Спарва№ 308/4500/19
31.05.2019 м. Ужгород
Суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області Бедьо В.І. розглянувши матеріали адміністративної справи Ужгородського ВП ГУНП в Закарпатській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця: АДРЕСА_1 , не працюючого, за ст.173 КУпАП України, -
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ГР №028826 від 02.10.2018 року вбачається, що ОСОБА_1 порушив вимоги КУПАП, відповідальність за які передбачена ст.173 КУпАП України.
В судове засідання ОСОБА_1 не зявився, хоч був повідомлений про дату та час розгляду справи.
Дослідивши матеріали справи, приходжу до наступного висновку.
Відповідно дост.245 КУпАП завданням провадження у справі про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне й об'єктивне з'ясування обставин справи, вирішення її у точній відповідності із законом.
Згідно положень ст.ст.252,254,255,256 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення - це офіційний документ, відповідним чином оформлений уповноваженою особою про вчинення діяння (діянь), яке (які) містить ознаки адміністративного правопорушення, передбаченогоКУпАП, є найважливішим джерелом доказів у справах про адміністративні правопорушення.
Зокрема, у протоколі про адміністративне правопорушення згідно ст. 256 КУпАП зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягується до адміністративної відповідальності. Особа, яка вчинила правопорушення, має право подати пояснення та зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підпису. Власноручно викладені цією особою пояснення та зауваження додаються до протоколу, про що до нього вноситься відповідний запис із зазначенням кількості аркушів, на яких подано такі пояснення та/або зауваження. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, дати пояснення і підписати протокол у ньому робиться запис про це. При складанні протоколу порушникові роз'яснюються його права і обв'язки, передбачені ст. 268 КУпАП, про що робиться відмітка у протоколі.
З цього слідує, що протокол про адміністративне правопорушення є не тільки джерелом доказів у справі, але й актом обвинувачення у вчиненні конкретного адміністративного правопорушення.
Постановами Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області від 07.12. 2018 року та 12.03.2019 року матеріали даної адміністративної справи були повернуті до Ужгородського ВП ГУНП в Закарпатській області для належного оформлення та усунення вказаних у постанові недоліків.
22.04.2019 року матеріали повернуті до суду після дофоормлення
Однак, враховуючи, що на день розгляду справи минуло більше трьох місяців з моменту вчинення правопорушення, строки, передбачені ст. 38 КУпАП України - спливли, притягнути особу до адміністративної відповідальності неможливо, а тому провадження по справі підлягає закриттю на підставі п.7 ст. 247 КУпАП України.
З врахуванням наведеного керуючись ст.173 КУпАП України, ч. 1 ст. 247 КпАП України, суд, -
Провадження по адміністративній справі відносно ОСОБА_1 , ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця: АДРЕСА_1 , не працюючого), за ст.173 КУпАП Українизакрити на підставі п.7 ст. 247 КУпАП України.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 (десяти) днів з дня її проголошення.
Суддя Ужгородського
міськрайонного суду В.І. Бедьо