04 червня 2019 року (15 год. 51 хв.)Справа № 280/1775/19 м.Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд
у складі головуючого судді Конишевої О.В.,
за участю секретаря судового засідання Бойко К.О.,
представників сторін:
позивача -Бічук А.А., Кріжановська М.П.,
відповідача - Прокоф'єв С.А.,
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Акціонерного товариства «Гідросила МЗТГ» (72316, Запорізька область, м. Мелітополь, вул. Індустріальна, 59, код ЄДРПОУ 00235814)
до Запорізької митниці ДФС (69041, м. Запоріжжя, вул. Сергія - Синенка, 12, код ЄДРПОУ 39477764)
про визнання протиправним та скасування картки відмовив прийнятті митної декларації ,
До Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Акціонерного товариства «Гідросила МЗТГ» (далі - позивач) до Запорізької митниці ДФС (далі - відповідач), в якому позивач просить суд визнати протиправною та скасувати картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення №UA112090/2018/00027, оформлену 25 жовтня 2018 року Запорізькою митницею ДФС.
Ухвалою суду від 22.04.2019 відкрито провадження у справі та призначено підготовче засідання на 20.05.2019.
Протокольною ухвалою суду від 20.05.2019 відкладено підготовче засідання на 04.06.2019.
Протокольною ухвалою суду від 04.06.2019 за клопотанням сторін закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду на той же день.
Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав з підстав викладених у позовній заяві, зокрема зазначив, що оскаржуване рішення є протиправним та підлягає скасуванню, оскільки митна декларація №UА112090/2018/002739 містить усі відомості та обов'язкові реквізити, та останню подано без порушення вимог, встановлених Митним кодексом України.
Відповідач у судовому засіданні проти задоволення позову заперечив з підстав викладених у відзиві на позовну заяву, зокрема зазначив, що оскільки товар № 1, заявлений до митного оформлення за МД № UА 112090/2018/002889 від 25.10.2018 за кодом 7228306900 та товар № 2 заявлений до митного оформлення за МД № UА 112090/2018/002889 від 25.10.201 за кодом 7214997900, відповідають опису, визначеному у рішенні Комісії № АД-390/2018/4411-05 від 26.04.2018, та до таких товарів застосовується антидемпінгове мито у розмірі 15,21 %, то графа 47 митної декларації № UА 12090/2018/002889 заповнені невірно, а саме, невірно заповнено спосіб розрахунку щодо повернення сплаченого за тимчасовою митною декларацією) антидемпінгового мита по товару № 1 та товару № 2. Вважає оскаржуване рішення правомірним та таким, що прийнято на підставі норм чинного законодавства. В задоволенні позовної заяви просить відмовити.
Вислухавши пояснення осіб, які беруть участь у справі, з'ясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, судом встановлено наступне.
16.02.2017 між акціонерним товариством «Оскольський електрометалургійний комбінат» та позивачем укладено контракт № СГИМ-307444.
21.08.2018 сторони контракту уклали специфікацію № 7 до вказаного контракту
У відповідності до вказаного контракту за тимчасовою митною декларацією UA112090/2018/002739позивач 08.10.2018 отримав від АТ «Оскольський електрометалургійний комбінат»:
Товар №1 - прутки з легованої сталі марки 20Х (ГОСТ 4543-2016) гарячекатані прямі відрізки круглого поперечного перерізу не укладені в бунти діаметром 26 мм., 36 мм., які не мають виїмок, виступів, борозен або інших рельєфів поверхні, одержаних у процесі прокатування. Прутки не являють собою арматурний прокат (арматурою) або катанку. Комерційна назва:
36-В1-ІV-ГОСТ2590-2006/20Х-2ГП-КМС2-ГОСТ4543-2016 Прутки легованої сталі інші, гарячекатані, інші, круглого поперечного перерізу диаметром 36 мм.;
26-В1-ІV-ГОСТ2590-2006/20Х-2ГП-КМС2-ГОСТ4543-2016 Прутки легованої сталі інші, гарячекатані, інші, круглого поперечного перерізу диаметром 26 мм.; Відповідають ГОСТ 2590-2006. Точність виготовлення прокату - В1. Кривизна, клас кривизни IV. Група якості поверхні - 2ГП. Тимчасовий опір розриву: 840-870 Н/кв. мм. Марка сталі 20Х. Хімічний склад:Вуглець - 0,22%; кремній - 0,28%; марганець - 0,71%; сірка - <9,007%; фосфор - 0,007%; хром - 0,94%; нікель - 0,04%; мідь - 0,05%. Відповідають ГОСТ 2590-2006. Прутки використовуються для виготовлення деталей гідравлічних розподільників (золотник, клапан, тощо). Виробник: АО "Оскольский электрометаллургический комбинат". Країна виробництва - ЯИ» та
Товар № 2 - «Прутки із нелегованої вуглецевої сталі марки 35 (Гост 1050-2013) гарячекатані, не ковані. Црямі відрізки, круглого поперечного перетину, не укладені в бунти, діаметром 26 мм. Не мають виїмок, виступів, борозен або їниіи. рельєфів поверхні, одержаних у процесі прокатування. Прутки не являють собою арматурний прокат (арматуру) або катанку. Комерційна назва: - 26-В1-ІV-ГОСТ2590-2006/35-2ГП-М1 - ТВ 1-ГОСТІ050-2013 Прутки нелегованої сталі, гарячекатані, з вмістом вуглецю 0,37%, круглого поперечного перерізу диаметром 26 мм.; Відповідають ГОСТ 2590-2006. Точніст виготовлення прокату - В1. Кривизна, клас кривизни IV. Група якості поверхні 2ГП. Механічні властивості - МІ. Твердість - ТВ1. Тимчасовий опір розриву: 58р Н/кв. мм. Марка сталі 35. Хімічний склад: Вуглець - 0,37%; кремній - 0,27°/д; марганець - 0,64%; сірка - 0,008%; фосфор - 0,008%; хром - 0,05%; нікель - 0,03%; мідь - 0,02%. Прутки використовуються для виготовлення деталей гідравлічний розподільників (золотник, клапан, тощо). Виробник: АО "Оскольский электрометаллургический комбинат". Країна виробництва - RU».
25.10.2018 декларантом до митного оформлення було надіслано додаткову митну декларацію. Митній декларації було присвоєно № UА112090/2018/002889.
У оформленні МД №UA112090/2018/002889 від 25.10.2018 було відмовлені, про що складено Картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційної призначення № UA112090/2018/00027.
Картку відмови було прийнято з наступних причин:
невірно заповнена графа 47 митної декларації: а саме, невірно заповнено спосіб розрахунку щодо повернення сплаченого за тимчасовою митною декларацією антидемпінгового мита по товару № 1 код 7228306900, опис якого відповідає опису товару, зазначеному у рішенні Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі від 20.04.2018 № АД-390/2018/4411-05, яким внесено зміни в Рішення Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі від 28.12.2017 № АД-382/2017/4411 -05; невірно заповнена графа 47 по товару №2; порушені вимоги наказу Міністерства фінансів України від 30.05.2012 № 651 «Про затвердження Порядку заповнення митних декларацій на благо у єдиного адміністративного документа»; декларантом протягом строків, встановлених статтею 255 Кодексу дія завершення митного оформлення, не подано письмове звернення щодо внесення змін до митної декларації відповідно до положень п. 4 ч. 4 ст. 54 та ст. 269 Кодекс.
Не погодившись із вказаною карткою відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення, позивач звернувся до суду із даним позовом.
Надаючи правову оцінку публічно-правовим відносинам, суд враховує таке.
Предметом даного позову є спір між позивачем та відповідачем щодо правильності застосування до товару, який отримує позивач походженням з Російської Федерації, остаточних антидемпінгових заходів.
У відповідності до частини першої та другої статті 271 МК України мито - це загальнодержавний податок, встановлений Податковим кодексом України та цим Кодексом, який нараховується та сплачується відповідно до цього Кодексу, законів України та міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України. В Україні застосовуються такі види мита: 1) ввізне мито; 2) вивізне мито; 3) сезонне мито; 4) особливі види мита: спеціальне, антидемпінгове, компенсаційне, додатковий імпортний збір.
Частина четверта статті 275 МК України визначає, що антидемпінгове мито встановлюється відповідно до Закону України «Про захист національного товаровиробника від демпінгового імпорту» у разі ввезення на митну територію України товарів, які є об'єктом демпінгу, що заподіює шкоду або створює загрозу заподіяння шкоди національному товаровиробнику.
У відповідності до частини дев'ятої статті 280 МК України особливі види мита нараховуються за ставками, встановленими рішеннями Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі про застосування антидемпінгових, компенсаційних або спеціальних заходів, відповідно до Законів України «Про захист національного товаровиробника від демпінгового імпорту», «Про захист національного товаровиробника від субсидованого імпорту», «Про застосування спеціальних заходів щодо імпорту в Україну».
Пунктом 2 статті першої Закону України «Про захист національного товаровиробника від демпінгового імпорту» №330-XIV від 22 грудня 1998 року антидемпінгове мито (попереднє або остаточне) - особливий вид мита, що справляється у разі ввезення на митну територію країни імпорту товару, який є об'єктом застосування антидемпінгових заходів (попередніх або остаточних).
Згідно частин шостої та восьмої статті 16 вищевказаного Закону остаточне антидемпінгове мито справляється у відповідному розмірі та у кожному випадку окремо на недискримінаційній основі, незалежно від країни експорту, якщо у рішенні Комісії визначається, що імпорт відповідного товару є об'єктом застосування остаточних антидемпінгових заходів, за винятком імпорту, щодо якого відповідно до цього Закону експортером було взято відповідні зобов'язання. У цьому рішенні Комісія визначає кожного постачальника товару, імпорт якого в країну імпорту є об'єктом застосування остаточних антидемпінгових заходів. У разі, якщо антидемпінгове розслідування проводиться стосовно товарів, що імпортуються кількома постачальниками з однієї країни та неможливо визначити всіх цих постачальників, у рішенні Комісії зазначається ця країна експорту. Якщо антидемпінгове розслідування проводиться стосовно товарів, що імпортуються кількома постачальниками більше ніж з однієї країни, у рішенні Комісії можуть бути зазначені або всі постачальники, або, у разі неможливості визначення всіх постачальників відповідного товару, - всі країни експорту. Комісія у своєму рішенні встановлює розмір ставки остаточного антидемпінгового мита, яким обкладається товар постачальника (виробника, експортера, імпортера), імпорт якого в країну імпорту є об'єктом застосування антидемпінгових заходів. Якщо неможливо визначити постачальника (виробника, експортера, імпортера), у цьому рішенні визначається розмір ставки остаточного антидемпінгового мита для відповідної країни експорту. Остаточне антидемпінгове мито сплачується за ставкою та на умовах, встановлених у відповідному рішенні Комісії про застосування остаточних антидемпінгових заходів. Остаточне антидемпінгове мито сплачується незалежно від сплати інших податків і зборів (обов'язкових платежів), у тому числі мита, які, як правило, справляються при імпорті в країну імпорту товарів.
Міжвідомчою комісією з міжнародної торгівлі 27 грудня 2017 року прийняте рішення АД-382/2017/4411-05 «Про застосування остаточних антидемпiнгових заходiв щодо iмпорту в Україну арматури та катанки походженням з Росiйської Федерацiї», яким визначено, що «протягом періоду дослідження демпінговий імпорт в Україну арматури та катанки походженням з Російської Федерації» призвів до значного зниження цін на подібний товар…існує причинно-наслідковий зв'язок між демпінговим імпортом в Україну арматури та катанки походженням з Російської Федерації та істотною шкодою, заподіяною національному товаровиробнику…» та застосовані «остаточні антидемпінгові заходи щодо імпорту в Україну товару походженням з Російської Федерації, що має такий опис:
Арматурний прокат (арматура) дiаметром вiд 6 до 40 мм (включно) та катанка дiаметром вiд 5,5 до 14 мм (включно), що класифiкуються згiдно з УКТЗЕД за кодами 7213 10 00 00, 7213 91 10 00, 7213 91 20 00, 7213 91 41 00, 7213 91 49 00, 7213 91 70 00, 7213 91 90 НОМЕР_1 , 7213 99 10 НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , НОМЕР_3 , НОМЕР_4 , НОМЕР_5 , НОМЕР_6 , НОМЕР_7 , НОМЕР_8 , НОМЕР_9 , НОМЕР_10 , НОМЕР_11 , НОМЕР_12 , НОМЕР_13 , 7228 НОМЕР_14 , 7228 НОМЕР_15 , 7228 НОМЕР_16 , 7228 НОМЕР_17 ».
Міжвідомчою комісією рішенням від 20 квітня 2018 року №АД-390/2018/4411-05 внесені зміни до рішення Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі від 27 грудня 2017 року АД-382/2017/4411-05, а саме викладено пункт 1 рішення у наступній редакції:
«Застосувати остаточні антидемпінгові заходи щодо імпорту в Україну товару походженням з Російської Федерації, що має такий опис:
Арматурний прокат (арматура) діаметром від 6 до 40 мм (включно) та катанка діаметром від 5,5 до 14 мм (включно), а саме: прутки гарячекатані (у тому числі й прутки, що отримані гарячим волочінням та гарячим пресуванням), які мають однаковий (у тому числі й періодичний) суцільний круглий поперечний переріз за всією довжиною, з вуглецевої та інших легованих сталей, у тому числі укладені в бунти чи розрізані на відрізки, що можуть мати вм'ятини, ребра, канавки або інші рельєфи, створені під час прокатування з подальшою обробкою чи без неї (за винятком прутків з автоматної, швидкорізальної та інструментальної сталі, кованих, холодного деформування або оброблення у холодному стані та кутиків, фасонних та спеціальних профілів з легованої сталі, порожнистих прутків та брусків для буріння), що можуть класифікуватися згідно з УКТЗЕД за кодами 7213 10 00 00, 7213 91 10 00, 7213 91 20 00, 7213 91 41 00, 7213 91 49 00, 7213 91 70 00, 7213 91 90 00, НОМЕР_18 , НОМЕР_2 , НОМЕР_3 , НОМЕР_4 , НОМЕР_5 , НОМЕР_6 , НОМЕР_7 , НОМЕР_8 , НОМЕР_9 , НОМЕР_10 , НОМЕР_11 , НОМЕР_12 , НОМЕР_13 , НОМЕР_19 , НОМЕР_20 30 20 00, 7228 30 69 00, 7228 30 89 00».
Згідно з частиною другою статті 44 МК України у разі ввезення товару на митну територію України документ, що підтверджує країну походження товару, подається обов'язково лише у разі, якщо це необхідно для застосування митно-тарифних заходів регулювання зовнішньоекономічної діяльності, кількісних обмежень (квот), інших заходів економічного або торговельного характеру, що здійснюються в односторонньому порядку або відповідно до двосторонніх чи багатосторонніх міжнародних договорів, укладених відповідно до закону, або заходів, що здійснюються відповідно до закону для забезпечення здоров'я населення чи суспільного порядку, а також у разі, якщо в органу доходів і зборів є підстави для підозри в тому, що товар походить з країни, товари якої заборонені до переміщення через митний кордон України згідно із законодавством України.
Частиною третьою статті 44 МК України визначений вичерпний перелік товарів, сертифікат про походження яких подається обов'язково, а саме: 1) на товари, до яких застосовуються преференційні ставки ввізного мита, встановлені Митним тарифом України;2) на товари, щодо ввезення яких в Україну застосовуються кількісні обмеження (квоти) або заходи, вжиті органами державного регулювання зовнішньоекономічної діяльності в межах повноважень, визначених законами України «Про захист національного товаровиробника від демпінгового імпорту», «Про захист національного товаровиробника від субсидованого імпорту», «Про застосування спеціальних заходів щодо імпорту в Україну», «Про зовнішньоекономічну діяльність»; 3) якщо це передбачено законами України та міжнародними договорами України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.
У відповідності до частин першої-третьої статті 48 МК України орган доходів і зборів відмовляє у випуску товару, якщо цей товар походить з країни, товари якої заборонені до переміщення через митний кордон України згідно із законодавством України. Товари, походження яких достовірно не встановлено, випускаються органом доходів і зборів у вільний обіг на митній території України за умови сплати ввізного мита за повними ставками Митного тарифу України. У разі неможливості достовірно встановити країну походження товарів, щодо яких застосовуються особливі види мита (антидемпінгове, компенсаційне, спеціальне або додатковий імпортний збір), такі товари випускаються у вільний обіг на митній території України за умови сплати особливих видів мита.
У відповідності до розділу XV «Недорогоцінні метали та вироби з них» УКТ ЗЕД до товарної позиції 7228 «Інші прутки та бруски з інших легованих сталей; кутики, фасонні та спеціальні профілі з іншої легованої сталі; порожнисті прутки та бруски для буріння з легованих або нелегованих сталей» належать: прутки та бруски з кремнієво-марганцевої сталі: інші прутки та бруски без подальшого оброблення після гарячого прокатування, гарячого волочіння або пресування: інші прутки та бруски без подальшого оброблення, крім кування: інші прутки та бруски: кутики, фасонні та спеціальні профілі: прутки та бруски порожнисті для буріння.
Спор між позивачем та відповідачем щодо визначення коду товару за УКТ ЗЕД відсутній.
Позивач, як у тимчасовій декларації UА112090/2018/002739, так і у декларації UA 11290/2018/002889 вказав код товару №1-7228306900 та товару № 2 -7214997900. Тому, посилання відповідача на висновок №142008200-1104 від 17.10.2018 Дніпропетровського відділу з питань експертиз та досліджень Департаменту податкових та митних експертиз ДФС, як на доказ, який підтверджує обґрунтованість застосування остаточних антидемпінгових заходів та справляння остаточного антидемпінгового мита до товару, який отримує позивач, є необґрунтованим.
Рішенням Міжвідомчою комісією з міжнародної торгівлі від 27 грудня 2017 року №АД-382/2017/4411-05 (зі змінами, внесеними рішенням Міжвідомчою комісією з міжнародної торгівлі 20 квітня 2018 року №АД-390/2018/4411-05), встановлені остаточні антидемпінгові заходи виключно для арматурного прокату (арматури) діаметром від 6 до 40 мм (включно) та катанки діаметром від 5,5 до 14 мм (включно).
У листі Міністерства економічного розвитку та торгівлі України №4413-06/37204-03 від 22.08.2018 року визначено, що об'єктом антидемпінгового розслідування та заходів є саме арматура та катанка; інші прутки що за своїми ознаками не є арматурою та катанкою, не є об'єктом застосування заходів.
В додатках до вказаного листа визначений вичерпний алгоритм ідентифікації арматури, катанки та сортового прокату шляхом проведення дослідження товару за параметрами: хімічний склад, механічні характеристики, геометричні параметри профілю, марочний склад та клас міцності. Також у додатку визначений перелік лабораторій, які мають відповідну сферу акредитації для проведення таких досліджень.
Позивачем надано Висновок Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз ім. Засл. проф. М.С. Бокаріуса Міністерства Юстиції України №22646 від 05.10.2018 в якому вказано: «Пруток 26-В1-ІУ-ГОСТ 2590-2006/20Х-2ГП-КМС2-ГОСТ 4543-2016 профіль 26мм сталь марки 20Х; Пруток 36-В1-ІУ-ГОСТ НОМЕР_21 /20Х-2ГП-КМС2-ГОСТ 4543-2016 профіль 36 мм сталь марки 20х; Пруток 26-В 1-ІУ-ГОСТ 2590-2006/35-2ГП-М1 -ТВ 1 ГОСТ 1050-2013 профіль 26 мм сталь марки 35, не відповідають масовим часткам елементів за хімічним складом зазначеним у ДСТУ 3760:2006. та марки сталі 20Х та 35 не відносяться до рекомендованих марок сталі для виробництва арматурного прокату.».
Крім того, за результатами досліджень проб (зразків) товару № 1 та товару № 2 Дніпропетровський відділ з питань та досліджень Департаменту податкових та митних експертиз зробив висновки, що «визначені в результаті дослідження показники не суперечать інформації зазначеній у гр. 31 МД. Встановлення відповідності наданих проб товару до прокату арматурного відповідно до ДСТУ 3760:2006 «Прокат арматурний для залізобетонних конструкцій. Загальні технічні умови» на цей час у ДПМЕ ДФС не видається можливим у зв'язку з відсутністю необхідного обладнання для дослідження механічних властивостей».
За результатами проведеного дослідження складено висновок №142008200-1104 від 17.10.2018.
У відповідності до пункту 4 Положення про Департамент податкових та митних експертиз ДФС, затвердженого наказом ДФС № 154 від 01 жовтня 2014 року Департамент ПМЕ відповідно до покладених на неї завдань: 3) проводить дослідження (аналізи, експертизи) проб (зразків) товарів у рамках процедур податкового, митного контролю та оформлення з метою встановлення характеристик, визначальних для: ідентифікації (визначення складу, фізичних, фізико-хімічних характеристик тощо) товарів.
Згідно з пунктом 6 вищенаведеного Положення Департамент ПМЕ для виконання покладених на неї завдань має право: 1) залучати до виконання окремих робіт, участі у вивченні окремих питань вчених і фахівців, працівників центральних та місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ, організацій (за погодженням з їх керівниками), представників інститутів громадянського суспільства, а також експертів і спеціалістів з інших експертних установ (організацій), за їх згодою, для вирішення завдань, покладених на Департамент ПМЕ.
Отже, Департамент податкових та митних експертиз ДФС мав можливість залучити інших експертів (експертні установи) для вирішення питання чи є товар № 1 та товар № 2 арматурним прокатом (арматурою) чи ні. Але з невідомих причин цього не було зроблено.
Суд погоджується із доводами позивача щодо неповноти проведеного дослідження Дніпропетровським відділом з питань експертиз та досліджень Департаменту податкових та митних експертиз ДФС, за результатами якого було видано висновок №142008200-1104 від 17.10.2018, оскільки дослідження товару не проводилось за параметрами: хімічний склад, механічні характеристики, геометричні параметри профілю, марочний склад та клас міцності.
Є незрозумілим, чому митним органом не направлено відібрані зразки товару на експертне дослідження до лабораторій, які мають відповідну сферу акредитації для проведення таких досліджень та які зазначені в листі Міністерства економічного розвитку та торгівлі України №4413-06/37204-03 від 22.08.2018 року.
Таким чином, відповідачем не надано доказів, які підтверджують законність прийняття рішення про відмову в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення та видачі картки відмови № UA 112090/2018/002889, тому картка відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення № UA 112090/2018/00027 є протиправною та підлягає скасуванню.
Відповідно до частини першої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Згідно частини другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відповідачем, як суб'єктом владних повноважень, не доведено правомірність прийняття картки відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення.
З урахуванням з'ясованих обставин, досліджених матеріалів справи суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню.
Вирішуючи питання про розподіл судових витрат у справі, суд враховує, що, відповідно до частини першої статті 139 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.
Керуючись ст.ст. 241-246, 250,255 КАС України, суд
Позовну заяву Акціонерного товариства «Гідросила МЗТГ» (72316, Запорізька область, м. Мелітополь, вул. Індустріальна, 59, код ЄДРПОУ 00235814) до Запорізької митниці ДФС (69041, м. Запоріжжя, вул. Сергія - Синенка, 12, код ЄДРПОУ 39477764) - задовольнити.
Визнати протиправною та скасувати картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення №UA112090/2018/00027, оформлену 25 жовтня 2018 року Запорізькою митницею ДФС.
Стягнути на користь Акціонерного товариства «Гідросила МЗТГ» (72316, Запорізька область, м. Мелітополь, вул. Індустріальна, 59, код ЄДРПОУ 00235814) понесені витрати по сплаті судового збору у розмірі 1921,00 грн. (одну тисячу дев'ятсот двадцять одну гривню 00 коп.) за рахунок бюджетних асигнувань Запорізької митниці ДФС (69041, м. Запоріжжя, вул. Сергія - Синенка, 12, код ЄДРПОУ 39477764).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Відповідно до п.п. 15.5 п. 15 ч. 1 Перехідних положень КАС України рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення виготовлено в повному обсязі 14.06.2019.
Суддя О.В. Конишева