Ухвала від 14.06.2019 по справі 810/1032/17

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

14 червня 2019 року м. Київ №810/1032/17

Суддя Київського окружного адміністративного суду Басай О.В., розглянувши матеріали заяви Бориспільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області про заміну сторони виконавчого провадження, яка подана в адміністративній справі за позовом Бориспільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Агрофірма "Сошників" про стягнення заборгованості щодо відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах,

ВСТАНОВИВ:

До Київського окружного адміністративного суду звернулось Бориспільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області з заявою про заміну сторони виконавчого провадження, в якій просить замінити сторону (стягувача) виконавчого провадження ВП №57021736, відкритого на підставі виконавчого листа Київського окружного адміністративного суду від 23.06.2017 №810/1032/17, з Бориспільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області на Центральне об'єднане управління Пенсійного фонду України м. Запоріжжя.

Розглянувши вказану заяву про заміну сторони виконавчого провадження, суд зазначає наступне.

Згідно з частиною першою статті 379 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.

Зазначена норма кореспондується з положеннями частини п'ятої статті 15 Закону України "Про виконавче провадження" від 02.06.2016 №1404-VIII, якою передбачено, що у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов'язковими тією мірою, якою вони були б обов'язковими для сторони, яку правонаступник замінив.

Відповідно до частини другої статті 166 Кодексу адміністративного судочинства України, заяви, клопотання і заперечення подаються в письмовій або усній формі. У випадках, визначених цим Кодексом, заяви і клопотання подаються тільки в письмовій формі.

Заяви, клопотання і заперечення подаються та розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом. У випадках, коли цим Кодексом такий порядок не встановлений, він встановлюється судом (ч.3 ст.166 КАС).

Частиною першою статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити: 1) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає заяву чи клопотання або заперечення проти них, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України; 2) найменування суду, до якого вона подається; 3) номер справи, прізвище та ініціали судді (суддів), якщо заява (клопотання, заперечення) подається після постановлення ухвали про відкриття провадження у справі; 4) зміст питання, яке має бути розглянуто судом, та прохання заявника; 5) підстави заяви (клопотання, заперечення); 6) перелік документів та інших доказів (за наявності), що додаються до заяви (клопотання, заперечення); 7) інші відомості, які вимагаються цим Кодексом.

Згідно з частиною першою статті 55 Кодексу адміністративного судочинства України, сторона, третя особа в адміністративній справі, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь у судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника.

Положеннями частини третьої цієї ж статті встановлено, що юридична особа, суб'єкт владних повноважень, який не є юридичною особою, бере участь у справі через свого керівника або члена виконавчого органу, уповноваженого діяти від її (його) імені відповідно до закону, статуту, положення (самопредставництво юридичної особи), або через представника.

Частиною першою статті 59 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені такими документами: 1) довіреністю фізичної або юридичної особи; 2) свідоцтвом про народження дитини або рішенням про призначення опікуном, піклувальником чи охоронцем спадкового майна.

Довіреність від імені юридичної особи видається за підписом (електронним цифровим підписом) посадової особи, уповноваженої на це законом, установчими документами (ч.3 ст.59 КАС).

Відповідно до частин першої та другої статті 60 Кодексу адміністративного судочинства України, представник, який має повноваження на ведення справи в суді, здійснює від імені особи, яку він представляє, її процесуальні права та обов'язки.

Обмеження повноважень представника на вчинення певної процесуальної дії мають бути застережені у виданій йому довіреності або ордері.

Із змісту заяви Бориспільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області про заміну сторони виконавчого провадження від 28.05.2019 суд встановив, що заяву підписав голова комісії з припинення ОСОБА_1 .

Однак, суд звертає увагу на те, що згідно з Витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, який виготовлений судом, особою, яка має право вчиняти дії від імені Бориспільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області без довіреності, станом на 28.05.2019 (дата підписання заяви про заміну сторони виконавчого провадження) є ОСОБА_2 , 14.09.2011 - керівник, голова комісії з припинення або ліквідатор.

Суд зазначає, що відповідно до частини другої статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої цієї статті і ці недоліки не дають можливості її розглянути, або якщо вона є очевидно безпідставною та необґрунтованою, суд повертає таку заяву (клопотання, заперечення) заявнику без розгляду.

Ураховуючи зазначене, суд вважає, що заяву Бориспільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області про заміну сторони виконавчого провадження належить повернути Бориспільському об'єднаному управлінню Пенсійного фонду України Київської області без розгляду, оскільки вона підписана особою, яка не має права її підписувати.

При цьому, суд зазначає, що повернення заяви (клопотання, заперечення) заявнику без розгляду не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

Керуючись статтями 166, 167, 243, 248, 256, 294, 295, 379, Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Повернути Бориспільському об'єднаному управлінню Пенсійного фонду України Київської області без розгляду заяву про заміну сторони виконавчого провадження з усіма доданими до неї матеріалами.

Копію ухвали надіслати Бориспільському об'єднаному управлінню Пенсійного фонду України Київської області.

Роз'яснити Бориспільському об'єднаному управлінню Пенсійного фонду України Київської області, що повернення без розгляду заяви про заміну сторони виконавчого провадження не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня проголошення (підписання) ухвали.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України, до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи через Київський окружний адміністративний суд.

Суддя Басай О.В.