Листом від 29.11.2018р., № 18-04-03512, РВ Фонду державного майна України по Хмельницькій області повідомило ліквідатора про те що, ПАТ "Укрсоцбанк" листом від 19.07.2018 № 05.11.-12/66-7 (копія додається) проінформувало, що залишки валютних коштів ВАТ "Термопластавтомат" враховуються на заблокованому коррахунку ПАТ "Укрсоцбанк" у Зовнішекономбанку колишнього СРСР.

Листом від 29.11.2018р., № 3211-13/52419-07, Міністерство економічного розвитку і торгівлі України повідомило ліквідатора про те що, відповідно до повноважень Фонду державного майна України (далі - Фонд) у сфері приватизації державного майна, зазначених у статті 5 Закону України "Про Фонд державного майна України", Фонд, зокрема, приймає рішення про подальше використання державного майна (крім матеріальних носіїв секретної інформації), що не увійшло до статутного капіталу господарських товариств у процесі приватизації (лист додається).

Листом від 03.12.2018р., №04.3-02/86-67, АТ "Укрсоцбанк" повідомив ліквідатора про те що, підтверджує залишки валютних коштів ПАТ "Термопластавтомат", що враховуються на блокованому коррахунку ПАТ "Укрсоцбанк" у Зовнішекономбанку колишнього СРСР станом на 03.12.2018р.

Листом від 06.12.2018р., № 10-24-25095, Фонд державного майна України повідомив ліквідатора про те що, відповідно до роз'яснень Національного банку України та Міністерства фінансів України, на сьогоднішній день питання щодо коштів на валютних рахунках законодавчо не врегульовано. У зв'язку з тим, що кошти на валютних рахунках колишнього Зовнішекономбанку СРСР, які не увійшли до статутного капіталу ПАТ "Термопластавтомат" під час приватизації, є державною власністю, РВ Фонду державного майна України по Хмельницькій області, як органу управління позастатутними активами ПАТ "Термопластавтомат" необхідно забезпечити належний облік зазначених валютних коштів та збереження відповідних документів, що стосуються цих коштів, а також вжити відповідних заходів з метою запобігання їх відчуження під час ліквідації банкрута.

Міністерство фінансів України надало роз'яснення арбітражному керуючому (ліквідатору) Морозову М.В. від 06.12.2018р. № 12010-18-10/32089 стосовно обліку валютних коштів, що обліковуються за ПАТ "Термопластавтомат" на заблокованих валютних рахунках колишнього Зовнішекономбанку СРСР.

Листом від 30.01.2019р., № 11.04-00319, РВ Фонд державного майна України по Хмельницькій області повідомив ліквідатора про те що, на даний час питання щодо коштів на валютних рахунках колишнього Зовнішекономбанку СРСР законодавчо не врегульовано.

На сьогоднішній день проводиться робота з Архівним відділом Хмельницької міської ради щодо прийняття на зберігання документів ПАТ "Термопластавтомат".

24.04.2019р. проведено засідання комітету кредиторів, на якому присутні представники кредиторів взяли до відома звіт за звітний період по справі № 924/1765/14 від 24.04.2019р. про вищезазначену роботу, продовжили термін ліквідаційної процедури та повноваження арбітражного керуючого (ліквідатора) по справі № 924/1765/14 до 01.06.2019р. Ніяких нарікань на дії арбітражного керуючого (ліквідатора) Морозова М.В. не було.

Отже, на думку Морозова М.В. , ГУ ДФС у Хмельницькій області написавши скаргу на дії (бездіяльність) арбітражного керуючого - ліквідатора ПАТ "Термопластавтомат" від 27.05.2019р., № 20375/27-01-10-03-11, цим затягує ліквідаційну процедуру по справі № 924/1765/14 про банкрутство ПАТ "Термопластавтомат».

Отриманий судом із клопотанням (вх. № 05-06/281/19 від 20.05.2019р.) арбітражного керуючого Морозова М.В. про продовження строку ліквідаційної процедури в справі до 1 червня 2019р., протокол засідання комітету кредиторів ПАТ "Термопластавтомат" від 24 квітня 2019р. підтверджує включення до порядку денного засідання Звіту арбітражного керуючого по справі № 924/1765/14, а також питання щодо продовження ліквідаційної процедури по справі № 924/1765/14.

При цьому комітетом кредиторів ухвалено взяти до відома звіт ліквідатора за звітний період (п.1), а також зобов'язано арбітражного керуючого Морозова М.В. (п.2.2) звернутись із відповідним клопотанням до господарського суду Хмельницької області про продовження терміну ліквідаційної процедури та повноважень ліквідатора в справі до 1 червня 2019р.

Розглянувши надані скаржником докази, а також отримані судом матеріали, вислухавши пояснення повноважних представників учасників у справі про банкрутство та викликаних осіб, дослідивши наявні в матеріалах справи докази та надані в ході судового розгляду пояснення повноважних представників сторін, оцінюючи їх у сукупності судом враховується, що 22.12.2011 року був прийнятий Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" N 4212-VІ (набув чинності 19.01.2013 року) відповідно до якого Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" був викладений в новій редакції.

Згідно з пунктом 11 Розділу X Прикінцевих та Перехідних положень Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", викладеного в новій редакції: "Положення цього Закону застосовуються господарськими судами під час розгляду справ про банкрутство, провадження в яких порушено після набрання чинності цим Законом".

Положення цього Закону, що регулюють продаж майна в провадженні у справі про банкрутство, застосовуються господарськими судами під час розгляду справ про банкрутство, провадження у яких порушено до набрання чинності цим Законом.

Положення цього Закону, що регулюють ліквідаційну процедуру, застосовуються господарськими судами під час розгляду справ про банкрутство, провадження у яких порушено до набрання чинності цим Законом, якщо на момент набрання ним чинності господарським судом не було прийнято постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури";

Розділ X доповнено пунктом 11 згідно із Законом № 5405-VI від 02.10.2012}

Провадження у справі № 924/1765/14 порушено 25.12.2014р., тобто після набрання чинності нової редакцією вказаного Закону, тоді як постанову згідно якої Хмельницьке Публічне акціонерне товариство "Термопластавтомат" (29000, Хмельницька область, м. Хмельницький вул. Курчатова, 8; код 22773151), визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру публічного акціонерного товариства "Термопластавтомат" прийнято 3 грудня 2015р., а тому застосуванню підлягає Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в редакції, що набула чинності з 19.01.2013 року.

Статтею 98 Закону визначено права та обов'язки арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) в процедурі банкрутства.

Зокрема у відповідності до ч. 3 ст. 98 Закону, під час реалізації своїх прав та обов'язків арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор) зобов'язаний діяти добросовісно, розсудливо, з метою, з якою ці права та обов'язки надано (покладено), обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії), на підставі, у межах та спосіб, що передбачені Конституцією та законодавством України про банкрутство.

Наступна частина 4 ст.98 регламентує, що під час реалізації своїх прав та обов'язків арбітражний керуючий зобов'язаний додержуватися вимог Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції" щодо обмеження використання своїх повноважень з метою одержання неправомірної вигоди або прийняття пропозиції такої вигоди для себе чи інших осіб, одержання дарунків (пожертв). Статтю 98 доповнено новою частиною згідно із Законом № 224-VII від 14.05.2013}.

При цьому порушення арбітражним керуючим вимог Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції", а також виникнення конфлікту інтересів під час здійснення його повноважень є підставою для усунення його від виконання обов'язків арбітражного керуючого під час провадження у справі про банкрутство, про що господарський суд виносить ухвалу. Статтю 98 доповнено новою частиною згідно із Законом № 224-VII від 14.05.2013}.

Згідно стаття 114 Закону, якою визначено призначення та усунення арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) у справі про банкрутство, усунення арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) від виконання ним своїх обов'язків здійснюється господарським судом за клопотанням комітету кредиторів, органу, уповноваженого управляти державним майном (для державних підприємств та підприємств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує 50 відсотків) або за власною ініціативою у разі:

1) невиконання або неналежного виконання обов'язків, покладених на арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора);

2) зловживання правами арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора);

3) подання до суду неправдивих відомостей;

4) відмови в наданні допуску до державної таємниці або скасування раніше наданого допуску;

5) припинення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора);

6) наявності конфлікту інтересів.

Частину третю статті 114 доповнено новим абзацом згідно із Законом № 224-VII від 14.05.2013}

У відповідності до ч.1 ст.3 ГПК України судочинство в господарських судах здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу, Закону України "Про міжнародне приватне право", Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.

Частиною 6 ст. 12 Кодексу передбачено, що господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку, передбаченому цим Кодексом для позовного провадження, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

У відповідності до ст. 20 ГПК України, якою визначено юрисдикцію господарських судів, господарські суди розглядають справи у спорах, що виникають у зв'язку із здійсненням господарської діяльності (крім справ, передбачених частиною другою цієї статті), та інші справи у визначених законом випадках, зокрема справи про банкрутство та справи у спорах з майновими вимогами до боржника, стосовно якого відкрито провадження у справі про банкрутство, у тому числі справи у спорах про визнання недійсними будь-яких правочинів (договорів), укладених боржником; стягнення заробітної плати; поновлення на роботі посадових та службових осіб боржника, за винятком спорів про визначення та сплату (стягнення) грошових зобов'язань (податкового боргу), визначених відповідно до Податкового кодексу України, а також спорів про визнання недійсними правочинів за позовом контролюючого органу на виконання його повноважень, визначених Податковим кодексом України (п.8 ч.1).

При цьому згідно з частиною 1 статті 2 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі - Закон) провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.

Частиною 11 статті 41 Закону встановлено, що дії (бездіяльність) ліквідатора (ліквідаційної комісії) можуть бути оскаржені до господарського суду учасниками провадження у справі про банкрутство, права яких порушено такими діями (бездіяльністю).

У відповідності із частиною 4 статті 40 Закону у ліквідаційній процедурі господарський суд розглядає скарги на дії (бездіяльність) учасників ліквідаційної процедури в порядку, встановленому цим Законом та іншими нормативно-правовими актами.

Розглядаючи справи про банкрутство, господарські суди повинні застосовувати відповідні статті ГПК України, які мають універсальний характер для будь-якої форми судового процесу. При цьому, Закон про банкрутство містить спеціальні норми, які мають пріоритет у застосуванні при розгляді справ про банкрутство щодо інших законодавчих актів України.

Відповідно до ст. 74 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень.

При цьому зважаючи на триваючу ліквідаційну процедуру, Головне Управління ДФС у Хмельницькій області дійшло передчасного висновку про те, що бездіяльність ліквідатора Морозова М.В. у справі № 924/1765/14 про банкрутство ТОВ «Термопластавтомат» є такою, що порушує права кредитора Головного управління ДФС у Хмельницькій області. Натомість, наявні у матеріалах справи докази, в тому числі відповідне рішення комітету кредиторів у справі від 24 квітня 2019р., яким комітетом кредиторів ухвалено взяти до відома звіт ліквідатора за звітний період (п.1), а також зобов'язано арбітражного керуючого Морозова М.В. (п.2.2) звернутись із відповідним клопотанням до господарського суду Хмельницької області про продовження терміну ліквідаційної процедури та повноважень ліквідатора в справі до 1 червня 2019р., з врахуванням обраного заявником способу захисту порушених прав та охоронюваних законом інтересів не являються підставами для задоволення скарги (вх. № 05-06/295/19 від 29.05.2019р.) Головного Управління ДФС у Хмельницькій області у справі № 924/1765/14 про банкрутство Хмельницького Публічного акціонерного товариства "Термопластавтомат" (29000, Хмельницька область, м. Хмельницький вул. Курчатова, 8; код 22773151) на дії/бездіяльність ліквідатора Публічного акціонерного товариства "Термопластавтомат" арбітражного керуючого Морозова М.В.

Підсумовуючи викладене та керуючись п.11 розділу Х "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" від 22.12.2011р. № 4212-VІ (в редакції Закону від 02.10.2012р. № 5405-VІ), ст.ст. 1, 2, Розділом ІV, ст.ст. 45, 98, 114 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст.ст. 1-15, 20, 232-235 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

У задоволенні скарги (вх. № 05-06/295/19 від 29.05.2019р.) Головного Управління ДФС у Хмельницькій області м. Хмельницький на дії/бездіяльність арбітражного керуючого-ліквідатора Морозова М.В. у справі № 924/1765/14 про банкрутство Хмельницького Публічного акціонерного товариства "Термопластавтомат" (29000, Хмельницька область, м. Хмельницький вул. Курчатова, 8; код 22773151) - відмовити.

Ухвала набирає законної сили 12.06.2019р. та може бути оскаржена в установленому законом порядку до Північно-Західного апеляційного господарського суду м. Рівне з дотриманням вимог ст. 8 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" та гл.1 розд.IY Господарського процесуального кодексу України.

Інформацію по справі, що розглядається, можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://km.arbitr.gov.ua.

Складення повного тексту ухвали завершено 14 червня 2019р.

Суддя Грамчук І.В.

Віддрук. 7 прим.:1 - до справи; 2 - Головне управління ДФС у Хмельницькій області - м.Хмельницький вул., Пилипчука,17, 3 - Головному управлінню Пенсійного фонду України в Хмельницькій області (м.Хмельницький вул.Герцена,10), 4 - ПАТ "Термопластавтомат" (29000, м. Хмельницький вул. Курчатова, 8), 5 - ТОВ "ОТП факторинг Україна" (01033 м. Київ, вул. Фізкультури, 28Д), 6 - арбітражному керуючому Морозову М.В. (АДРЕСА_1) 7- прокуратурі Хмельницької області всім реком. з повідомл. про вруч.