Постанова від 10.06.2019 по справі 564/1337/19

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 564/1337/19

10 червня 2019 року

м.Костопіль

Костопільський районний суд Рівненської області в складі:

головуючий суддя Левчук В.В.

секретар судового засідання Зберун К.Ф.

за участю:

прокурора Шеремет Л.С.

особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1

розглянувши матеріали, що надійшли від Управління захисту економіки в Рівненській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , яка народилась ІНФОРМАЦІЯ_1 у с.Великий Мидськ Костопільського району Рівненської області, громадянка України, паспорт серії НОМЕР_1 виданий 28.04.2006 Костопільським РВ УМВС України в Рівненській області, зареєстрована та проживає за адресою АДРЕСА_1 , депутат Великомидської сільської ради,

за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення

ВСТАНОВИВ:

22 травня 2019 року оперуповноваженим міжрайонного відділу №1 Управління захисту економіки в Рівненській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України відносно депутата Великомидської сільської ради Костопільського району Рівненської області ОСОБА_2 Юлії ОСОБА_3 складено протокол №191 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією.

Згідно вказаного протоколу, ОСОБА_1 , будучи відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статі 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», зокрема в частині обов'язкового подання декларації особи уповноваженої на виконання функцій держави або органів місцевого самоврядування (далі - декларації), порушила вимоги передбачені частиною 1 статті 45 Закону з врахуванням пункту 6 розділу II Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб», чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

В судовому засіданні прокурор підтримав протокол, просить притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за корупційне правопорушення.

Присутня в судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину визнала. Пояснила, що вчасно не подала декларацію за 2017 рік, оскільки система не працювала, за допомогою до НАЗК не зверталась. Просила суд не стягувати з неї судовий збір, оскільки має на утриманні малолітню дитину.

Суд, заслухавши особу, яка притягається до відповідальності, повно, всебічно та об'єктивно дослідивши наявні у матеріалах справи докази, дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбачений ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Відповідно до ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, адміністративна відповідальність настає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Так, відповідно до Рішення сесії Великомидської сільської ради №1 від 10.11.2015 року ОСОБА_1 визнано обраною депутатом Великомидської сільської ради.

Відповідно до частини 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті НАЗК декларацію за минулий рік за формою, що визначається НАЗК.

Згідно Рішення НАЗК від 10.06.2016 №3 «Про правила заповнення форми декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» декларацію заповнюють та подають особи, зазначені у пункті 1, підпункті «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», упродовж періоду, коли такі особи здійснюють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, - щороку у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року декларацію, що охоплює попередній звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно).

Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» встановлено, що суб'єкти декларування і особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пунктах 4 і 5 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Таким чином, у ОСОБА_1 виник обов'язок в термін до 00:00 01.04.2018 подати в НАЗК декларацію за 2017 рік.

Згідно відомостей Єдиного державного реєстру декларацій осіб уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування на веб-сайті "nazk.gov.ua" встановлено, що ОСОБА_1 подала декларацію за 2017 рік 17.03.2019 о 11:27.

Згідно листа Костопільської ЦРЛ ОСОБА_1 в період з 01.01.2018 по 17.03.2019 у стаціонар та поліклінічне відділення ЦРЛ за медичною допомогою не зверталась.

Таким чином, депутат Великомидської сільської ради Костопільського району Рівненської області ОСОБА_1 , будучи суб'єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимоги частини 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» з врахуванням пункту 6 розділу II Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб», умисно без поважних причин несвоєчасно подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Судом встановлено, що відповідно до витягу із ПАТ КБ «ПриватБанк» ОСОБА_1 отримала кваліфікований сертифікат відкритого ключа 25.02.2019 та 16.03.2019.

Місцем вчинення правопорушення є місце виконання повноважень депутата ОСОБА_1 (як суб'єкта декларування) Великомидська сільська АДРЕСА_2 .

Датою та часом вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, є 00:00 год. 01.04.2018 - термін, до якого ОСОБА_1 повинна була подати до Єдиного державного реєстру декларацій осіб уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування декларацію за 2017 рік.

У відповідності до ч.3 ст.38 Кодексу України про адміністративні правопорушення, адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, може бути накладене протягом трьох місяців з дня виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.

Датою виявлення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією є дата складання протоколу.

З метою запобігання вчиненню нових правопорушень, суд вважає за необхідне застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в межах санкції ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, що буде достатнім для її виправлення.

Згідно статті40-1КУпАП судовий збір упровадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.

Відповідно до ч.5 ст.4 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, ставка судового збору становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Враховуючи, що ОСОБА_1 має на утриманні малолітню дитину, суд вважає за можливе звільнити ОСОБА_1 від сплати судового збору.

На підставі наведеного та керуючись ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст.8 Закону України «Про судовий збір», суд -

ПОСТАНОВИВ:

Визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 /вісімсот п'ятдесят/ гривень.

Звільнити ОСОБА_1 від сплати судового збору.

Постанова може бути оскаржена до Рівненського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення через Костопільський районний суд Рівненської області.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

СуддяВ. В. Левчук