Єдиний унікальний номер 725/1954/19
Номер провадження 3/725/1070/19
03.06.2019 року м.Чернівці
Суддя Першотравневого районного суду м.Чернівці Федіна А.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП громадянина України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , -
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення, 01.04.2019 року о 01 год. 10 хв. в м.Чернівці по вул. Довбуша, 1 водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом марки ВАЗ 2106 д.н.з. НОМЕР_1 з ознаками алкогольного сп'яніння, а саме: нестійка хода, запах алкоголю з порожнини рота. Від проходження огляду на стан сп'яніння у встановленому законом порядку водій відмовився в присутності двох свідків.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні вказаного правопорушення не визнав, заперечуючи факт керуванням ним транспортним засобом у час та місці вказаних у протоколі. Зазначав, що автомобіль був припаркований, а він знаходився поряд з транспортним засобом та в цей час підійшли патрульні, які винесли постанову якою наклали на нього адміністративне стягнення по факту вчинення ним правопорушень передбачених ч. 2 ст. 122 та ч. 1 ст. 126 КУпАП, а також запропонували пройти огляд на стан сп'яніння. Штраф за вчинення правопорушень передбачених ч. 1 ст. 122 та ч. 1 ст. 126 КУпАП він сплатив та постанову патрульних не оскаржив, а від проходження огляду відмовився, оскільки автомобілем не керував.
Згідно зі ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
У відповідності до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи
Відповідно до вимог п. 2.5, пп. в) п. 2.9 ПДР України, водій повинен на вимогу працівника поліції пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного сп'яніння, впливу наркотичних чи токсичних речовин. Водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння або перебуваючи під впливом наркотичних чи токсичних речовин.
Частиною 1 ст. 130 КУпАП передбачено відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Таким чином, законодавець зобов'язує водія на вимогу працівника поліції пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного сп'яніння, а відмова від проходження такого огляду тягне за собою відповідальність передбачену ст. 130 КУпАП.
Згідно п. 2,3, 10 Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів,що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2008 року № 1103, огляду підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом
лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції (далі - стан сп'яніння), згідно з ознаками такого стану, установленими МОЗ і МВС.
Огляд водія транспортного засобу в закладі охорони здоров'я проводиться в будь-який час доби за методикою та із застосуванням приладів, дозволених для використання МОЗ.
Так, на запит суду працівниками УПП в Чернівецькій області було надано відеозапис подій, які мали місце під час складення матеріалів про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 130 КУпАП відносно ОСОБА_1
За наслідками перегляду такого відеозапису в судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_1 відмовився від проходження медичного огляду на стан сп'яніння на пропозицію працівників поліції при цьому у останнього були наявні візуальні ознаки алкогольного сп'яніння, що стало однією із підстав направлення його для проходження відповідного огляду.
Крім того, з копії постанови про накладення адміністративного стягнення серії НК №410025 вбачається, що 01.04.2019 року о 01 год. 10 хв. в м.Чернівці по вул. Довбуша, 1 водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом марки ВАЗ 2106 д.н.з. НОМЕР_1 та порушив вимоги ПДР України, у зв'язку з чим на нього накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу за вчинення правопорушень передбачених ч. 2 ст. 122 та ч. 1 ст. 126 КУпАП.
Матеріали справи не містять належних та допустимих доказів, що вказана постанова скасована у встановленому законом порядку, крім того ОСОБА_1 в судовому засіданні визнав той факт, що штраф за вчинення зазначених правопорушень він сплатив.
Наведені обставини підтверджують факт керуванням ОСОБА_1 транспортним засобом у час та місці, що вказані у протоколі складеному відносно нього за ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Таким чином, ОСОБА_1 порушив вимоги п. 2.5 ПДР України, тим самим вчинив адміністративне правопорушення передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Пояснення ОСОБА_1 щодо не визнання своєї вини оцінюються судом критично, як обраний ним спосіб захисту з метою уникнення відповідальності, оскільки вони спростовуються сукупністю досліджених та проаналізованих доказів по справі, зокрема протоколом про адміністративне правопорушення, відеозаписом здійсненим працівниками поліції при складені матеріалів про адміністративне правопорушення, копією постанови про накладення адміністративного стягнення серії НК №410025 від 01.04.2019 року, іншими матеріалами справи.
Обставин, які б пом'якшували чи обтяжували відповідальність ОСОБА_1 за наслідками розгляду справи не встановлено.
При накладенні на ОСОБА_1 адміністративного стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, особа порушника та ступінь його вини.
Санкцією ч. 1 ст. 130 КУпАП передбачено накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу на водіїв у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік і на інших осіб - накладення штрафу в розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Враховуючи всі обставини справи та особу порушника, на ОСОБА_1 слід накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу та позбавлення права керування транспортними засобами строком на 1 рік, оскільки саме такий вид адміністративного стягнення буде достатнім для його виправлення та попередження вчинення ним нових правопорушень.
Доказів наявності підстав для звільнення ОСОБА_1 від сплати судового збору матеріали справи не містять.
Керуючись ст.ст.25,27,33,34,35, 283-285, 294, 130 КУпАП,-
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП і за його вчинення накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 10200 грн. (десять тис. двісті грн.) з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 1 (один) рік.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 384,20 грн.
Постанова може бути оскаржена до Чернівецького апеляційного суду через Першотравневий районний суд м. Чернівці протягом десяти днів з моменту її винесення.
Суддя Першотравневого
районного суду м.Чернівці А. В. Федіна