Ухвала від 06.06.2019 по справі 820/4875/18

УХВАЛА

06 червня 2019 р.Справа № 820/4875/18

Другий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

Головуючого судді: Бершова Г.Є.,

Суддів: Ральченка І.М. , Катунова В.В. ,

розглянувши у приміщенні Другого апеляційного адміністративного суду клопотання ОСОБА_1 про поновлення провадження у справі за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Харківського окружного адміністративного суду від 20.07.2018 року по справі № 820/4875/18

за позовом ОСОБА_1

до Зміївського об'єднаного Управління Пенсійного фонду України Харківської області

про визнання дії протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просив:

- визнати протиправним та скасувати рішення Зміївського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області №128367 від 04.04.2018 про відмову ОСОБА_1 у перерахунку пенсії відповідно до частини 3 статті 59 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи";

- зобов'язати Зміївське об'єднане Управління Пенсійного фонду України Харківської області провести з 01.10.2017 перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 , обчисленої з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, відповідно до частини 3 статті 59 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Рішенням Харківського окружного адміністративного суду від 20.07.2018 року адміністративний позов ОСОБА_1 до Зміївського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області про визнання дії протиправними та зобов'язання вчинити певні дії залишено без задоволення.

Позивач не погодився з рішенням суду першої інстанції та подав апеляційну скаргу, в якій просить його скасувати та прийняти нове рішення, яким задовольнити позовні вимоги, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права з підстав, викладених в апеляційній скарзі.

Ухвалами Харківського апеляційного адміністративного суду від 29.08.2018 року відкрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Харківського окружного адміністративного суду від 20.07.2018 року по справі № 820/4875/18.

Ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду від 20.09.2018 року клопотання ОСОБА_1 про зупинення провадження у справі 820/4875/18 задоволено.

Зупинено провадження у справі № 820/4875/18 за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Харківського окружного адміністративного суду від 20.07.2018р. по справі № 820/4875/18 до набрання законної сили судовим рішенням Верховного Суду у справі № 816/26/18.

У зв'язку з ліквідацією Харківського апеляційного адміністративного суду, справу передано до Другого апеляційного адміністративного суду.

29.05.2019 року від позивача надійшло клопотання про поновлення провадження у справі № 820/4875/18.

Розглянувши вказане клопотання, суд дійшов висновку про відсутність підстав для його задоволення та поновлення провадження у справі, виходячи з наступного.

Як вбачається з матеріалів справи, справу було зупинено за клопотанням позивача. В обґрунтування доводів клопотання позивач зазначив, що його позовні вимоги є аналогічними до позовних вимог у справі №816/26/18, яка перебуває на розгляду в Верховному Суді.

Згідно п. 5 ч. 2 ст. 236 КАС України, суд має право зупинити провадження у справі в разі перегляду судового рішення у подібних правовідносинах (в іншій справі) у касаційному порядку палатою, об'єднаною палатою, Великою Палатою Верховного Суду - до набрання законної сили судовим рішенням касаційної інстанції.

Зупиняючи провадження у справі, Харківський апеляційний адміністративний суд виходив з того, що правовідносини у справі по якій відкрито касаційне провадження Верховним Судом є подібними до правовідносин у даній справі. Враховуючи викладене, колегія суддів дійшла висновку, що рішення Верховного Суду у справі № 816/26/18 сприятиме повному та об'єктивному розгляду справи, а тому провадження у цій справі необхідно зупинити до набрання законної сили рішенням Верховного Суду.

Згідно з частиною першою статті 237 КАС України, провадження у справі поновлюється за клопотанням учасників справи або за ініціативою суду не пізніше десяти днів з дня отримання судом повідомлення про усунення обставин, що викликали його зупинення. Про поновлення провадження у справі суд постановляє ухвалу.

Доказів набрання законної сили рішенням Верховного Суду у адміністративній справі № 816/26/18 матеріали справи не містять та сторонами не надано.

Враховуючи вищевикладене суд дійшов висновку, що обставини, які зумовили зупинення провадження у даній справі на даний час не усунуті, а тому правові підстави для поновлення провадження у справі відсутні.

Посилання позивача на рішення Конституційного Суду України від 25.04.2019 року у справі №1-р(ІІ) 2019 колегія суддів вважає такими, що не може свідчити про усунення обставин, що викликали зупинення провадження по даній справі, оскільки провадження у справі було зупинено на підставі клопотання позивача саме до набрання законної сили рішенням Верховного Суду у адміністративній справі № 816/26/18.

Керуючись ст.ст. 236, 237, 248, 321 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

УХВАЛИВ:

У задоволенні клопотання ОСОБА_1 про поновлення провадження у справі № 820/4875/18- відмовити.

Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Головуючий суддя (підпис)Бершов Г.Є.

Судді(підпис) (підпис) Ральченко І.М. Катунов В.В.