"05" червня 2019 р.
м. Київ
справа № 755/8844/19
провадження № 3/755/4188/19
суддя Дніпровського районного суду м. Києва Галаган В.І., розглянувши справу про адміністративне правопорушення щодо притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за ч. 1 ст. 139 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1 (далі - особа, що притягається до адміністративної відповідальності), 27.05.2019 об 11:30 год. по пр.-ту Соборності 30-А в м. Києві, будучи відповідальною особою за проведення робіт з прокладання кабелю, самовільно встановив технічні засоби організації дорожнього руху, а саме: дорожнє огородження на тротуарі, чим порушив п. 1.5 Правил дорожнього руху України.
Суд дослідивши матеріали адміністративної справи, у відповідності до положень ст. 252 КУпАП, як-то: оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, у тому числі з урахуванням наявних у справі пояснень особи, яка притягається до адміністративної відповідальності щодо часу, місця, способу настання обставин цього адміністративного правопорушення, та безпосередньо її ролі в їх настанні, керуючись законом і правосвідомістю, приходить до наступного.
Статтями 251, 280 КУпАП, визначено фактичні дані, обставини на основі яких, у визначеному законом порядку, орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення.
Поряд з цим, при складанні адміністративного матеріалу про притягнення особи до адміністративної відповідальності за порушення п. 1.5 Правил дорожнього руху України, зокрема, створення небезпеки та перешкоди для руху та невжиття заходів для забезпечення безпеки дорожнього руху по пр.-ту Соборності, 30-А в м. Києві під час проведення робіт з прокладання кабелю, інспектором поліції не долучено до адміністративного матеріалу доказів покладення саме на ОСОБА_1 обов'язків та відповідальності за проведення ремонтних робіт на вказаній ділянці дороги. Крім того, до матеріалів не долучено пояснення свідків щодо фактів та обставин вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 139 КУпАП, за обставин, викладених у протоколі про адміністративне правопорушення.
Відповідно до 62 Конституції України, вина особи, яка притягується до відповідальності, має бути доведена належним чином, а не ґрунтуватися на припущеннях.
З урахуванням викладеного, суд позбавлений можливості надати оцінку в частині доведеності чи недоведеності обставин, відображених у протоколі про адміністративне правопорушення, та в частині встановлення суб'єкта правопорушення, у зв'язку із чим, приходить до висновку про необхідність повернення справи для дооформлення, під час якого необхідно всебічно, повно, і об'єктивно з'ясувати всі обставини, що мають значення для прийняття правильного рішення, зокрема привести доказову базу адміністративного матеріалу у відповідність до норм КУПАП.
Керуючись ст. 62, ст. 129-1 Конституції України, ст. 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини», ст. 6 Конвенції про захист прав і основоположних свобод людини, ст.ст. 1, 6, 7, 23, 38, 139, 221, 245, 247, 252, 254, 256, 277, 278, 283 КУпАП, суддя -
Адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 про вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 139 КУпАП, - повернути до Управління патрульної поліції в м. Києві для усунення вищевиявлених судом недоліків та виконання вимог Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Постанова, відповідно до Рішення Конституційного Суду України від 31.03.2015 року в справі № 2-рп/2015, оскарженню не підлягає.
Суддя: В.І. Галаган