ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
14 червня 2019 року м. Київ № 826/7286/15
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Погрібніченка І.М., розглянувши в порядку письмового провадження клопотання представника позивача про поновлення провадження у адміністративній справі
за позовомОСОБА_1
доПрокуратури Миколаївської області
проскасування наказу, поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку,
До Окружного адміністративного суду м. Києва звернувся ОСОБА_1 з позовом до Прокуратури Миколаївської області про скасування наказу, поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 20 травня 2015 року зупинено провадження у справі № 826/7286/15 до вирішення Конституційним судом України справи за конституційними поданнями 47 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень частин третьої, шостої статті 1, частин першої, другої, третьої, четвертої, восьмої статті 3, пункту 2 частини п'ятої статті 5, пункту 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про очищення влади».
05 червня 2019 року представником позивача подано клопотання про поновлення провадження у справі.
Дана заява обґрунтована тим, що оскільки Конституційним судом так і не розглянуто справи, до розгляду якої зупинено провадження у даній справі, тому, на думку заявника, подальше зупинення адміністративної справи є недоречним та таким, що не сприяє належному захисту порушеного права позивача.
Одночасно, заявником зазначено, що на день подання даного клопотання вже є велика кількість рішень Європейського Суду з Прав Людини в аналогічних спорах проти держави України, а відповідно до Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини», така практика суду є обов'язковою для національних судів.
Розглянувши подане клопотання про поновлення провадження у справі, суд зазначає наступне.
15 грудня 2017 року набрав чинності Закон України від 03.10.2017 № 2147-VIII «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів», розділом 3 якого внесено зміни до Кодексу адміністративного судочинства України.
Пунктом 10 частини першої розділу VII Перехідні положення зазначеного Закону встановлено, що справи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Таким чином, оскільки ухвала про зупинення провадження датована 20 травня 2015 року, а клопотання про поновлення подано 05 червня 2019 року, суд розглядає вказане клопотання за правилами нової редакції Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до ч. 1 ст. 237 Кодексу адміністративного судочинства України провадження у справі поновлюється за клопотанням учасників справи або за ініціативою суду не пізніше десяти днів з дня отримання судом повідомлення про усунення обставин, що викликали його зупинення. Про поновлення провадження у справі суд постановляє ухвалу.
У той же час, відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 236 Кодексу адміністративного судочинства України суд зупиняє провадження у справі в разі об'єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі; суд не може посилатися на об'єктивну неможливість розгляду справи у випадку, коли зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.
Суд звертає увагу, що ухвала про зупинення провадження у справі була прийнята за наслідками розгляду відповідного клопотання позивача та набрала законної сили.
Зважаючи на ту обставину, що провадження у справі зупинено до вирішення справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, а позивачем не надано суду належних та допустимих доказів, які б свідчили про усунення обставин, що викликали його зупинення, суд приходить до висновку про відсутність підстав для задоволення відповідного клопотання та поновлення провадження у справі.
Керуючись ст.ст. 236, 237, 243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
1. У задоволенні клопотання представника позивача про поновлення провадження у справі відмовити.
Ухвала, відповідно до змісту ч. 2 ст. 256 КАС України, набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя І.М. Погрібніченко