Дата документу 10.06.2019
Справа № 334/4319/19
Провадження № 2-н/334/323/19
10 червня 2019 року суддя Ленінського районного суду м. Запоріжжя Козлова Н.Ю., розглянувши заяву Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Звенигородська 5» про видачу судового наказу про стягнення заборгованість по утриманню будинку та прибудинкової території з Божко Вікторії Михайлівни, ОСОБА_1 , які мешкають за адресою: АДРЕСА_1 ,
06 червня 2019 року Голова правління Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Звенигородська 5» - Мартиненко А.В. звернувся до суду з заявою про видачу судового наказу про стягнення з боржників ОСОБА_2 , ОСОБА_1 заборгованість по утриманню будинку та прибудинкової території.
Згідно ч. 1 ст. 160 ЦПК України, судовий наказ є особливою формою судового рішення, що видається судом за результатами розгляду вимог, передбачених статтею 161 цього Кодексу.
Згідно ч. 2 ст. 160 ЦПК України, із заявою про видачу судового наказу може звернутися особа, якій належить право вимоги, а також органи та особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.
Згідно п.3 ч.1 ст.161 ЦПК України, судовий наказ може бути видано, якщо заявлено вимогу про стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг, телекомунікаційних послуг, послуг телебачення та радіомовлення з урахуванням індексу інфляції та 3-х відсотків річних, нарахованих заявником на суму заборгованості.
Відповідно до статті 163 ЦПК України в заяві про видачу судового наказу повинно бути зазначено: найменування суду, до якого подається заява; повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові) (для фізичних осіб) заявника і боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України заявника та боржника, реєстраційний номер облікової картки платника податків заявника та боржника (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта заявника та боржника (для фізичних осіб - громадян України), а також офіційні електронні адреси та інші дані, якщо вони відомі заявнику, які ідентифікують боржника; ім'я (прізвище, ім'я та по батькові) представника заявника, якщо заява подається представником, його місце проживання або місцезнаходження; вимоги заявника і обставини, на яких вони ґрунтуються; перелік доказів, якими заявник обґрунтовує обставини, на яких ґрунтуються його вимоги.
Так, згідно вимог п. 1 ч. 3 ст. 163 ЦПК України до заяви про видачу судового наказу додано документ, що підтверджує сплату судового збору, (згідно платіжного доручення №118 від 03.06.2019 року у розмірі 192,10 грн.). Хоча, ідентичне платіжне доручення було долучено до заяви про видачу судового наказу по справі № 334/4315/19, яку було подано до суду 06.06.2019 року Вх. № 14905/19.
З наданої суду заяви вбачається, що вона не відповідає вимогам ст.163 ЦПК України, оскільки заявником не долучено належних доказів про сплату судового збору.
Суд звертає увагу заявника, що невірно оформлене платіжне доручення є підставою для повернення заяви у зв'язку з несплатою судового збору належним чином.
Згідно з положеннями ч.2 ст. 167 ЦПК України, за результатами заяви про видачу судового наказу суд видає судовий наказ або постановляє ухвалу про відмову у видачі судового наказу.
Зазначені обставини свідчать про те, що існує підстава для відмови у видачі судового наказу, заява подана з порушенням вимог ст. 163 УПК України, таким чином відповідно до ст.165 ЦПК України у видачі судового наказу повинно бути відмовлено.
Відповідно до ч. 1 ст. 166 ЦПК України, відмова у видачі судового наказу з підстав, передбачених пунктами 1, 2, 8, 9 частини першої статті 165 цього Кодексу, не є перешкодою для повторного звернення з такою самою заявою в порядку, встановленому цим розділом, після усунення її недоліків.
Керуючись п. 1 ч. 1 ст. 165 ЦПК України, суддя -
Відмовити у видачі судового наказу за заявою Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Звенигородська 5» про видачу судового наказу про стягнення заборгованість по утриманню будинку та прибудинкової території з ОСОБА_2 , ОСОБА_1 .
Роз'яснити заявнику, що відповідно до ч. 1 ст. 166 ЦПК України відмова у видачі судового наказу з підстави, передбаченої п. 1 ч. 1 ст. 165 ЦПК України, не є перешкодою для повторного звернення з такою самою заявою у наказному провадженні після усунення її недоліків.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається у строки та у порядку, передбачені ст. 354 ЦПК України, протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення відповідної ухвали суду через Ленінський районний суду м. Запоріжжя до Запорізького апеляційного суду.
Повний текст ухвали виготовлено 10 червня 2019 року.
Суддя: Козлова Н. Ю.