Ухвала від 10.06.2019 по справі 712/7647/19

Ухвала

Іменем України

про відкриття провадження

Справа № 712/7647/19

Номер провадження 2а/712/208/19

10 червня 2019 року м.Черкаси

Суддя Соснівського районного суду м.Черкаси Марцішевська О.М., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до інспектора роти ТОР УПП в Черкаській області Семенченка Дмитра Олександровича, третя особа: Управління патрульної поліції в Черкаській області Департаменту патрульної поліції України, про визнання протиправним рішення суб"єкта владних повноважень та скасування рішення суб"єкта владних повноважень,

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) звернувся до суду з вказаною позовною заявою до інспектора роти ТОР УПП в Черкаській області Семенченка Д.О., УПП в Черкаській області Департаменту патрульної поліції України (вул.Л.Українки,21, м.Черкаси), посилаючись на те, що постановою серії АВ №1172301 від 24.05.2019р. позивача притягнуто до адміністративної відповідальності відповідно до ч.2 ст.122 КУпАП, оскільки ОСОБА_1 24.05.2019р. керуючи ТЗ проїхав перехрестя вул.Смілянська та Вернигори на заборонений червоний сигнал світлофора, чим порушив п.8.7.3.е ПДР України - порушення проїзду на заборонений червоний сигнал або миготливий, або два червоних миготливих сигнали забор.рух. Вказує, що 23.05.2019 року приблизно о 23.55 він рухався на своєму автомобілі по вулиці Смілянська зі сторони вулиця Хоменко в сторону вулиці Вернигороди в м. Черкаси та перед перехрестям з вулицею Вернигори позивач побачив, що на світлофорі загорілося червоне світло. Він зупинився на червоне світло світлофора та після цього він побачив, що позаду стоїть автомобіль патрульних поліцейських, знаючи ПДР України та те, що необхідно зупинитися біля правого краю проїзної частини (щоб пропустити спецтранспорт), тому з'їхав трохи праворуч і зупинився, при цьому не пересікав перехрестя. Після цього до позивача під'їхали патрульні поліцейські і повідомили, що позивач порушив Правила дорожнього руху, однак, позивач заперечував і надав пояснення, проте відповідач взагалі нічого не хотів слухати і склав на нього Постанову про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі серія АВ № 1172301 за ст. 122 ч. 2 КУпАП. Вважає винесену постанову незаконною з тих підстав, що в Постанові в фабулі зазначено, що ОСОБА_1 скоїв порушення ПДР 24.05.2019 року о 00:04:23, а дата розгляду справи зазначена - 24.05.2019 року о 00:07:48, тобто рівно через 3 хвилини.Для того, щоб виносити постанову спочатку відповідач мав підійти до позивача, представитися, перевірити документи, дізнатися, що трапилося, роз'яснити права, дізнатися чи потребує позивач правової допомоги, чи потрібен йому адвокат чи перекладач, розказати, що зараз буде відбуватися розгляд адміністративної справи і що він має право не давати жодних пояснень відповідно до ст. 63 Конституції України, чи навпаки має право надавати власні пояснення по справі.Але це фізично неможливо зробити за 3 хвилини. Тобто Відповідач порушив права позивача та взагалі не став слухати жодних його пояснень. Він роздрукував Постанову і розгляду адміністративної справи по суті не було взагалі ніякого. Крім того, відповідачем не надано доказів того, що позивач проїхав перехрестя вул.Смілянська та Вернигори на заборонений червоний сигнал світлофора.У зв"язку з викладеним, просить визнати протиправною та скасувати вказану постанову.

Згідно правил ст. 19 КАС України (предметна юрисдикція) та ст. 25-27 КАС України (територіальна юрисдикція), справа підлягає розгляду у Соснівському районному суді міста Черкаси. Зазначена позовна заява подана з додержанням вимог статей 159-161, 286 КАС України. Відсутні підстави, визначені статтями 169-170 КАС України для повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження у справі. Тому позовну заяву слід прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі.

Частиною першою статті 12 КАС України визначено, що адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.

Адміністративний позов пред'явлений з приводу оскарження рішення про притягнення особи до адміністративної відповідальності, а тому справа розгляду у спрощеному позовному провадженні з урахуванням особливостей, передбачених ст.ст.269, 286 КАС України в порядку, передбаченому § 2. Розгляд окремих категорій термінових адміністративних справ Глави 11. Особливості позовного провадження в окремих категоріях адміністративних справ КАС України.

У відповідності до ч. 1 ст. 269 КАС України, у справах, визначених ст. 286 КАС України, заявами по суті справи є позовна заява та відзив на позовну заяву (відзив).

У відповідності до ч. 2 ст. 269 КАС України копії позовної заяви та доданих до неї документів направляються відповідачу й іншим учасникам справи на офіційну електронну адресу, а за її відсутності - електронною поштою, якщо така відома суду, або надаються для ознайомлення в судовому засіданні.

Відповідно до ст.80 КАС України суд вправі витребувати додаткові докази за клопотанням осіб або з власної ініціативи. Для правильного та об'єктивного розгляду справи необхідно витребувати в Управлінні патрульної поліції у Черкаській області копію матеріалів, на підставі яких винесена постанова серія АВ №1172301 від 24.05.2019р. та докази про направлення (вручення) оскаржуваної постанови позивачу.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.12, 48, 80, 159, 162, 171, 257-263, 268-269, 286 КАС України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Відкрити провадження та розгляд справи проводити в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін.

Ухвалу направити сторонам у справі, згідно з ч.2 ст.269 КАС України роз'яснити відповідачу право на ознайомлення в приміщенні суду з матеріалами позовної заяви з додатками.

Встановити відповідачам, з урахуванням строку, встановленого ч.1 ст. 286 КАС України, семиденний строк з дня отримання даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву.

Роз'яснити відповідачам, що відповідно до вимог ч. 3 ст. 162 КАС України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копія відзиву та доданих до нього документів повинна бути надіслана іншим учасникам справи.

Витребувати в Управлінні патрульної поліції в Черкаській області у п'ятиденний строк з дня отримання ухвали про відкриття провадження копію матеріалів, на підставі яких винесена постанова серія АВ №1172301 від 24.05.2019р. та докази про вручення (направлення) оскаржуваної постанови позивачу.

Відповідно до ст.80 КАС України особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов"язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п"яти днів з дня вручення ухвали. У випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, визначені цим Кодексом.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: https://court.gov.ua/sud2603/.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею. Ухвала бути оскаржена лише з підстав порушення судом правил підсудності безпосередньо до суду апеляційної інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 15-денний строк з дня проголошення ухвали.

В іншій частині ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя: О.М. Марцішевська