Справа № 703/924/19
3/703/1029/19
10 червня 2019 року суддя Смілянського міськрайонного суду Черкаської області Калашник В.П., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Смілянського міського відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Черкаській області, про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , непрацюючого, реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1 ,
до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.183-1 КУпАП,
07 червня 2019 року до Смілянського міськрайонного суду Черкаської області надійшла вищевказана справа про адміністративне правопорушення.
Як вбачається з матеріалів справи про адміністративне правопорушення, 07 березня 2019 року головним державним виконавцем Смілянського міського відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Черкаській області Пиндиком С.В. складено протокол №10 про адміністративне правопорушення за ст.183, відносно ОСОБА_1
Відповідно до фабули вказаного протоколу про адміністративне правопорушення: постановою від 28 лютого 2017 року ВП №53500906 відкрито виконавче провадження з примусового виконання виконавчого листа №703/3747/16-ц, 2/703/153/17 виданого 21 лютого 2017 року Смілянським міськрайонним судом Черкаської області, про стягнення з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 аліментів на утримання доньки ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , у розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку щомісячно, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 21 жовтня 2016 року та до повноліття дитини. Після винесення постанови про відкриття виконавчого провадження у ОСОБА_4 утворилася заборгованість зі сплати аліментів, сукупний розмір якої згідно розрахунку від 28 лютого 2019 року за період з 21 жовтня 2016 року по 28 лютого 2019 року складає 44800 гривень 22 копійки, що перевищує суму відповідних платежів за шість місяців.
Тобто боржник ухиляється від виконання зобов'язань, покладених на нього рішенням, що відповідно до Закону України «Про виконавче провадження» підлягає примусовому виконанню.
Згідно ч.2 ст.38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частинах третій і четвертій цієї статті.
Чинний КУпАП не містить визначення поняття «триваючого правопорушення» та не розкриває його зміст.
Триваючі правопорушення характеризуються тим, що особа, яка вчинила якісь певні дії чи бездіяльність, перебуває далі в стані безперервного продовження цих дій (бездіяльності). Ці дії безперервно порушують закон протягом певного проміжку часу. Іноді такий стан триває значний час, протягом якого порушник безперервно вчиняє правопорушення у вигляді невиконання покладених на нього обов'язків.
Таким чином, адміністративне правопорушення, передбачене ст.183-1 КУпАП, є триваючим.
Як вбачається з матеріалів справи, головним державним виконавцем встановлена заборгованість Богацького ОСОБА_5 . по сплаті аліментів на підставі відповідного розрахунку, який складений 28 лютого 2019 року.
Таким чином, наявність в бездіяльності ОСОБА_1 ознак адміністративного правопорушення, передбаченого ст.183-1 КУпАП, головним державним виконавцем у день складення розрахунку заборгованості по аліментах, тобто 28 лютого 2019 року.
Матеріали справи про адміністративне правопорушення надійшли до Смілянського міськрайонного суду 07 червня 2019 року, тобто після закінчення строку, передбаченого ч.2 ст.38 КУпАП, протягом якого на ОСОБА_1 може бути накладено адміністративне стягнення за вчинення ним адміністративного правопорушення, виявленого 28 лютого 2019 року.
При цьому, з наведеного вбачається, що суд з об'єктивних причин не мав можливості розглянути справу в термін, у який особа може бути притягнута до адміністративної відповідальності після вчинення адміністативного правопорушення.
Відповідно до п.7 ч.1 ст.247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю в разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього кодексу.
На підставі вищевикладеного, суддя вважає, що провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 підлягає закриттю.
Відповідно до вимог ст. 40-1 КУпАП судовий збір стягується виключно у разі винесення постанови про накладення адміністративного стягнення.
Враховуючи, що адміністративне стягнення на ОСОБА_1 не накладається, судовий збір з нього стягненню не підлягає.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 38, 183-1, 247, 283,284 КУпАП,
Провадження у справі про адміністративне правопорушення про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.183-1 КУпАП, закрити у зв'язку з закінченням строку накладення адміністративного стягнення, передбаченого ч.2 ст.38 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Черкаської області через Смілянський міськрайонний суд Черкаської області протягом 10 днів з дня її винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків на її оскарження, а в разі її оскарження, після розгляду справи апеляційним судом, якщо її не буде скасовано.
Суддя: В.П. Калашник