ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
03 червня 2019 року місто Київ №826/12910/18
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Літвінової А.В., при секретарі судового засідання Огнивому Д.П., здійснюючи підготовче провадження в адміністративній справі
за позовомОСОБА_1
до треті особи проКабінету Міністрів України Міністерство соціальної політики України Пенсійний фонд України Міністерство оборони України визнання протиправною та чинною в частині Постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103,
за участю:
представника відповідача - Пуленця А.С.
ОСОБА_1 звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовною заявою до Кабінету Міністрів України, треті особи: Міністерство соціальної політики України, Пенсійний фонд України, Міністерство оборони України, в якому просить суд визнати протиправними та нечинними:
- пункт 1 Постанови Кабінету Міністрів України «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» від 21.02.2018 №103 в частині положення зі слів «на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади»;
- пункт 2 Постанови Кабінету Міністрів України «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» від 21.02.2018 №103;
- зміни до пункту 5 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45, внесені постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103, в частині речення «Під час перерахунку пенсій використовується такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням»;
- зміни до додатку №2 «Довідка про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій» до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року №45, внесені постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103.
В підготовчому судому засіданні 03.06.2019, судом встановлено, що в матеріалах справи відсутнє оголошення щодо оскарження постанови Кабінету Міністрів України № 103 від 21.02.2018.
Крім того, як вбачається з "КП" Діловодство спеціалізованого суду", через електронний кабінет Окружного адміністративного суду міста Києва від позивача надійшла заява про збільшення розміру позовних вимог. Останній містить відмітку про те, що документ сформований в системі "Електронний суд" 24.05.2019.
Суд зазначає, що вищезазначена заява позивача подана до суду через систему "Електронний суд", а відтак вона не береться судом до уваги, з огляну на наступне.
Відповідно до розділу VІІ Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, пункту 15 частини 1 розділу VІІ Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи:
15.1) подання, реєстрація, надсилання процесуальних та інших документів, доказів, формування, зберігання та надсилання матеріалів справи здійснюються в паперовій формі;
15.2) позовні та інші заяви, скарги та інші передбачені законом процесуальні документи, що подаються до суду і можуть бути предметом судового розгляду, в порядку їх надходження підлягають обов'язковій реєстрації в автоматизованій системі документообігу суду в день надходження документів;
15.3) розгляд справи у суді здійснюється за матеріалами справи у паперовій формі;
До дня реєстрації суб'єкта владних повноважень в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі та отримання ним офіційної електронної адреси надсилання судом суб'єкту владних повноважень текстів повісток, копій судових рішень здійснюється за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу (пункт 16 частини 1 розділу VІІ Перехідних положень КАС України).
Відповідно до розділу VІІ Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система починає функціонувати через 90 днів з дня опублікування Державною судовою адміністрацію України у газеті "Голос України" та на веб-порталі судової влади оголошення про створення та забезпечення функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.
Станом на день подачі зазначеного адміністративного позову, Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система не функціонує, а тому відсутня можливість зареєструвати офіційні електронні адреси в цій системі та подати процесуальні документи в електронній формі за допомогою Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи з використанням власного електронного цифрового підпису, прирівняного до власноручного підпису відповідно до Закону України "Про електронний цифровий підпис".
Враховуючи викладене, до початку функціонування в Україні Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи всі документи мають подаватися в паперовому вигляді.
Також суд звертає увагу позивача, що відповідна заява про збільшення розміру позовних вимог не відповідає вимогам Кодексу адміністративного судочинства України.
Так, позивачем визначено нове коло позовних вимог до іншого суб'єктного складу учасників, які не є сторонами в адміністративній справі 826/12910/18.
Частиною першою статті 47 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що позивач має право змінити предмет або підстави позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог шляхом подання письмової заяви до закінчення підготовчого засідання або не пізніше ніж за п'ять днів до першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження.
Відповідно до частини сьомої статті 47 Кодексу адміністративного судочинства України у разі подання будь-якої заяви, визначеної частиною першою або третьою цієї статті, до суду подаються докази направлення копії такої заяви та доданих до неї документів іншим учасникам справи. У разі неподання таких доказів суд не приймає до розгляду та повертає заявнику відповідну заяву, про що зазначає у судовому рішенні.
Позивачем у заяві від 24.05.2019 змінено і підстави позову, і предмет позову. Так, предметом оскарження в адміністративній справі №826/12910/18 є нормативно-правовий акт Кабінету міністрів України. В той же час у заяві від 24.05.2019 позивач просить залучити до розгляду у справі нових учасників судового процесу (відповідача, третю особу), відшкодувати шкоду у вигляді недоотриманої пенсії та моральну шкоду, що є підставою для звернення позивача до суду із новим позовом із врахуванням правил територіальної підсудності.
Керуючись статтями 47, 173, 179, 180-183, 243, 248, розділ VІІ Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва,-
1. В задоволенні заяви позивача про збільшення розміру позовних вимог - відмовити.
2. Зобов'язати Кабінет Міністрів України протягом 7 днів з моменту отримання ухвали надати суду докази опублікування оголошення щодо оскарження постанови Кабінету Міністрів України №103 від 21.02.2018 в порядку передбаченому статтею 264 Кодексу адміністративного судочинства України.
3. Оголосити перерву у підготовчому засіданні в адміністративній справі №826/12910/18 до 08.07.2019 об 11:40. Судове засідання по справі №826/12910/18 відбудеться у приміщенні Окружного адміністративного суду міста Києва за адресою: за адресою: Київ, вулиця Велика Васильківська 81 А, ІІ поверх зал судових засідань №214.
Суддя Літвінова А.В.