Постанова від 05.06.2019 по справі 162/332/19

Справа № 162/332/19

Провадження № 3/162/144/2019

ЛЮБЕШІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 червня 2019 року селище Любешів.

Суддя Любешівського районного суду Волинської області Глинянчук В.Д. з участю секретаря судових засідань Гичук О.М., захисника Рощина І.Г., розглянувши справу, що надійшла з Рахункової палати України про притягнення до адміністративної відповідальності за частиною першою статті 164-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі по тексту - КУпАП)

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, уродженки та жительки села Підкормілля Любешівського району Волинської області, головного спеціаліста відділу капітального будівництва житлово-комунального господарства та благоустрою Управління капітального будівництва, житлово-комунального господарства та комунальної власності Любешівської селищної ради Любешівського району Волинської області, РНОКПП НОМЕР_1 ,

встановив:

Під час проведення аудиту 29 березня 2019 року встановлено, що ОСОБА_1 у порушення абзацу п'ятого частини першої статті 2, абзацу одинадцятого частини першої статті 10 Закону України «Про публічні закупівлі», будучи секретарем тендерного комітету Управління капітального будівництва, житлово-комунального господарства та комунальної власності Любешівської селищної ради Любешівського району Волинської області, не оприлюднила у системі електронних торгів протягом дня звітів про укладення наступних договорів, а саме: № 03/10/18 від 08 жовтня 2018 року на суму 2495 тисяч гривень про закупівлю у ТОВ «Торговий дім «Будшляхмаш» автогрейдера; № 26/11 від 26 листопада 2018 року на суму 2399 гривень про закупівлю у ТОВ «Торговий дім «Комунальна техніка» сміттєвоза з відвалом; № 15 від 02 жовтня 2018 року на суму 1998 тисяч гривень про закупівлю у ТОВ «Укравтокомплект ЛТД» автовишки; № 24/10/18 від 24 жовтня 2018 року на суму 2500 тисяч гривень про закупівлю у ТОВ «Укравтокомплект ЛТД» самоскида «МАЗ»; № 2018-42 від 06 листопада 2018 року на суму 1506 тисяч гривень про закупівлю у ТОВ «Амкодор-Укроспецмаш» фронтального автонавантажувача; № 10/12/18 від 10 грудня 2018 року на суму 350 тисяч гривень про закупівлю у ТОВ «Протон плюс» трактора та обладнання; № 2131/18/ від 21 грудня 2018 року на суму 780 тисяч гривень про закупівлю у ТОВ «Укравтозапчастина» трактора «МТЗ» та обладнання до нього; № 47М/1 від 23 листопада 2018 року на суму 187,8 тисяч гривень про реконструкцію мереж вуличного освітлення по вулицях Лісовій та Молодіжній у селі Витуле Любешівського району ТОВ «Монтажне підприємство «Енергосвіт»; № 47М/2 від 23 листопада 2018 року на суму 184,5 тисяч гривень про реконструкцію мереж вуличного освітлення по АДРЕСА_1 Лісовій АДРЕСА_2 району ТОВ «Монтажне підприємство « ОСОБА_2 ».

Кух у судовому засіданні підтвердила факт укладення вказаних договорів Управлінням капітального будівництва, житлово-комунального господарства та комунальної власності Любешівської селищної ради. Сканкопії договорів були оприлюднені на електронному майданчику. Звіти про укладені договори не оприлюднювались, адже тендерний комітет вважав, що їх необхідно розміщувати лише у «допорогових договорах». Після проведення аудиту відповідні звіти були оприлюднені.

Захисник особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, адвокат Рощин І.Г., у судовому засіданні просив закрити провадження у справі відносно ОСОБА_3 за відсутністю у її діях складу проступку, адже вона не може відповідати за дії усього тендерного комітету.

Дослідженням доказів у справі встановлено наступне.

Опитаний в якості свідка головний спеціаліст Рахункової палати України ОСОБА_4 у суді пояснив, що у березні 2019 року у складі контрольної групи він проводив аудит ефективності використання коштів субвенції державного бюджету у Любешівській селищній об'єднаній територіальній громаді. В ході перевірки було встановлено дев'ять випадків публічних закупівель, по яких були не оприлюднені звіти про укладені договори. Згідно з Положенням про тендерний комітет Управління капітального будівництва, житлово-комунального господарства та комунальної власності Любешівської селищної ради, відповідальним за оприлюднення звітів є секретар Кух, на яку і було складено протокол про адміністративне правопорушення. Збитків від проступку не завдано, на момент розгляду справи у суді відповідні звіти оприлюднені на веб-порталі уповноваженого органу з питань закупівель.

Згідно з актом про результати аудиту ефективності використання коштів субвенції з державного бюджету від 29 березня 2019 року встановлено відсутність звітів про укладені договори по дев'яти угодах, які укладені Управлінням капітального будівництва, житлово-комунального господарства та комунальної власності Любешівської селищної ради у жовтні-грудні 2018 року у системі публічних закупівель.

Відповідно до наказу від 10 серпня 2018 року № 33 Кух є секретарем тендерного комітету Управління капітального будівництва, житлово-комунального господарства та комунальної власності Любешівської селищної ради.

Згідно з пунктом 4.4 Положення про тендерний комітет Управління капітального будівництва, житлово-комунального господарства та комунальної власності Любешівської селищної ради секретар комітету забезпечує розміщення інформації про публічні закупівлі на веб-порталі уповноваженого органу через авторизовані електронні майданчики.

У відповідності із частиною першою статті 10 Закону України «Про публічні закупівлі» замовник самостійно та безоплатно через авторизовані електронні майданчики серед іншого оприлюднює на веб-порталі Уповноваженого органу в порядку, встановленому Уповноваженим органом та цим Законом, звіт про укладені договори - протягом одного дня з дня укладення договору. Відповідальність за повноту та достовірність інформації, що оприлюднюється на веб-порталі Уповноваженого органу, несуть голова та секретар тендерного комітету замовника або уповноважена особа (особи).

Частина перша статті 164-14 КУпАП передбачає відповідальність зокрема за неоприлюднення або порушення порядку оприлюднення інформації про закупівлі відповідно до вимог законодавства.

Таким чином, з досліджених у суді доказів необхідно констатувати, що ОСОБА_3 як секретар тендерного комітету є суб'єктом правопорушення, передбаченого частиною першою статті 164-14 КУпАП, а в її діях наявний склад цього проступку.

Вирішуючи питання про стягнення, враховую встановлені у суді обставини щодо відсутності збитків внаслідок проступку Кух, що на момент розгляду справи у суді вказані у протоколі про адміністративне правопорушення упущення усунуто.

Таким чином, доходжу висновку, що застосування у цьому випадку штрафу, навіть у мінімальному розмірі, буде надто суворим стягненням та не відповідатиме визначеній у статті 23 КУпАП меті.

З огляду на викладене вважаю за можливе звільнити ОСОБА_3 від адміністративної відповідальності, обмежившись усним зауваженням.

Відповідно до статті 22 КУпАП при малозначності вчиненого правопорушення, орган (посадова особа), уповноважений розглядати справу, може звільнити правопорушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.

Керуючись пунктом 3 частини першої статті 284, на підставі статті 22 КУпАП

постановив:

ОСОБА_1 звільнити від адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого частиною першою статті 164-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення, і обмежитись усним зауваженням.

Провадження у справі закрити.

На постанову протягом десяти днів з дня її винесення може бути подано апеляційну скаргу до Волинського апеляційного суду через Любешівський районний суд.

Суддя Любешівського районного суду

Волинської області В.Д. Глинянчук