Справа № 151/327/19
Провадження № 3/151/111/19
іменем України
11 червня 2019 року року смт. Чечельник
Суддя Чечельницького районного суду Вінницької області Моцний В.С. розглянувши матеріали, які надійшли від Чечельницького відділення поліції Бершадського відділу поліції ГУНП у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , картка платника податків НОМЕР_1 , громадянинку України, жителку АДРЕСА_1 , не працюючу по ст.173 КУпАП, -
04 квітня 2019 року інспектором СРПП Чечельницького відділення поліції Бершадського відділу поліції ГУНП у Вінницькій області молодшим лейтенатом поліції Колійчуком О.С. складено адміністративний протокол по ст. 173 КУпАП відносно ОСОБА_1 за те, що вона 03.04.2019 року о 15 годині 00 хвилин за місцем свого проживання в АДРЕСА_1 в ході суперечки виражалася в адресу ОСОБА_2 нецензурною лайкою, погрожувала їй фізичною розправою, а також кидала речі (білизну) в сторону сусідки, чим порушила громадський порядок і спокій громадян та вчинила адміністративне правопорушення передбачене ст.173 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 та її захисник Страшок О.В. вину не визнали та пояснили, що матеріали справи не містять доказів вчинення ОСОБА_1 вказаного правопорушення, сам же протокол який складений з порушенням відповідної інструкції та в який вносилися зміни, є недопустимим доказом.
Вислухавши ОСОБА_1 , її захисника, дослідивши матеріали справи, суд дійшов такого висновку.
Згідно з положеннями ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, кожному гарантується право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.
За змістом ст.7 КУпАП, провадження у справах про адміністративні правопорушення повинно здійснюватися на основі суворого дотримання законності, а положеннями ст.245 цього ж Кодексу визначено, що завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її у точній відповідності з законом.
Відповідно до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
З аналізу ст.ст.251, 252 КУпАП слідує, що доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. При цьому, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Так, протокол про адміністративне правопорушення серії ГР №152206 від 04.04.2019 року, складений відносно ОСОБА_1 , був направлений до суду 18.04.2019 року. Постановою Чечельницького районного суду Вінницької області від 26 квітня 2019 року адміністративний матеріал про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ст.173 КУпАП, повернутий на доопрацювання, оскільки в протоколі невірно зазначено дату народження ОСОБА_3 , а саме зазначено ІНФОРМАЦІЯ_2 , а згідно паспортний даних вона народилася ІНФОРМАЦІЯ_3 , також дата складання протоколу не відповідає даті вручення, а саме протокол складений 04.04.2019 року, а Яблочніковій вручений 03.04.2019 року.
Направляючи вдруге дані матеріали, поліцейський вніс виправлення (дописки) в протокол про адміністративне правопорушення серії ГР №152206 від 04.04.2019 року, складений відносно ОСОБА_1
Відповідно до наказу МВС України від 06.11.2015 року «Про затвердження Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції» не допускається закреслення чи виправлення відомостей, що заносяться до протоколу про адміністративне правопорушення, а також унесення додаткових записів після того, як протокол про адміністративне правопорушення підписано особою, стосовно якої його складено.
Отже, такий протокол, що оформлений з порушенням вимог законодавства, не є допустимим доказом у справі.
Отже, даючи оцінку вищевказаним доказам як окремо, так і в їх сукупності, з урахуванням вимог ст. 252 КУпАП, вважаю, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбачений ст. 173 КУпАП, оскільки вину її в даному правопорушенні не доведено.
Відповідно до ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю, зокрема, за обставини відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного, керуючись ст.173, ст.ст. 247, 280, 283, 287 КУпАП, суд,-
Адміністративне провадження відносно ОСОБА_1 по ст. 173 КУпАП закрити, за відсутністю складу адміністративного правопорушення згідно ч.1 ст.247 КпАП України.
Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Апеляційна скарга подається через суд, який виніс постанову.
Копію постанови вручити Яблочніковій Л.І.
Суддя :