Рішення від 12.06.2019 по справі 905/368/19

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

61022, м. Харків, пр. Науки, 5, тел.: (057) 702-07-99, E-mail: inbox@dn.arbitr.gov.ua

РІШЕННЯ

іменем України

12.06.2019 м.Харків Справа № 905/368/19

Господарський суд Донецької області у складі судді Лейби М.О., при секретарі судового засідання Григор'євій М.В., розглянув у відкритому судовому засіданні справу

за позовом: заступника керівника Краматорської місцевої прокуратури Донецької області, м.Краматорськ, Донецька область

в інтересах держави в особі Державної служби України з безпеки на транспорті, м.Київ

до Товариства з обмеженою відповідальністю "АБЗ Промбуд", м.Дружківка, Донецька область

про стягнення плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування великоваговим транспортом у розмірі 52216,15 грн.

За участю представників сторін:

від прокуратури: Владимирець А.О., службове посвідчення №041301 від 10.02.16р.

від позивача: Ткаченко Л.М., довіреність б/н від 28.12.18р.

від відповідача: не з'явився;

Суть справи:

Заступник керівника Краматорської місцевої прокуратури Донецької області, м.Краматорськ, Донецька область в інтересах держави в особі Державної служби України з безпеки на транспорті, м.Київ звернувся до господарського суду Донецької області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "АБЗ Промбуд", м.Дружківка, Донецька область з вимогою про стягнення в дохід державного бюджету України заборгованості з плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування великоваговим транспортом у розмірі 52216,15 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що відповідачем надавалися послуги з внутрішніх вантажних перевезень товару, з перевищенням параметрів, без оформлення документів, передбачених ст.48 Закону України “Про автомобільний транспорт”, а саме: за відсутності дозволу, який надає право на рух автомобільними дорогами України з перевищенням великовагових параметрів або документа про внесення плати за проїзд великовагових транспортних засобів, про що складено акт №0013831 від 11.09.18р. про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів.

Автоматичним розподілом автоматизованої системи документообігу господарського суду Донецької області сформовано судову справу, якій присвоєно єдиний унікальний номер судової справи №905/368/19.

Ухвалою господарського суду від 25.02.19р. прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі №905/368/19; дану справу визначено розглядати за правилами загального позовного провадження; підготовче засідання призначено на 19.03.19р.

19.03.19р. через канцелярію суду від відповідача надійшло клопотання про відкладення підготовчого засідання та заява про долучення до матеріалів справи документів.

Ухвалою суду від 19.03.19р. підготовче засідання відкладено на 09.04.19р.

25.03.19р. через канцелярію суду від позивача надійшли письмові пояснення від 22.03.19р.

09.04.19р. через канцелярію суду від відповідача надійшли:

- відзив на позовну заяву від 05.04.19р., у якому просив відмовити у задоволенні позову;

- заява про проведення підготовчого засідання 09.04.19р. за відсутності представника відповідача;

- заява про зупинення провадження у справі від 05.04.19р.

Ухвалою суду від 09.04.19р. продовжено строк підготовчого провадження по справі №905/368/19 та відкладено підготовче засідання на 14.05.19р.

07.05.19р. через канцелярію суду від позивача надійшли заперечення на відзив.

14.05.19р. через канцелярію суду від відповідача надійшла заява, в якій він просить суд відкласти підготовче засідання.

Ухвалою суду від 14.05.19р. оголошено перерву в підготовчому засіданні до 22.05.19р.

21.05.19р. через канцелярію суду від відповідача надійшло заява про відкладення підготовчого засідання яке призначене на 22.05.19р.

22.05.19р. позивачем надано клопотання з додатком.

Ухвалою суду від 22.05.19р. відмовлено в задоволені заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «АБЗ Промбуд» про зупинення провадження у справі 905/368/19 від 05.04.19р.; закрито підготовче провадження у справі №905/368/19; призначено справу до судового розгляду по суті на 12.06.2019р.

Прокурор у судовому засіданні 12.06.2019р. підтримав позовні вимоги в повному обсязі.

Представник позивача у судовому засіданні 12.06.2019р. наполягав на задоволенні позову.

Представник відповідача у судовому засіданні 12.06.2019р. не з'явився, про місце, час та дату судового засідання був повідомлений належним чином.

Під час розгляду справи судом досліджені письмові докази, що містяться в матеріалах справи.

Розглянувши матеріали справи, суд

ВСТАНОВИВ:

10.09.2018р. начальником Управління Укртрансбезпеки у Запорізькій області на підставі графіку проведення рейдових перевірок Управління Укртрансбезпеки у Запорізькій області №25040/25/18-18 від 07.09.2018р. видано направлення головному спеціалісту Управління Укртрансбезпеки у Запорізькій області Кіченко В.В. та старшому державному інспектору Управління Укртрансбезпеки у Запорізькій області Клець О.В. на рейдову перевірку №003260 на період з 10.09.2018р. по 15.09.2018р. 341 км. а/д Харків-Сімферополь.

11.09.2018р. головним спеціалістом ВДК Кіченко В.В., в межах своєї компетенції, на 341 км. а/д Харків-Сімферополь, м.Василівка здійснено габаритно-ваговий контроль автомобіля марки SCANIA Р124 реєстраційний номер НОМЕР_1 , який належить ТОВ "АБЗ Промбуд", маршрут руху: м.Запоріжжя-ПГВК-м.Мелітополь (57+70), про що складено акт №0013831 від 11.09.2018р. про перевищення транспортним засобом відповідача нормативно вагових параметрів.

За результатами зважування вказаного автомобіля зафіксовано, що фактична маса транспортного засобу склала 38,5 т., при нормативно допустимій 40 т., а навантаження на одиничну вісь - 7,97т., на здвоєну вісь - 30,53 т. (15,72т.+14,81т.), при нормативно допустимій на одиночну вісь - 11 т., здвоєну вісь - 16 т.

Наведене також підтверджено довідкою №0010831 від 11.09.2018р. про результати здійснення габаритно-вагового контролю.

Одночасно 11.09.2018р. головним спеціалістом ВДК Кіченко В.В. та старшим державним інспектором ВДК Клець О.В. проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, про що складено акт №090230, в якому зафіксовано: «Надання послуги перевезення вантажу без оформлення документів, передбачених ст.48 ЗУ «Про автомобільний транспорт», а саме: не оформлено дозвіл, який дає право на рух дорогами України з перевищенням вагових обмежень, які нормативно встановлені п.22.5 ПКМУ 1306. Перевантаження становить 30 т. 530 кг. на здвоєні вісі».

Водій транспортного засобу Кокостирк Дмитро Сергійович від підпису актів №0013831 від 11.09.2018р., №090230 від 11.09.2018р. відмовився.

Згідно п. 41 Порядку здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.06.2017 №879 (далі - Порядок № 879) дії або бездіяльність учасників відносин у сфері габаритно-вагового контролю можуть бути оскаржені в установленому порядку.

Доказів скасування вищевказаних актів Управління Укртрансбезпеки у Запорізькій області матеріали справи не містять.

Частиною 2 статті 29 Закону України “Про дорожній рух” передбачено, що з метою збереження автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, допускається за наявності дозволу на участь у дорожньому русі таких транспортних засобів. Порядок видачі дозволу на участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, та розмір плати за його отримання встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Статтею 33 Закону України “Про автомобільні дороги” встановлено, що рух транспортних засобів, навантаження на вісь, загальна маса або габарити яких перевищують норми, встановлені державними стандартами та нормативно-правовими актами, дозволяється за погодженнями з відповідними органами у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до ч.4 ст.48 Закону України “Про автомобільний транспорт”, у разі перевезення вантажів з перевищенням габаритних або вагових обмежень обов'язковим документом також є дозвіл, який дає право на рух автомобільними дорогами України, виданий компетентними уповноваженими органами, або документ про внесення плати за проїзд великовагових (великогабаритних) транспортних засобів, якщо перевищення вагових або габаритних обмежень над визначеними законодавством становить менше семи відсотків.

Згідно п. 3 Правил проїзду великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 18 січня 2001 року № 30, транспортний засіб чи автопоїзд з вантажем або без вантажу вважається великоваговим, якщо максимальна маса або осьова маса перевищує хоча б один з параметрів, зазначених у пункті 22.5 Правил дорожнього руху.

Відповідно до п. 22.5 Правил дорожнього руху України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 року № 1306, за спеціальними правилами здійснюється дорожнє перевезення небезпечних вантажів, рух транспортних засобів та їх составів у разі, коли хоч один з їх габаритів перевищує фактичну масу понад 40 т (для контейнеровозів - понад 44 т, на встановлених Укравтодором і Національною поліцією для них маршрутах - до 46 т), навантаження на одиночну вісь - 11 т (для автобусів, тролейбусів - 11,5 т), здвоєні осі - 16 т, строєні - 22 т (для контейнеровозів навантаження на одиночну вісь - 11 т, здвоєні осі - 18 т, строєні - 24 т).

Відповідно до п.16 Єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правил користування ними та охорони, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 30.03.1994р. № 198, перевезення небезпечних, великогабаритних і великовагових вантажів автомобільним транспортом по дорожніх об'єктах допускається за окремим дозволом в порядку і за плату, що визначені окремими актами законодавства.

Відповідно до пп.9 п.2 Порядку № 879 пересувний пункт габаритно-вагового контролю (пересувний пункт) - спеціальний транспортний засіб, обладнаний вимірювальною і зважувальною технікою для здійснення контролю. Ділянка дороги на відстані 100 метрів до пересувного пункту, 50 метрів за пересувним пунктом та узбіччя дороги за напрямком руху, де розташовано пункт, вважаються його межами. Місце здійснення габаритно-вагового контролю позначається відповідними тимчасовими дорожніми знаками.

Згідно п.11, п.12 Порядку №879 місце та режим роботи пересувного пункту встановлюється Укртрансбезпекою за погодженням з уповноваженим підрозділом Національної поліції. Вимірювальне і зважувальне обладнання для здійснення габаритно-вагового контролю повинне утримуватись у робочому стані; періодично проводиться повірка (метрологічна атестація) такого обладнання з подальшим клеймуванням (пломбуванням) та видачею відповідного свідоцтва спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері метрології.

Матеріали справи містять графік щоденної роботи пересувного пункту габаритно-вагового контролю (ваги №17-393 або №17-378, або ППГВК №2) у Запорізькій області на вересень місяць 2018р., яким передбачено проведення контролю Управлінням Укртансбезпеки у Запорізькій області на автодорозі М-18 (км 341).

Вказаний графік погоджений Управлінням Укртрансбезпеки у Запорізькій області та Управлінням національної поліції в Запорізькій області.

Крім того, матеріали справи містять сертифікат перевірки типу серії СТ №000438 від 27.11.2017р., виданий ДП “Харківстандартметрологія”, на прилад автоматичний для зважування дорожніх транспортних засобів у русі та вимірювання навантаження на вісь 030Т-AS2-PWIA, а також свідоцтво про державну метрологічну атестацію №34-1191 від 08.09.2009р., свідоцтво про повірку законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки №34-00/1621 від 30.05.2018р., видані ДП «Укрметртестстандарт», на ваги автомобільні підкладні моделі AS у складі: вимірювальний прилад №09-224, вантажоприймальні платформи №09-460 та №09-488.

Пунктом 21 Порядку №879 передбачено, що у разі виявлення факту перевищення хоча б одного вагового та/або габаритного нормативного параметра більш як на 2 відсотки, подальший рух транспортного засобу забороняється до внесення плати за його проїзд автомобільними дорогами загального користування. Плата за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу, що рухався без відповідного дозволу, здійснюється у подвійному розмірі за пройдену частину маршруту по території України. У разі наявності підозри щодо перевищення нормативних габаритно-вагових параметрів транспортного засобу, працівники пунктів габаритно-вагового контролю проводять його повторне зважування.

Відповідно до п.27 Порядку №879, плата за проїзд автомобільними дорогами загального користування справляється з транспортних засобів вітчизняних та іноземних власників, у тому числі тих, що визначені у статті 5 Закону України «Про єдиний збір, який справляється у пунктах пропуску через державний кордон України», справляється у разі виявлення факту перевищення їх фактичних параметрів над параметрами, які враховувалися під час встановлення розміру єдиного збору в пунктах пропуску через державний кордон, де відсутні вагові комплекси, та з транспортних засобів, які виїжджають за межі України і на які, в установленому порядку, не отримано дозвіл на рух або не внесено плату за проїзд.

Плата за проїзд справляється в національній валюті за офіційним курсом гривні, встановленим Національним банком на день проведення розрахунку.

Абзацом 1 пункту 28 Порядку №879 встановлено, що плата за проїзд автомобільними дорогами загального користування великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу вноситься перевізником за затвердженими ставками виходячи з вагових та/або габаритних параметрів транспортного засобу, протяжності маршруту, кількості перевезень.

Відповідно до п.30 Порядку №879 плата за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу справляється за встановленими ставками залежно від маси такого транспортного засобу, навантаження на вісь (осі), габаритів та протяжності маршруту за формулою: П = (Рзм + Рнв + Рг) х В, де П - розмір плати за проїзд; Рзм - розмір плати за перевищення загальної маси транспортного засобу за 1 кілометр проїзду; Рнв - розмір плати за перевищення навантаження на вісь (осі) (за одиничну + за здвоєну + за строєну) транспортного засобу за 1 кілометр проїзду; Рг - розмір плати за перевищення габаритів (за висоту + за ширину + за довжину) транспортного засобу за 1 кілометр проїзду; В - відстань перевезення, кілометрів. Осі вважаються здвоєними або строєними, якщо відстань між зближеними (суміжними) осями не перевищує 2,5 метра.

Показники Рзм, Рнв, Рг визначаються відповідно до Ставок плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні, затверджені постановою Кабінету Міністрів України №879 від 27 червня 2007р.

Так, ставка Рнв за перевищення допустимих осьових навантажень від 10% до 20% включно становить 0,27 євро за кожен кілометр відстані, понад 20% за кожні наступні 5% - 0,15 євро за кожен кілометр відстані (у даному випадку Рнв = 90,81%=(30,53т.-16т.)/16т.*100). Отже, розмір плати за перевищення навантаження на здвоєну вісь транспортного засобу за 1 кілометр проїзду становить 2,52 євро.

Оскільки автомобіль до габаритно-вагового контролю пройшов 57 км. та 70 км. після габаритно-вагового контролю, то базовий розмір плати за проїзд складає 320,04 євро = 2,52євро*127км.

Пунктом 31-1 Порядку №879 встановлено, що якщо рух здійснюється без відповідного дозволу або внесення плати за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу, така плата визначається за пройдену частину маршруту по території України або за частину, яку перевізник має намір проїхати, у разі перевищення нормативу хоча б одного вагового або габаритного параметру:

до 10 відсотків - у подвійному розмірі;

на 10-40 відсотків - у потрійному розмірі;

більше як на 40 відсотків - у п'ятикратному розмірі.

У разі перевищення кількох нормативів вагових або габаритних параметрів плата за проїзд визначається виходячи з параметру з найбільшим перевищенням.

Перевізник зобов'язаний протягом 30 календарних днів з моменту визначення плати внести її та повідомити про це відповідний територіальний орган Укртрансбезпеки.

Враховуючи те, що відповідачем перевищено ваговий параметр - навантаження на здвоєну ось на 90,81%, нарахована плата підлягає сплаті у п'ятикратному розмірі.

Відтак розмір плати за проїзд, який мав бути сплачений відповідачем, становить 1600,20 євро=320,04 євро*5.

З огляду на те, що офіційний курс 1 євро станом на дату габаритно-вагового контролю - 11.09.2018р. становив 32,631016 грн., загальний розмір нарахованої плати - 52216,15грн.

Розрахунку плати за проїзд, здійснено посадовою особою Управління Укртрансбезпеки у Запорізькій області відповідно до вищенаведених норм.

На адресу відповідача Управлінням Укртрансбезпеки у Запорізькій області направлено лист №5364/25-18 від 27.09.2018р. про нарахування плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування великовагового транспортного засобу в розмірі 1600,20 євро.

Вказаний лист отримано відповідачем 02.10.2018р., про що свідчить рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення від 02.10.2018р.

Листом №0506/26-19 від 04.02.2019р. Управлінням Укртрансбезпеки у Запорізькій області повідомлено Краматорську місцеву прокуратуру Донецької області про те, що станом на 01.02.2019р. плата за проїзд автомобільними дорогами загального користування великоваговим транспортним засобом у сумі 1600,20 євро згідно акту №0013831 від 11.09.2018р. ТОВ "АБЗ Промбуд" не сплачена.

Відповідач у встановлений законом строк плату за проїзд автомобільними дорогами великоваговим транспортним засобом не сплатив.

Відповідач у відзиві на позовну заяву зазначає, що зважування автомобіля марки SCANIA, реєстраційний номер НОМЕР_1 , проведено 11.09.2018р. о 12 год. 30 хв. за допомогою ваг ESITI AS №09-224, які придатні до застосування у якості робочого засобу вимірювальної техніки в умовах: температура навколишнього повітря від -10 оС до 40 оС, відносна вологість повітря - до 80%; за даними листа Українського гідрометеорологічного центру №01-20/433 від 19.03.2019р. о 12 год. 00 хв. 11.09.2018р. поблизу м.Василівка, Запорізької області зафіксовано відносну вологість повітря 86%, тобто вище допустимої межі, що встановлена для ваг ESITI AS №09-224; таким чином, посадовою особою Управління Укртрансбезпеки у Запорізькій області порушено умови, за яких можливе використання ESITI AS №09-224.

При цьому, матеріали справи містять інструкцію з експлуатації ваг ESITI AS №09-224, за змістом п.2.2 якої визначено умови використання ваг, де відносна вологість повітря повинна становити не більше 98% при температурі 25оС.

З огляду на таке, твердження відповідача про порушення посадовою особою Управління Укртрансбезпеки у Запорізькій області умов використання ваг ESITI AS №09-224 відхиляються судом.

Також відповідач посилається на те, що габаритно-ваговий контроль проведено лише однією посадовою особою Управління Укртрансбезпеки у Запорізькій області, що є порушенням п.16 Порядку №1567.

Згідно п.16 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1567 від 08.11.2006р., рейдова перевірка проводиться групою посадових осіб Укртрансбезпеки у кількості не менш як дві особи. Габаритно-ваговий контроль проводиться однією посадовою особою Укртрансбезпеки у разі залучення до рейдової перевірки посадових осіб відповідного підрозділу Національної поліції, Укравтодору, підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління Укртрансбезпеки та власника (балансоутримувача) пункту габаритно-вагового контролю, а також посадових осіб органу місцевого самоврядування та/або місцевої держадміністрації.

Як встановлено судом, акт №090230 від 11.09.2018р. проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом складено посадовими особами, що провели перевірку: головним спеціалістом ВДК Кіченко В.В. та старшим державним інспектором ВДК Клець О.В.; довідка №0010831 від 11.09.2018р. про результати здійснення габаритно-вагового контролю підписана головним спеціалістом ВДК Кіченко В.В. та оператором вагового комплексу ОСОБА_1 ; акт №0013831 від 11.09.2018р. про перевищення транспортним засобом відповідача нормативно вагових параметрів із розрахунком плати за проїзд до нього - головним спеціалістом ВДК Кіченко В.В.

Наведене не суперечить п.16 вказаного Порядку, а отже, такі доводи відповідача відхилено судом.

Відповідно до ст.13Господарського процесуального кодексу України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності.

Згідно з п.4 ч.3 ст.129 Конституції України та статями 73, 74, 77, 79 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування. Достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування.

Враховуючи, що відповідачем доводи, викладені в позовній заяві не спростовані, суд приходить до висновку, що вимоги прокурора про стягнення з відповідача плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування великоваговим транспортом у розмірі 1600,20 євро, що станом на дату розрахунку за курсом НБУ еквівалентно 52216,15грн. є доведеними та обґрунтованими, і тому, підлягають задоволенню.

Відповідно до ст.129 Господарського процесуального кодексу України судовий збір покладається на відповідача у повному обсязі.

Керуючись ст.ст.12, 13, 46, 73, 74, 76, 79, 86, 129, 232, 233, 237, 238, 240, 241 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги заступника керівника Краматорської місцевої прокуратури Донецької області, м.Краматорськ, Донецька область в інтересах держави в особі Державної служби України з безпеки на транспорті, м.Київ до Товариства з обмеженою відповідальністю "АБЗ Промбуд", м.Дружківка, Донецька область про стягнення в дохід державного бюджету України заборгованості з плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування великоваговим транспортом у розмірі 52216,15 грн., задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "АБЗ Промбуд" (84206, Донецька область, м.Дружківка, вул.Енгельса Ф., буд.83, прим.80, код ЄДРПОУ 36652075) в дохід Державного бюджету України (отримувач: УК в Олекс. р-ні м.Зап./Олекс./22160100, банк: Казначейство України (ЕАП), р/р №31211216008003, МФО 899998, код ЄДРПОУ 38025440) плату за проїзд автомобільними дорогами загального користування великоваговим транспортом у розмірі 52216,15 грн.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "АБЗ Промбуд" (84206, Донецька область, м.Дружківка, вул.Енгельса Ф., буд.83, прим.80, код ЄДРПОУ 36652075) на користь прокуратури Донецької області (87515, Донецька область, м.Маріуполь, вул.Університетська, б.6, код ЄДРПОУ 25707002, р/р 35216066016251, Державна казначейська служба України, МФО 820172, отримувач - прокуратура Донецької області) 1921,00 грн. судового збору.

Видати накази після набрання рішенням законної сили.

Згідно із ст.241 Господарського процесуального кодексу України рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга відповідно до ст.256 Господарського процесуального кодексу України на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга може бути подана учасниками справи до Східного апеляційного господарського суду через господарський суд Донецької області.

В судовому засіданні 12.06.19р. оголошено вступну та резолютивну частини рішення.

Повний текст рішення складено та підписано 14.06.2019р.

Суддя М.О. Лейба