Постанова від 10.06.2019 по справі 157/880/19

Справа № 157/880/19

Провадження №3/157/459/19

ПОСТАНОВА

іменем України

10 червня 2019 року місто Камінь-Каширський

Суддя Камінь-Каширського районного суду Волинської області Антонюк О.В., вивчивши справу про адміністративне правопорушення, що надійшла від Камінь-Каширського ВП ГУНП у Волинській області, щодо

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, уродженця і жителя АДРЕСА_1 , не працевлаштований,

за ст. 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі -КпАП України),

встановив:

Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії ГР № 004485 від 29 травня 2019 року, ОСОБА_1 29 травня 2019 року о 19 год. 35 хв. в Камені-Каширському по вул. Шевченка, знаходячись в травматологічному відділені Камінь-Каширської центральної районної лікарні, перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння, висловлювався нецензурними словами в сторону ОСОБА_2 , чим порушив громадський порядок і спокій громадян, за що відповідальність передбачена ст. 173 КпАП України.

Згідно з вимогами ст. 278 КпАП України, при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен, зокрема, перевірити чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.

Відповідно до статті 7 КпАП України, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами заходів адміністративного впливу провадиться у точній відповідності з законом.

Виходячи з системного аналізу положень ст. ст. 254-259 Глави 19 КпАП України, законною підставою для розгляду справи про адміністративне правопорушення є складений відносно особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, у встановленому порядку з дотриманням вимог закону протокол про адміністративне правопорушення.

У протоколі про адміністративне правопорушення, у відповідності до вимог ст. 256 КпАП України, зазначаються: дата і місце його складання, посада, прізвище, ім'я по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості необхідні для вирішення справи.

За змістом ст. 33 КпАП України при накладенні стягнення враховується, в тому числі, особа порушника, зокрема відомості про те, чи притягувався раніше порушник до адміністративної відповідальності.

Згідно зі ст. 39 КпАП України якщо особа, піддана адміністративному стягненню, протягом року з дня закінчення виконання стягнення не вчинила нового адміністративного правопорушення, то ця особа вважається такою, що не була піддана адміністративному стягненню.

Як вбачається із складеного інспектором СРПП № 2 Камінь-Каширського ВП Бегалем Ю.П. протоколу про адміністративне правопорушення, серії ГР 004485, від 29 травня 2019 року, ОСОБА_1 притягався раніше до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 173-2, ч. 1 ст. 178, ч. 1 ст. 175-1 КпАП України, однак жодних належних доказів (відповідних належним чином завірених копій постанов про притягнення до адміністративної відповідальності) на підтвердження цих обставин поліцейським не додано.

Зазначені недоліки унеможливлюють прийняття своєчасно законного та обґрунтованого судового рішення, у зв'язку з чим протокол про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 належить повернути у Камінь-Каширський відділ поліції Головного управління Національної поліції у Волинській області для належного оформлення.

Одночасно звертаю увагу, що згідно з письмовими поясненнями потерпілої ОСОБА_2 від 29 травня 2019 року, вона є колишньою дружиною ОСОБА_1 . Пункт 2 частини 2 статті 3 Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» встановлює, що дія законодавства про запобігання та протидію домашньому насильству незалежно від факту спільного проживання поширюється на колишнє подружжя.

У відповідності до п. 3 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» домашнє насильство - діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім'ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім'єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь.

Керуючись ст. ст. 256, 277, 278, 280 КпАП України, -

постановив:

Протокол про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 за ст. 173 КпАП України повернути у Камінь-Каширський відділ поліції Головного управління національної поліції у Волинській області для належного оформлення.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя: О. В. Антонюк