Номер справи 623/2235/19
Номер провадження 3/623/487/2019
11 червня 2019 року суддя Ізюмського міськрайонного суду Харківської області Бєссонова Т.Д., розглянувши матеріали, які надійшли від Ізюмського ВП ГУНП в Харківській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця міста Харків, українця, громадянина України, який займається веденням домашнього господарства, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , відносно якого постановою Ізюмського міськрайонного суду Харківської області від 09.01.2019 року встановлено адміністративний нагляд строком на 12 місяців,
за ч. 1 ст 187 КУпАП
Правопорушник з вимогами ст. 268 КУпАП ознайомлений.
Згідно протоколів про адміністративні правопорушення серія АПР18 № 046119 від 10.06.2019, серія НОМЕР_2 від 10.06.2019 громадянин ОСОБА_1 порушив правила адміністративного нагляду, чим скоїв правопорушення, передбачені ч.1 ст.187 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
суддя Ізюмського міськрайонного суду Харківської області Бєссонова Т.Д., розглянувши матеріали, які надійшли від Ізюмського ВП ГУНП в Харківській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця міста Харків, українця, громадянина України, який займається веденням домашнього господарства, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , відносно якого постановою Ізюмського міськрайонного суду Харківської області від 09.01.2019 року встановлено адміністративний нагляд строком на 12 місяців,
за ч. 1 ст 187 КУпАП
Правопорушник з вимогами ст. 268 КУпАП ознайомлений.
Згідно протоколів про адміністративні правопорушення серія АПР18 № 046119 від 10.06.2019, серія НОМЕР_2 від 10.06.2019 громадянин ОСОБА_1 порушив правила адміністративного нагляду, чим скоїв правопорушення, передбачені ч.1 ст.187 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
У відповідності до ст. 36 КУпАП справи про адміністративне правопорушення: №623/2235/19, провадження 3/623/487/2019 та 623/2236/19, провадження 3/623/488/2019 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.187 КУпАП об'єднано в одне провадження та присвоєно справі № 623/2235/19, провадження № 3/623/487/2019.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину визнав повністю, щиро розкаявся у скоєному правопорушенні, та запевняв суд, що в подальшому не допустить порушень адміністративного нагляду.
Дослідивши матеріли справи про адміністративне правопорушення та заслухавши пояснення ОСОБА_1 надані ним у судовому засіданні та наявні в матеріалах справи про адміністративне правопорушення, судом встановлено наступне.
Постановою Ізюмського міськрайонного суду Харківської області від 09.01.2019 року відносно ОСОБА_1 встановлено адміністративний нагляд строком на 12 місяців, а саме, крім іншого, йому заборонено відлучатися з помешкання, де проживає, з 22-00 до 06-00 години наступного дня без дозволу працівника Ізюмського ВП ГУНП в Харківській області..
Однак, близько 23 годині 30 хвилин 07 червня 2019 року та близько 00 год.15 хв. 08 червня 2019 року засуджений ОСОБА_1 щодо якого встановлено адміністративний нагляд, був відсутній за місцем свого проживання за адресою: АДРЕСА_1 місто АДРЕСА_1 , АДРЕСА_1 , чим допустив порушення правил адміністративного нагляду.
Факт правопорушення підтверджується протоколами про адміністративне правопорушення серії правопорушення АПР18 № 046119 від 10.06.2019, серія НОМЕР_2 від 10.06.2019, поясненнями самого правопорушника, даними ним в судовому засіданні та наявними в матеріалах справи, копією постанови Ізюмського міськрайонного суду Харківської області від 09.01.2019 про встановлення у відношенні гр. ОСОБА_1 адміністративного нагляду.
Аналізуючи досліджені докази, пояснення ОСОБА_1 та оцінюючи встановлені обставини у їх сукупності, суд приходить до висновку, що дії правопорушника ОСОБА_1 правильно кваліфіковані за ч. 1 статті 187 КУпАП, оскільки він дійсно порушив правила адміністративного нагляду.
Відповідно до ст. 1 та п. в) ст. 3 ЗУ "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюється органами внутрішніх справ та особи, щодо яких встановлюється адміністративний нагляд; в) засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення;
Статтею 10 цього Закону встановлено відповідальність за порушення правил адміністративного нагляду, у разі злісного порушення правил адміністративного нагляду, передбачених статтями 9 і 10 цього Закону, особи, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, притягаються до відповідальності згідно з законодавством.
У відповідності до ст.23 КУпАП, адміністративні стягнення є мірою відповідальності і застосовуються з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобіганню вчинення нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами. Санкція ч.1 ст.187 КУпАП передбачає накладення стягнення у вигляді штрафу від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Стаття 27 КУпАП встановлює що штраф є грошовим стягненням, що накладається на громадян і посадових осіб за адміністративні правопорушення у випадках і розмірі, встановлених цим Кодексом та іншими законами України
При накладенні адміністративного стягнення відповідно до статті 33 КУпАП враховуються характер вчиненого правопорушення, особа правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Обставиною, що пом'якшує відповідальність правопорушника ОСОБА_1 за вчинене правопорушення, є його щире каяття.
Обставин, що обтяжують відповідальність за вчинене правопорушення, судом не встановлено.
Враховуючи викладене, те що відповідно до ст. 36 КУпАП України при одночасному розгляді декількох правопорушень, стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне порушення з числа вчинених, суд вважає, що застосування заходів у вигляді накладення штрафу є достатнім для виховання ОСОБА_1 , з урахуванням чого суд вважає за необхідне піддати правопорушника адміністративному стягненню у вигляді штрафу на користь держави в розмірі трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
.
Керуючись ст. ст. 27, 33, 36, ч.1 ст.187, 221, 282, 283, 284 КУпАП України, суд, -
ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 187 КУпАП та притягнути до адміністративної відповідальності.
Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 10 (десяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170 (сто сімдесят) гривень 00 коп. на користь держави (призначення платежу: «Адміністративні штрафи та інші санкції», рахунок отримувача: 31118106020012, отримувач коштів: Ізюмське УДСУ Харківської області, код отримувача ЄДРПОУ 37283992, банк отримувача: Казначейство України, код банку отримувача: МФО 899998, код класифікації доходів бюджету: 21081100, населений пункт: Харківська область/м.Харків).
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) грн. 20 коп. - код класифікації доходів бюджету: 22030106; рахунок отримувача: 31211256026001; код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; код банку отримувача: МФО 899998; отримувач коштів - ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, банк отримувача: Казначейство України(ЕАП).
Постанова у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя: Т. Д. Бєссонова