ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
м. Київ
04.06.2019Справа № 910/4932/19
Суддя Мудрий С.М., розглянувши матеріали справи
за позовом закритої акціонерної компанії з обмеженою відповідальністю "Емселба Лімітед"
до приватного підприємства "Ролон"
про застосування наслідків недійсності нікчемного правочину
Представники:
від позивача: Кузяєв О.В. - представник за ордером серії КВ № 732562 від 04.06.2019 р.;
від відповідача: Бончева О.В. - представник за одрером № КС № 398485 від 12.12.2018 р.;
від ТОВ "Укрбент": Бойко СА. - представник за ордером серії КС № 614155 від 03.06.2019 р.;
вільний слухач: Забродський В.В. - посвідчення адвоката України № 000076 від 01.12.17 р.
Закрита акціонерна компанія з обмеженою відповідальністю "Емселба Лімітед" звернулося до Господарського суду міста Києва з позовом до приватного підприємства "Ролон" про застосування наслідків недійсності нікчемного правочину, визнання незаконним набуття права власності приватним підприємством "Ролон" на частку 55% статутного капіталу товариства з обмеженою відповідальністю "Даш-Бент Інвест", що дорівнює 1 375 000,00 грн., а також на корпоративні права, що випливають з частки, на підставі договору зворотної купівлі-продажу частки у статутному капіталі товариства з обмеженою відповідальністю "Даш-Бент Інвест" від 22.11.2012 року між закритою акціонерною компанією з обмеженою відповідальністю "Емселба Лімітед" та приватним підприємством "Ролон".
Ухвалою господарського суду від 22.04.2019 р. вищевказану позовну заяву залишено без руху та встановлено позивачу десятиденний строк для усунення її недоліків з дня вручення цієї ухвали.
03.05.2018 до канцелярії суду позивач подав супровідний лист з доказами сплати судового збору та додатковими документами.
11.05.2018 до канцелярії суду позивач подав супровідний лист з доказами направлення позовної заяви та доданих до неї документів відповідачу.
Ухвалою господарського суду від 11.05.2019 р. прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі, встановлено здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження, підготовче засідання у справі призначено на 04.06.2019 р.
29.05.2019 р. до канцелярії суду відповідач подав відзив на позовну заяву.
30.05.2019 р. до канцелярії суду ТОВ "Укрбент" подало заяву про вступ третьої оосби, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача.
У судовому засіданні 04.06.2019 р. представник ТОВ "Укрбент" підтримав заяву, просив суд задовольнити.
Представник позивача заперечує проти заяви ТОВ "Укрбент", просить суд відмовити в задоволенні.
Представник відповідача виніс дану заяву ТОВ "Укрбент" на розсуд суду.
Згідно з ч. 4, 5 ст. 50 Господарського процесуального кодексу України, про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов'язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі.
Треті особи, які не заявляють самостійних вимог, мають процесуальні права та обов'язки, встановлені статтею 42 цього Кодексу.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 183 ГПК України, суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у випадках, зокрема залучення до участі або вступу у справу третьої особи, заміни неналежного відповідача, залучення співвідповідача.
Враховуючи залучення до участі у справі третьої особи, суд вважає за доцільне відкласти підготовче судове засідання у справі.
Керуючись ч. 4, 5 ст. 50, п. 2 ч. 1 ст. 183, ст. 234 Господарського процесуального кодексу України, суд -
1. Клопотання ТОВ "Укрбент" про залучення його до участі у справі у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача задовольнити.
2. Залучити до участі у справі у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - товариство з обмеженою відповідальністю "Укрбент" (02105, м. Київ, пр-т. Миру, буд. 8, кв. 49).
3. Зобов'язати товариство з обмеженою відповідальністю "Укрбент" надати суду письмові пояснення по суті спору.
4. Зобов'язати позивача надати докази направлення третій особі копії позовної заяви з доданими до неї документами.
5. Відкласти підготовче судове засідання у справі на 16.07.19 о 10:15 год. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 44- Б, зал № 17.
6. Попередити учасників судового процесу, що при ухиленні від виконання вимог суду до них можуть бути застосовані заходи процесуального примусу у вигляді штрафу, передбаченого ст. 135 Господарського процесуального кодексу України.
7. Зобов'язати сторін заяви, клопотання, відзив, відповідь на відзив і заперечення на відповідь подавати тільки в письмовій формі.
8. Явку представників учасників справи в підготовче судове засідання визнати обов'язковою.
9. Попередити позивача, що відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 226 Господарського процесуального кодексу України, у разі неявки позивача у судове засідання та у разі ненадання позивачем витребуваних судом матеріалів, необхідних для вирішення спору, позов може бути залишений без розгляду.
Суддя С.М. Мудрий