Вирок від 10.06.2019 по справі 171/564/19

Справа № 171/564/19

1-кп/171/153/19

ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10.06.2019 року м. Апостолове

Апостолівський районний суд Дніпропетровської області у складі:

головуючого судді ОСОБА_1 ,

за участю секретаря ОСОБА_2 ,

прокурора ОСОБА_3 ,

обвинуваченої ОСОБА_4 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Апостолове кримінальне провадження № 12019040410000265 від 19.03.2019року за обвинуваченням:

Прохорової ( ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Апостолове, Дніпропетровської області, громадянки України, працюючої акушером в КЗ «Апостолівська ЦРЛ» ДОР», на даний час перебуваючої у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею 3-х років, маючої на утриманні двох малолітніх дітей, має професійну (професійно-технічну) освіту, заміжньої, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимої.

у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.1,2 ст.190 КК України,

ВСТАНОВИВ:

04.07.2016, ОСОБА_6 з метою отримання соціальної допомоги на дітей одиноким матерям, порядок отримання якої передбачений п. 35 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 року № 1751, прибула до Управління соціального захисту населення Апостолівської районної державної адміністрації Дніпропетровської області (далі - Управління), що розташоване за адресою: 53800, Дніпропетровська обл., м. Апостолове, вул. Визволення, б. 36, та цього ж дня заповнила заяву про призначення допомоги на дітей одиноким матерям, затвердженої Наказом Міністерства соціальної політики України від 22.02.2012 № 96 форми, в ході заповнення якої ОСОБА_6 попереджено про відмову в призначенні або припиненні виплати призначеної соціальної допомоги та/або повернення надміру нарахованих коштів у разі надання неповних чи недостовірних відомостей про доходи та майновий стан її та її сім'ї.

Згідно зі ст. 18-3 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» допомога на дітей одиноким матерям, надається у розмірі, що дорівнює різниці між 100 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців.

Згідно абзацу 2 п. 34 Порядку від 27 грудня 2001 року № 1751, середньомісячний сукупний дохід сім'ї визначається згідно з Методикою обчислення сукупного доходу сім'ї для всіх видів соціальної допомоги на підставі довідки про доходи і декларації про доходи та майновий стан осіб, що звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги.

Так, ОСОБА_6 04.07.2016, в день заповнення заяви про призначення допомоги на дітей одиноким матерям, в період робочого часу з 8 години 00 хвилин по 17 годину 00 хвилин (більш точного часу у ході досудового розслідування не встановлено), перебуваючи у приміщенні Управління, маючи злочинний умисел на заволодіння бюджетними коштами державної соціальної допомоги на дітей одиноким матерям, шляхом обману, діючи умисно, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, будучи достовірно обізнаною, що вона є працездатною, та в період з 2007 року по теперішній час працевлаштована акушеркою КЗ «Апостолівська ЦРЛ» ДОР», що розташований за адресою: Дніпропетровська область, місто Апостолове, вул. Медична, 63, особисто склала документ - Декларацію про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги, форми затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 22 липня 2003 року № 204, на підставі якої здійснюється обчислення середньомісячного сукупного доходу сім'ї у відповідності до положень п. 34 Порядку від 27 грудня 2001 року № 1751, де в другому розділі Декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулись за призначенням усіх видів соціальної допомоги «Доходи членів сім'ї або зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб, членів сім'ї, що проживають окремо (дружини, чоловіка, неповнолітніх дітей)», з метою подальшого отримання соціальної допомоги не вказала про наявність у неї за попередні шість місяців джерела доходів, а саме заробітної плати.

Відповідно до положення абзацу 2 п. 36 Порядку від 27 грудня 2001 року № 1751, соціальна допомога на дітей одиноким матерям виплачується протягом шести календарних місяців.

Таким чином, внаслідок не подання ОСОБА_6 відомостей про джерело доходів у вигляді заробітної плати до Декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги, затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 22 липня 2003 року № 204 форми, сума надмірно нарахованої соціальної допомоги на дітей одиноким матерям - ОСОБА_6 , за період з 01.07.2016 по 31.12.2016 становить 1712 гривень 10 копійок, чим державі в особі Управління завдано збитків на вищевказану суму.

Крім того, 19.09.2016 ОСОБА_6 , з метою отримання соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, порядок отримання якої передбачений ст. 4 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям» прибула до Управління, що розташоване за адресою: 53800, Дніпропетровська обл., м. Апостолове, вул. Визволення, б. 36, та цього ж дня заповнила заяву про призначення соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям форми затвердженої Наказом Міністерства соціальної політики України від 22.02.2012 № 96, в ході заповнення якої ОСОБА_6 попереджено про відмову в призначенні або припиненні виплати призначеної соціальної допомоги та/або повернення надміру нарахованих коштів у разі надання неповних чи недостовірних відомостей про доходи та майновий стан її та сім'ї.

Відповідно до ст. 4 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям» та п. 6 Порядку призначення та виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, затвердженого постановою КМУ від 24.02.2003 року № 250, обов'язковими документами для призначення соціальної допомоги, які подаються до органу соціального захисту населення є: заява про надання державної соціальної допомоги, документ, що посвідчує особу уповноваженого представника сім'ї, довідка про склад сім'ї, декларація про доходи та майно осіб (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім'ї), та довідка про наявність та розмір земельної частки (паю). Для призначення соціальної допомоги на наступний строк уповноважений представник сім'ї подає заяву і декларацію про доходи на майно.

19.09.2016, ОСОБА_6 , в день заповнення заяви про призначення соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям в період робочого часу з 8 години 00 хвилин по 17 годину 00 хвилин (більш точного часу у ході досудового розслідування не встановлено), перебуваючи у приміщенні Управління маючи злочинний умисел на заволодіння бюджетними коштами державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, діючи умисно, повторно, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, будучи достовірно обізнаною, що вона є працездатною, та в період з 2007 року по теперішній час працевлаштована акушеркою КЗ «Апостолівська ЦРЛ» ДОР», що розташований за адресою: Дніпропетровська область, місто Апостолове, вул. Медична, 63, особисто склала документ - Декларацію про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги, форми затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 22 липня 2003 року № 204, на підставі якої здійснюється обчислення середньомісячного сукупного доходу сім'ї, де в другому розділі Декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулись за призначенням усіх видів соціальної допомоги «Доходи членів сім'ї або зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб, членів сім'ї, що проживають окремо (дружини, чоловіка, неповнолітніх дітей)», з метою подальшого отримання соціальної допомоги не вказала про наявність у неї за попередні шість місяців джерела доходів, а саме заробітної плати.

Відповідно до положення ст. 20 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям», соціальна допомога малозабезпеченим сім'ям призначається на шість місяців.

Таким чином, внаслідок невнесення ОСОБА_6 відомостей про джерело доходів у вигляді заробітної плати до Декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги, затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 22 липня 2003 року № 204 форми, сума надмірно нарахованої соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям - ОСОБА_6 за період 01.09.2016 по 28.02.2017 становить 2760 гривні 72 копійки, чим державі в особі Управління завдано збитків на вищевказану суму.

Крім того, 04.01.2017, ОСОБА_6 з метою отримання соціальної допомоги на дітей одиноким матерям, порядок отримання якої передбачений п. 35 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 року № 1751, прибула до Управління, що розташоване за адресою: 53800, Дніпропетровська обл., м. Апостолове, вул. Визволення, б. 36, та цього ж дня заповнила заяву про призначення допомоги на дітей одиноким матерям, затвердженої Наказом Міністерства соціальної політики України від 22.02.2012 № 96 форми, в ході заповнення якої ОСОБА_6 попереджено про відмову в призначенні або припиненні виплати призначеної соціальної допомоги та/або повернення надміру нарахованих коштів у разі надання неповних чи недостовірних відомостей про доходи та майновий стан її та її сім'ї.

Згідно зі ст. 18-3 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» допомога на дітей одиноким матерям, надається у розмірі, що дорівнює різниці між 100 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців.

Згідно абзацу 2 п. 34 Порядку від 27 грудня 2001 року № 1751, середньомісячний сукупний дохід сім'ї визначається згідно з Методикою обчислення сукупного доходу сім'ї для всіх видів соціальної допомоги на підставі довідки про доходи і декларації про доходи та майновий стан осіб, що звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги.

Так, ОСОБА_6 04.01.2017, в день заповнення заяви про призначення допомоги на дітей одиноким матерям, в період робочого часу з 8 години 00 хвилин по 17 годину 00 хвилин (більш точного часу у ході досудового розслідування не встановлено), перебуваючи у приміщенні Управління, маючи злочинний умисел на заволодіння бюджетними коштами державної соціальної допомоги на дітей одиноким матерям, шляхом обману, діючи умисно, повторно, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, будучи достовірно обізнаною, що вона є працездатною, та в період з 2007 року по теперішній час працевлаштована акушеркою КЗ «Апостолівська ЦРЛ» ДОР», що розташований за адресою: Дніпропетровська область, місто Апостолове, вул. Медична, 63, особисто склала документ - Декларацію про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги, форми затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 22 липня 2003 року № 204, на підставі якої здійснюється обчислення середньомісячного сукупного доходу сім'ї у відповідності до положень п. 34 Порядку від 27 грудня 2001 року № 1751, де в другому розділі Декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулись за призначенням усіх видів соціальної допомоги «Доходи членів сім'ї або зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб, членів сім'ї, що проживають окремо (дружини, чоловіка, неповнолітніх дітей)», з метою подальшого отримання соціальної допомоги не вказала про наявність у неї за попередні шість місяців джерела доходів, а саме заробітної плати.

Відповідно до положення абзацу 2 п. 36 Порядку від 27 грудня 2001 року № 1751, соціальна допомога на дітей одиноким матерям виплачується протягом шести календарних місяців.

Таким чином, внаслідок не подання ОСОБА_6 відомостей про джерело доходів у вигляді заробітної плати до Декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги, форми затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 22 липня 2003 року № 204, сума надмірно нарахованої соціальної допомоги на дітей одиноким матерям - ОСОБА_6 , за період з 01.01.2017 по 31.06.2017 становить 4322 гривні 20 копійок, чим державі в особі Управління завдано збитків на вищевказану суму.

Крім того, 29.03.2017 ОСОБА_6 , з метою отримання соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, порядок отримання якої передбачений ст. 4 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям» прибула до Управління, що розташоване за адресою: 53800, Дніпропетровська обл., м. Апостолове, вул. Визволення, б. 36, та цього ж дня заповнила заяву про призначення соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям форми затвердженої Наказом Міністерства соціальної політики України від 22.02.2012 № 96, в ході заповнення якої ОСОБА_6 попереджено про відмову в призначенні або припиненні виплати призначеної соціальної допомоги та/або повернення надміру нарахованих коштів у разі надання неповних чи недостовірних відомостей про доходи та майновий стан її та її сім'ї.

Відповідно до ст. 4 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям» та п. 6 Порядку призначення та виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, затвердженого постановою КМУ від 24.02.2003 року № 250, обов'язковими документами для призначення соціальної допомоги, які подаються до органу соціального захисту населення є: заява про надання державної соціальної допомоги, документ, що посвідчує особу уповноваженого представника сім'ї, довідка про склад сім'ї, декларація про доходи та майно осіб (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім'ї), та довідка про наявність та розмір земельної частки (паю). Для призначення соціальної допомоги на наступний строк уповноважений представник сім'ї подає заяву і декларацію про доходи на майно.

29.03.2017, ОСОБА_6 , в день заповнення заяви про призначення соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям в період робочого часу з 8 години 00 хвилин по 17 годину 00 хвилин (більш точного часу у ході досудового розслідування не встановлено), перебуваючи у приміщенні Управління маючи злочинний умисел на заволодіння бюджетними коштами державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, діючи умисно, повторно, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, будучи достовірно обізнаною, що вона є працездатною, та в період з 2007 року по теперішній час працевлаштована акушеркою КЗ «Апостолівська ЦРЛ» ДОР», що розташований за адресою: Дніпропетровська область, місто Апостолове, вул. Медична, 63, особисто склала документ - Декларацію про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги, форми затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 22 липня 2003 року № 204, на підставі якої здійснюється обчислення середньомісячного сукупного доходу сім'ї, де в другому розділі Декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулись за призначенням усіх видів соціальної допомоги «Доходи членів сім'ї або зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб, членів сім'ї, що проживають окремо (дружини, чоловіка, неповнолітніх дітей)», з метою подальшого отримання соціальної допомоги не вказала про наявність у неї за попередні шість місяців джерела доходів, а саме заробітної плати.

Відповідно до положення ст. 20 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям», соціальна допомога малозабезпеченим сім'ям призначається на шість місяців.

Таким чином, внаслідок невнесення ОСОБА_6 відомостей про джерело доходів у вигляді заробітної плати до Декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги, затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 22 липня 2003 року № 204 форми, сума надмірно нарахованої соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям - ОСОБА_6 за період 01.03.2017 по 30.09.2017 становить 3325 гривні 32 копійки, чим державі в особі Управління завдано збитків на вищевказану суму.

Крім того, 04.07.2017, ОСОБА_6 з метою отримання соціальної допомоги на дітей одиноким матерям, порядок отримання якої передбачений п. 35 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 року № 1751, прибула до Управління, що розташоване за адресою: 53800, Дніпропетровська обл., м. Апостолове, вул. Визволення, б. 36, та цього ж дня заповнила заяву про призначення допомоги на дітей одиноким матерям, затвердженої Наказом Міністерства соціальної політики України від 22.02.2012 № 96 форми, в ході заповнення якої ОСОБА_6 попереджено про відмову в призначенні або припиненні виплати призначеної соціальної допомоги та/або повернення надміру нарахованих коштів у разі надання неповних чи недостовірних відомостей про доходи та майновий стан її та її сім'ї.

Згідно зі ст. 18-3 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» допомога на дітей одиноким матерям, надається у розмірі, що дорівнює різниці між 100 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців.

Згідно абзацу 2 п. 34 Порядку від 27 грудня 2001 року № 1751, середньомісячний сукупний дохід сім'ї визначається згідно з Методикою обчислення сукупного доходу сім'ї для всіх видів соціальної допомоги на підставі довідки про доходи і декларації про доходи та майновий стан осіб, що звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги.

Так, ОСОБА_6 04.07.2017, в день заповнення заяви про призначення допомоги на дітей одиноким матерям, в період робочого часу з 8 години 00 хвилин по 17 годину 00 хвилин (більш точного часу у ході досудового розслідування не встановлено), перебуваючи у приміщенні Управління, маючи злочинний умисел на заволодіння бюджетними коштами державної соціальної допомоги на дітей одиноким матерям, шляхом обману, діючи умисно, повторно, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, будучи достовірно обізнаною, що вона є працездатною, та в період з 2007 року по теперішній час працевлаштована акушеркою КЗ «Апостолівська ЦРЛ» ДОР», що розташований за адресою: Дніпропетровська область, місто Апостолове, вул. Медична, 63, особисто склала документ - Декларацію про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги, форми затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 22 липня 2003 року № 204, на підставі якої здійснюється обчислення середньомісячного сукупного доходу сім'ї у відповідності до положень п. 34 Порядку від 27 грудня 2001 року № 1751, де в другому розділі Декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулись за призначенням усіх видів соціальної допомоги «Доходи членів сім'ї або зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб, членів сім'ї, що проживають окремо (дружини, чоловіка, неповнолітніх дітей)», з метою подальшого отримання соціальної допомоги не вказала про наявність у неї за попередні шість місяців джерела доходів, а саме заробітної плати.

Відповідно до положення абзацу 2 п. 36 Порядку від 27 грудня 2001 року № 1751, соціальна допомога на дітей одиноким матерям виплачується протягом шести календарних місяців.

Таким чином, внаслідок не подання ОСОБА_6 відомостей про джерело доходів у вигляді заробітної плати до Декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги, затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 22 липня 2003 року № 204 форми, сума надмірно нарахованої соціальної допомоги на дітей одиноким матерям - ОСОБА_6 , за період з 01.07.2017 по 31.12.2017 становить 4422 гривні 90 копійок, чим державі в особі Управління завдано збитків на вищевказану суму.

Крім того, 06.09.2017 ОСОБА_6 , з метою отримання соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, порядок отримання якої передбачений ст. 4 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям» прибула до Управління, що розташоване за адресою: 53800, Дніпропетровська обл., м. Апостолове, вул. Визволення, б. 36, та цього ж дня заповнила заяву про призначення соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям форми затвердженої Наказом Міністерства соціальної політики України від 22.02.2012 № 96, в ході заповнення якої ОСОБА_6 попереджено про відмову в призначенні або припиненні виплати призначеної соціальної допомоги та/або повернення надміру нарахованих коштів у разі надання неповних чи недостовірних відомостей про доходи та майновий стан її та сім'ї.

Відповідно до ст. 4 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям» та п. 6 Порядку призначення та виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, затвердженого постановою КМУ від 24.02.2003 року № 250, обов'язковими документами для призначення соціальної допомоги, які подаються до органу соціального захисту населення є: заява про надання державної соціальної допомоги, документ, що посвідчує особу уповноваженого представника сім'ї, довідка про склад сім'ї, декларація про доходи та майно осіб (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім'ї), та довідка про наявність та розмір земельної частки (паю). Для призначення соціальної допомоги на наступний строк уповноважений представник сім'ї подає заяву і декларацію про доходи на майно.

06.09.2017, ОСОБА_6 , в день заповнення заяви про призначення соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям в період робочого часу з 8 години 00 хвилин по 17 годину 00 хвилин (більш точного часу у ході досудового розслідування не встановлено), перебуваючи у приміщенні Управління маючи злочинний умисел на заволодіння бюджетними коштами державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, діючи умисно, повторно, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, будучи достовірно обізнаною, що вона є працездатною, та в період з 2007 року по теперішній час працевлаштована акушеркою КЗ «Апостолівська ЦРЛ» ДОР», що розташований за адресою: Дніпропетровська область, місто Апостолове, вул. Медична, 63, особисто склала документ - Декларацію про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги, форми затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 22 липня 2003 року № 204, на підставі якої здійснюється обчислення середньомісячного сукупного доходу сім'ї, де в другому розділі Декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулись за призначенням усіх видів соціальної допомоги «Доходи членів сім'ї або зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб, членів сім'ї, що проживають окремо (дружини, чоловіка, неповнолітніх дітей)», з метою подальшого отримання соціальної допомоги не вказала про наявність у неї за попередні шість місяців джерела доходів, а саме заробітної плати.

Відповідно до положення ст. 20 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям», соціальна допомога малозабезпеченим сім'ям призначається на шість місяців.

Таким чином, внаслідок невнесення ОСОБА_6 відомостей про джерело доходів у вигляді заробітної плати до Декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги, затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 22 липня 2003 року № 204 форми, сума надмірно нарахованої соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям - ОСОБА_6 за період 01.10.2017 по 31.01.2018 становить 2507 гривні 40 копійки, чим державі в особі Управління завдано збитків на вищевказану суму.

Обвинувачена ОСОБА_6 вину у скоєнні вказаних злочинів визнала повністю, не оспорює обставини викладені в обвинувальному акті, та пояснила, що під час заповнення декларації (довідки про прибуток) вона не вказала отримання заробітної плати за місцем роботи. Цивільний позов визнала в повному обсязі. Щиро розкаюється.

Представник потерпілої особи в судове засідання не з'явився, надав суду заяву про проведення судового засідання у його відсутність, цивільний позов підтримує в повному обсязі.

На підставі ч.3 ст.349 КПК України, за згодою учасників процесу, судом визнано недоцільним дослідження доказів, стосовно тих фактичних обставин провадження, які ніким з учасників процесу не оспорюються. При цьому судом з'ясовано, що обвинувачений та інші учасники правильно розуміють зміст цих обставин, сумніву у добровільності та істинності їх позицій немає, судом роз'яснено про позбавлення права на оскарження цих обставин в апеляційному порядку.

Оцінивши докази по справі у сукупності при встановлених обставинах, суд вважає, що винуватість ОСОБА_6 у скоєнні вищезазначених кримінальних правопорушень у судовому засіданні доведена повністю і зібраних доказів достатньо для визнання її винною.

Даючи юридичну оцінку діям обвинуваченої, суд приходить до висновку, що її дії правильно кваліфіковано на досудовому слідстві та в її діях мають місце склади злочинів, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України - заволодіння чужим майном шляхом обману (шахрайство) та за ч.2 ст.190 КК України заволодіння чужим майном шляхом обману (шахрайство), вчинене повторно.

Обговорюючи питання про міру та вид покарання обвинуваченої по кримінальному провадженню, суд керується ст.65 КК України та приймає до уваги ступінь тяжкості та суспільної небезпеки вчиненого нею злочину, а також ті обставини, що обвинувачена винуватість визнала повністю, у вчиненому розкаялася, за місцем проживання характеризується позитивно, не перебуває на обліку у лікарів нарколога та психіатра.

Відповідно до п.1 Постанови Пленуму Верховного Суду України №7 від 24.10.2004 року «Про практику призначення судами кримінального покарання» при призначенні покарання в кожному випадку і щодо кожного підсудного, який визнається винним у вчиненні злочину, суди мають суворо додержуватися вимог ст.65 КК України стосовно загальних засад призначення покарання, оскільки саме через останні реалізуються принципи законності, справедливості, обґрунтованості та індивідуалізації покарання. Призначаючи покарання, у кожному конкретному випадку суди мають дотримуватися вимог кримінального закону й зобов'язані враховувати ступінь тяжкості вчиненого злочину, дані про особу винного та обставини, що пом'якшують і обтяжують покарання. Таке покарання має бути необхідним і достатнім для виправлення засудженого та попередження нових злочинів.

Згідно з п.3 вищезазначеної Постанови, визначаючи ступінь тяжкості вчиненого злочину, суди повинні виходити з класифікації злочинів (ст. 12 КК України), а також із особливостей конкретного злочину й обставин його вчинення (форма вини, мотив і мета, спосіб, стадія вчинення, кількість епізодів злочинної діяльності, роль кожного зі співучасників, якщо злочин вчинено групою осіб, характер і ступінь тяжкості наслідків, що настали, тощо).

Таким чином, з врахуванням вищевикладених обставин, особи обвинуваченої, ступеню тяжкості та суспільної небезпеки вчиненого злочину, обставин, те що ОСОБА_6 , раніше не судима, працює, має міцні соціальні зв'язки, має на утриманні 2-х малолітніх дітей, наявність обставини, що пом'якшує покарання обвинуваченої відповідно до ст. 66 КК України - щире каяття, та обставин, які обтяжують покарання згідно ст. 67 КК України - не встановлено, суд вважає за необхідне призначити ОСОБА_6 покарання у вигляді штрафу.

Призначення такого покарання буде відповідати принципу необхідності і достатності для виправлення обвинуваченого, випливає з дотримання судом принципів «рівних можливостей» та «справедливого судового розгляду», встановлених ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року.

При вирішенні цивільного позову пред'явленого прокурором Апостолівського відділу Нікопольської місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Управління соціального захисту населення Дніпропетровської області Апостолівської районної державної адміністрації до ОСОБА_6 про стягнення збитків завданих кримінальним правопорушенням, суд виходить з наступного.

Відповідно до ч.2 ст.127 КПК України шкода, завдана кримінальним правопорушенням або іншим суспільно небезпечним діянням, може бути стягнута судовим рішенням за результатами розгляду цивільного позову в кримінальному провадженні.

Відповідно до ч. 1ст. 128 КПК України особа, якій кримінальним правопорушенням або іншим суспільно небезпечним діянням завдано майнової та/або моральної шкоди, має право під час кримінального провадження до початку судового розгляду пред'явити цивільний позов до підозрюваного, обвинуваченого або до фізичної чи юридичної особи, яка за законом несе цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння.

Згідно ч.5ст.128 КПК України цивільний позов у кримінальному провадженні розглядається судом за правилами, встановленими цим Кодексом. Якщо процесуальні відносини, що виникли у зв'язку з цивільним позовом, цим Кодексом не врегульовані, до них застосовуються норми Цивільного процесуального кодексу України за умови, що вони не суперечать засадам кримінального судочинства.

Згідно зі ст. 1166 ЦК України майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.

Відповідно до положень ч. 1ст.129 КПК України суд, залежно від доведеності підстав і розміру позову задовольняє цивільний позов повністю або частково чи відмовляє в ньому. Відповідно до положень ст. 91 КПК України доказуванню підлягають вид і розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, а також розмір процесуальних витрат.

Цивільний позов прокурора Апостолівського відділу Нікопольської місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Управління соціального захисту населення Дніпропетровської області Апостолівської районної державної адміністрації до ОСОБА_6 про стягнення збитків завданих кримінальним правопорушенням, поданий до початку судового розгляду, підлягає задоволенню на підставі ч. 1 ст. 1166 ЦК України, зокрема відшкодування прямих втрат (майнової шкоди), завданих злочинами, яка складає 19 050 грн. 46 коп.

Питання про речові докази по кримінальному провадженню суд вирішує відповідно до вимог ст.100 КПК України.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.373-374 КПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

Визнати винною ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.1, 2 ст.190 КК України, та призначити її покарання :

за ч. 1 ст. 190 КК України у виді 30 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 510 гривень,

за ч. 2 ст. 190 КК України у виді 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 гривень.

Відповідно до положення ст.70 КК України остаточне покарання ОСОБА_6 призначити за правилами призначення покарання за сукупністю злочинів та правилами складання покарань шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим у вигляді 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 гривень.

Запобіжний захід не обирався.

Цивільний позов прокурора Апостолівського відділу Нікопольської місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Управління соціального захисту населення Дніпропетровської області Апостолівської районної державної адміністрації до ОСОБА_6 про стягнення збитків завданих кримінальним правопорушенням задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_6 на користь Управління соціального захисту населення Дніпропетровської області Апостолівської районної державної адміністрації 19 050 грн. 46 коп. на відшкодування матеріальної шкоди.

Процесуальні витрати по справі відсутні.

Речові докази по кримінальному провадженню: матеріали справи №460838 та №002-661687 по призначенню ОСОБА_6 соціальної допомоги одинокій матері та малозабезпеченій сім'ї - залишити в матеріалах кримінального провадження.

Вирок суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

Копію вироку після проголошення негайно вручити учасникам розгляду справи.

Вирок суду може бути оскаржено до Дніпровського апеляційного суду через Апостолівський районний суд Дніпропетровської області на протязі тридцяти днів з дня його проголошення.

Суддя: ОСОБА_1