Рішення від 10.06.2019 по справі 1.380.2019.001528

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа№1.380.2019.001528

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 червня 2019 року м.Львів

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого судді - Коморний О.І.,

секретар судового засідання Бабич Ю.Б.

з участю:

представника позивача Волинець О.Є.

представника відповідача Филипець Ю.М.

розглянув у судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Товариства з додатковою відповідальністю «Львівська автобаза №1» про визнання протиправними та скасування постанов Управління Укртрансбезпеки у Львівській області Державної служби з безпеки на транспорті.

Обставини справи.

На розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Товариства з додатковою відповідальністю «Львівська автобаза №1», в якій просить визнати протиправними та скасувати постанови Управління Укртрансбезпеки у Львівській області про застосування адміністративно-господарського штрафу, а саме: постанови № 087075 від 04.01.2019 року, постанови № 087066 від 04.01.2019 року, постанови № 087067 від 04.01.2019 року, постанови № 087068 від 04.01.2019 року, постанови № 087069 від 04.01.2019 року, постанови № 087070 від 04.01.2019 року, постанови № 087071 від 04.01.2019 року, постанови № 087072 від 04.01.2019 року, постанови № 087073 від 04.01.2019 року, постанови № 087074 від 04.01.2019 року, постанови № 087076 від 04.01.2019 року, постанови № 087077 від 04.01.2019 року, постанови № 087078 від 04.01.2019 року, постанови № 087079 від 04.01.2019 року, постанови № 087080 від 04.01.2019 року, постанови № 087081 від 04.01.2019 року, постанови № 087082 від 04.01.2019 року, постанови № 087083 від 04.01.2019 року, постанови № 087084 від 04.01.2019 року, постанови № 087086 від 04.01.2019 року, постанови № 087087 від 04.01.2019 року, постанови № 087088 від 04.01.2019 року, постанови № 087089 від 04.01.2019 року, постанови № 087090 від 04.01.2019 року, постанови № 087097 від 04.01.2019 року, постанови № 087092 від 04.01.2019 року, постанови № 087091 від 04.01.2019 року.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 07.11.2018 р. управлінням Укртрансбезпеки в Івано-Франківській області складено акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом. Однак, зазначає, що вказаний акт водію для підпису не надано, жодні пояснення з приводу порушень не відбиралися. Вказує, що акт про порушення складено без врахування документів, а саме бланку підтвердження діяльності виданого 07.11.2018 року ТДВ «Львівська автобаза №1». Разом з тим зазначає, що про дату та час розгляду справи про порушення автомобільного законодавства водію чи позивачу відомо не було. Таким чином, надати документи які вказують на відсутність складу адміністративного правопорушення, у позивача не було можливості. Вважає, оскаржувані постанови про застосування адміністративно-господарського штрафу протиправними та такими, що підлягають скасуванню.

Відповідач подав до суду відзив на позовну заяву, в якому проти позову заперечує в повному обсязі. Зокрема зазначив, що оскаржувані постанови про застосування адміністративно-господарського штрафу прийняті відповідно до вимог чинного законодавства. Зазначає, що під час здійснення заходів державного контролю 07.11.2018 року на ад Н-09 Мукачево-Львів 337 км + 900 м державними інспекторами управління Уктрансбезпеки у Івано-Франківській області зупинено транспортний засіб Renault Magnum - 460 реєстраційний номер ВС 1195 СН та запропоновано надати документи передбачені вимогами Закону України «Про автомобільний транспорт» і Європейської угоди щодо роботи екіпажів і транспортних засобів, які виконують міжнародні автомобільні перевезення (ЄУТР), а саме: свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, посвідчення водія, документи на вантаж міжнародного зразка CMR та документи, які підтверджують діяльність водія протягом 28 днів у зворотньому напрямку до часу перевірки. Однак, водієм документи, що підтверджують його роботу не були надані для перевірки. Відповідно державними інспекторами управління Уктрансбезпеки складено акт про відсутність тахограм за період 28 днів. Також зазначає, що позивач був повідомлений про розгляд справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт, оскільки на його адресу відповідач надіслав запрошення на розгляд справи від 12.12.2018 року № 12037/05-29/18.

Ухвалою суду від 05.04.2019 відкрито провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав повністю з підстав викладених у позовній заяві, просить позов задовольнити.

Представник відповідача у судовому засіданні проти позову заперечив з підстав викладених у відзиві на позовну заяву, просить суд відмовити в задоволенні позову.

Суд заслухав вступне слово представника позивача та представника відповідача, повно і всебічно дослідив подані докази та

встановив:

Управлінням Укртрансбезпеки в Івано-Франківській області 07.11.2018 р. складено акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.

Згідно даного акту виявлено порушення законодавства про автомобільний транспорт, водієм ТзДВ «Львівська автобаза №1», ОСОБА_1 , який керував транспортним засобом д.н.з. НОМЕР_1 , серія і номер свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_2 , зокрема порушив вимоги абзацу 11 ч.1 ст.53 Закону України «Про автомобільний транспорт» в частині надання послуг з міжнародних перевезень вантажу без оформлених документів, а саме попередніх укладених листів обліку робочого часу водія за 28 днів (щоденний тахограф) без листа підтвердження діяльності. (а.с.10)

Судом встановлено з матеріалів справи, що відповідачем надіслано на адресу ТзДВ «Львівська автобаза №1» запрошення на розгляд справи від 12.12.2018 року № 12037/05-29/18. (а.с.48)

Управлінням Укртрансбезпеки у Львівській області згідно вказаного акту винесено постанови про застосування адміністративно-господарського штрафу до позивача за кожний день порушення в сумі 680,00 грн, зокрема : постанова № 087075 від 04.01.2019 року, постанова № 087066 від 04.01.2019 року, постанова № 087067 від 04.01.2019 року, постанова № 087068 від 04.01.2019 року, постанова № 087069 від 04.01.2019 року, постанова № 087070 від 04.01.2019 року, постанова № 087071 від 04.01.2019 року, постанова № 087072 від 04.01.2019 року, постанова № 087073 від 04.01.2019 року, постанова № 087074 від 04.01.2019 року, постанова № 087076 від 04.01.2019 року, постанова № 087077 від 04.01.2019 року, постанова № 087078 від 04.01.2019 року, постанова № 087079 від 04.01.2019 року, постанова № 087080 від 04.01.2019 року, постанова № 087081 від 04.01.2019 року, постанова № 087082 від 04.01.2019 року, постанова № 087083 від 04.01.2019 року, постанова № 087084 від 04.01.2019 року, постанова № 087086 від 04.01.2019 року, постанова № 087087 від 04.01.2019 року, постанова № 087088 від 04.01.2019 року, постанова № 087089 від 04.01.2019 року, постанова № 087090 від 04.01.2019 року, постанова № 087097 від 04.01.2019 року, постанова № 087092 від 04.01.2019 року, постанова № 087091 від 04.01.2019 року.(а.с.12-37)

Позивач вважає вказані постанови відповідача протиправними та такими що підлягають скасуванню, тому звернувся з даним позовом до суду.

Завданням адміністративного судочинства відповідно до ч. 1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України) є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Закріплений у ч. 1 ст. 9 КАС України принцип змагальності сторін передбачає, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Предметом доказування відповідно до ч. 2 ст. 73 КАС України є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Закон України «Про автомобільний транспорт» від 5 квітня 2001 року № 2344-III (далі- Закон № 2344-ІІІ) визначає засади організації та діяльності автомобільного транспорту.

Відповідно до ст. 18 Закону № 2344-ІІІ, з метою організації безпечної праці та ефективного контролю за роботою водіїв транспортних засобів автомобільні перевізники зобов'язані: організовувати роботу водіїв транспортних засобів, режими їх праці та відпочинку відповідно до вимог законодавства України; здійснювати заходи, спрямовані на забезпечення безпеки дорожнього руху; забезпечувати виконання вимог законодавства з питань охорони праці; здійснювати організацію та контроль за своєчасним проходженням водіями медичного огляду, забезпечувати їх санітарно-побутовими приміщеннями й обладнанням.

Згідно ст. 48 Закону № 2344-ІІІ, автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення.

Документами для здійснення внутрішніх перевезень вантажів є: для автомобільного перевізника - документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством; для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством.

Частина 8 ст.53 Закону № 2344-ІІІ, передбачає, що водії транспортних засобів, що належать резидентам або нерезидентам України, зобов'язані допускати до перевірки тахографів посадових осіб центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики з питань безпеки на наземному транспорті, надавати їм реєстраційні листки режиму праці та відпочинку водіїв - тахокарти, а також, у разі якщо у транспортному засобі використовуються цифрові тахографи, роздруковувати на паперовому носії інформацію про роботу та відпочинок водіїв.

Відповідно до ч. 1 статті 60 Закону № 2344-ІІІ, за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються адміністративно-господарські штрафи, зокрема, за управління транспортними засобами при здійсненні міжнародних автомобільних перевезень без контрольних пристроїв (тахографів) реєстрації режимів праці чи відпочинку водіїв транспортних засобів чи вимкненими такими контрольними пристроями (тахографами) або без щоденних реєстраційних листків режимів праці та відпочинку у вигляді штрафу у розмірі сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 №1567 затверджено Порядок здійснення державного контролю на автомобільному транспорті (далі - Порядок № 1567).

Цей Порядок визначає процедуру здійснення державного контролю за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту (далі - суб'єкти господарювання), вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів щодо організації перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, норм міжнародних договорів про міжнародне автомобільне сполучення, виконанням умов перевезень, визначених дозволом на перевезення на міжобласних автобусних маршрутах, вимог Європейської угоди щодо роботи екіпажів транспортних засобів, які виконують міжнародні автомобільні перевезення, дотриманням габаритно-вагових параметрів, наявністю дозвільних документів на виконання перевезень та відповідністю виду перевезень, відповідних ліцензій і ліцензійних карток, виконанням суб'єктами господарювання ліцензійних умов, внесенням перевізниками-нерезидентами платежів за проїзд автомобільними дорогами, а також диспетчерського контролю за роботою автомобільних перевізників.

Відповідно п. 4 Порядку № 1567, державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок.

Пункт 15 Порядку передбачає здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, під час проведення рейдової перевірки перевіряється, серед іншого, наявність визначених статтями 39 і 48 Закону України «Про автомобільний транспорт» документів, на підставі яких здійснюються перевезення автомобільним транспортом та додержання водієм режиму праці та відпочинку, а також вимоги щодо наявності в автобусі двох водіїв у разі перевезення пасажирів на відстань 500 і більше кілометрів.

Відповідно до п. 21 Порядку № 1567, у разі виявлення в ході перевірки транспортного засобу порушення законодавства про автомобільний транспорт посадовими особами, що провели перевірку, складається акт за формою згідно з додатком 3.

З матеріалів справи судом встановлено, що Управлінням Укртрансбезпеки в Івано-Франківській області 07.11.2018 р. складено акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, оскільки виявлено порушення законодавства про автомобільний транспорт, водієм ТзДВ «Львівська автобаза №1» ОСОБА_1 , який керував транспортним засобом д.н.з. НОМЕР_1 , серія і номер свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_2 , зокрема порушив вимоги абзацу 11 ч.1 ст.53 Закону України «Про автомобільний транспорт» в частині надання послуг з міжнародних перевезень вантажу без оформлених документів, а саме попередніх укладених листів обліку робочого часу водія за 28 днів (щоденний тахограф) без листа підтвердження діяльності. (а.с.10)

Відповідно до п. 22 Порядку № 1567, у разі відмови уповноваженої особи суб'єкта господарювання або водія від підписання акта перевірки суб'єкта господарювання або акта перевірки транспортного засобу посадові особи, що провели перевірку, роблять про це запис.

Судом встановлено, що в акті проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом від 07.11.2018 року внесений запис про відмову водія від письмового пояснення та підпису.

Відповідно до п. 26 Порядку № 1567, справа про порушення розглядається у присутності уповноваженої особи суб'єкта господарювання. Про час і місце розгляду справи про порушення уповноважена особа суб'єкта господарювання повідомляється під розписку чи рекомендованим листом із повідомленням.

Відповідно до п.27 Порядку № 1567, у разі неявки уповноваженої особи суб'єкта господарювання справа про порушення розглядається без її участі. За наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування адміністративно-господарських штрафів, яка оформляється згідно з додатком 5.

Судом встановлено з матеріалів справи, що відповідачем надіслано на адресу ТзДВ «Львівська автобаза №1» запрошення на розгляд справи від 12.12.2018 року № 12037/05-29/18. (а.с.48)

Як встановлено судом з списку №1167 згрупованих поштових відправлень листів рекомендованих поданих в Львів 20, під номером відправлення (шкі) 7902003664227 позивачу надіслано вказане запрошення 14.12.2018. (а.с.67)

Судом також встановлено згідно витягу відстеження поштових відправлень Укрпошта, що 17.12.2018 року о 23:00 год. відправлення вручено особисто. Зазначене спростовує покликання позивача про неналежне повідомлення його про розгляд справи про порушення автомобільного законодавства.

Наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 01.06.2010 №340 затверджено Положення про робочий час і час відпочинку водіїв колісних транспортних засобів (далі -Положення).

Пункт 6.1 Положення передбачає, що вантажні автомобілі з повною масою понад 3,5 тонн повинні бути обладнані діючими та повіреними тахографами.

Наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 24.06.2010 року №385 затверджена Інструкція з використання контрольних пристроїв (тахографів) на автомобільному транспорті (далі - Інструкція).

Згідно з пунктом 1.4. Інструкції, оновлення або підтвердження параметрів автомобільного транспортного засобу, що зберігаються у пам'яті тахографа, до яких залежно від типу тахографа належать: ідентифікаційний номер (VIN-код) та номерний знак (цифри та літери, нанесені на номерному знаку, - VRN) автомобільного транспортного засобу, розмір застосованих пневматичних шин, результати визначення константи тахографа "k", характеристичного коефіцієнта автомобільного транспортного засобу "w", ефективного кола шини "l", а також показники часу, пробігу, граничного значення швидкості, на яке налаштований обмежувач швидкості транспортного засобу (за наявності). Термін "адаптація тахографа до транспортного засобу", за визначенням ЄУТР, - "калібрування"; контрольний пристрій (тахограф) - обладнання, яке є засобом вимірювальної техніки, призначене для встановлення на транспортних засобах для показу та реєстрації в автоматичному чи напівавтоматичному режимі інформації про рух таких транспортних засобів та про певні періоди роботи їхніх водіїв; тахокарта - бланк, призначений для внесення й зберігання зареєстрованих даних, який вводять в аналоговий контрольний пристрій (тахограф) та на якому маркувальні пристрої останнього здійснюють безперервну реєстрацію інформації, що підлягає фіксуванню відповідно до положень ЄУТР.

Відповідно до пунктів 3.3, 3.6. Інструкції, водій транспортного засобу, обладнаного тахографом зокрема: своєчасно встановлює, змінює і заповнює тахокарти та забезпечує їх належне зберігання; використовує тахокарти (у разі використання аналогового тахографа) або у разі використання цифрового тахографа - особисту картку водія кожного дня, протягом якого керував транспортним засобом; має при собі: протокол про перевірку та адаптацію тахографа до транспортного засобу; заповнені тахокарти у кількості, що передбачена ЄУТР, або картку водія чи роздруківку даних роботи тахографа у разі обладнання транспортного засобу цифровим тахографом.

Перевізники забезпечують належну експлуатацію тахографів та транспортних засобів з установленими тахографами, а також, наявності у водіїв транспортних засобів тахокарт у кількості, визначеній пунктом 3.3 цього розділу, або наявності та чинності картки для цифрового тахографа.

Системний аналіз наведених положень дає підстави для висновку, що норми Закону України «Про автомобільний транспорт» від 5 квітня 2001 року № 2344-III зобов'язують автомобільних перевізників та водіїв мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення, до яких відносяться, зокрема, реєстраційні листки режиму праці та відпочинку водіїв - тахокарти.

З 20.12.2010 набула чинності Поправка №6 до Європейської угоди щодо роботи екіпажів транспортних засобів, підписаної в Женеві 01.07.1970 року, в частині надання до контролю реєстраційних листків (тахограм) за поточний день та попередні 28 календарних дні, а в разі відсутності тахокарт надання Бланку підтвердження діяльності, який заповнюється транспортним підприємством та водієм перед рейсом.

Як встановлено судом, підставами для прийняття оскаржуваних постанов стало порушення позивачем законодавства про автомобільний транспорт, а саме - здійснення міжнародних автомобільних перевезень вантажу без попередніх укладених листів обліку робочого часу водія за 28 днів (щоденний тахограф) без листа підтвердження діяльності.

Судом встановлено, що під час оформлення даних порушень позивач не забезпечив надання пояснень чи заперечень перевіряючим, при складанні акту перевірки, не вказав про наявність відповідної тахокарти та бланку підтвердження діяльності від 07.11.2018р.

В судовому засіданні представник позивача та водій ОСОБА_2 , допитаний як свідок, зазначив, що перевіряючими не вимагалися вказані документи, крім того стверджує, що не ознайомлювався з актом проведення перевірки від 07.11.2018р.

Однак дане твердження не спростовує той факт, що водій зобов'язаний мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення.

Зважаючи на викладене, відповідач, у відповідності до норми частини 1 статті 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» від 5 квітня 2001 року № 2344-III, правомірно застосував до позивача санкції у вигляді штрафу за здійснення міжнародних автомобільних перевезень без тахокарт за кожен випадок такого порушення.

Стаття 60 Закону України про «Автомобільний транспорт» передбачає, що при вчиненні однією особою двох або більше правопорушень адміністративно-господарський штраф накладається за кожне правопорушення окремо.

Таким чином, у разі виявлення порушення водієм зазначеного вище обов'язку уповноважена особа має право накладати штраф за кожен випадок такого порушення.

Аналогічні висновки висловлені Верховним Судом у Постанові від 10 травня 2019 року у справі №816/124/17, адміністративне провадження №К/9901/34159/18.

Відповідно до ч. 1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Згідно із ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Ніякі докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Згідно ч.2 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Судом на підставі досліджених доказів встановлено, що відповідні положення відповідачем дотримані повністю. З огляду на викладене, суд вважає, що позовні вимоги є безпідставними та необґрунтованими, а тому адміністративний позов не підлягає задоволенню.

Судові витрати згідно ст. 139 КАС України відшкодуванню не підлягають.

Керуючись ст.ст. 2, 8-10, 14, 72-79, 90, 139, 241-246, 255, 257, 294, 295, КАС України, суд -

ухвалив:

1. У задоволенні позову Товариства з додатковою відповідальністю «Львівська автобаза №1» про визнання протиправними та скасування постанов Управління Укртрансбезпеки у Львівській області Державної служби з безпеки на транспорті - відмовити повністю.

2. Судові витрати відшкодуванню не підлягають.

Рішення може бути оскаржене, згідно зі ст. 295 КАС України, протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили в порядку статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення суду. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив судове рішення. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повний текст рішення складений 18.06.2019р.

Суддя Коморний О.І.