Справа № 308/5552/19
3/308/2786/19
07 червня 2019 року м. Ужгород
Суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області Данко В.Й., розглянувши матеріали Управління Укртрансбезпеки у Закарпатській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , працюючого водієм
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.164 КпАП України, -
До Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області з Управління Укртрансбезпеки у Закарпатській області надійшла справа про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 164 КУпАП.
З протоколу про адміністративне правопорушення №0011058 від 11.05.2019 року вбачається, що 11.05.2019 року о 09год. 10хв. ОСОБА_1 на транспортному засобі марки «Mercedes-Benz» р.н.з. НОМЕР_1 надавав послуги з перевезення пасажирів в кількості 7 чоловік по маршруту Чехія - Україна без відповідної ліцензії, передбаченої ч.24 ст.7 ЗУ «Про ліцензування видів господарської діяльності», за що передбачена відповідальність за ч.1 ст.164 КпАП України
У відповідності до положень ст. 276 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення повинен вирішити, у тому числі й питання про те, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Згідно з приписами ст. ст. 245, 251, 252, 280 КУпАП України завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
За правилами ст. ст. 252, 254, 255, 256 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення - це офіційний документ, відповідним чином оформлений уповноваженою особою про вчинення діяння (діянь), яке (які) містить ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого КУпАП, є найважливішим джерелом доказів у справах про адміністративні правопорушення.
Однак, судом встановлено, що протокол про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам ст. ст. 251, 256 КУпАП, а саме до протоколу не додано будь - яких доказів, які б свідчили про те, що дії ОСОБА_1 були спрямовані на отримання доходу в грошовій, матеріальній або нематеріальній формах.
Разом із тим, при складанні щодо ОСОБА_1 пояснень як від осіб, які зазначені в протоколі - ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , так і від особи, яка знаходилась в автомобілі ОСОБА_4 , що у свою чергу позбавило працівників Управління Укртрансбезпеки в Закарпатській області з'ясувати чи дійсно правопорушник перевозив пасажира із метою отримання доходу, і яку саме винагороду за надані ним послуги отримав чи повинен був отримати.
Крім того, у матеріалах справи про адміністративне правопорушення відсутні докази, про те, що ОСОБА_1 не має відповідного спеціального дозволу (ліцензії), одержання якого передбачено законом, такі відомості необхідно отримати у відповідних органах влади, які уповноважені на видачу такого дозволу.
Враховуючи вищенаведене вважаю, що дану справу слід повернути до Управління Укртрансбезпеки у Закарпатській області для належного оформлення та для усунення зазначених вище недоліків.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 256, 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя, -
Матеріали адміністративної справи №308/5552/19 (3/308/2786/19) за протоколом №0011058 від 11.05.2019 року відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 повернути до Управління Укртрансбезпеки у Закарпатській області для належного оформлення.
Після дооформлення матеріали справи повернути до суду для розгляду її по суті.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Ужгородського
міськрайонного суду В.Й. Данко