Справа № 444/1135/19
Провадження № 3/444/456/2019
05 червня 2019 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Ясиновський Р. Б. вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли від Державної прикордонної служби України Західного регіонального управління Львівський прикордонний загін відділу прикордонної служби “Рава-Руська” І категорії (тип Б) відділення інспекторів прикордонної служби "Рава-Руська" (Тип А) про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянин України, уродженець м. Львів, місце проживання та реєстрації: АДРЕСА_1 , не працює, студент економічного факультету ЛНУ ім. Івана Франка, паспорт громадянина України серія НОМЕР_1 , виданий Залізничним РВ ГУ ДМС України у Львівській області 25.12.2013 року, ІПН НОМЕР_2 ), -
за ч. 1 ст. 185-10 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
28.04.2019 року інспектором прикордонної служби старшим правпорщиком Оглашенним Юрієм Петровичем складено відносно ОСОБА_1 протокол про адміністративне правопорушення ЗхРУ № 333347 за ч. 1 ст. 185-10 Кодексу України про адміністративні правопорушення, в якому зазначено, що гр. України ОСОБА_1 вчинив злісну непокору законній вимозі військовослужбовця ДПСУ під час виконання ним службових обов'язків, а саме рухаючись на транспортному засобі марки «Фольксваген» литовської реєстрації р/н НОМЕР_3 не відреагував на законну вимогу прикордонного наряду «Вартовий шлагбауму» і не зупинився перед закритим шлагбаумом при в'їзді в пункт пропуску «Рава-Руська» та пошкодивши його заїхав на великій швидкості на територію пункту пропуску на відстань близько 50 м. від місця несення служби прикордонним нарябом «Вартовий шлагбауму», чим своїми діями даний громадянин вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 185-10 КУпАП.
Відповідно п. 2 ч. 1 ст. 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує чи правильно складено протокол та інші матеріали про адміністративне правопорушення.
Згідно із ст. 245 Кодексу України про адміністративні правопорушення суддя при розгляді справи про адміністративне правопорушення має своєчасно, всебічно, повно й об'єктивно з'ясувати обставини справи і вирішити її в точній відповідності із законом.
Підставою для розгляду справи про адміністративне правопорушення та вирішення питання про притягнення особи до адміністративної відповідальності є протокол про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ст. 251 Кодексу України про адміністративні правопорушення протокол про адміністративне правопорушення є джерелом доказів у справі. Невідповідність протоколу про адміністративне правопорушення вимогам закону перешкоджає постановленню у справі законного й обґрунтованого судового рішення.
Згідно ст. 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце,час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Разом з тим, у фабулі протоколу про адміністративне правопорушення ЗхРУ № 333347 не зазначено часу вчинення адміністративного правопорушення, що є суттєвим недоліком такого.
У зв"язку із чим у протоколі про адмінімтративне правопорушення необхідно зазначити час вчинення адміністративного правопорушення.
Згідно із диспозиції норми ч. 1 ст. 185-10 Кодексу України про адмінстративні правопорушення передбачено відповідальність за злісну непокору законному розпорядженню чи вимозі військовослужбовця або працівника Державної прикордонної служби України під час виконання ним службових обов'язків, пов'язаних з охороною державного кордону, суверенних прав України в її виключній (морській) економічній зоні чи здійсненням прикордонного контролю в пунктах пропуску (пунктах контролю) через державний кордон України або контрольних пунктах в'їзду-виїзду, або члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону, який бере участь в охороні державного кордону України.
Незважаючи на те, що в протоколі про адміністративне правопорушення ЗхРУ № 333347 від 28.04.2019 року вказано, що ОСОБА_1 не відреагував на законну вимогу прикордонного наряду «Вартовий шлагбауму» і не зупинився перед закритим шлагбаумом при в'їзді в пункт пропуску «Рава-Руська», не зрозумілою є суть викладеного правопорушення, оскільки не вказано, злісну непокору якій саме законній вимозі працівника ДПСУ було вчинено ОСОБА_1 , в чому вона полягала і як проявлялася. Складачу протоколу необхідно зазначити такі відомості у фабулі протоколу про адміністративне правопорушення.
Зазначені недоліки є суттєвими та перешкоджають правильно розглянути та вирішити справу.
Відповідно до Інструкції з оформлення посадовими особами Державної прикордонної служби України матеріалів справ про адміністративні правопорушення, а саме як передбачено п. 3 розділу III. Оформлення матеріалів справ про адміністративні правопорушення, не допускається заповнення протоколу олівцем та закреслення чи виправлення відомостей, що заносяться до протоколу, а також унесення додаткових записів після підписання протоколу особою, стосовно якої він складений. Здійснені в протоколі виправлення обов'язково засвідчуються підписом особи, стосовно якої він складений.
А тому, всі внесені зміни в протокол про адміністративне правопорушення повинні бути обумовлені з особою щодо якої такий протокол складений та вносятся після погодження з особою, щодо якої складено протокол про адміністративне правопорушення.
З врахуванням наведено, в разі внесення змін в протокол про адміністративні правопорушення такі складачу протоколу слід обумовити з особою відносної якої такий складено.
У зв'язку із наведеним матеріали справи про адміністративне правопорушення слід повернути на доопрацювання до Західного регіонального управління Львівський прикордонний загін відділу прикордонної служби “Рава-Руська” І категорії (тип Б) відділення інспекторів прикордонної служби "Рава-Руська" (Тип ОСОБА_2 .
Керуючись ст. 245, 251, 256, 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя,-
Матеріали справи про адміністративне правопорушення про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 185-10 Кодексу України про адміністративні правопорушення направити до Західного регіонального управління Львівський прикордонний загін відділу прикордонної служби “Рава-Руська” І категорії (тип Б) відділення інспекторів прикордонної служби "Рава-Руська" (Тип ОСОБА_3 ) для доопрацювання з підстав, вказаних у мотивувальній частині даної постанови, а саме дотримання всіх вимог ст. 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Постанова суду остаточна та оскарженню не підлягає.
Суддя Ясиновський Р. Б.