Справа № 472/700/19
05.06.2019смт.Веселинове
Суддя Веселинівського районного суду Миколаївської області Тустановський А.О., розглянувши матеріали, які надійшли від Веселинівського відділення поліції Вознесенського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Миколаївській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , не працює, проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст. 187 КУпАП,
20.05.2019 року до Веселинівського районного суду Миколаївської області надійшов протокол про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , за ч. 1 ст. 187 КУпАП, який 05.01.2019 року не прибув на реєстрацію до Веселинівського відділення поліції, чим порушив встановлений відносно нього адміністративний нагляд.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, причини неявки суду не відомі.
Частиною 2 ст. 7 КУпАП встановлено, що провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Статтею 251 КУпАП визначено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку встановлюється наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні. До таких даних відносять: протокол про адміністративне правопорушення, пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновок експерта, речові докази, показання технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протокол про вилучення речей і документів, а також інші документи.
Відповідно до вимог ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа в його вчиненні, інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно зі ст. 245 КУпАП, завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин кожної справи.
Диспозиція ч. 1 ст. 187 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а сааме, неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду.
На підтвердження вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 187 КУпАП, до суду надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ГП № 513493 від 11.01.2019 року, письмові пояснення ОСОБА_1 від 11.01.2019 року та ухвала Веселинівського районного суду Миколаївської області від 26.11.2018 року про встановлення відносно ОСОБА_1 адміністративного нагляду.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 не прибув на реєстрацію до Веселинівського відділення поліції 05.01.2019 року. Разом з тим, згідно ухвали Веселинівського районного суду Миколаївської області від 26.11.2018 року про встановлення відносно ОСОБА_1 адміністративного нагляду, останній зобов'язаний з'являтися на реєстрацію до Веселинівського відділення поліції 15 числа кожного місяця.
Крім того, додані до протоколу письмові пояснення ОСОБА_1 взагалі не містять пояснень щодо причин невиконання правил адміністративного нагляду в частині зобов'язання з'являтися на реєстрацію до Веселинівського відділення поліції.
Доказів зобов'язання ОСОБА_1 з'являтися на реєстрацію до Веселинівського відділення поліції 05 числа кожного місяця до протоколу не надано.
Таким чином наявний в матеріалах справи протокол не є підтверджуючим доказом скоєння адміністративного правопорушення, оскільки не відповідає дійсним обставинам справи та суперечить ухвалі Веселинівського районного суду Миколаївської області від 26.11.2018 року про встановлення відносно ОСОБА_1 адміністративного нагляду.
Крім того, як вбачається з матеріалів справи, постановою суду матеріали справи про адміністративне правопорушення направлялись до Веселинівського відділення поліції для доопрацювання, однак вказані в постанові недоліки працівниками поліції не виправлено.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суддя приходить до висновку про відсутність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 187 КУпАП.
Пунктом 1 ст. 247 КУпАП передбачено, що провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю в разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Згідно ч. 2 ст. 284 КУпАП постанова про закриття справи виноситься при наявності обставин, передбачених статтею 247 цього Кодексу.
За таких обставин, оскільки в діях ОСОБА_1 відсутні склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. ч. 1 ст. 187 КУпАП, суд вважає, що провадження по справі підлягає закриттю.
На підставі ст. ст. 9, 10, 247 КУпАП, керуючись ст. ст. 283-285 КУпАП, -
Провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 187 КУпАП - закрити.
Постанова може бути оскаржено до Миколаївського апеляційного суду шляхом подачі скарги про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя А. О. Тустановський