про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі
11 червня 2019 року м. Рівне №460/1183/19
Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Борискін С.А., після одержання позовної заяви
ОСОБА_1
до Державної фіскальної служби України, Головного управління ДФС у Рівненській області
про визнання дій протиправними, скасування рішення та зобов'язання вчинення певних дій,
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Державної фіскальної служби України, Головного управління ДФС України в Рівненській області, в якому просив:
- визнати дії та рішення Головного управління Державної фіскальної служби України в Рівненській області від 04.03.2019 р №2448/ФОП/17-00-10-03-03 про залишення скарги позивача від 30 січня 2019 року про скасування Вимоги про сплату боргу (недоїмки) від 09.11.2018 №Ф-727709-51 Дубенського управління ГУ ДФС України в Рівненській області без розгляду протиправними;
-визнати дії та рішення ДФС України від 17.04.2019 № 18144 16/99-11-05-02-23 про залишення скарги від 14.03.2019 на рішення ГУ ДФС України в Рівненській області від 04.03.2019 № 2448/ФОП/ 17-00 -10-03-03, без розгляду протиправними;
-рішення Головного управління Державної фіскальної служби України в Рівненській області від 04.03.2019 р №2448/ФОП/17-00-10-03-03 про залишення скарги позивача від 30 січня 2019 року про скасування Вимоги про сплату боргу (недоїмки) від 09.11.2018 №Ф-727709-51 Дубенського управління ГУ ДФС України в Рівненській області скасувати;
-рішення ДФС України від 17.04.2019 №18144 16/99-11-05-02-23 про залишення скарги від 14.03.2019 на рішення ГУ ДФС України в Рівненській області від 04.03.2019 № 2448/ФОП/17-00 -10-03-03, про залишення без розгляду скарги про скасування Вимоги про сплату боргу (недоїмки) від 09.11.2018 №Ф-727709-51 Дубенського управління ГУ ДФС У країни в Рівненській області скасувати;
-зобов'язати ДФС України, як найвищий контролюючий орган:
розглянути скаргу позивача від 30 січня 2019 року та від 14.03.2019 про скасування Вимоги про сплату боргу (недоїмки) від 09.11.2018 №Ф-7277-51 Дубенського управління ГУДФС України в Рівненській області;
розглянути скаргу позивача на рішення ГУДФС України в Рівненській області про залишення скарги без розгляду від 04.03.2019 № 2448/ФОП/17-00-10-03-03 про скасування Вимоги про сплату боргу (недоїмки) від 09.11.2018 №Ф-7277-52 Дубенського управління ГУ ДФС України в Рівненській області;
-визнати, що скарги позивача від 30 січня 2019 року про скасування Вимоги про сплату боргу (недоїмки) від 09.11.2018 та від 14.03. 2019 на рішення ГУ ДФС України в Рівненській області від 04.03.2019 №2448/ФОП/17-00-10-03-03 про залишення скарги без розгляду подані до контролюючих органів без порушення строків їх подачі.
Ухвалою суду від 22.05.2019 позовну заяву залишено без руху. Встановлено позивачеві строк для усунення недоліків позовної заяви тривалістю не більше 10 днів з дня вручення даної ухвали. У вказаний строк позивач допущені недоліки усунув, відтак позовна заява приймається до розгляду.
Позовна заява подана особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність та відповідає вимогам, встановленим статтями 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).
Позовну заяву належить розглядати в порядку адміністративного судочинства і вона подана з дотриманням правил підсудності.
Адміністративний позов подано у строк, установлений законом.
Підстави для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлені цим Кодексом, відсутні.
Частиною 1 статті 12 КАС України визначено, що адміністративне судочинство здійснюється у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).
Системний аналіз норм глави 10 розділу II КАС України свідчить на користь того, що за правилами спрощеного позовного провадження здійснюється адміністративне судочинство у справах, визначених п.1-9 ч.6 ст.12 КАС України, а також у справах незначної складності, де позивачем подано клопотання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження у письмовій формі одночасно з поданням позовної заяви або ж таке клопотання міститься безпосередньо у позовній заяві (за виключенням справ у спорах, які в силу прямих норм Кодексу адміністративного судочинства України не можуть бути розглянуті за правилами спрощеного позовного провадження).
За предметом позову справа не підпадає під жодну з категорій справ, визначених п.1-9 ч.6 ст.12 КАС України. Разом з тим, позивач просить здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Відповідно до ч.3 ст.12 КАС України, загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Згідно з ч.3 ст.257 КАС України, при вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) значення справи для сторін; 2) обраний позивачем спосіб захисту; 3) категорію та складність справи; 4) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; 5) кількість сторін та інших учасників справи; 6) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 7) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
З огляду на викладене, з урахуванням характеру справи та поданих доказів, а також приписів ст.12, ч.3 ст.257 КАС України, суд дійшов висновку, що з метою визначення всіх обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів, у задоволенні клопотання позивача про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження слід відмовити, а вказану адміністративну справу - розглядати за правилами загального позовного провадження.
Згідно з ч.2 ст.173 КАС України завданням підготовчого провадження є: остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; з'ясування заперечень проти позовних вимог; визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; вирішення відводів; визначення порядку розгляду справи; вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.
Відповідно до ч.1 ст.179 КАС України для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання.
Враховуючи наведене, суд вважає за необхідне прийняти позовну заяву до розгляду, відкрити загальне провадження в адміністративній справі та призначити підготовче засідання.
Керуючись статтями 171, 256 КАС України, суд
Прийняти позовну заяву до розгляду.
Відкрити провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний № НОМЕР_2 ) до Державної фіскальної служби України ( Львівська площа, 8,м.Київ 53,04053, код ЄДРПОУ 39292197 ) Головного управління ДФС у Рівненській області ( вул. Відінська, 12,м. Рівне,33028, код ЄДРПОУ 39394217 ) про визнання дій протиправними, скасування рішення та зобов'язання вчинення певних дій.
У задоволенні клопотання позивача про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження відмовити.
Розгляд справи провести за правилами загального позовного провадження.
Підготовче засідання у справі призначити на "10" липня 2019 р. о 10:15 год. в залі судових засідань Рівненського окружного адміністративного суду (м. Рівне, вул. 16 Липня 87).
Встановити відповідачам п'ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання до суду відзиву на позовну заяву.
У зазначений вище строк відповідачі мають право подати до суду відзиви на позовну заяву, які повинні відповідати вимогам ст.162 КАС України, та усі письмові та електронні докази, висновки експертів і заяви свідків (за наявності), що підтверджують заперечення проти позову.
Роз'яснити відповідачам, що відповідно до ч.3 ст. 162 КАС України, копія відзиву та доданих до нього документів повинна бути надіслана (надана) іншим учасникам справи одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду.
У разі ненадання відповідачами відзивів у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч.6 ст. 162 КАС України).
Роз'яснити відповідачам, що згідно ч. 4 ст.159 КАС України, подання заяв по суті справи є правом учасників справи. Неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.
Запропонувати учасникам справи надати суду належні, допустимі, достовірні та достатні докази, якими обґрунтовуються їхні вимоги та заперечення, в порядку ст. 79 КАС України.
Роз'яснити учасникам справи, що у випадку якщо вони без поважних причин не нададуть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вони посилаються, суд вирішує справу на підставі наявних доказів (ч.5 ст. 77 КАС України).
Копію даної ухвали надіслати учасникам справи разом з витягом про їхні процесуальні права та обов'язки, встановлені статтями 44, 47 КАС України.
У підготовче засідання викликати учасників справи.
Учасники справи можуть отримати інформацію по справі на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://court.gov.ua/fair/sud1770.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку окремо від рішення суду виключно у випадку відкриття провадження у справі з порушенням правил підсудності. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення. Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд.
Заперечення на ухвалу з інших підстав можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Борискін С.А.