Справа № 710/611/19 Провадження № 3/710/301/19
10.06.2019 м. Шпола
Суддя Шполянського районного суду Черкаської області Побережна Н.П., розглянувши матеріали, які надійшли від Національної поліції департамент захисту економіки, Управління захисту економіки в Черкаській області про адміністративне правопорушення відносно головного державного інспектора з питань праці відділу додержання законодавства про працю та інших нормативно - правових актів Управління Держпраці у Черкаській області Кажукало Валерія Васильовича, ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , громадянина України, паспорт серії НОМЕР_1 виданий Шполянським РВ УМВС України у Черкаській області 03.03.1998 року, (ІПН НОМЕР_2 ), інші відомості про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, за ч.2 ст. 172-6 КУпАП, суду не відомі,
за участі прокурора Шполянського відділу Смілянської місцевої прокуратури Плетінь О.О.-
ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді головного державного інспектора з питань праці, відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно - правових актів Управління Держпраці у Черкаській області, будучи згідно підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» від 14 жовтня 2014 року №1700-VII, суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, 12.09.2017 отримав дохід, від продажу рухомого майна, а саме: автомобіля NI88АN Qashqai 2007 року випуску, вартістю 287 294,00 грн., що перевищує 50 прожиткових мінімумів на одну працездатну особу, встановлених на 1 січня 2017 року (тобто суму 80 000 гривень) та в порушення вимог ч. 2 ст. 52 Закону №1700-УІІ, несвоєчасно повідомив Національне агентство з питань запобігання корупції про суттєві зміни у своєму майновому стані., чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за вчинення якого передбачена частиною 2 статті 172-6 КУпАП.
ОСОБА_1 до суду з'явився зазначив, що вину свою визнає повністю, вказавши що не завдав шкоди суспільним інтересам та подав несвоєчасно із-за проблем з електронним підписом (ключем).
Прокурор в судове засідання з'явився обставини, викладені у протоколі про вчинення адміністративного правопорушення, підтримав, зазначив про наявність в діях ОСОБА_1 , ознак діяння, передбаченого ч. 2 ст. 172-6 КУпАП.
Заслухавши думку прокурора, пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, та дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 , вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 172-6 КУпАП, виходячи з наступного.
Згідно з п.п. «в» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є в тому числі - державні службовці.
Згідно ч.2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції» у разі суттєвої зміни у майновому стані суб'єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб'єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов'язаний письмово повідомити про це Національне агентство. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства.
Рішенням Національного агентства від 10.06.2016 № 3 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 961/ 29091) затверджено Форму повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб'єкта декларування та правила заповнення форми повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб'єкта декларування. Повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб'єкта декларування подається ним особисто шляхом заповнення відповідної електронної форми на веб-сайті Національного агентства через власний персональний електронний кабінет суб'єкта декларування у системі Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - Реєстр). Паперова копія повідомлення не надсилається (не подається). Зазначена у повідомленні інформація включається до Реєстру та оприлюднюється у публічній частині Реєстру на офіційному веб-сайті Національного агентства.
Згідно п.1 розділу ІІ Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 №3, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за № 959/29089, до Реєстру включаються такі електронні документи (далі - документи) зокрема: декларації, що подаються відповідно до статті 45 Закону; повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб'єкта декларування, передбачені частиною другою статті 52 Закону. Суб'єкти декларування подають до Реєстру зазначені в пункті 1 цього розділу документи шляхом заповнення електронних форм відповідних документів на веб-сайті Реєстру відповідно до технічних вимог до форм. Суб'єкти декларування подають зазначені документи через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті після реєстрації в Реєстрі.
Згідно п.6 розділу ІІ даного порядку, суб'єкти декларування письмово повідомляють Національне агентство про суттєві зміни у своєму майновому стані відповідно до частини другої статті 52 Закону шляхом подання відповідного електронного повідомлення до Реєстру через власний персональний електронний кабінет у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна. Зазначене електронне повідомлення подається шляхом заповнення відповідної електронної форми.
Згідно п.9 ч.1 ст. 8 Закону України «Про державну службу» державний службовець зобов'язаний серед іншого додержуватися вимог законодавства у сфері запобігання і протидії корупції.
Згідно ч.5 ст. 32 Закону України «Про державну службу» на державних службовців поширюються обмеження, передбачені Законом України "Про запобігання корупції".
В ході розгляду справи встановлено, що між ОСОБА_1 (продавець) та ОСОБА_2 (покупець) 12.09.2017 було укладено договір купівлі - продажу №7143/2017/620570 транспортного засобу. Пунктом п.1.1 даного договору передбачено, що на умовах даного Договору Продавець зобов'язується передати у власність Покупцеві транспортний засіб: марка NISSAN, модель QASHQAI, 2007 року випуску, колір - Чорний, номер кузова (шасі, рама) НОМЕР_3 , свідоцтво про реєстрацію - НОМЕР_4 , номерний знак НОМЕР_5 , зареєстрований за продавцем 27.12.2007 року підрозділу МВС ЦЕНТР 7143. Відповідно до п.п.2.1., 2.2 цього договору передача Транспортного засобу Продавцем і прийняття його покупцем здійснюється після повної оплати вартості майна, та оформляється актом приймання - передачі у двох примірниках, які підписуються Сторонами. Право власності на Транспортний засіб переходить до покупця з моменту підписання Сторонами акту приймання - передачі. Згідно п. 3.1. даного договору, за домовленістю Сторін ціна Транспортного засобу складає 287294 (двісті вісімдесят сім тисяч двісті дев'яносто чотири гривні 00 копійок). (а.с.26-27).
Відповідно до акту приймання - передачі транспортного засобу від 12.09.2017, акт складений про те, що здійснено приймання - передачу транспортного засобу NISSAN QASHQAI, VIN - НОМЕР_3 . (а.с.28).
Згідно наказу від 28.07.2015 №8-к виданого начальником Управління Держпраці в Черкаській області «Про призначення ОСОБА_1 » призначено ОСОБА_1 на посаду головного державного інспектора з питань праці відділу додержання законодавства про працю та інших нормативно - правових актів з 29 липня 2015 року у порядку переведення з Територіальної інспекції з питань праці в Черкаській області. (а.с.29).
Згідно п.1.1 посадової інструкції головного державного інспектора відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно - правових актів Управління Держпраці у Черкаській області, затвердженої Начальником Управління Держпраці у Черкаській області 18 липня 2016 року, головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно - правових актів (далі - головний державний інспектор) є посадовою особою управління Держпраці у Черкаській області (далі - Управління) і належить до посади державного службовця, на яку поширюється дія Закону України «Про державну службу». Кажукало ОСОБА_3 . ознайомлений з даною посадовою інструкцією та отримав її копію 18.07.2016. (а.с.30-31).
29.07.2015 ОСОБА_1 був попереджений про встановлені законодавством України обмеження, пов'язані з прийняттям на державну службу та проходженням державної служби. (а.с.32).
Згідно наказу начальника Управління Держпраці у Черкаській області від 06.11.2018 № 183-к «Про звільнення ОСОБА_1 » було припинено державну службу та звільнено ОСОБА_1 з посади головного державного інспектора відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно - правових актів Управління держпраці у Черкаській області 07 листопада 2018, відповідно до частини 2 статті 86 Закону України «Про державну службу», за угодою сторін. (а.с.35).
ОСОБА_1 подав повідомлення про суттєві зміни в майновому стані 02.10.2017, що підтверджується даними Єдиного Державного Реєстру Декларацій отриманого з офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції « https:public.nazk.gov.ua» (а.с.12,13-25).
Відповідальність за ч.2 ст.172-6 КУпАП настає за неповідомлення або несвоєчасне повідомлення про відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента або про суттєві зміни у майновому стані.
Згідно до ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
В ході судового розгляду справи особою яка притягується до адміністративної відповідальності не було надано належних та допустимих доказів неможливості своєчасного подання відомостей про суттєві зміни у майновому матеріали справи не містять.
Кажукалом В ОСОБА_4 не надано доказів звернення до НАЗК або до служби технічної підтримки за адресою support@nazk.gov.ua, по причині не можливості ним заповнити відповідну електронну форму повідомлення про суттєві зміни у майновому стані, в період часу з 12.09.2017 року по 22.09.2017 року.
Вина ОСОБА_1 , у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1ст.172-6 КУпАП підтверджується зібраними та дослідженими судом доказами.
Зокрема, протоколом №315078 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, від 08.05.2019 року, (а.с.2-9), електронним носієм з відеофайлом (а.с.10), рапортом о/у УЗЕ в Черкаській області ДЗЕ НП України лейтенанта поліції В.М. Будєєва (а.с.11), копією із сторінки Єдиного державного реєстру декларацій (а.с.12), копією декларації за звітній період (а.с.13-25), копію договору купівлі - продажу 7143/2017/620570 транспортного засобу від 12.09.2017 (а.с.26-27), копію акту приймання - передачі транспортного засобу (а.с.28), копією наказу від 28.07.2015 №8-к «Про призначення ОСОБА_1 », (а.с.29), копіє посадової інструкції посадової інструкції головного державного інспектора відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно - правових актів Управління Держпраці у Черкаській області, затвердженої Начальником Управління Держпраці у Черкаській області 18 липня 2016 року (а.с.30-31), копією попередження про встановлені законодавством України обмеження пов'язані з прийняттям на державну службу та її проходження (а.с.32), копією наказу від 06.11.2018 №183-к «Про звільнення ОСОБА_1 » (а.с.35).
Обставини, що пом'якшують відповідальність ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, судом не встановлені.
Обставини, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, судом не встановлено.
За таких обставин, оцінюючи докази в сукупності, суддя приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 у вчинені адміністративного правопорушення передбаченого ч.2 ст.172-6 КУпАП в повному обсязі доказана.
Відповідно до ч.3 ст.38 КУпАП адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення може бути накладено протягом трьох місяців з дня виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення. Дане адміністративне правопорушення кваліфікується за ч.2 ст.172-6 КУпАП та включене до глави 13-А «Адміністративні корупційні правопорушення» КУпАП та виявлене 08.05.2019, а тому строки накладення адміністративного стягнення не пропущені.
З урахуванням вищевикладеного, особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, відсутності обставин, що обтяжують відповідальність, за вчинене адміністративне правопорушення, обставин вчиненого ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, суд вважає можливим звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за ч.2 ст.172-6 КУпАП і обмежитись усним зауваженням.
Керуючись ст.ст. 22, 252, 280, 294 КУпАП, суддя
Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-6 КУпАП.
Звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за ч.2 ст.172-6 КУпАП, обмежившись усним зауваженням, а справу закрити провадженням.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга може бути подана до Апеляційного суду Черкаської області через Шполянський районний суд Черкаської області протягом десяти днів з дня винесення даної постанови.
Суддя Н.П. Побережна