Ухвала від 05.06.2019 по справі 295/8386/19

Справа №295/8386/19

4-с/295/56/19

УХВАЛА

05.06.2019 року м. Житомир

Суддя Богунського районного суду міста Житомира Семенцова Л.М., розглянувши скаргу ОСОБА_1 на постанову старшого державного виконавця Богунського відділу державної виконавчої служби міста Житомира про відкриття виконавчого провадження, -

ВСТАНОВИВ:

Заявник звернувся до суду з указаною скаргою, в якій просить поновити строк на оскарження постанови старшого державного виконавця Богунського ВДВС міста Житомира Лавренчука М.Ю. від 16.04.2019 року, витребувати матеріали виконавчого провадження ВП № 58309836 та засвідчені копії долучити до матеріалів скарги, скасувати постанову старшого державного виконавця Богунського ВДВС міста Житомира Лавренчука М.Ю. від 16.04.2019 року у виконавчому провадженні та закінчити виконавче провадження № 58309836.

Вирішуючи питання про можливість відкриття провадження за скаргою, суддею встановлено наступне.

Відповідно до ч. 1 ст. 8 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи в суді, але за умови, що ця справа відноситься до юрисдикції цього суду, віднесеної процесуальним законом.

Питання оскарження рішень, дій або бездіяльності виконавців та посадових осіб органів державної виконавчої служби врегульовано ст. 74 Закону України «Про виконавче провадження».

Відповідно до ч. 1 ст. 74 Закону України «Про виконавче провадження» рішення, дії чи бездіяльність виконавця та посадових осіб органів державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені сторонами, іншими учасниками та особами до суду, який видав виконавчий документ, у порядку, передбаченому законом.

Частиною 2 ч. 1 ст. 74 Закону України «Про виконавче провадження» визначено, що рішення, дії чи бездіяльність виконавця та посадових осіб органів державної виконавчої служби щодо виконання рішень інших органів (посадових осіб), у тому числі постанов державного виконавця про стягнення виконавчого збору, постанов приватного виконавця про стягнення основної винагороди, витрат виконавчого провадження та штрафів, можуть бути оскаржені сторонами, іншими учасниками та особами до відповідного адміністративного суду в порядку, передбаченому законом.

Розмежовуючи предметну юрисдикцію адміністративних судів, ст. 20 КАС України передбачає, що місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:

1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;

2) адміністративні справи, пов'язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо: оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум; оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб;

3) адміністративні справи, пов'язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію;

4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті;

5) адміністративні справи щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України «Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років».

Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті (ч. 2 ст. 20 КАС України).

Зважаючи на те, що у поданій скарзі заявником оскаржується правомірність винесення старшим державним виконавцем Богунського ВДВС міста Житомира Лавренчуком М.Ю. постанови про відкриття виконавчого провадження від 16.04.2019 року у виконавчому провадженні ВП № 58309836 з виконання постанови Управління патрульної поліції в Житомирській області № 713094 від 04.11.2018 року щодо накладення на заявника штрафу в сумі 850 грн., що згідно ст. 20 КАС України за предметною юрисдикцією не належить до підсудності Богунського районного суду міста Житомира, оскільки дана справа не входить до переліку визначених ч. 1 ст. 20 КАС України справ, які розглядають місцеві загальні суди як адміністративні, а тому відповідно до ч. 2 ст. 20 КАС України вона підсудна Житомирському окружному адміністративному суду.

Згідно п. 2 ч. 1 ст. 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншому адміністративному суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Враховуючи наведене, скарга підлягає передачі на розгляд до Житомирського окружного адміністративного суду.

Керуючись ст. ст. 20, 29, 294 КАС України, ст. 74 Закону України «Про виконавче провадження», -

УХВАЛИВ:

Скаргу ОСОБА_1 на постанову старшого державного виконавця Богунського відділу державної виконавчої служби міста Житомира про відкриття виконавчого провадження передати на розгляд за підсудністю до Житомирського окружного адміністративного суду.

Копію ухвали направити заявнику для відома.

Ухвала може бути оскаржена до Сьомого апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Богунський районний суд міста Житомира протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення.

Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Л.М. Семенцова