Ленінський районний суд м.Полтави
Справа № 553/486/19
Провадження № 3/553/242/2019
Іменем України
18.06.2019 року м. Полтава
Суддя Ленінського районного суду м. Полтави Парахіна Є.В., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління патрульної поліції в м. Полтаві департаменту патрульної поліції Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженцям. Полтави, громадянина України, не працюючого, одруженого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , -
за ч. 1 ст. 130 КУпАП,-
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії БР № 438849 від 26.02.2019 рокуСіренко П ОСОБА_2 26.02.2019 року близько00 год. 30 хв. в районі будинку № 14по вул. Анатолія Кукоби в м. Полтаві керував автомобілем "ВАЗ 21043", держ. номер НОМЕР_1 , перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння, порушив п. 2.9 "а" ПДР України, за що передбачена адміністративна відповідальність ч. 1 ст. 130 КУпАП.
ОСОБА_3 в судове засідання не з'явився, не повідомивши про причини неявки, незважаючи на те, що був належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи судом.
На підтвердження факту винуватостіСіренка ОСОБА_4 у вчиненні адміністративного правопорушення суду надано: протокол про адміністративне правопорушення серії БР № 438849 від 26.02.2019 року, в якому ОСОБА_3 власноруч вказав, що керував за необхідністю (а.с. 1), висновок щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції № 63 від 26.02.2019 року, згідно з яким ОСОБА_3 на час огляду 26.02.2019 року о 01год. 22 хв. перебував в стані алкогольного сп'яніння (а.с. 2), письмові пояснення ОСОБА_3 , в яких він вказав, що був зупинений працівниками поліції та погодився пройти огляд в Полтавському обласному наркологічному диспансері (а.с. 3).
Відповідно до положень ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
В ст. 7 КУпАП визначено, що провадження у справах про адміністративне правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно норми ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
При цьому, в силу положень ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.
Як встановлено в ч. 2 ст. 38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення.
Питання закриття провадження у справі про адміністративне правопорушення врегульовано статтею 247 КУпАП. Приписи цієї статті встановлюють обставини, що виключають провадження у справі про адміністративне правопорушення.
За змістом п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП до підстав, за наявності яких провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, віднесенозакінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.
При вирішенні питання щодо закриття провадження у справі про адміністративне правопорушення у зв'язку із закінченням на момент розгляду такої справи строків накладення адміністративного стягнення, визначених статтею 38 КУпАП, необхідно враховувати положення статті 6 Конституції України, згідно з якою органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених Конституцією межах і відповідно до законів України.
Отже, суди при здійсненні правосуддя повинні діяти у встановлених Конституцією України межах і відповідно до законів України, не втручаючись у діяльність інших гілок державної влади, зокрема діяльність адміністративних органів.
Пункт 7 частини першої статті 247 КУпАП не містить положень про наявність у суду повноважень щодо встановлення обставин вчинення адміністративного правопорушення, наявності вини особи у його вчиненні у разі закриття провадження про адміністративні правопорушення.
Крім того, логічне тлумачення абзацу першого статті 247 КУпАП дозволяє дійти висновку, що встановлення зазначених у цій статті юридичних фактів є єдиною необхідною підставою для припинення будь-яких дій щодо притягнення особи до адміністративної відповідальності незалежно від встановлених будь-яких інших обставин, що підлягають з'ясуванню при розгляді справи про адміністративне правопорушення (стаття 280 КУпАП), у тому числі й вини особи у його вчиненні.
Отже, наявність або відсутність вини встановлюється саме під час здійснення провадження у справі про адміністративне правопорушення. Таким чином, вина осіб, що притягуються до адміністративної відповідальності, не встановлюється у справах, у яких провадження закривається.
Враховуючи викладене, те, що протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_3 за ч. 1 ст. 130 КУпАП складений 26.02.2019 року, відповідно, на час розгляду справи закінчився строк, передбачений статтею 38 КУпАП, а тому приходжу до висновку про необхідність закриття провадження по справі з підстав, передбачених п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП.
Керуючись ст.ст. 38, 124, 130, 221, 247 КУпАП, суд -
Провадження по справі відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 130КУпАП закрити у зв'язку з закінченням строку накладення адміністративного стягнення, встановленого ст. 38 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена до Полтавськогоапеляційного суду протягом 10- ти діб з моменту проголошення.
Суддя Ленінського районного суду м. Полтави Єлизавета Владиславівна Парахіна