Ухвала від 18.06.2019 по справі 420/3545/19

Справа № 420/3545/19

УХВАЛА

18 червня 2019 року суддя Одеського окружного адміністративного суду Бжассо Н.В., розглянувши матеріали позовної заяви Василівської сільської ради Болградського району Одеської області до Відділу у Болградському районі Головного управління Держгеокадастру в Одеській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача Головне управління Держгеокадастру в Одеській області про зобов'язання скасувати державну реєстрацію земельних ділянок

ВСТАНОВИВ:

До Одеського окружного адміністративного суду надійшло зазначений адміністративний позов.

Відповідно до п.п.3, 5, 6 ч.1 ст.171 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 171 цього Кодексу; чи позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Згідно з п. 8 ч. 5 ст. 160, ч. 1, ч. 4 ст. 161 КАС України, в позовній заяві зазначається: перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності), зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

До позовної заяви додаються її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті.

Позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Суд зазначає, що в адміністративному позові позивач вказує на те, що про спірні реєстрації земельних ділянок, йому стало відомо з наданих технічних документацій. Проте, суддя зазначає, що надані у якості додатків до позову технічні документації не містять таких відомостей, тоді як, з огляду на клопотання осіб щодо затвердження технічної документації, позивачу, також, було надано завірені копії витягів з Державного земельного кадастру про земельні ділянки, які суду не надано.

Причини неможливості надання вказаних доказів позивач, також, не зазначив.

Відповідно до ч. 2 ст. 161 КАС України, суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення іншим учасникам справи, які не мають офіційної електронної адреси, копії позовної заяви та доданих до неї документів.

Позивач в порушення вимог вказаної норми КАС України не надав суду докази направлення іншим учасникам справи копії позову з додатками, проте, надав суду копії позову з додатками для сторін.

Згідно п.п. 5, 8 ч. 5 ст. 160 КАС України, в позовній заяві зазначаються: виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності), зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Згідно з ч. 1 ст. 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Відповідно до ч. 1 ст. 5 КАС України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси.

Тобто, КАС України передбачено право звернення до суду з адміністративним позовом лише у тому випадку, коли рішення суб'єкта владних повноважень порушуються права, свободи або законні інтереси такої особи.

Позивач в адміністративному позові вказує, що в подальшому сільська рада може звертатися до суду з питання передачі вказаної земельної ділянки у комунальну власність, але наявність державної реєстрації вказаної земельної ділянки, проведеної всупереч положенням закону, цьому може перешкоджати.

Таке обґрунтування для звернення до суду із вказаним позовом не дає можливість встановити, які саме права та інтереси Василівської сільської ради порушено оскаржуваним рішенням станом на теперішній час, та як саме, безпосередньо державна реєстрація земельних ділянок в подальшому стане перешкодою для звернення до суду з питання передачі земельної ділянки у комунальну власність.

Згідно з ч. 1 ст. 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи вищевикладене, суддя дійшов висновку, що позовну заяву слід залишити без руху, встановивши позивачу строк для усунення недоліків.

Виявлені недоліки повинні бути усунені шляхом надання завірених копій витягів з Державного земельного кадастру про земельні ділянки, реєстрація яких оскаржується, надання доказів надіслання позову з додатками відповідачу та третій особі, обґрунтування порушення оскаржуваними реєстраціями земельних ділянок прав та інтересів позивача.

Керуючись ст.ст. 160,161, 169 КАС України, суддя

УХВАЛИВ:

Залишити без руху адміністративний позов заяви Василівської сільської ради Болградського району Одеської області до Відділу у Болградському районі Головного управління Держгеокадастру в Одеській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача Головне управління Держгеокадастру в Одеській області про зобов'язання скасувати державну реєстрацію земельних ділянок.

Повідомити позивачів про необхідність у термін протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали про залишення адміністративного позову без руху усунути недоліки та роз'яснити, що у разі не усунення у визначений судом термін недоліків, позов буде повернуто позивачам.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала окремо від рішення суду не належить до оскарження.

Суддя Н.В. Бжассо