Справа № 417/7065/18
Провадження № 2/417/126/19
"10" червня 2019 р. с. Марківка Луганської області
Марківський районний суд Луганської області у складі:
головуючого судді Рукас О.В.
при секретарі Брюховецькій О.В.
за участю:
в режимі відеоконференції представника позивача Науменко П.А.
відповідачів ОСОБА_1 , ОСОБА_2
представника відповідача ОСОБА_2 - адвоката Островерхової Л.І.,
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в залі суду в с. Марківка цивільну справу за позовом Державної екологічної інспекції у Луганській області до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про стягнення збитків заподіяних державі в наслідок порушення природоохоронного законодавства, -
Позивач звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про стягнення збитків заподіяних державі в наслідок порушення природоохоронного законодавства.
Ухвалою судді Марківського районного суду від 06.02.2019 року провадження у зазначеній справі було відкрито, та справу призначено в підготовче судове засідання.
Представник відповідачаОСОБА_2 - адвокат Остроферхова Л.І. в підготовчому судовому засіданні надала суду клопотання про долучення письмових доказів по справі, а саме: Довідки з Марківського РТМО лікаря Філоненко О.І. від 02.04.2019 року та Довідки за №46 від 02.04.2019 року з Марківської ЗОШ 1-2 ступенів №1, копії свідоцтва про закінчення спеціальної загальноосвітньої школи 12СШ №028463 ОСОБА_2 Позовні вимоги не визнала з мотивів, наведених у відзиві, не заперечувала проти призначення справи до судового розгляду та прохала в судове засідання викликати свідків ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6
Відповідач ОСОБА_2 просив клопотання його представника - адвоката Остроферхової Л.І. задовольнити та долучити до матеріалів справи письмові докази. Позовні вимоги не визнав з мотивів, наведених у відзиві, не заперечував проти призначення справи до судового розгляду.
Відповідач ОСОБА_1 не заперечував проти долучення до матеріалів справи письмових доказів.Позовні вимоги не визнав, не заперечував проти призначення справи до судового розгляду.
В судовому засіданні представник позивача Науменко П.А. не заперечував проти долучення до матеріалів справи письмових доказів. Позовні вимоги підтримав з мотивів, наведених у позові, не заперечував проти призначення справи до судового розгляду.
Статтею 81 ЦПК України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Сторони та інші учасники справи подають докази у справі безпосередньо до суду. Позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви. Відповідач, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, повинні подати суду докази разом з поданням відзиву або письмових пояснень третьої особи (ч.ч.1, 2,3 ст.83 ЦПК України).
Якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об'єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу (ч.4 ст.83 ЦПК України).
Частина 8 статті 83 ЦПК України передбачає, що докази, не подані у встановлений законом або судом строк, до розгляду судом не приймаються, крім випадку, коли особа, що їх подає, обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не залежали від неї.
Відповідно до ст. 222 ЦПК України, головуючий з'ясовує, чи мають учасники справи заяви чи клопотання, пов'язані з розглядом справи, які не були заявлені з поважних причин у підготовчому провадженні або в інший строк, визначений судом, та вирішує їх після заслуховування думки інших присутніх у судовому засіданні учасників справи. Суд залишає без розгляду заяви та клопотання, які без поважних причин не були заявлені в підготовчому провадженні або в інший строк, визначений судом.
В судовому засіданні представник відповідача ОСОБА_2 - адвокат Островерхова Л.І. мотивувала своє клопотання тим, що зазначені письмові докази, а саме Довідка з Марківського РТМО лікаря ОСОБА_8 від 02.04.2019 року, Довідка за №46 від 02.04.2019 року з Марківської ЗОШ 1-2 ступенів №1, копія Свідоцтва про закінчення спеціальної загальноосвітньої школи 12СШ №028463 ОСОБА_2 мають істотне значення для вирішення справи, оскільки підтверджують, що у ОСОБА_2 затримка психо - речового розвитку та має признаки розумової відсталості, він не вміє писати.
Враховуючи викладене, суд вважає, що заявлене клопотання представника відповідача - адвоката Островерхової Л.І. про долучення письмових доказів по справі підлягає задоволенню.
Суд, ознайомившись з матеріалами позову, вважає, що є підстави для закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті, оскільки до закінчення підготовчого провадження та початку судового розгляду справи по суті процесуальних дій вчиняти не потрібно, справа може бути призначена до судового розгляду по суті.
Статтею189 ЦПК України визначено, що завданнями підготовчого провадження є: остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; з'ясування заперечень проти позовних вимог; визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; вирішення відводів; визначення порядку розгляду справи; вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.
Відповідно до ч.3 ст. 200 ЦПК України, за результатами підготовчого засідання суд постановляє ухвалу про: залишення позовної заяви без розгляду, закриття провадження у справі, закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.
Згідно п. 15 ч.2 ст. 197 ЦПК України, у підготовчому засіданні суд: призначає справу до розгляду по суті, визначає дату, час і місце проведення судового засідання (декількох судових засідань - у разі складності справи) для розгляду справи по суті.
Відповідно до ст. 210 ЦПК України, суд має розпочати розгляд справи по суті не пізніше ніж через шістдесят днів з дня відкриття провадження у справі, а у випадку продовження строку підготовчого провадження - не пізніше наступного дня з дня закінчення такого строку.
Зважаючи на вищевикладене, суд приходить до висновку про необхідність закриття підготовчого засідання та призначення справи до судового розгляду по суті.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.81,83, 189, 196-198, 200,222 ЦПК України , суд,
Задовольнити клопотання представника відповідача ОСОБА_2 - адвоката Островерхової Людмили Іванівни про долучення письмових доказів по цивільній справі за позовом Державної екологічної інспекції у Луганській області до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про стягнення збитків заподіяних державі в наслідок порушення природоохоронного законодавства.
Долучити у якості письмових доказів по справі - Довідку з Марківського РТМО лікаря ОСОБА_8 від 02.04.2019 року, Довідку за №46 від 02.04.2019 року з Марківської ЗОШ 1-2 ступенів №1, копію свідоцтва про закінчення спеціальної загальноосвітньої школи 12СШ №028463 Великохацьким С.Ю.
Цивільну справу за позовом Державної екологічної інспекції у Луганській області до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про стягнення збитків заподіяних державі в наслідок порушення природоохоронного законодавства, призначити до розгляду у судовому засіданні на 27 червня 2019 року о 14 год. 00 хв. у залі судового засідання у приміщенні Марківського районного суду Луганської області.
В судове засідання викликати осіб, які беруть участь у справі та свідків.
Ухвала набирає сили з моменту її підписання суддею і оскарженню не підлягає.
Суддя: О.В.Рукас