Постанова від 29.05.2019 по справі 348/589/17

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 348/589/17

29 травня 2019 року м.Надвірна

Надвірнянський районний суд Івано-Франківскої області

в складі: головуючого-судді - Грещука Р.П.,

секретаря - Шпитко М.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Надвірна справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Надвірнянського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області про визнання протиправними дій Надвірнянського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області щодо відмови в перерахунку призначеної пенсії неправомірними та зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася до суду з адміністративним позовом до Надвірнянського ОУПФ України Івано-Франківської області про визнання протиправними дій Надвірнянського ОУПФ України Івано-Франківської області щодо відмови в перерахунку призначеної пенсії неправомірними та зобов'язання вчинити дії.

19.06.2018 року позивач подала заяву про збільшення своїх позовних вимог.

Просила суд визнати протиправними дії Надвірнянського ОУ ПФУ Івано-Франківської області щодо відмови в проведенні їй перерахунку пенсії у зв'язку з підвищенням заробітної плати державним службовцям з 01.01.2017 р.

Зобов'язати Надвірнянське ОУ ПФУ Івано-Франківської області здійснити з 01.01.2017 року перерахунок її пенсії відповідно до ст.37-1 З-ну України «Про державну службу» (в редакції що діяла на момент призначення їй пенсії) призначеної в розмірі 90%, включивши до заробітної плати суми вказані у довідці про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям, а також державним службовцям, які на момент перерахунку пенсії працюють на інших посадах, ніж ті, з яких їм призначено (перераховано) пенсію виданої Головним управлінням Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області від 20.02.2017р. №470 та виплатити їй недоплачені суми пенсії та виплачувати пенсію в подальшому згідно проведеного перерахунку.

Визнати неправомірними дії Надвірнянського ОУ ПФУ Івано-Франківської області щодо відмови врахувати їй з 01.09.2017р. до розрахунку пенсії інших виплат (матеріальної допомоги на оздоровлення та премії) з яких утримували і перераховували внески в Пенсійний Фонд України. Зобов'язати Надвірнянське ОУ ПФУ Івано-Франківської області здійснити перерахунок її пенсії починаючи з 01.09.2017 року відповідно до ст.37 З-ну України «Про державну службу» та ст. 40 З-ну України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з включенням до розрахунку пенсії інших виплат (матеріальної допомоги на оздоровляння та премії) в розмірі 90%, передбачених довідкою про складові заробітної плати виданої Департаментом агропромислового розвитку за №140/01-11/02.1 від 28.07.2017р. та виплатити її недоплачені суми пенсії та виплачувати пенсію в подальшому згідно проведеного перерахунку.

В судове засідання позивач та її представник не прибули, натомість ОСОБА_1 подала письмову заяву про розгляд справи у її відсутність в зв'язку з незадовільним станом її здоров'я. Також зазначила свої позовні вимоги підтримує повністю з підстав, наведених в позовній заяві від 19.06.2018 року.

Представник відповідача в судове засідання також не прибула, натомість подала заяву в якій просила розглянути справу без її участі та відмовити в задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 .

Крім того, Надвірнянське ОУ ПФ України Івано-Франківської області подало заперечення в якому вказує, що позовні вимоги є безпідставними, а тому не підлягають до задоволення з наступних підстав:

Позивач перебуває на обліку в Надвірнянському ОУ ПФ України Івано-Франківської області та отримує пенсію за віком як державний службовець відповідно до З-ну України «Про державну службу».

На момент призначення пенсії позивача стаття 37 Закону України «Про державну службу» передбачала, що на одержання пенсії державних службовців мають право особи, які досягли встановленого законодавством України пенсійного віку, за наявності загального трудового стажу для чоловіків - не менше 25 років, для жінок - не менше 20 років, у тому числі стажу державної служби - не менше 10 років. Зазначеним особам призначаються пенсії в розмірі 80 відсотків суми їх посадового (чинного) окладу з урахуванням надбавок, передбачених цим Законом, без обмеження граничного розміру пенсії. Пенсія державному службовцю виплачується у повному розмірі незалежно від його заробітку (прибутку), одержуваного після виходу на пенсію. За кожний повний рік роботи понад 10 років на державній службі пенсія збільшується на один відсоток заробітку, але не більше 90 відсотків посадового (чинного) окладу з урахуванням надбавок, передбачених цим Законом, без обмеження граничного розміру пенсії.

Статтею 35 Закону передбачено, що державним службовцям надається щорічна відпустка з виплатою допомоги для оздоровлення у розмірі посадового окладу.

Стаття 1 Закону України «Про оплату праці» визначає заробітну плату як винагороду, обчислену, як правило у грошовому виразі, яку за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу.

Стаття 2 цього Закону яка визначає структуру заробітної плати, не містить вказівки на те, що матеріальна допомога входить до структури заробітної плати і у зазначеній нормі закону відсутнє таке поняття як матеріальна допомога.

Отже, матеріальні виплати, зазначені в цій нормі і матеріальна допомога це не ідентичні поняття, а тому законних підстав для віднесення матеріальної допомоги до складу (структури) заробітної плати державного службовця немає.

Таким чином, матеріальна допомога (на оздоровлення, для вирішення соціально-побутових питань, індексація заробітної плати тощо) носить разовий характер та не є складовою частиною заробітної плати у розумінні ч. 2 ст. 33 Закону України « Про державну службу», а сам факт утримання із сум допомоги збору на обов'язкове державне страхування не є підставою для включення її до складу заробітної плати державного службовця та врахування при обчисленні розміру пенсії державного службовця.

У зв'язку з набранням чинності постанови Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 р. № 622 «Про деякі питання пенсійного забезпечення окремих категорій осіб», якою затверджено, що Постанова КМУ від 31.05.2000 року № 865 «Про деякі питання вдосконалення розмірів заробітку для обчислення пенсії» втратила чинність.

Просить суд в позові ОСОБА_1 відмовити.

Суд, дослідивши письмові докази, надані сторонами на виконання вимог ст.77 КАС України і які сторони вважають достатніми для обґрунтування і заперечення позовних вимог та з'ясувавши фактичні обставини справи, приходить до висновку про можливість часткового задоволення позову ОСОБА_1 з наступних підстав.

Відповідно до ст.5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень порушено її права, свободи або законні інтереси.

Зі змісту ст.77 КАС України випливає, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідно до ч.2 ст.18 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України.

Стаття 46 Конституції України передбачає, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Згідно ст.6 КАС України, суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.

В судовому засіданні встановлено, що позивач ОСОБА_1 , є пенсіонером і перебуває на обліку у Надвірнянському ОУ ПФУ Івано-Франківської області, де отримує пенсію за віком згідно З-ну України «Про державну службу», яка була призначена її у розмірі 90% від заробітної плати .

З'ясовано також, що у зв'язку із збільшенням розміру заробітної плати державним службовцям ОСОБА_1 24.02.2017р. звернулася до Надвірнянського ОУ ПФУ із заявою про перерахунок розміру її пенсії як непрацюючому державному службовцю. Однак, відповідач своїм листом №104/Д-15 від 02.03.2017року відмовив їй провести перерахунок з посиланням на п. 5 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015р. №213 та постанови КМУ від 14.09.2016р. №622 «Про деякі питання пенсійного забезпечення окремих категорій осіб».

Також, 23.08.2017р. позивач звернулася до Надвірнянського ОУ ПФУ із заявою про врахування суми виплат матеріальної допомоги на оздоровлення та премії згідно довідки про складові заробітної плати виданої Департаментом агропромислового розвитку (правонаступник інспекції заготівель та якості сільгосппродукції обласної адміністрації) за №140/01-11/02.1 від 28.07.2017р., на що відповідач своїм листом №302/Д-15 від 11.09.2017 року відмовив їй врахувати вищевказані виплати, з посиланням на прикінцеві положення З-ну України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015р. №213 та на новий З-ну України «Про державну службу».

Разом з тим, в процесу розгляду справи суд встановив наступне:

На час призначення позивачу пенсії за віком як державному службовцю діяли норми Зну України №3723-ІІ від 16.12.1993 року "Про державну службу". Приписами ст.37-1 цього Закону було передбачено, що у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям, а також у зв'язку із набуттям особою права на пенсійне забезпечення державного службовця за цим Законом відповідно здійснюється перерахунок раніше призначених пенсій. Перерахунок пенсії здійснюється виходячи із сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії.

Відповідно до п.4 постанови КМ України №865 від 31.05.2000р. "Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії" (у редакції, чинній на час призначення пенсії позивачу) у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям відповідно до рішень Кабінету Міністрів України (для службовців Національного банку України відповідно до рішень його Правління) після набрання чинності Законом України від 16.01.2003р. № 432-IV «Про внесення змін до Закону України «Про державну службу» заробітна плата для перерахунку пенсії пенсіонерам, яким пенсія призначена з дня набрання чинності Законом України «Про державну службу», визначається в такому порядку:

1) пенсіонерам, які на момент перерахунку пенсії продовжують працювати на посаді, з якої призначено пенсію, - на підставі поданої довідки про одержувану заробітну плату на момент перерахунку;

2) іншим пенсіонерам - на підставі документів, поданих на час перерахунку, виходячи із сум заробітної плати, яку одержує працюючий державний службовець на відповідній посаді, з якої призначено (перераховано) пенсію, на момент виникнення права на перерахунок. При цьому:

посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років враховуються в розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України (для службовців Національного банку України у розмірах, установлених його Правлінням) на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та рангом на момент призначення (перерахунку) пенсії;

надбавки за знання та використання в роботі іноземної мови, за почесне звання «заслужений», за роботу з таємними документами залежно від ступеня таємності інформації, доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук враховуються в розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України на момент виникнення права на перерахунок, якщо вони були фактично встановлені особі;

премія, крім премій, зазначених у другому реченні цього абзацу, та інші надбавки враховуються в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа вийшла на пенсію, на момент виникнення права на перерахунок. Премія до державних, професійних свят та ювілейних дат, виплачена у місяці підвищення заробітної плати, враховується в розмірі 1/12 середнього розміру цієї премії (премій), визначеного за відповідною посадою (посадами), з якої призначено (перераховано) пенсію.

За бажанням осіб, під час перерахунку пенсій виплати, отримані на час призначення (перерахунку) пенсії (крім посадових окладів, надбавок за ранг, вислугу років), визначаються у порядку, передбаченому абзацами першим і другим пункту 1 та пунктом 2 цієї постанови.

На час звернення позивача до пенсійного органу із заявою від 24.02.2017р. про перерахунок пенсії норми наведених нормативно-правових актів зазнали змін.

Зокрема, відповідно до п.5 Прикінцевих положень З-ну України №213- VIII від 02.03.2015 року "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення" у разі неприйняття до 1 червня 2015 року закону щодо призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних, на загальних підставах з 1 червня 2015 року скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії/щомісячне довічне грошове утримання призначаються відповідно до законів України "Про державну службу", "Про прокуратуру"," Про судоустрій і статус суддів" та ін.

Згідно п.2 Прикінцевих та перехідних положень З-ну України №889- VIII від 10.12.2005 р. "Про державну службу" визнано такими, що втратив чинність, З-н України " Про державну службу" (Відомості Верховної Ради України, 1993р., № 52, ст. 490 із наступними змінами), крім статті 37, що застосовується до осіб, зазначених у пунктах 10 і 12 цього розділу.

Також ст.90 цього З-ну передбачено, що пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до З-ну України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Згідно постанови КМ України №1013 від 09.12.2015 р. " Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів" виключено п.4 постанови КМ України №865 від 31.05.2000 р. "Про деякі питання вдосконалення визначення розміру заробітку для обчислення пенсії".

Разом з тим, постанова КМ України №865 від 31.05.2000 р. втратила чинність у зв'язку з прийняттям постанови КМ України №622 від 14.09.2016 р., якою не передбачено проведення перерахунку пенсій державним службовцям.

Відповідно до рішення Конституційного Суду України №8-рп/2005 від 11.10.2005 р. згідно зі статтею 22 Конституції України закріплені нею права і свободи не є вичерпними, гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Зміст прав і свобод людини - це умови і засоби, які визначають матеріальні та духовні можливості людини, необхідні для задоволення потреб її існування і розвитку. Обсяг прав людини - це кількісні показники відповідних можливостей, які характеризують його множинність, величину, інтенсивність і ступінь прояву та виражені у певних одиницях виміру.

Право на пенсійне забезпечення є складовою конституційного права на соціальний захист. Згідно зі статтею 46 Конституції України це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення.

Зміст та обсяг права громадян на пенсійне забезпечення полягає у їх матеріальному забезпеченні шляхом надання трудових і соціальних пенсій, тобто щомісячних пенсійних виплат відповідного розміру, в разі досягнення особою передбаченого законом віку чи визнання її інвалідом або отримання членами її сім'ї цих виплат у визначених законом випадках.

Встановивши в законі правові підстави призначення пенсій, їх розміри, порядок обчислення і виплати, законодавець може визначати як загальні умови їх призначення, так і особливості набуття права на пенсію, включаючи для окремих категорій громадян пільгові умови призначення пенсії залежно від ряду об'єктивно значущих обставин, що характеризують трудову діяльність (особливості умов праці, професія, виконувані функції, кваліфікаційні вимоги, обмеження, ступінь відповідальності тощо). Законодавець повинен робити це з дотриманням вимог Конституції України, в тому числі принципів рівності та справедливості.

Таким чином, на момент звернення позивача до пенсійного органу із заявою про перерахунок пенсії законодавцем скасовані норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії/щомісячне довічне грошове утримання призначаються відповідно до З-ну України "Про державну службу" та установлено, що пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до З-ну України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Нормами останнього Закону передбачені випадки проведення перерахунку призначених пенсій.

Також позивачем не доведено, що зміна законодавцем умов пенсійного забезпечення державних службовців призвела до зменшення розміру її пенсії або до звуження її права на пенсійне забезпечення.

За наведених умов правові підстави для застосування пенсійним органом у розглядуваному випадку приписів ст.37 -1 З-ну України № 3723-ІІ від 16.12.1993 р. " Про державну службу" в редакції, яка діяла на момент призначення пенсії позивачу, є відсутніми.

Окрім цього, виходячи із висловленого у рішеннях Конституційного Суду України та Верховного Суду України розуміння сутності гарантій, недопущення звуження змісту та обсягу прав громадян на пенсійне забезпечення, слід підкреслити, що правовідносини по пенсійному забезпеченню (у розгляду випадку - щодо перерахунку пенсії) виникають не в момент звернення за перерахунком пенсії, а в момент виникнення права на проведення такого перерахунку.

Оскільки з 01.06.2015р. скасовані норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії призначаються відповідно до З-ну України "Про державну службу" , тому на момент підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям (тобто, станом на 20.02.2017р. - згідно довідки Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області № 470 від 20.02.2017р.) у позивача не виникло право на перерахунок призначеної їй пенсії.

Таким чином, в задоволенні позовних вимог про зобов'язання провести перерахунок та виплату пенсії державного службовця у зв'язку із підвищенням заробітної плати державним службовцям належить відмовити.

За змістом ст.37 З-ну України "Про державну службу" (у редакції, чинній на час виникнення спірних відносин) пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків від сум їх заробітної плати, на які нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.

У ч.1 ст.1 З-ну України "Про оплату праці" встановлено, що заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу.

Статтею 2 цього Закону визначено структуру заробітної плати, до якої входить: основна та додаткова заробітна плата, а також заохочувальні та компенсаційні виплати.

Частиною другою ст.33 З-ну України "Про державну службу" передбачено, що заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок.

Аналіз наведених положень дає підстави для висновку, що матеріальна допомога на оздоровлення, допомога на соціально-побутові потреби та індексація заробітної плати входили до системи оплати праці державного службовця.

Крім того, статтею 66 З-ну України " Про пенсійне забезпечення" врегульовано види оплати праці, що враховуються при обчисленні пенсій.

Відповідно до ч.1 ст.66 цього Закону до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно до З-ну України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу).

Стаття 41 З-ну України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" визначає виплати (доходи), що враховуються в заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії. Так, зокрема до такого доходу (заробітної плати) враховуються: суми виплат, отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески; суми виплат, отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.

За змістом наведених норм отримувані застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати.

Таким чином, твердження відповідача про те, що матеріальна допомога на оздоровлення, допомога на соціально-побутові потреби, премії на які нараховувався збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, однак які не включаються до складу заробітної плати державного службовця, не враховуються при обчисленні розміру його пенсії, є наслідком порушення правил застосування норм права: перевагу надано пенсійним органом положенням З-нів України "Про державну службу" та "Про оплату праці", які щодо спірних відносин є загальними. У той же час перевагу мають спеціальні норми, що визначають виплати (доходи) для обчислення пенсії, за наведених обставин - ст.41 З-ну України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та ст.66 З-ну України "Про пенсійне забезпечення".

Структуру заробітної плати визначено у ст.2 З-ну України "Про оплату праці", якою передбачено існування основної заробітної плати, додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат.

Додаткова заробітна плата - це винагорода за працю понад установлені норми, за трудові успіхи та винахідливість і за особливі умови праці. Вона включає доплати, надбавки, гарантійні і компенсаційні виплати, передбачені чинним законодавством; премії, пов'язані з виконанням виробничих завдань і функцій (ч.2 ст.2 З-ну України " Про оплату праці").

Із врахуванням наведеного належить визнати протиправною відмову Надвірнянського ОУПФ України Івано-Франківської обл. від проведення перерахунку пенсії ОСОБА_1 із урахуванням одноразової матеріальної допомоги для оздоровлення, одноразової матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутові питань, премії; зобов'язати пенсійний орган здійснити перерахунок призначеної позивачу пенсії державного службовця із врахуванням виплачених їй сум одноразової матеріальної допомоги для оздоровлення, одноразової матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутові питань, премії, на які нараховувалися і сплачувалися внески (збори) на загальнообов'язкове державне пенсійне (соціальне) страхування.

Згідно з ч.2 ст.2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку. Відсутність хоча б однієї з наведених вище ознак, є підставою для задоволення адміністративного позову.

На підставі вищевикладеного, керуючись вимогами ст.ст.64-66 Закону України «Про пенсійне забезпечення» № 1788- XІІ від 05.11.1991 року, ст.ст.33, 35, 37, 37-1 Закону України «Про державну службу» № 3723- XІІ від 16.12.1993 року, ст.2 Закону України «Про збір на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» № 400/97 від 26.06.1997 року, ст.2 Закону України «Про оплату праці» № 108/95-ВР від 24.03.1995 року, ст.ст.5, 6, 9, 14, 77, 241-246, 250, 295, 370 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Надвірнянського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області про визнання протиправними дій Надвірнянського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області щодо відмови в перерахунку призначеної пенсії неправомірними та зобов'язання вчинити дії - задоволити частково.

Визнати дії Надвірнянського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області щодо відмови в перерахунку призначеної пенсії ОСОБА_1 - неправомірними.

Зобов'язати Надвірнянське об'єднане управління Пенсійного Фонду України Івано-Франківської області здійснити ОСОБА_1 перерахунок пенсії починаючи з 01 вересня 2017 року відповідно до ст.37 Закону України «Про державну службу» та ст.40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з включенням до розрахунку пенсії інших виплат (матеріальної допомоги на оздоровляння та премії) в розмірі 90%, передбачених довідкою про складові заробітної плати виданої Департаментом агропромислового розвитку за №140/01-11/02.1 від 28.07.2017 року та виплатити їй недоплачені суми пенсії та виплачувати пенсію в подальшому згідно проведеного перерахунку.

В решті вимог позову ОСОБА_1 - відмовити.

Апеляційна скарга на рішення суду відповідно до ст.295 КАС України може бути подана до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Надвірнянський районний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Суддя Грещук Р.П.

Повний текст рішення

виготовлено 07.06.2019 року.