Рішення від 16.05.2019 по справі 296/2959/19

Справа № 296/2959/19

2-а/296/129/19

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"16" травня 2019 р. м.Житомир

Корольовський районний суд м. Житомира в складі:

головуючого судді Рожкової О.С.,

за участю секретаря судового засідання Яковенко О.В.,

розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження в м. Житомирі адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області про визнання дій незаконними та скасування постанови,

ВСТАНОВИВ :

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом, в якому просить визнати дії старшого інспектора у сфері державного контролю за використанням і охороною земель і дотримання вимог законодавства України про охорону земель у Житомирській області - начальника відділу контролю за використанням та охороною земель в Андрушівському, Бердичівському, Любарському, Ружинському, Чуднівському районах Управління з контролю за використанням і охороною земель Драбчука І.С. незаконними; скасувати постанову №23/0001По/05/01/-19 від 14.02.2019 року.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що з 06.02.2019 по 12.02.2019 року старшим інспектором у сфері державного контролю за використанням і охороною земель і дотримання вимог законодавства України про охорону земель у Житомирській області - начальником відділу контролю за використанням та охороною земель в Андрушівському, Бердичівському, Любарському, Ружинському, Чуднівському районах Управління з контролю за використанням і охороною земель Драбчуком І.С. на підставі наказу ГУ Держгеокадастру у Житомирській області №23 від 17.01.2019 року проведено планову перевірку ТОВ "Укр-Агро РТ" щодо користування земельними ділянками. За результатами проведеної перевірки 14.02.2019 складено протокол про адміністративне правопорушення та на позивача, як директора накладено адміністративне стягнення у розмірі 340 гривень за вчинення ним адміністративного правопорушення передбаченого, ст.53-1 КУпАП. Вважає вказаний протокол та постанову незаконними, необґрунтованими, винесеними з порушеннями, оскільки інспектор не обстежував земельні ділянки, у протоколі не вказано свідків обстеження та виявлених правопорушень, дату та особу, сам факт поверхневого обробітку грунту, характер обробітки грунту, схеми чи фотофіксації порушення не здійснювалося, географічні координати, розташування, конфігурація, закріплена межовими знаками, кадастровий номер земельної ділянки начебто самовільно зайнятою земельною ділянкою відсутні. У протоколі взагалі вказана лише площа 24,53 га фактично неіснуючої земельної ділянки. Представник склав протокол про адміністративне правопорушення 14.02.2019 і одночасно з наданням позивачеві для вивчення протоколу, вручив вже готову постанову про накладення адміністративного стягнення. За таких обставин, вважає, що протокол не може бути доказом по справі, а єдиним доказом є лише пояснення директора ТОВ "Укр-Агро РТ" ОСОБА_1, у яких зазначено, що земельне законодавство ТОВ "Укр-Агро РТ" не порушувало, невідомо де розташовану земельну ділянку площею 24,53 га не обробляло, про існування проектних польових доріг йому невідомо.

Ухвалою Житомирського окружного адміністративного суду від 27.02.2019 року справу передано на розгляд до Корольовського районного суду м.Житомира, як адміністративного суду (а.с.2,3).

Ухвалою Корольовського районного суду м. Житомира від 01.04.2019 року відкрито провадження у справі за правилами спрощеного провадження без виклику сторін у судове засідання (а.с.32).

23.04.2019 року від відповідача надійшов відзив на позовну заяву, в якому відповідач просить відмовити позивачу у задоволенні позовних вимог. Зазначає, що державний інспектор Драчук І.С. здійснював перевірку відповідно до наказу Державної регуляторної служби України "Про затвердження плану здійснення комплексних заходів державного нагляду (контролю) на 2019 рік" від 15.11.2018 №152, де згідно додатку пунктом 13271 встановлено, що ТОВ "Укр-Агро РТ" підлягає перевірці відповідно до плану. Крім того, у графі пояснення особи, яка притягується до відповідальності вказано, що пояснення та заперечення ОСОБА_1 надані в акті та підкріплюються відповідним підписом позивача (а.с.37-40).

Розглянувши подані сторонами докази, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив таке.

Встановлено, що згідно наказу Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області №23 від 17.01.2019 "Про здійснення планового (позапланового )заходу державного нагляду контролю" , зі змінами внесеними наказом №38 від 31.01.2019 року з 06 лютого 2019 по 12 лютого 2019 року старшим державним інспектором у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотримання вимог законодавства України про охорону земель у Житомирській області - начальником відділу контролю за використання та охороною земель в Андрушівському, Бердичівському, Любарському, Ружинському, Чуднівському районах Управління з контролю за використанням та охороною земель - Драчуком І.С. проведено планову перевірку з питання дотримання вимог земельного законодавства при використанні земельних ділянок усіх категорій і форм власності, родючості щодо ТОВ "Укр-Агро РТ"

За результатами перевірки складено акт від 12.02.2019 №23/0001АП/02/01-19, в якому зазначено самовільне зайняття ТОВ "Укр-Агро РТ" на території Бровківської сільської ради Анрушівського району Житомирської області за межами населених пунктів сільської ради земельної ділянки сільськогосподарського призначення державної власності проектні польові дороги шляхом поверхневого обробітку грунту агротехнічними засобами та способами на площі 24,53 га. На момент перевірки право власності або право користування земельними ділянками площею 24,53 га за будь-якими фізичними чи юридичними особами не зареєстровано, рішення місцевого самоврядування, державної виконавчої влади чи будь-яких інших державних органів про передачу вказаних земельних ділянок у власність або користування (оренду) відсутнє, що вказує на її самовільне зайняття, чим порушено вимоги ст.ст. 125,126 ЗК України та ст.1 Закону України "Про державний контроль за використанням і охороною земель" (а.с.15-19).

12 лютого 2019 року старшим інспектором у сфері державного контролю за використанням і охороною земель і дотримання вимог законодавства України про охорону земель у Житомирській області - начальником відділу контролю за використанням та охороною земель в Андрушівському, Бердичівському, Любарському, Ружинському, Чуднівському районах Управління з контролю за використанням і охороною земель Драчуком І.С. винесено припис № 23/0001Пр/03/01-19, за змістом якого інспектор вимагає усунути виявлені перевіркою порушення шляхом припинення використання самовільно зайнятої земельної ділянки сільськогосподарського призначення державної власності проектні польові дороги площею 24,53 га (а.с. 22).

14 лютого 2019 року старшим інспектором Драчуком І.С. складений протокол про адміністративне правопорушення відносно директора ТОВ "Укр-Агро РТ" ОСОБА_1 за ст.53-1 КУпАП. Як вбачається зі змісту протоколу ОСОБА_1 пояснив, що з правопорушеннями не погоджується, пояснення та заперечення надані в акті перевірки №23/0001АП/02-01-19 (а.с.25).

Постановою, винесеною старшим інспектором Драчуком І.С. № 23/0001По/05/01/-19 від 14.02.2019 року за правопорушення, передбачене ст.53-1 КУпАП , п."б" ст.211 ЗК України на ОСОБА_1 накладено штраф в розмірі 340 грн. (а.с.10 ).

З постанови вбачається, що станом на 12.02.2019 на території Бровківської сільської ради Андрушівського району Житомирської області за межами населених пунктів сільської ради встановлено самовільне зайняття ТОВ "Укр-Агро РТ" земельної ділянки сільськогосподарського призначення державної власності проектні польові дороги шляхом поверхневого обробітку грунту агротехнічними засобами та способами на площі 24,53 га. На момент перевірки право власності або право користування земельними ділянками площею 24,53 га за будь-якими фізичними чи юридичними особами не зареєстровано, рішення місцевого самоврядування, державної виконавчої влади чи будь-яких інших державних органів про передачу вказаних земельних ділянок у власність або користування (оренду) відсутнє, що вказує на її самовільне зайняття, чим порушено вимоги ст.ст. 125,126 ЗК України та ст.1 Закону України "Про державний контроль за використанням і охороною земель".

Згідно з ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з ч.1 ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Відповідно до ст. 9 Закону України № 963-IV від 19.06.2003 "Про державний контроль за використанням та охороною земель" (далі Закон №963-IV) державний контроль за використанням та охороною земель, дотриманням вимог законодавства України про охорону земель і моніторинг ґрунтів здійснюються шляхом: проведення перевірок.

Згідно ст. 244 КУпАП, Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі, розглядає справи про адміністративні правопорушення, пов'язані з порушенням законодавства у сфері використання та охорони земель і порядку та умов ведення насінництва та розсадництва, правил технічної експлуатації самохідних сільськогосподарських машин і правил техніки безпеки під час їх експлуатації (статті 52 - 53-4, 54-56, 104-1, 108 та 188-5).

Також, п.6 Положення про Головне управління Держгеокадастру у Житомирській області, затвердженим наказом Державної служби України з питань геодезії та кадастру № 308 від 17.11.2016 року передбачено, що посадові особи Головного територіального управління в межах своїх повноважень мають право складати акти перевірок чи протоколи про адміністративні правопорушення у сфері використання та охорони земель і дотримання вимог законодавства про охорону земель та розглядати відповідно до законодавства справи про адміністративні правопорушення, а також подавати в установленому законодавством порядку до відповідних органів матеріали перевірок щодо притягнення винних осіб до відповідальності.

Крім того, діяльність державних інспекторів з контролю за використанням і охороною земель регламентується Інструкцією з оформлення державними інспекторами у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства України про охорону земель матеріалів про адміністративні правопорушення, що затверджена Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України звід 19.01.2017 № 6.

В пункті 2 розділу 1 вказується «Вимоги Інструкції є обов'язковими для виконання державними інспекторами у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства України про охорону земель Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру та її територіальних органів, яким відповідно до законодавства України надано право складати протоколи про адміністративні правопорушення, розглядати справи про адміністративні правопорушення та накладати адміністративні стягнення, які діють як державні інспектори сільського господарства відповідно до статті 244 Кодексу України про адміністративні правопорушення».

Так, згідно положень статті 6 Закону № 963-ІУ (далі Закон) до повноважень центрального

органу виконавчої влади, який забезпечує реалізацію державної політики у сфері нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі, належать зокрема здійснення державного контролю за використанням та охороною земель у частині додержання органами державної влади,; органами місцевого самоврядування, юридичними та фізичними особами вимог земельного законодавства України та встановленого порядку набуття і реалізації права на землю та виконання вимог щодо використання земельних ділянок за цільовим призначенням.

Крім того, порядок перевірки та повноваження державних інспекторів у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства України про охорону земель врегульовано Законом України «Про державний контроль за використанням та охороною земель».

В свою чергу, у відповідності до положень ст. 10 Закону України № 963-IV, державні інспектори у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства України про охорону земель мають право, зокрема:

- безперешкодно обстежувати в установленому законодавством порядку земельні ділянки, що перебувають у власності та користуванні юридичних і фізичних осіб, перевіряти документи щодо використання та охорони земель;

- давати обов'язкові для виконання вказівки (приписи) з питань використання та охорони земель і дотримання вимог законодавства України про охорону земель відповідно до їх повноважень, а також про зобов'язання приведення земельної ділянки у попередній стан у випадках, установлених законом, за рахунок особи, яка вчинила відповідне правопорушення, з відшкодуванням завданих власнику земельної ділянки збитків;

- складати акти перевірок чи протоколи про адміністративні правопорушення у сфері використання та охорони земель і дотримання вимог законодавства про охорону земель та розглядати відповідно до законодавства справи про адміністративні правопорушення, а також подавати в установленому законодавством України порядку до відповідних органів матеріали перевірок щодо притягнення винних осіб до відповідальності;

- у разі неможливості встановлення особи правопорушника земельного законодавства на місці вчинення правопорушення доставляти його до органів Національної поліції чи до приміщення виконавчого органу сільської, селищної, міської ради для встановлення особи порушника та складення протоколу про адміністративне правопорушення;

- викликати громадян, у тому числі посадових осіб, для одержання від них усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з порушенням земельного законодавства України;

- передавати до органів прокуратури, органів досудового розслідування акти перевірок та інші матеріали про діяння, в яких вбачаються ознаки кримінального правопорушення.

- проводити у випадках, встановлених законом, фотографування, звукозапис, кіно- і відеозйомку як допоміжний засіб для запобігання порушенням земельного законодавства України;

- звертатися до суду з позовом щодо відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, а також повернення самовільно чи тимчасово зайнятих земельних ділянок, строк користування якими закінчився.

Державні інспектори здійснюють державний контроль за використанням та охороною земель шляхом та у строки визначені у наказі Головного управління, у присутності власників земельних ділянок чи землекористувачів або уповноважених ними осіб, а також осіб, які вчинили порушення земельного законодавства. У разі відсутності під час проведення перевірки власника (користувача) або уповноважених ними осіб, Акт перевірки направляється власнику (користувачу) рекомендованим листом для ознайомлення.

При здійснені державного контролю за використанням та охороною земель шляхом проведення перевірки під час використання земельної ділянки державний інспектор: установлює особу, яка є власником земельної ділянки чи землекористувачем; при встановленні факту зміни власника чи користувача об'єкта нерухомості вживає заходів для з'ясування особи фактичного власника чи користувача; встановлює наявність обмежень на використання земельної ділянки; перевіряє наявність державної реєстрації права на дані земельні ділянки, відповідно до вимог статей 125, 126 Земельного кодексу України, у тому числі наявності державного акту на право власності на земельну ділянку, державного акту на право постійного користування землею,

договору оренди землі та ін.; перевіряє дотримання режиму використання земельної ділянки відповідно до цільового призначення; уточнює відповідність місця розташування та меж земельної ділянки; здійснює фото (відео) фіксацію стану використання земельної ділянки.

При виявленні порушення земельного законодавства державний інспектор визначає склад адміністративного правопорушення, а саме: з'ясовує обставини та суть скоєного порушення земельного законодавства; установлює особу, яка здійснила порушення земельного законодавства; установлює, чи є в діях чи бездіяльності особи, яка вчинила порушення земельного законодавства, ознаки адміністративного правопорушення або склад злочину; у визначених випадках обстежує земельну ділянку та розраховує розмір шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву без спеціального дозволу, відповідно до Методики визначення розміру шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням; зняття ґрунтового покриву без спеціального дозволу.

Тобто, державні інспектори уповноважені безперешкодно обстежувати в установленому законодавством порядку земельні ділянки, що перебувають у власності та користуванні юридичних і фізичних осіб, перевіряти документи щодо використання та охорони земель; складати акти перевірок чи протоколи про адміністративні правопорушення у сфері використання та охорони земель і дотримання вимог законодавства про охорону земель та розглядати відповідно до законодавства справи про адміністративні правопорушення, а також подавати в установленому законодавством України порядку до відповідних органів матеріали перевірок щодо притягнення винних осіб до відповідальності, передавати до органів прокуратури, органів досудового розслідування акти перевірок та інші матеріали про діяння, в яких вбачаються ознаки кримінального правопорушення.

Вищезазначені норми чинного законодавства, встановлюють, що контроль за використанням та охорона земель є прямим обов'язком Держгеокадастру, одною з законодавчо встановлених форм здійснення контролю є перевірка земельної ділянки. Законодавством визначено повноваження державного інспектора в рамках проведення перевірки земельної ділянки.

Згідно Акту №23/0001АП/02/01-19 від 12.02.2019, складеного старшим державним інспектором Драчуком І.С. встановлено, що земельна ділянка площею 24,53 га стосовно якої констатовано факт самовільного використання ТОВ "Укр-Агро РТ" не є сформованою, відсутній кадастровий номер, не має своїх меж, відсутні відомості про внесення інформації про неї до Державного земельного кадастру, тощо.

Відповідно до вимог ст.79 ч.1 ЗК України земельна ділянка - це частина земної поверхні з установленими межами, певним місцем розташування, з визначеними щодо неї правами.

Відповідно до вимог ст.79-1 ч.1, ч.3, ч.4, ч.9, ч.10 ЗК України формування земельної ділянки полягає у визначенні земельної ділянки як об'єкта цивільних прав. Формування земельної ділянки передбачає визначення її площі, меж та внесення інформації про неї до Державного земельного кадастру. Сформовані земельні ділянки підлягають державній реєстрації у Державному земельному кадастрі. Земельна ділянка вважається сформованою з моменту присвоєння їй кадастрового номера. Земельна ділянка може бути об'єктом цивільних прав виключно з моменту її формування (крім випадків суборенди, сервітуту щодо частин земельних ділянок) та державної реєстрації права власності на неї. Державна реєстрація речових прав на земельні ділянки здійснюється після державної реєстрації земельних ділянок у Державному земельному кадастрі.

Встановлені обставини свідчать про те, що така земельна ділянка не є об'єктом цивільних прав, відносно неї не зареєстровані речові права, не можливо встановити власника із матеріалів, що додані до справи.

З протоколу про адміністративне правопорушення від 14.02.2019 за №23/001ПП/04/01/19 складеного стосовно позивача за ст.53-1 КУпАП встановлено, що відповідачем в порушення вимог ст.256 КУпАП та спеціального підзаконного акту, яким він керується у своїй діяльності щодо порядку складання та оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення, не було

враховано, що протокол про адміністративне правопорушення не містить час вчинення адміністративного правопорушення, у ньому не повно розкрито суть вчиненого адміністративного правопорушення, яка має містити склад інкримінованого особі правопорушення, визначеного нормами КУпАП, за яке особа несе відповідальність, відсутні відомості про заподіяну шкоду (а.с.25).

Як вбачається з розрахунку шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельної ділянки за адресою: територія Бровківської сільської ради Андрушівського району Житомирської області за межами населених пунктів сільської ради, розмір заподіяної шкоди становить 25 811,45 грн. (а.с.21).

Відповідно до ст. ст.53-1 КУпАП, об'єктивна сторона даного правопорушення полягає у здійсненні дій, які згідно із Законом визначаються як самовільне зайняття земельної ділянки.

У ст. 1 Закону України № 963-IV визначено термін самовільного зайняття земельної ділянки. Це - будь-які дії особи, які свідчать про фактичне використання не наданої їй земельної ділянки чи намір використовувати земельну ділянку до встановлення її меж у натурі (на місцевості), до одержання документа, що посвідчує право на неї, та до його державної реєстрації. Фактичне використання земельної ділянки означає, що на земельній ділянці знаходяться об'єкти нерухомого майна, які є власністю, зареєстрованою в установленому порядку, або знаходиться в оренді юридичних і фізичних осіб.

Відомості у протоколі, постанові, приписі, викладені загально однаково, без зазначення того чим конкретно визначено відповідачем земельна ділянка, яка на його думку самовільно зайнята позивачем. З припису неможливо визначити яким чином позивач має його виконати.

Відповідачем не спростовані доводи позивача, викладені у позові щодо не зазначення у протоколі свідків обстеження, характеру обробітки грунту (під посів, планування для створення польових доріг, ін..), схема чи фото фіксація не здійснювалася, географічні координати, розташування, конфігурація, закріплена межовими знаками, кадастровий номер земельної ділянки відсутні, у протоколі вказано лише площу 24,53 га.

Крім того, суд зауважує, що оскаржувану позивачем постанову від 14.02.2019, протокол про адміністративне правопорушення від 14.02.2019 та акт за результатами проведеної планової перевірки від 12.02.2019 винесені однієї і тією ж особою, яка є відповідачем у справі, тому є підстави для висновку про можливу упередженість такої особи, оскільки висуваючи обвинувачення та надаючи докази в його підтвердження, особа може надати необ'єктивну оцінку.

Дослідивши оскаржувану постанову на предмет дотримання правомірної поведінки відповідача під час її винесення, суд приходить до висновку, що вона винесена без урахування усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення; без дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення.

Згідно ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Відповідно до ч. 1 ст. 72 КАС України передбачає, що доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до ч.1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

За правилами ч.2 ст.77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

Положеннями статті 90 КАС України передбачено, що суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), що міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).

В силу принципу презумпції невинуватості, діючого в адміністративному праві, всі сумніви у винності особи, що притягується до відповідальності, тлумачаться на її користь. Недоведена вина прирівнюється до доведеної невинуватості. Всі факти встановлені судом у сукупності викликають сумніви щодо факту самого правопорушення та законності його фіксації. Рішення суб'єкта владних повноважень повинно бути законним і обґрунтованим і не може базуватись на припущеннях та неперевірених фактах.

З огляду на викладене, суд вважає, що постанова відповідача від 14 лютого 2019 року № 23/0001По/05/01/-19 про накладення на позивача адміністративного стягнення у виді штрафу у розмірі 340 грн. за вчинення правопорушення, передбаченого статтею 53-1 КУпАП, була прийнята без належного з'ясування всіх обставин справи.

У відповідності до ч. 3 ст. 286 КАС України за наслідками розгляду справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності місцевий загальний суд як адміністративний має право: зокрема, скасувати рішення суб'єкта владних повноважень і закрити справу про адміністративне правопорушення.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що відповідачем не доведена вина позивача у вчиненні адміністративного правопорушення, так як відповідачем не зібрано та не надано достатньо доказів для переконання, що позивачем допущено порушення вимог, передбачених ст. 53-1 КУпАП, а тому позовні вимоги в частині скасування оскаржуваної постанови підлягають задоволенню із закриттям провадження у справі.

Так, з матеріалів справи вбачається, що позивач зі скаргою на дії інспектора не звертався, службова перевірка наявності в діях інспектора ознак протиправної поведінки не проводилася, а тому позов в цій частині задоволенню не підлягає.

Керуючись ст. ст. 19, 241-246, 286 КАС України, суд,

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 - задовольнити частково.

Визнати протиправною та скасувати постанову старшого інспектора у сфері державного контролю за використанням і охороною земель і дотримання вимог законодавства України про охорону земель у Житомирській області - начальника відділу контролю за використанням та охороною земель в Андрушівському, Бердичівському, Любарському, Ружинському, Чуднівському районах Управління з контролю за використанням і охороною земель Драбчука І.С. від 14.02.2019 року №23/0001По/05/01/-19 про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 53-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накладення штрафу в сумі 340,00 (триста сорок) гривень та закрити провадження у справі.

У решті позовних вимог відмовити.

Рішення суду набирає законної сили в строк і порядок, передбачені статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України.

Рішення суду може бути оскаржене до Сьомого апеляційного адміністративного суду через Корольовський районний суд м.Житомира, шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення.

Відповідно до п.п.15.5 п.15 Розділу VII Перехідних положення Кодексу адміністративного судочинства України ( в редакції Закону №2147- VIIІ) до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Позивач:

ОСОБА_1 ,

зареєстрований за адресою:

АДРЕСА_1

РНОКПП НОМЕР_1

Відповідач:

Головне управління

Держгеокадастру у Житомирській області

місцезнаходження:м.Житомир,

вул.Довженка,45

ЄДРПОУ 39765513

Cуддя О. С. Рожкова