Коростишівський районний суд Житомирської області
Справа № 280/736/18
Провадження № 1-кс/280/825/19
06 червня 2019 року м.Коростишів
лідчий суддя Коростишівського районного суду Житомирської області м. Коростишів ОСОБА_1 за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 розглянув клопотання слідчого Коростишівського ВП ГУНП в Житомирській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів,-
Слідчий Коростишівського ВП ГУНП в Житомирській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 звернувся з клопотанням про тимчасовий доступ до речей та документів, що перебуває у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » в обґрунтування якого зазначено наступне.
22.05.2018 близько 01:50 год.на 117 км.+760 м. автодороги Київ -Чоп, поблизу с. Колодязьки Коростишівського району водій невстановленого транспортного засобу, рухаючись зі сторони м. Києва у напрямку м. Житомир, здійснив наїзд на пішохода ОСОБА_4 . Внаслідок даної ДТП на транспортному засобі зник.
Підчас досудового розслідування було встановлено, що останній раз потерпілий ОСОБА_4 виходив на зв'язок з рідними 21.05.22018 о 22 год 00 хв який під час телефонної розмови повідомив, що знаходиться у будинку своєї матері в м. Житомир. Однак 22.05.2018 о 01 год. 51 хв за невідомих для слідства обставин на трасі Київ-Чоп на 118 км зі сторони м.Києва, а саме на Коростишівській об'їзній на узбіччі було виявлено труп потерпілого ОСОБА_4 при якому було виявлено телефон марки «Самсунг» з сім карткою мобільного оператора ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » № НОМЕР_1 .
У зв'язку з вищевикладеним виникла необхідність в отримані тимчасового доступу до інформації оператора мобільного зв'язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що до з'єднань абонентського номеру потерпілого, для встановлення його маршруту руху та осіб з якими він спілкувався.
У інший спосіб встановити вказані обставини у ході досудового розслідування не представляється можливим, а виклик у судове засідання службових осіб ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » призведе до передчасного розголошення відомостей, які безпосередньо стосуються суті кримінального правопорушення та процесуальних дій, які заплановано провести.
Ураховуючи, що є достатньо підстав вважати, що інформація від оператора мобільного зв'язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » про роботу в телекомунікаційній мережі мобільних телефонів з абонентськими номерами № НОМЕР_1 ; яким користується потерпілий гр. ОСОБА_4 , дозволить здобути докази, що мають значення по кримінальному провадженні та іншим способом не можливо отримати вказану інформацію, а тому слідчий просить клопотання задовольнити.
Слідчий подав до суду заяву про розгляд клопотання без його участі, клопотання підтримав в повному обсязі, просить задовольнити з підстав, викладених в ньому.
Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Дослідивши додані до клопотання матеріали та перевіривши доводи клопотання, приходжу до наступного висновку.
Згідно ч.1 ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу.
Слідчим суддею встановлено, що у провадженні Коростишівського ВПГУНП в Житомирській області перебувають матеріали досудового розслідування внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12018060190000296 від 22.05.2018 року, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст.307 КК України.
Стаття 163 КПК України передбачає, що слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Беручи до уваги вищевикладене, а також неможливість отримати відомості в інший спосіб, та враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказана інформація має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, необхідно отримати тимчасовий доступ до інформації про з'єднання споживачів телекомунікаційних послуг у зоні дії покриття зазначених базових станцій оператора телекомунікацій, яка перебуває у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
Відповідно до вимог ч.5 ст. 163 КПК України та враховуючи, що у матеріалах клопотання доведено наявність достатніх підстав вважати, що інформація про зв'язок кінцевих обладнань споживачів телекомунікаційних послуг є важливою для встановлення осіб, причетних до вчинення даного кримінального правопорушення, має суттєве значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні, є джерелом доказів та у подальшому потрібна для проведення ряду слідчих дій, а тому клопотання в частині отримання інформації, підлягає задоволенню.
В частині надання дозволу на тимчасовий доступ до інформації працівникам Коростишівського ВП ГУНП в Житомирській області, які не здійснюють досудове розслідування в рамках кримінального провадження № 12018060190000296 від 22.05.2018 року - відмовити.
На підставі викладеного і керуючись ст. ст.159,160,162-164, 166 КПК України, -
Клопотання задовольнити частково.
Надати слідчому в рамках кримінального провадження № 12018060190000296 від 22.05.2018, а саме: слідчому СВ Коростишівського ВП ГУНП в Житомирській області ОСОБА_3 , тимчасовий доступ до інформації, яка знаходиться в операторів мобільного зв'язку, ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 »: шляхом отримання роздруківок по абонентському номеру НОМЕР_1 яким користувався потерпілий ОСОБА_4 з наданням наступних даних: вид, дата, час, тривалість з'єднання, номер абонента «А», ІМЕА абонента «А» та номера абонентів «Б», ІМЕІ абонента «Б», LAC, CID, азимут на базову станцію і адреси розташування базових станцій, з яких виходить на зв'язок власник мобільного терміналу за період з 21.05.2018 по 23.05.2018..
В іншій частині клопотання відмовити.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Строк дії ухвали - один місяць з дня постановлення ухвали.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1