Головуючий І інстанції: С.О. Удовіченко
14 червня 2019 р. Справа № 440/4418/18
Другий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
Головуючого судді Ральченка І.М.,
Суддів: Бершова Г.Є. , Катунова В.В. ,
розглянувши в порядку письмового провадження у приміщенні Другого апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою Головного управління ДФС у Полтавській області на рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 12.02.2019, повний текст складено 12.02.19 по справі № 440/4418/18
за позовом Приватного підприємства "Тех-Маш"
до Головного управління ДФС у Полтавській області , Державної фіскальної служби України
про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії,
ПП "Тех-Маш" звернулось до суду із позовом, у якому просило визнати протиправним та скасувати рішення Комісії Головного управління ДФС у Полтавській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову у такій реєстрації №973002/36618610 від 31.10.2018 про відмову у реєстрації податкової накладної №144 від 10.10.2018 в Єдиному реєстрі податкових накладних; зобов'язати Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №144 від 10.10.2018, складену та подану на реєстрацію ПП "Тех-Маш".
Рішенням Харківського окружного адміністративного суду від 12.02.2019 року адміністративний позов задоволено.
Визнано протиправним та скасовано рішення Комісії Головного управління ДФС у Полтавській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації від 31.10.2018 № 973002/36618610.
Зобов'язано Державну фіскальну службу України зареєструвати у Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну від 10.10.2018 № 144, складену та подану на реєстрацію Приватним підприємством "Тех-Маш".
Головне управління Державної фіскальної служби у Харківській області, не погоджуючись з рішенням суду першої інстанції, подало апеляційну скаргу, в якій просило скасувати рішення суду з мотивів порушення судом норм матеріального та процесуального права та прийняти нову постанову, якою відмовити у задоволенні позову.
В обґрунтування вимог зазначило, що судом першої інстанції не враховано, що за результатами опрацювання первинних документів, наданих ПП "Тех-Маш" до зупиненої податкової накладної від 10.10.2018 № 144 встановлено, що на підтвердження наданої послуги для ПАТ "АрселорМіттал Кривий Ріг", що надана на виконання договору підряду від 14.08.2018 № 1802/контракту № 4600106950 платником надано договір субпідряду з ТОВ "Крафт Інвест Груп" від 02.05.2018 № 02/05-1. Тобто ПП "Тех-Маш" для виконання підрядних робіт для ПАТ "АрселорМіттал Кривий Ріг" залучає субпідрядника ТОВ "Крафт Інвест Груп". При цьому, ПП "Тех-Маш" самостійно не виконувало роботи за договором підряду, а у субпідрядника ТОВ "Крафт Інвест Груп" обов'язково повинен бути дозвіл Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України на виконання робіт підвищеної небезпеки.
На підставі п. 2 ч. 1 ст. 311 КАС України справа розглянута в порядку письмового провадження, у зв'язку з чим, відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 311 КАС України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Колегія суддів, заслухавши суддю-доповідача, перевіривши рішення суду першої інстанції, доводи апеляційної скарги, дослідивши докази по справі, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Як встановлено судовим розглядом, 14.08.2018 року ПП "Тех-Маш" (підрядник) укладено із ПАТ "АрселорМіттал Кривий Ріг" (замовник) договір підряду, за умовами якого замовник доручає, а підрядник зобов'язується на свій ризик виконувати в порядку та на умовах даного договору роботи в об'ємах (кількості) та згідно строків, зазначених у специфікаціях, що є невід'ємними частинами даного договору за цінами, узгодженими у Додатку №1 до даного договору, а покупець прийняти роботу та оплатити її на умовах даного договору.
Відповідно до специфікації від 22.08.2018 року № 1 ПП "Тех-Маш" виконує ремонт механічного обладнання ДФ № 3, 4.
З метою залучення до виконання робіт додаткових працівників 02.05.2018 року ПП "Тех-Маш" (генеральний підрядник) та ТОВ "Крафт Інвест Груп" (субпідрядник) уклали договір субпідряду № 02/05-1, з виконання робіт по ремонту та обслуговуванню механічного обладнання ДФ-3-4 гірничого департаменту ПАТ "АрселорМіттал Кривий Ріг" у 2018 відповідно до проектно-кошторисної документації, затвердженої замовником".
Пунктом 4.1 Розділу 4 "Особливі умови" визначено, що субпідрядник самостійно забезпечує власним або орендованим транспортом доставку робітників на об'єкті підряду та їх побутове обслуговування. При цьому, генеральний підрядник забезпечує субпідряника паливом в необхідній кількості та допоміжними матеріалами відповідно до актів передачі".
На підтвердження виконання умов п. 4.1 Розділу 4 "Особливі умови" договору № 02/05-1 від 02.05.2018 року позивачем надано акт № 7-28/09 на передачу основних та допоміжних матеріалів, конструкцій, запасних частин та деталей субпідрядній організації ТОВ "Крафт Інвест Груп".
ТОВ "Крафт Інвест Груп" має ліцензію ДАБІ України № 22-Л від 18.04.2018 року господарська діяльність з будівництва об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з середніми та значними наслідками.
ТОВ "Крафт Інвест Груп" виконало роботи за договором субпідряду № 02/05-1 від 02.05.2018 року, що підтверджується актом № 128 прийому-передачі виконаних робіт (надання послуг) від 28.09.2018 року; рахунком - фактурою № 092805 від 28.09.2018 року; платіжним дорученням від 17.10.2018 року № 7329.
За результатом зазначеної господарської операції ТОВ "Крафт Інвест Груп" зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну від 28.09.2018 року № 128 на суму 468307,38 грн.
На виконання умов основного договору підряду від 14.08.2018 року № 1802 ПП "Тех-Маш" та ПАТ "АрселорМіттал Кривий Ріг" 10.10.2018 року підписано акт № 1/09-18-1 прийому виконаних підрядних робіт за вересень 2018 року, виписано рахунок-фактуру від 10.10.2018 року № 10/10/1 на суму 473558,36 грн.; податкову накладну від 10.10.2018 року № 144 на загальну суму 473558,36 грн., у тому числі ПДВ - 78926,39 грн.
В подальшому, ПП "Тех-Маш" подано для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну від 10.10.2018 року № 144 на загальну суму 473558,36 грн, у тому числі ПДВ - 78926,39 грн.
17.10.2018 року ПП "Тех-Маш" отримано квитанцію, у якій зазначено, що документ прийнято. Відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України реєстрація податкової накладної зупинена, оскільки податкова накладна відповідає вимогам підпункту 1.6 пункту 1 "Критеріїв ризиковості платника податку". Запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН.
29.10.2018 року ПП "Тех-Маш" подані пояснення та копії документів щодо підтвердження реальності здійснення операцій по зупиненій податковій накладній № 144 від 10.10.2018 року.
Комісією Головного управління ДФС України в Полтавській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, 31.10.2018 року прийнято рішення № 973002/36618610 про відмову в реєстрації податкової накладної від 10.10.2018 року № 144 в ЄРПН на підставі ненадання дозволу Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України на виконання робіт підвищеної небезпеки для ТОВ "Крафт Інвест Груп".
В подальшому, рішенням Комісії з питань розгляду скарг від 19.11.2018 року № 44376/36618610/2 скаргу позивача залишено без задоволення, а рішення Комісії від 31.10.2018 року № 973002/36618610 - без змін.
Не погодившись із зазначеним рішенням, позивач звернувся до суду за захистом порушених прав.
Задовольняючи позовні вимоги суд першої інстанції виходив з відсутності у відповідача правових підстав для відмови позивачу в реєстрації податкової накладної від 10.10.2018 року № 144.
Колегія суддів погоджується із такими висновками суду першої інстанції виходячи з наступного.
Відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України (в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин) реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 117 затверджено Порядок зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджений постановою Кабінету Міністрів України.
Відповідно до п. 3 Порядку № 117 (у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) податкові накладні/розрахунки коригування, що подаються на реєстрацію в Реєстрі до проведення моніторингу, за результатами якого можливе зупинення їх реєстрації, перевіряються відповідно до таких ознак: 1) податкова накладна, яка не підлягає наданню отримувачу (покупцю) та/або складена за операцією, що є звільненою від оподаткування; 2) обсяг постачання, зазначений платником податку в податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі в поточному місяці, з урахуванням поданої на реєстрацію в Реєстрі податкової накладної/розрахунку коригування, становить менше 500 тис. гривень та керівник - посадова особа такого платника податку є особою, яка займає аналогічну посаду не більше ніж у трьох (включно) платників податку; 3) одночасно значення показників D та P, розрахованих у наведеному у цьому підпункті, мають такі розміри: D > 0,03, P < P м х 1,4, де: D - розрахункова величина, яка дорівнює S/T; S - загальна сума сплачених за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю, в якому складено податкову накладну/розрахунок коригування, сум єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та податків і зборів (крім суми податку на додану вартість, сплаченої під час ввезення товарів на митну територію України) платником податку та його відокремленими підрозділами; T - загальна сума постачання товарів/послуг на митній території України, що оподатковуються за ставками 0, 20 і 7 відсотків, зазначеними платником податку в податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю, в якому складено податкову накладну/розрахунок коригування; P - сума податку на додану вартість, зазначена платником податку в податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі у звітному (податковому) періоді, з урахуванням поданої на реєстрацію в Реєстрі податкової накладної/розрахунку коригування; P м - найбільша місячна сума податку на додану вартість, зазначена у податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих платником податку в Реєстрі за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю, в якому складено податкову накладну/розрахунок коригування. Значення показника D за останні 12 календарних місяців обраховується ДФС станом на перше число календарного місяця та кожного 10 числа стає доступним платнику податку в електронному кабінеті.
Згідно з п. 4 Порядку №117 у разі коли за результатами перевірки податкової накладної / розрахунку коригування визначено, що податкова накладна / розрахунок коригування відповідають одній з ознак, визначених у пункті 3 цього Порядку, такі податкова накладна / розрахунок коригування не підлягають моніторингу та підлягають реєстрації в Реєстрі.
Положеннями п.п. 5-7 Порядку №117 визначено, що податкова накладна / розрахунок коригування, які підлягають моніторингу, перевіряються на відповідність критеріям ризиковості платника податку, критеріям ризиковості здійснення операцій та показникам позитивної податкової історії платника податку.
У разі коли за результатами моніторингу платник податку, яким складено податкову накладну / розрахунок коригування, відповідає критеріям ризиковості платника податку, реєстрація таких податкової накладної / розрахунку коригування зупиняється. У разі коли за результатами моніторингу податкова накладна / розрахунок коригування відповідають критеріям ризиковості здійснення операції, крім податкової накладної / розрахунку коригування, складених платником податку, який має позитивну податкову історію платника податку, реєстрація таких податкової накладної / розрахунку коригування зупиняється.
Таким чином підставами для зупинення реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування є наступна відповідність: 1) платника податку - критеріям ризиковості платника податку; 2) податкової накладної/розрахунку коригування - критеріям ризиковості здійснення операції.
Судовим розглядом встановлено, що реєстрація поданих позивачем податкових накладних зупинена, у зв'язку з тим, що податкова накладна/розрахунок коригування відповідає вимогам підпункту 1.6 пункту 1 Критеріїв ризиковості платника податку.
Відповідно до п. 10 Порядку №117 критерії ризиковості платника податку, критерії ризиковості здійснення операцій, перелік показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку, визначає ДФС та надсилає на погодження Мінфіну в електронній формі через систему електронної взаємодії органів виконавчої влади.
Мінфін у дводенний строк погоджує або надсилає ДФС на доопрацювання визначені у цьому пункті критерії та перелік показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку.
Про визначені критерії ризиковості платника податку, критерії ризиковості здійснення операцій, перелік показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку, ДФС інформує Комітет Верховної Ради України з питань податкової та митної політики.
ДФС оприлюднює на своєму офіційному веб-сайті погоджені критерії ризиковості платника податку, критерії ризиковості здійснення операцій, перелік показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку.
У Листі Державної фіскальної служби України від 21.03.2018 №959/99-99-07-18 "Критерії ризиковості платника податку", зокрема, зазначено, що платник податків відповідає критеріям ризиковості, якщо: 1.6. комісії головних управлінь ДФС в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДФС можуть розглядати питання щодо встановлення ризиковості платника податків, а саме: платник податку зареєстрований (перереєстрований) за адресою, що знаходиться на непідконтрольній території України (зона АТО, АР Крим); дата реєстрації платником податку на додану вартість не перевищує трьох місяців з дати такої реєстрації; платник податку - юридична особа, який не має відкритих рахунків у банківських установах, крім рахунків в органах державної казначейської служби України (крім бюджетних установ); платник податку, посадова особа та/або засновник якого був посадовою особою та/або засновником суб'єкта господарювання, якого ліквідовано за процедурою банкрутства протягом останніх трьох років; платником податку не подано контролюючому органу податкову звітність з податку на додану вартість за два останні звітні періоди всупереч нормам підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 та абзацу першого пункту 49.2 і пункту 49.18 статті 49 Податкового кодексу України; платником податку на прибуток не подано контролюючому органу фінансову звітність за останній звітний період всупереч нормам підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 та пункту 46.2 статті 46 Податкового кодексу України (далі - Кодекс); наявна податкова інформація, що свідчить про наявність ознак здійснення ризикових операцій платником.
Головні управління ДФС в областях, м. Києві та Офіс великих платників податків ДФС постійно обраховують та проводять моніторинг показників, визначених у пунктах 1.1 - 1.6 цих Критеріїв.
Якщо виявлено, що платник податків має ознаки ризиковості згідно з пунктом 1.6 цих Критеріїв, то такий платник податків виноситься на розгляд Комісії в той самий день і вноситься до переліку ризикових платників у день проведення засідання Комісії, на якому прийнято відповідне рішення.
У разі якщо платник податків, внесений до переліку ризикових суб'єктів господарювання, перестав відповідати критеріям ризиковості, що визначені у пункті 1.6 цих Критеріїв, платника виключають з переліку ризикових суб'єктів господарювання за рішенням комісій головних управлінь ДФС в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДФС .
Головним управлінням ДФС у Полтавській області для підтвердження обставин, на які він посилається, не надано до суду: протоколу засідання Комісії; переліку платників податків, щодо яких виявлено ознаки ризиковості згідно з підпунктом 1.6 пункту 1 Критеріїв; матеріалів, на підставі яких платника податків віднесено до такого переліку.
Зі змісту квитанції №1 встановлено, що контролюючим органом не зазначено за якою саме підставою позивач з указаних у підпункті 1.6 пункту 1 Критеріїв віднесено до ризикових платників.
Пунктом 21 Порядку №117 визначено, що підставами для прийняття комісіями контролюючих органів рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування є: ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено; ненадання платником податку копій документів відповідно до підпункту 4 пункту 13 цього Порядку; надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства.
Відповідно до п. 22 Порядку №117 рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі за формою згідно з додатком 2 підлягає реєстрації в окремому Реєстрі податкових накладних / розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена. Відповідне рішення набирає чинності після реєстрації його в такому Реєстрі.
Положеннями пункту 23 Порядку № 117 передбачено, що Комісією регіонального рівня протягом п'яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, поданих відповідно до пункту 15 цього Порядку.
У ході судового розгляду справи встановлено, що позивачем у спосіб, визначений Порядком № 117, направлено відповідачу пояснення та копії документів до зазначених господарських операцій та податкової накладної.
Форма рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних визначена цим Порядком та є додатком 2 до нього, та передбачає, що в разі відмови в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних через ненадання платником податку копій документів, документи, які не надано (з тих, що визначені вказаною формою рішення), мають бути підкреслені.
Так, у рішенні № 973002/36618610 від 31.10.2018 року у якості додаткової інформації вказано про ненадання дозволу Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України на виконання робіт підвищеної небезпеки для ТОВ "Крафт Інвест Груп".
Колегія суддів погоджується із твердженням суду першої інстанції про безпідставність таких доводів, з огляду на те, що підставою для позбавлення платника податку-покупця права на отримання податкової вигоди у вигляді податкового кредиту можливо за умови сприяння останнім платнику податків (виконавцю робіт) в ухиленні від виконання податкового обов'язку або сумісних дій по створенню схеми незаконної мінімізації податкових зобов'язань. Однак, у ході судового розгляду справи такі факти не були встановлені, відповідачем доказів на підтвердження їх існування не надано.
Крім того, колегія суддів зазначає, що за умови підтвердження реальності господарської операції, здійсненої ПП "Тех-Маш" із контрагентами, необхідними первинними документами, відсутність у контрагента - ТОВ "Крафт Інвест Груп" дозволу Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України на виконання робіт підвищеної небезпеки не може бути розцінене підставою для визнання такої господарської операції недійсною.
Одночасно слід вказати, що ТОВ "Крафт Інвест Груп" за результатом господарської операції із ПП "Тех-Маш" зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну від 28.09.2018 року № 128 на суму 468307,38 грн.
При цьому, інших недоліків у документах, окрім ненадання дозволу Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України на виконання робіт підвищеної небезпеки для ТОВ "Крафт Інвест Груп", Комісією не зазначено.
Враховуючи викладене, колегія суддів підтримує висновки суду першої інстанції щодо відсутності у відповідача правових підстав для відмови позивачу в реєстрації податкової накладної від 10.10.2018 року № 144, з огляду на що оскаржуване рішення Комісії Головного управління ДФС у Полтавській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, від 31.10.2018 року №973002/36618610 є протиправним та підлягає скасуванню.
Стосовно позовної вимоги про зобов'язання Державної фіскальної служби України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №144 від 10.10.2018, складену та подану на реєстрацію ПП "Тех-Маш", колегія суддів зазначає наступне.
Відповідно до п. 28 Порядку № 117 податкова накладна/розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій: прийнято та набрало чинності рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі; набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі; протягом п'яти робочих днів не прийнято та/або не зареєстровано в окремому Реєстрі податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена, комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі щодо платників податку, у яких обсяг постачання, зазначений в податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі в поточному місяці, з урахуванням поданих податкової накладної/розрахунку коригування на реєстрацію в Реєстрі, становить менше 30 млн. гривень; протягом семи робочих днів не прийнято та/або не зареєстровано в окремому Реєстрі податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена, комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі щодо платників податку, у яких обсяг постачання, зазначений в податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі в поточному місяці, з урахуванням поданих податкової накладної/розрахунку коригування на реєстрацію в Реєстрі, становить більше 30 млн. гривень включно.
При цьому, згідно з нормами пунктів 19, 20 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 №1246, податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій: прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування; набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДФС відповідного рішення); неприйняття та/або відсутність реєстрації в установленому порядку рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.
У разі надходження до ДФС рішення суду про реєстрацію або скасування реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, яке набрало законної сили, такі податкові накладні та/або розрахунки коригування реєструються після проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), або їх реєстрація скасовується. При цьому датою реєстрації або скасування реєстрації вважається день, зазначений в такому рішенні, або день набрання законної сили рішенням суду.
Отже, реєстрація в ЄРПН податкової накладної/розрахунку коригування, реєстрацію якої попередньо було зупинено, є повноваженням ДФС.
На підставі викладеного, з метою належного захисту порушеного права позивача, суд першої інстанції дійшов обґрунтованого висновку про необхідність зобов'язання Державної фіскальної служби України зареєструвати у Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну від 10.10.2018 року № 144, складену та подану на реєстрацію Приватним підприємством "Тех-Маш".
Доводи апеляційної скарги з наведених вище підстав висновків суду не спростовують.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 315 КАС України за наслідками розгляду апеляційної скарги на судове рішення суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право залишити апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення - без змін.
Відповідно до ч. 1 ст. 316 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Таким чином, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, є обґрунтованим, прийняте на підставі з'ясованих та встановлених обставинах справи, які підтверджуються доказами, та ухвалив постанову з додержанням норм матеріального і процесуального права, а тому залишає апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення без змін.
Керуючись ст. ст. 243, 250, 311, 315, 316, 321 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Апеляційну скаргу Головного управління ДФС у Полтавській області - залишити без задоволення.
Рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 12.02.2019 по справі № 440/4418/18 залишити без змін.
Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду.
Суддя-доповідач І.М. Ральченко
Судді Г.Є. Бершов В.В. Катунов